DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #800428  autor: goral2099
 07 maja 2015, 12:21
Morvius: A no moim zdaniem jest. Raz, że gorzej się to czyta, a dwa, że utrwalasz u siebie i innych różne błędy. Teraz piszę z Nokii 301, na której, wyobraź sobie, nie ma korekty i poprawne pisanie jest bardziej czasochłonne. Mimo to, staram się pisać poprawnie z powodów, o których napisałem na początku. Może gdzieś się pomylę, ale nie olewam tego jawnie, tak jak Ty...
 #800430  autor: Morvius
 07 maja 2015, 12:31
Zrobię dla Ciebie tę przyjemność i będę się starał pisać poprawną polszczyzną. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #800448  autor: Morvius
 07 maja 2015, 13:21
Dla mnie różnicy styl pisania nie robi, natomiast jeśli to aż tak w oczy kłuje to się dostosuję do panujących warunków. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #800470  autor: piechucki
 07 maja 2015, 14:14
Gryzłem się w język, bo też mam obsesion (sic!) na tym punkcie. Do tego, co napisał Xy dodam od siebie jeszcze to, że sposób w jaki piszemy świadczy o naszym szacunku do rozmówcy. Albo kogoś traktuję z szacunkiem i poważnie (piszę poprawnie, tak, żeby nie miał kłopotów z odczytaniem i zrozumieniem tego co napisałem), albo mam go głęboko w ... poważaniu (i tu małe litery, brak polskich znaków i znaków przestankowych, naleciałości, dziwne skróty itd. itp.).
Chcesz, żeby Ciebie szanowali, to Ty szanuj innych.
 #800505  autor: Sirmark
 07 maja 2015, 16:18
Panowie. Jesteśmy za poprawnym pisaniem. W tym się zgadzamy. Staramy się, no ale się zdarzają i nawet słownik w wordzie nie zawsze pomaga. Często przez pośpiech. No, ale ciągle pośpiech, bo ciągle coś do zrobienia. Kajamy się i poprawiamy.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #800513  autor: Morvius
 07 maja 2015, 16:52
babeo wróć i bądź z nami aktywny, to już ten czas. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #800528  autor: Xy
 07 maja 2015, 17:45
SirmarK pisze:Panowie. Jesteśmy za poprawnym pisaniem. W tym się zgadzamy. Staramy się, no ale się zdarzają i nawet słownik w wordzie nie zawsze pomaga. Często przez pośpiech. No, ale ciągle pośpiech, bo ciągle coś do zrobienia. Kajamy się i poprawiamy.
Każdy robi mniejsze lub większe błędy. Dobrze, jeżeli się do nich ktoś przyznaje i poprawia. Natomiast fatalnie, jeżeli takie babole leżą i twórcy nie chce się ich skorygować.

babeo pisze:Ale fajny offtop, klimaty starego forum powróciły
Dla niektórych powinien być przymus pisania na Forum. Ot, choćby dla takiego Babeo ;-) Bo stara gwardia się kruszy...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #800547  autor: babeo
 07 maja 2015, 18:46
Babeo jest caly czas. Jednak ze względu na pracę (ruszyly 2 moje budowy na ktorych prowadze nadzór autorski) jestem w różnych godzinach i głównie na tapatalku, a tam jak wiemy zakres forum jest okrojony. Czekam na pełen dostęp.
 #800559  autor: Blank
 07 maja 2015, 19:31
Nie popadajmy też w przesadę. To nie jest portal jezykowy, a błędy mogą zdarzać się wszędzie. Czepianie się stosowania zapożyczeń z innego języka jest już moim zdaniem zdecydowaną przesadą. Padł tutaj przykład newsa. Ja sobie nie wyobrażam zastąpienia newsów "wiadomościami". Te drugie kojarzą mi się od razu z wiadomościami ogólnymi (polityka, wojny, choroby, wydarzenia z kraju i świata), czy sportowymi. Natomiast "newsy" to dla mnie takie "nowinki" i znacznie bardziej to pasuje - przynajmniej w mojej opinii do wiadomości IT (hmm), czy własnie telekomunikacyjnych.

Wracając do sedna sprawy, komentarze odnośnie błędów w artykule, czy newsie powinny być dozwolone - pozwala to autorowi błąd, którego sam nie wyłapał. O tyle już sama rozmowa na temat ewentualnych błędów i ich ilości powinna odbywać sie tylko tutaj (w sensie forum) i być bezwzględnie usuwana z komentarzy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #800567  autor: Xy
 07 maja 2015, 19:49
Newsy - nowości, nowinki... Tak też może być ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #800588  autor: babeo
 07 maja 2015, 21:21
Czyżby nowy Zarząd wspomagający, zaczął wprowadzać lub chociaż zaczął proponować zmiany?
No, no ładnie :)
 #800654  autor: babeo
 08 maja 2015, 07:35
Golarz Filip pisze:;-)
I co teraz z tym będzie?
Mam złożyć samokrytykę?
Czy jest to tylko potwierdzenie, że każdemu się zdarza i nie ma z czego robić halo? ;-)
 #824359  autor: Maks SIM
 20 wrz 2015, 17:22
Przecież wystarczy użyć słownika i autokorekty, która standardowo jest zaszyta np. w Mozaila Firefox, przy redagowaniu w Wordzie też jest "autokorekta" (błędne słowa podkreślane na czerwono) i nie ma tłumaczenie, że brak czasu - to jest po prostu LENISTWO :) Takie byki w pisowni intuicyjnie biją po oczach i odruchowo powinno się je wychwytywać.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015, 17:31 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #824363  autor: Maks SIM
 20 wrz 2015, 17:30
Morvius pisze:jak dla mnie po części to wina urządzeń i programów, które nas nauczyły, że same poprawiają za nas literówki a gdy sami mamy coś skręcić to nagle się okazuje że na prostym wyrazie się zatniemy i zastanawiamy jak napisać wyraz "rząd" :P
Marvius - w Twoim poście zapomniałeś przecinków:
"literówki" przed a
po "skręcić"
po "okazuje" zobacz :) i lepsza forma to: "okazuje się , że..."

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #824509  autor: Morvius
 21 wrz 2015, 12:36
Mam się za to zlinczować, tobie pogratulować czy żyć dalej zastanawiając czy nie masz się czego czepiać?

Klasyczny obserwator wątku.
 #824612  autor: Sirmark
 22 wrz 2015, 00:04
Maks SIM pisze:w Mozaila Firefox
Taaaa....

Jak pisałem wcześniej, autokorekta wszystkiego nie wyłapuje, Poza tym nie zawsze piszemy w Wordzie. I nie jest to lenistwo, a co najwyżej pośpiech. Ale i tak staramy się z tym walczyć.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #824613  autor: Maks SIM
 22 wrz 2015, 01:37
Morvius pisze:Mam się za to zlinczować, tobie pogratulować czy żyć dalej zastanawiając czy nie masz się czego czepiać?
Ja się nie czepiam, jak by nie było ten wątek dotyczy poprawności w pisowni, tym bardziej w takim wątku takich podstawowych błędów nie powinieneś robić.
Moderator oprócz tego, że powinien być mediatorem i włączać się do dyskusji, to powinien również poprawnie pisać:)
Chyba źle i bardzo emocjonalnie (za bardzo emocjonalnie) odbierasz, co tutaj ludzie piszą..
Marvius pamiętaj, że takie forum to społeczność, każdy człowiek jest inny, każdy ma jakąś historie, każdy może myśleć inaczej niż TY, ale to nie znaczy żebyś za to traktował ludzi tutaj jako wrogów - bo tak nie jest :)
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2015, 01:51 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku