DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
 #764229  autor: Sirmark
 20 lis 2014, 20:49
No więc uruchomiliśmy nowe forum oparte o PHPBB3. Staraliśmy się przenieść praktycznie wszystkie dane, które były na skrypcie PHPBB2 by Przemo. Do tego doszła integracja z głównym serwisem i wspólne logowanie.
Mam świadomość, że są pewne drobne rzeczy jeszcze do poprawek, a inne pewnie same się pojawią.

Nowe forum PHPBB3 ma sporo różnych opcji, więc będziemy jeszcze sprawdzać co warto włączyć a co wyłączyć.
Oczywiście wszelkie uwagi dotyczące działania proszę wpisywać w tym wątku.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #764230  autor: Golarz Filip
 20 lis 2014, 20:52
Miło by było,gdyby posty napisane DZIŚ,był tak oznaczane na głównej stronie forum, a nie pełną datą.Da się?
Acha,w prywatnych wiadomościach jest jakiś problem (?), bo do 2/3 nie mogę się dostać.Jest adnotacja,że została usunięta,gdzie przed zmianą było OK.
 #764234  autor: bazooka
 20 lis 2014, 21:17
Potwierdzam...dział wiadomości PW, nie istnieje, wszystkie wiadomości ""usunięte" :(
+pytanie:
Czy można poszerzyć DIV post-list i przystosować bardziej do ekranów 16:9 :?:
 #764236  autor: WitekT
 20 lis 2014, 21:22
Forum zostało na razie postawione w stanie, który po prostu umożliwia działanie.
Cały jutrzejszy dzień poświęcamy na szlify, więc wszystkie uwagi mile widziane. :-)
 #764241  autor: dzanek
 20 lis 2014, 21:55
Nie da się wysłać wiadomości prywatnej i generalnie problemy z działem PW są.

Przy próbie wysłania leci błąd:
Błąd ogólny
SQL ERROR [ mysqli ]

Out of range value for column 'msg_id' at row 1 [1264]

Wystąpił błąd bazy danych podczas pobierania tej strony. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z administratorem.
Poinformuj administratora lub webmastera: [email protected]
 #764247  autor: ezaq
 20 lis 2014, 22:18
Można przenieść informacje o autorze postu na lewą stronę, tak jak było do tej pory? Pomijając kwestię przyzwyczajenia, utrudnia to teraz czytanie w Operze Mini.
 #764249  autor: Kaczy
 20 lis 2014, 22:29
Wow, niby tak samo, ale jest inaczej. Trzeba się przyzwyczaić.
Widzę, że zniknęła informacja o ilości nieprzeczytanych postów.
Także na dole brak jest drzewa katalogów. Nie ma jak szybko powrócić na główną stronę forum.

...::: Made for loneliness :::...
 #764250  autor: wlisik
 20 lis 2014, 22:29
gratuluję dobrego posunięcia.... :) imho 3 jest dużo lepsze niż 2 by Przemo.....

i już mam problem - chwilę temu po zalogowaniu się formatką z prawego górnego rogu, przejściu do tego tematu i kliknięciu odpowiedz musiałem się jeszcze raz zalogować......

editka: po wysłaniu posta nie przekierowuje na stronę tematu tylko stoi na info o wysłanym poście
 #764256  autor: garfield-
 20 lis 2014, 22:42
1. Czy da się/ jak zmienić tą czcionkę ?
2. Czy można przerzucić tak jak był opis usera na lewo - obecnie jest na prawo przy poście.
3. Czy porównywarka wraca na górę ?
 #764259  autor: Maniiiek
 20 lis 2014, 22:46
2. Czy można przerzucić tak jak był opis usera na lewo - obecnie jest na prawo przy poście.
O to, to, to... I jakby edycja postów była równie rozbudowana co ostatnio to byłoby miło. Te wszystkie narzędzia jak cytowanie, linki, obrazy są jednak przydatne w menu szybkiej odpowiedzi.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #764262  autor: garfield-
 20 lis 2014, 23:01
Przydałby się również dymek po najechaniu myszką na temat z pierwszym i ostatnim postem.
 #764271  autor: mi80
 20 lis 2014, 23:20
Przyklejone tematy zlewają się z pozostałymi.
 #764272  autor: darkangel
 20 lis 2014, 23:23
Poprawcie godzinę na forum bo jest zła :)
 #764274  autor: korkodyl
 20 lis 2014, 23:32
Tragedia. Nowe forum jest NIECZYTELNE. Czcionka paskudna, tematy przyklejone zlewają się z innymi.
 #764276  autor: darkangel
 20 lis 2014, 23:33
Mam nadzieje że Avatary będą jak w starej wersji po lewej stronie :).
 #764280  autor: Emsi
 21 lis 2014, 00:08
Ciężko się trochę przestawić :), ale a pewno na plus przeglądanie w mobilnych przeglądarkach.
Natomiast powróciłbym do oddzielenia przyklejonych wątków, od pozostałych jak było poprzednio. Było jakoś tak bardziej przejrzyście.
 #764292  autor: Blank
 21 lis 2014, 01:37
To tak na szybko:

- Co do czcionki, moim zdaniem nie jest zła. Bardzo dobrze pasuje do strony głównej forum, edycji posta, czy dodawania nowego, a także do podglądu postów, przy dodawaniu nowego posta. Nie pasuje natomiast do listy tematów w dziale, oraz do widoku postów w temacie. Nowa czcionka jest moim zdaniem przyjemniejsza dla oka w polach tekstowych.
- Informacje o autorze posta na lewą stronę. Nigdy nie rozumiałem po co dawać to na prawą stronę. Ten sposob prezentowania jest drażniący.
- Kolor rang: Dobierzcie nowe kolory, zwłaszcza dla Moderatorów (ciemniejsza zieleń).
- Nowe buttony (koniecznie) [np. Edytuj, Nowy Post, etc.]
- "Komunikaty" na przykład o dodaniu posta moim zdaniem niezbyt dobrze wyglądają wyrównane do lewej.

Co do "drzewa katalogów", jest ono dostępne na górze. Zamiast przesuwać na dół, można byłoby je jedynie "skopiować" na dół.
No i zdecydowanie oddzielenie, albo lepsze wyróżnienie przypiętych tematów.

To takie najbardziej pilne zmiany do przeprowadzenia.

BTW, żałuję tylko, że zdecydowaliście się na phpBB, a nie jakiś profesjonalny skrypt, ale z drugiej strony i tak powinno być lepiej niż na archaicznym skrypcie, na którym do tej pory stało forum, a i pewnie dostosowanie było znacznie prostsze ;]

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #764303  autor: poziom
 21 lis 2014, 07:59
Wciąż 2/3 strony to będą białe pasy?
Mamy 2014 a nie 2001.

W dodatku wszystko się obecnie ze sobą zlewa.
 #764305  autor: ezaq
 21 lis 2014, 08:01
Jeszcze jedna uwaga ode mnie: chcąc przejść do ostatniego nieprzeczytanego postu w temacie trzeba kliknąć w ikonkę Obrazek, co jest bardzo trudne na dotykowych ekranach (na kompie też problematyczne). W związku z tym dobrze by było, aby kliknięcie w nazwę tematu prowadziło do ostatniego nieprzeczytanego postu (wcześniej tak było), a nie na pierwszą stronę.

-edit1-
Przy pisaniu tego posta musiałem się ponownie zalogować, a po kliknięciu na podgląd wykonać to kolejny raz, mimo iż zaznaczyłem, żeby mnie zapamiętało. A najgorsze, że to co napisałem zniknęło po zalogowaniu, więc musiałem pisać jeszcze raz.

-edit2-
Przy próbie wysłania posta kolejny raz mnie wylogowało i usunęło to co napisałem.
  • Strona 1 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14