DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #751437  autor: user_delete34
 25 wrz 2014, 09:09
To efekt połączenia z Comperią, który (jak podejrzewam) jest zamierzony dla wszystkich. Mnie bardziej denerwują reklamy większego formatu: Obrazek
Obrazek
Na komputerze przeszkadzają mniej, bo bardzo rzadko pauzuję AdBlocka ale na telefonie go nie mam - a KP i tak miało od nich uwolnić.

 #751447  autor: user_delete27
 25 wrz 2014, 10:06
Dokładnie, nawet z włączonym adblockiem ta reklama się wyświetla.

 #752462  autor: Kryniczanin
 29 wrz 2014, 07:23
Administracja robi nas w balona przy opcji zakupu możemy przeczytać
Konto Premium to usługa w serwisie TELEPOLIS.PL, z której skorzystać mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy.
Jej aktywacja usuwa wszystkie reklamy, a także umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji.
Więcej informacji o Koncie Premium bez reklam na tej stronie.
Co jest w moim odczuciu oszustwem gdyż regulamin mówi co innego
Usługa Konta Premium – usługa płatna na zasadzie subskrypcji, w ramach której Użytkownik Zarejestrowany otrzymuje: wszystkie funkcje wynikające z rejestracji w Serwisie oraz specjalnie dostosowaną zawartość Serwisu polegającą na ograniczeniu do minimum ilości (nie więcej jak jedna reklama na jednej wyświetlanej stronie) prezentowanych na stronie reklam w postaci bannerów, reklam pop-up i reklam intertekstowych.
Czyli jak 0 = nie więcej niż jeden?

Świetna matematyka nie ma co.

Dlatego jako użytkownik konta premium domagam się jasnych zapisów dotyczących powyższego czy reklam nie ma czy są? Obecnie są - patrz Iphone 6

 #752472  autor: darek638
 29 wrz 2014, 08:44
Kryniczanin, masz rację. Ciekawe co na to prawnicy. Są tu takowi?

Nigdy więcej Play.

 #752476  autor: mikkel
 29 wrz 2014, 09:13
Powiem szczerze, że mnie też to się nie podoba.
Oglądając telefon w katalogu też są reklamy.
Obrazek

 #752810  autor: Blank
 30 wrz 2014, 15:30
Usługa premium została wprowadzona jeszcze, jak telepolis był "niezależnym" serwisem. Z tego co pamiętam, wtedy konto premium równało się zerowej ilości reklam.
Najwyraźniej nowy właściciel oczekuje, że mimo konta premium, reklamy będą wyświetlane.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #752831  autor: jarekb11
 30 wrz 2014, 16:50
Ja tam nie mam ani konta premium, ani reklam na Telepolis. AdBlock czyni cuda.

 #753164  autor: user_delete21
 01 paź 2014, 23:17
Kryniczanin pisze:Administracja robi nas w balona przy opcji zakupu możemy przeczytać
I tak to wyglądało od samego początku premium, tylko praktyka była zgodna z reklamą a regulamin miał jakieś zapisy "na zapas". Jakkolwiek by nie patrzeć sytuacja, w której istnieje tak jawna sprzeczność materiałów marketingowych z regulaminem jest sprawą dla UOKiKu.

Warto, żeby administracja sama się wytłumaczyła przed użytkownikami i coś z tym zrobiła zanim faktycznie ktoś się zmobilizuje i poinformuje urząd o sytuacji.
divhashmorex pisze:Najwyraźniej nowy właściciel oczekuje, że mimo konta premium, reklamy będą wyświetlane.
W takim wypadku jedyne uczciwe wyjścia to:
1) ogłosić jawnie zmianę zasad, oferując możliwość rezygnacji z premium i proporcjonalnego zwrotu abonamentu, albo
2) różnicować działanie "starych" premium, jednocześnie informując o zmianach przy zakupie przedłużenia.

 #753187  autor: user_delete47
 02 paź 2014, 07:47
datumplane pisze:Warto, żeby administracja sama się wytłumaczyła przed użytkownikami i coś z tym zrobiła zanim faktycznie ktoś się zmobilizuje i poinformuje urząd o sytuacji.
Na podstawie regulaminu złożyłem reklamację i otrzymałem następującą odpowiedź:
Materiały, które Pan wskazał, nie są reklamami, tylko materiałami autopromocyjnymi. Przez analogię z rynkiem telewizyjnym, materiały autopromocyjne są inną kategorią niż reklamy i nie wliczają się w czas antenowy reklam.

Mniejsza jednak o definicję. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie użytkownika Konta Premium. W najbliższych dniach popracujemy nad usunięciem tych form ze strony.

 #753192  autor: Kryniczanin
 02 paź 2014, 08:08
mmokrzycki, Autopromocja ha ha

Też złożę reklamację.

 #753196  autor: WitekT
 02 paź 2014, 08:30
Wspomniana autopromocja, na którą zwróciliście uwagę, już została usunięta.
Nie było naszym celem denerwowanie nią kogokolwiek.

Przepraszamy.

 #753202  autor: Kryniczanin
 02 paź 2014, 08:51
WitekT, Fajnie, jednak zwykła ludzka przyzwoitość w moim odczuciu nakazuje przedłużyć konta premium wszystkim którzy je mają o te dni gdy ta reklama w Waszej nowomowie zwana autopromocją była wywieszona.

I jeszcze jedno kiedy będzie w końcu wiadomo czy konto premium to konto z reklamami jak mówi regulamin czy konto bez reklam jak mówi strona z zakupem premium.

 #753214  autor: WitekT
 02 paź 2014, 09:30
Kryniczanin pisze:I jeszcze jedno kiedy będzie w końcu wiadomo czy konto premium to konto z reklamami jak mówi regulamin czy konto bez reklam jak mówi strona z zakupem premium.
Konto Premium jest i będzie bez reklam. Zapis regulaminowy od samego początku jest taki sam - mowa o możliwej jednej reklamie jest wentylem bezpieczeństwa w tym sensie, że jak coś się skaszani w systemie i coś się pokaże wbrew naszej woli i chęci albo będziemy chcieli wrzucić coś na górę w cegiełkę (patronaty, sponsoringi, artykuły sponsorowane), to po prostu nie mamy technicznych możliwości "ukrywania" tej jednej cegiełki na górze.

 #753220  autor: Kryniczanin
 02 paź 2014, 10:21
WitekT pisze:Zapis regulaminowy od samego początku jest taki sam - mowa o możliwej jednej reklamie jest wentylem bezpieczeństwa w tym sensie, że jak coś się skaszani w systemie i coś się pokaże wbrew naszej woli i chęci albo będziemy chcieli wrzucić coś na górę w cegiełkę (patronaty, sponsoringi, artykuły sponsorowane), to po prostu nie mamy technicznych możliwości "ukrywania" tej jednej cegiełki na górze.
Przepraszam, jednak do mnie takie tłumaczenie nie przemawia. Można je porównać do umowy na kwotę 500 pln jednak jedna ze stron może zmienić te 500pln na 500000000000000000000000000000000000pln bo ma "wentyl bezpieczeństwa".

Albo zapisy są jasne i klarowne nie pozostawiając miejsca na na żadne "wentyle bezpieczeństwa"(kruczki prawne), albo mamy zapisy nie są takie są masłem maślanym i pozostawiają wielkie pole do popisu jak i interpretacji.

Kolejna sprawa o której wspominasz
(patronaty, sponsoringi, artykuły sponsorowane)
czym one są jak nie reklamą. Można je pięknie nazywać jak choćby autopromocją jednak są reklamą w poprawnie politycznej nazwie dla zmyłki.

Psa można także nazwać czworonożnym ssakiem z ogonem i ryjkiem który szczeka. Co nie zmieni sytuacji bo dalej jest psem.

 #753234  autor: WitekT
 02 paź 2014, 12:21
Wentylem bezpieczeństwa jest wyświetlenie jednej reklamy. Porównujesz do czegoś absolutnie nieporównywalnego. A jeżeli promowanie wydarzeń, których jesteśmy patronem medialnym, gdzie potem jedziemy, piszemy z tego merytoryczne newsy, jest dla Ciebie reklamą, tooo... no, tu się bardzo różnimy w kwestii definicji reklamy.

A jako, że zadowolenie użytkowników Kont Premium jest dla nas bardzo ważne, to bez względu na jakiekolwiek spory definicyjne, po prostu stopniowo usuwamy wszystkie materiały autopromocyjne. Została już tylko jedna cegiełka na górze po prawej - ale bez względu na definicję, jesteśmy w pełni "w regulaminie".

 #753241  autor: user_delete21
 02 paź 2014, 12:57
WitekT pisze:Wentylem bezpieczeństwa jest wyświetlenie jednej reklamy.
Więc poprawcie stronę z informacjami o koncie premium, na której jest wyraźnie zapisane:
Jej aktywacja usuwa wszystkie reklamy, a także umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji.
bo w obecnej chwili to nawet nie jest niedopowiedzenie, tylko ordynarne wprowadzanie konsumenta w błąd. Niezależnie od dobrych intencji.

 #753248  autor: Kryniczanin
 02 paź 2014, 13:22
WitekT pisze:Wentylem bezpieczeństwa jest wyświetlenie jednej reklamy. Porównujesz do czegoś absolutnie nieporównywalnego. A jeżeli promowanie wydarzeń, których jesteśmy patronem medialnym, gdzie potem jedziemy, piszemy z tego merytoryczne newsy, jest dla Ciebie reklamą, tooo... no, tu się bardzo różnimy w kwestii definicji reklamy.
Witku proszę zrozum nie jestem kretynem i doskonale wiem co to jest np. tekst sponsorowany. Ty próbujesz wcisnąć mi teorię że jest to działalność charytatywna.

Skoro tak bronicie tego "pro publico bono" to ja mam świetny kompromis nowa funkcjonalność konta premium - możliwość w końcu całkowitego usunięcia natrętnych reklam (w moim odczuciu jest top np. tekst sponsorowany) - sterowanie w panelu - włączasz masz, wyłączasz nie masz. Tylko tyle i aż tyle mi trzeba do szczęścia. Oczywiście poza zapisem w regulaminie o tym i nic więcej. I jestem w raju.

 #753277  autor: WitekT
 02 paź 2014, 15:00
Kryniczanin pisze:Witku proszę zrozum nie jestem kretynem i doskonale wiem co to jest np. tekst sponsorowany. Ty próbujesz wcisnąć mi teorię że jest to działalność charytatywna.
Hmmm... No i nie wiem jak Ci odpowiedzieć, żeby Cię nie obrazić - ale sam zacząłeś, więc odniosę się do Twojego zdania. ;-)

Otóż konferencje branżowe to nie są artykuły sponsorowane. Za patronat nikt nam nie płaci. W ramach takich pakietów bardzo często dostajesz nocleg (ale już nie dojazd) i darmową możliwość uczestnictwa. A tam spotykasz się z ludźmi, rozmawiasz, zdobywasz wiedzę i informacje. Z tego potem powstają niezależne newsy i/lub artykuły.

Nie ma przykazu pisania/niepisania o czymkolwiek, jest tylko (niepisana) zasada, że daje się wcześniej informacje o takiej konferencji w sposób, żeby była przez te 10-14 dni widoczna. My wtedy rzucamy newsa, podpinamy tego newsa pod ostatnią cegiełkę po prawej stronie i trzymamy przez te 10-14 dni.

 #753286  autor: Kryniczanin
 02 paź 2014, 15:54
WitekT, To ja Ci zadam jedno pytanie. Czy podając informację o takiej konferencji jest możliwość że więcej osób na nią przyjedzie?

Odpowiedź jest jedna i oczywista. Więc jest to REKLAMA konferencji.