DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 #747131  autor: Niezgodna7
 08 wrz 2014, 11:38
Tak, wiem.. Administracja ma to głęboko. I nie oczekuję ŻADNEJ odpowiedzi ze strony adminów na moje wywody. I nie chcę.
*
Aż żal patrzeć na to, co żeście SAMI zrobili z własnego portalu chowając wpisy czytelników;
jak to wygląda?! Już nie co drugi, a ponad 60% ukrytych komentarzy..
przykro patrzeć..

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #747149  autor: user_delete34
 08 wrz 2014, 13:10
Calm7 pisze:jak to wygląda?! Już nie co drugi, a ponad 60% ukrytych komentarzy..
Nie śledzę na tyle newsów, o co chodzi - napisałeś coś wartościowego i ktoś to zgłosił do usunięcia, masz niepopularną opinię czy też ktoś inny (inni) ma(ją) i hejterzy atakują? Może jakiś skrin wrzucisz, co tu nie tak? Sama opcja ukrywania komentarzy jest OK (choć w tym kraju zawsze i wszystko jest NADUŻYWANE).

 #747203  autor: Niezgodna7
 08 wrz 2014, 16:40
Nie będę tego rozwlekał, sam to ująłeś na samym końcu: nadużywanie - a przez to ukrywanie komentarzy powoduje moją awersję do Telepolis, która uważa swój ,,wymysł" za git pomysł, mucha nie siada, spadaj pan na drzewo (bo tak mnie potraktowali, a przez to przestałem rozmawiać z administracją).
PS. Ty uważasz, że to dobry pomysł - ja uważam , że zły, bo WIDZĘ jak to wygląda w praniu.

 #748200  autor: goral2099
 11 wrz 2014, 23:16
Calm: Nie wiem czy zauważyłeś, ale jest taki przycisk... pokaż ukryte opinie. Jeden "klik" i twój problem znika! ;) Myślę, że nie ma o co kopii kruszyć.

 #748207  autor: Niezgodna7
 11 wrz 2014, 23:47
Góral.
Nic nie jarzysz z tej sprawy, zero wniosków, poza ,,kliknij se w guzik".
Nie po to są komentarze, aby je ukrywać przez błędną decyzję administratorów.
PS.
Niech ukrywają komentarze z +4.
Ma to sens? Przecież byś se tylko klikał w jeden guzik.
:- P

 #748210  autor: user_delete34
 11 wrz 2014, 23:51
Calm7 pisze:Góral.
Nic nie jarzysz z tej sprawy
To dobrze, że wylewasz żale na wszystkich BEZ pokrycia tego argumentami, nie? Pisałem już o tym, byś podał konkretny przykład PROBLEMU przez ten dodanie tej funkcji. Nie Twoją decyzją jest, co ma być w serwisie, a co nie. Jak chcesz tylko po polsku ponarzekać, zrób to w Wordzie i nie zapisuj.

 #748212  autor: Niezgodna7
 12 wrz 2014, 00:01
Argumenty? Jak patrzę na niektóre newsy z podpisami, to krew zalewa, tak to wygląda beznadziejnie.
Nie masz gustu estetyki, Tobie wygodniej klikać - to nie masz co tu się wypowiadać.
PS. A niby do kogo mam mieć pretensje? To nie użytkownicy minusujący są winni. Oni jedynie wykorzystują furtkę daną przez Telepolis.
Tak, nie moja rzecz jak ma wyglądać Telepolis, tyle, że tej lipy nie było, więc nie było żali.

 #748214  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 00:20
Calm7 pisze:Nie masz gustu estetyki
Po tym, że forma zwiniętego komentarza musi źle wyglądać? I Ty akurat go masz? Wejdź na np. GSMArena czy AutoKult, gdzie korzystają z Disqusa. Też są zwinięte komentarze.

Poza tym teraz łatwiej ominąć wzrokiem spam i śmieciowe komentarze typu "pierwszy".

Ten wątek jest totalnie bez sensu.

 #748472  autor: Niezgodna7
 12 wrz 2014, 22:18
Bez sensu, to widzieć krótkowzrocznie, tak mało i tylko tyle, że łatwiej jest ukryć śmieci.
Szkoda, że więcej nie widzisz, ale to nie Twoja wina, a Telepolis.
*
WŁAŚNIE WIDAĆ WYRAŹNIE JAK TO WYGLĄDA BEZNADZIEJNIE:
tylko 4 widoczne komentarze, a reszta ukryta! (około 15-u?)
jeśli ktoś z WAS mówi, że to jest okej, i dobrze wygląda, to ja WAS uświadomię:
jesteście w głębokim błędzie, i.. ślepi.

 #748484  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 22:42
Dziś zauważyłem właśnie jakieś natarcie na przyciski minusowe. Co jest, dzieci w szkołach przymusowo do sieci podłączają? Nie widziałem tego wcześniej. Ale i na forum ostatnio zastój ze stróżowaniem.

[ Dodano: 2014-09-12, 22:45 ]
Calm7 pisze:Bez sensu, to widzieć krótkowzrocznie, tak mało i tylko tyle, że łatwiej jest ukryć śmieci.
Lubisz oglądać shitposting, trolli i niewyżytych w natarciu po njusie np o taryfie w Play?

 #748503  autor: user_delete21
 12 wrz 2014, 23:11
Problem w tym, że w większości serwisów sortowanie/ukrywanie komentarzy przez głosowanie się fatalnie sprawdza. Wystarczy, że w danym miejscu istnieje regularnie lub pojawi się przyciągnięta tematem grupa walcząca o jedyny słuszny pogląd na sprawę, albo robiąca śmietnik dla zabawy – i cały system leży.

Jedyne miejsca, w których widziałem rozsądnie działający plus/minus były zbyt niszowe i mało atrakcyjne dla takich osobników. A najczęściej istniały dodatkowe przeszkody, czyli głosować mogli wyłącznie użytkownicy mający potwierdzony merytoryczny wkład w społeczność.

 #748593  autor: DanielR
 13 wrz 2014, 12:06
datumplane pisze:głosować mogli wyłącznie użytkownicy mający potwierdzony merytoryczny wkład w społeczność
Być może jakimś pośrednim rozwiązaniem byłoby umożliwienie głosowania kontom z kilkuletnim stażem...?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #749194  autor: Braymer
 15 wrz 2014, 23:29
Napisałem komentarz w newsie o nowej taryfie Plusa; że zaprezentowali dobrą ofertę.
Wyczekiwałem na minusy, odświeżając stronę co chwilę przez jakiś czas.
Dostałem za ten post 4 minusy w ciągu 2 minut (identycznie jak użytkownik wlo post wyżej).

Niby nie można multikont; ale jednak można :)

Nie wspominam tu nawet o innych atakach na posty anty-Play czy pro-W3,
bo tam temu z multikotami pomaga ,,społeczność" P4 :)

 #749195  autor: Niezgodna7
 15 wrz 2014, 23:42
I o to mi chodzi. To jest część moich żali, że jakieś cwaniaczki ukrywają NORMALNE wpisy.
Druga część żali, to tak jak pisałem: taka strona z tak poukrywanymi komentarzami nie dość, że wygląda beznadziejnie, to wymusza jakieś kliknij by odkryć ukryte.
Co ja, trolom mam pozwalać na takie wymuszenia? Mogą mnie obrażać, kląć, itp. ale nie pozwolę sobie na obrażanie mnie - poprzez współpracę troli z administracją Telepolis.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #749196  autor: goral2099
 16 wrz 2014, 00:11
Calm: Spuść trochę z tonu, bo za bardzo dramatyzujesz...ale nad sprawą warto by się pochylić. Po krótkiej obserwacji rzeczywiście zauważyłem problem. Może naprawdę dać możliwość "głosowania" tylko użyszkodnikom z określonym stażem lub ilością postów?

 #749197  autor: user_delete21
 16 wrz 2014, 00:24
Ilość postów to najgorszy możliwy pomysł, bo spowoduje jedynie spamowanie w celu zaliczenia wymaganego limitu. Staż konta też nic nie mówi, utrudni jedynie możliwość działania komuś, kto chciałby pomieszać już natychmiast. Pozostali (szczególnie, jeżeli w grę wchodzi sterowanie opiniami na korzyść konkretnej firmy) założą sobie konta na zapas i spokojnie poczekają aż będą mogli z nich głosować.

 #749198  autor: Niezgodna7
 16 wrz 2014, 00:30
Góral.
Spuścić, to się może, ale pająk po pajęczynie w Twoim pokoju.
Resztę przemilczę, bo wszystkiego nie mam zamiaru Ci mówić (poza tym co już napisałem).

 #749201  autor: goral2099
 16 wrz 2014, 01:37
datumplane: To tylko luźne pomysły. Jak widać wymagają głębszego przemyślenia... :)
Calm: Widzę, że niezbyt spokojny jesteś, jakby to sugerowała twoja ksywka. Jeżeli nie chcesz pisać, to na cholerę zakładałeś temat? Poluzuj. :)

 #749206  autor: Sig
 16 wrz 2014, 07:03
Braymer pisze:Napisałem komentarz w newsie o nowej taryfie Plusa; że zaprezentowali dobrą ofertę.
Wyczekiwałem na minusy, odświeżając stronę co chwilę przez jakiś czas.
Dostałem za ten post 4 minusy w ciągu 2 minut (identycznie jak użytkownik wlo post wyżej).

Niby nie można multikont; ale jednak można :)

Nie wspominam tu nawet o innych atakach na posty anty-Play czy pro-W3,
bo tam temu z multikotami pomaga ,,społeczność" P4 :)
Muszę przyznać rację. Tu zawsze roiło się od fanbojów Play (a ankiety w 9 na 10 przypadkach kończyły się jakimś żartem), ale Taśmowa jeszcze nigdy nie była tak ordynarna w swoich działaniach. Mam wrażenie, że wraz z pogorszeniem oferty Play i pojawieniem się ciekawych alternatyw, także dla osób kierujących się ceną, liczba prawdziwych fanbojów mocno spadła i zostali głównie ci "opłacani", a oni są mocno nieociosani i można wychwycić nieudolny PR od rzeczywistej opinii. Nie oceniam tych ludzi - każdy zarabia jak potrofia, widać, są zdesperowani, ale czas się nad tym systemem zastanowić i spróbować znaleźć mechanizm, który będzie odzwierciedleniem zdania społeczności.
Czy ukrywanie wiadomości ma sens? Tak i nie. Wszyscy pamiętami trolla z Ossy w wielu wcieleniach, ciągle zdarzają się kwiatki pokroju Kuzyn1920, czy jak mu tam itd., ale mimo wszystko, nawet jak ktoś bełkocze głupoty to niech będzie to uwidocznione w ilości minusów, które zbierze, ale nie w ukryciu opinii. Od kasowania opinii łamiących regulamin jest link zgłoś komentarz... Co tak naprawdę można zrobić? Nie włączą komentowania tylko dla zalogowanych - spadłaby liczba odsłon, zresztą wielu (w tym ja) jest zbyt leniwych, żeby się zalogować dodając koemntarz (nawet się nie podpisuję czasem, bo i po co - odnosze się do konkretnego numeru i szlus). Blokada dajmy na to Opery, jako najbardziej prymitywneg i najłatwiejszego proxy też nic nie da, bo raz, że są aternatywy, a dwa - z powodu specyfiki portalu i jego tematyki wielu pisze przez Operę Min itd.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #749231  autor: Niezgodna7
 16 wrz 2014, 08:59
Góral.
Idź do szkoły, czy na uczelnię, i poszukaj w archiwach co znaczy przegiąć pałę.
Każdy, nawet spokojny - ma swoje granice. I nie chodzi o trole, a administrację
*
Jak masz żale o Telepolis - to pisz. Jeśli do mnie, to znajdź inny dział.
  • Strona 1 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8