DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 7 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 #1137149  autor: LuiN
 11 paź 2022, 13:39
Hej, to nie Patryk, tylko proces wydawniczy. Zależy nam na tym, by treści docierały do jak największej liczby osób - jeśli pierwotny tytuł nie wzbudził zainteresowania botów Google'a, robimy przebitkę. Niestety nie da się inaczej funkcjonować na rynku mediów internetowych - zasady Google'a narzucają określone działania :-/
 #1137150  autor: babciagienia1p
 11 paź 2022, 13:49
@LuiN
Z tego co napisałeś wynika, że wszystkie debilizmy w artykułach wyżej wspomnianego kolegi są wymuszone... No ładnie... Wymuszone botami Googla. Szkoda człowieka, że dał się tak ukierunkować.
 #1137152  autor: LuiN
 11 paź 2022, 14:03
Patryk tego nie przebija, są od tego redaktorzy prowadzący. Walczą, by tytuł choć mocny, w pełni korespondował z zawartością tekstu. Natomiast tak, często tytuł i lead są innego autora niż zawartość tekstu. Robimy wsteczną weryfikację, czy ktoś nie przegiął i sporadycznie pojawia się i trzeci tytuł.
 #1137282  autor: frasag
 14 paź 2022, 19:07
Też zauważyłem te zmiany tytułu- czasem nawet dwukrotnie. No ale mamy wyjaśnienie Szefa. Rozumiem, że Redakcja też musi trochę lawirować, żeby utrzymać się na fali.
 #1151123  autor: babciagienia1p
 10 cze 2023, 08:37
@pawcio1978
Jak przytrzymasz dzwonek, rozwinie się menu i wtedy widać opcje - zacytowano Cię lub wiadomość prywatna. Wchodząc w odpowiednią opcję można zlikwidować dzwonek.
 #1151422  autor: babciagienia1p
 14 cze 2023, 09:06
Mam problem z logowaniem do forum i portalu na JEDNYM urządzeniu - Samsung A52s 5G z Androidem 13 i wyłączonym śledzeniem - bez uBlocka.
Przy każdej próbie logowania wyskakują natarczywe reklamy pralin Rafaello i pastylek Tic-Tac. Nie potrafię ich żaden sposób ominąć. Nie pomaga przejście przez wszystkie komunikaty reklamowe - nawet z markowaniem zapisania się do promocji - uporczywie wracają i uniemożliwiają logowanie.
Pisał już o tym jeden z użytkowników na portalu, więc mój przypadek nie jest odosobniony. Problem nie występuje na innych urządzeniach, zarówno ze starszym Androidem jak i iOS-em.

Na portalu kłopot jest mniejszy, bo można komentować jako gość i tam się raczej nie komentuje, na forum - klops.
Zakładam, że nie jest to świadome działanie redakcji, żeby zwiększyć kontrowersyjność komentarzy (goście mają tendencje do plucia i obelg).
 #1151427  autor: Remington
 14 cze 2023, 10:12
babciagienia1p pisze:
14 cze 2023, 09:06
Zakładam, że nie jest to świadome działanie redakcji, żeby zwiększyć kontrowersyjność komentarzy (goście mają tendencje do plucia i obelg).

Jakbyś zakładała, tobyś tego nie pisała. Ale wolisz zasiać ferment cień podejrzenia, pod którym rzekomo się nie podpisujesz. Bo wszyscy wokół spiskują - od operatorów po Telepolis - wszak "układ" ma się bardzo dobrze 😉.

Poprosiłem @luiN'a o przyjrzenie się tej reklamie.
 #1151445  autor: babciagienia1p
 14 cze 2023, 13:27
@Remington
Dziękuję za przekazanie sprawy dalej. @LuiN o tym wie, więc nie będzie to dla niego niespodzianką. Być może reklama jest zbyt agresywna.

Co do dygresji, to jatka jaką widać w komentarzach na portalu może podobać się specyficznemu typowi publiczności. Słyszałam, że są ludzie, którzy chętnie oglądają, np. walki psów.
 #1151448  autor: Remington
 14 cze 2023, 14:36
Trafne porównanie.

Nie chcę robić za przekaźnik, ale redaktorzy poprosili o screena jak ta reklama wygląda u Ciebie.
 #1151456  autor: babciagienia1p
 14 cze 2023, 15:56
@Remington
Nie jestem aż tak sprawna. Nie potrafię zrobić screena, a nawet jakbym potrafiła lub ktoś pomógłby, to i tak d..., bo na Samsungu nie mogę się zalogować do Telepolis z powodu reklamy i kółko się zamyka. Na pozostałych urządzeniach nie mam tego problemu, bo nie widzę reklam.

Na reklamie jest napisane -Wczuj się w rysowanie, pokochaj wygrywanie, kup produkt promocyjny Rafaello, stwórz rysunek z praliną, graj o wspaniałe nagrody, weź udział, do wygrania 60x500 czekiem blik, w finale iPad. Przekierowuje do strony www.marzeniarafaello.pl i tak w kółko. Redaktorzy mogą tam wejść i obejrzeć. Prawdopodobnie to co blokuje logowanie do Telepolis, to strona www.
--------------Edycja_1-------------------
Samsung nie pozwala mi wejść na stronę marzeniarafaello.pl inaczej niż przy próbie logowania do Telepolis. Dostaję komunikat o tym, że połączenie nie jest bezpieczne, witryna nie obsługuje HTTPS i jakieś ogólne komunikaty o wycieku danych i bezpieczeństwie. Za pośrednictwem Telepolis wchodzę bez problemów.
--------------Edycja_2---------------------
Inne strony nie oferują mi słodkiej przyjemności, tylko Telepolis.
-------------Edycja_3-------------------
W nocy reklama nie blokuje logowania. Wczoraj też tak było. Ciekawe czy wróci w dzień? Jeśli nie, znaczyłoby że usterka zniknęła...
 #1151494  autor: babciagienia1p
 15 cze 2023, 07:41
Przepraszam - już nie mogłam edytować posta wyżej.
Nadszedł świt - reklama wróciła. Co za zbieg okoliczności... Szkoda, że noce teraz takie krótkie...
 #1151553  autor: babciagienia1p
 15 cze 2023, 15:15
@koszalineo941298
Dzięki za pomoc. W tej chwili nie mam, przez jakiś czas, dostępu do Samsunga A52s 5G.
Opisałam wszystko dokładnie. Reklamę można obejrzeć pod adresem
www.marzeniarafaello.pl
Redaktorzy, jeśli chcą, poradzą sobie. Najciekawsze, że blokuje tylko logowanie do Telepolis i w nocy znika.
 #1151557  autor: babciagienia1p
 15 cze 2023, 15:23
@koszalineo941268
Można wymusić wejście, akceptując ostrzeżenia o niebezpiecznej stronie bez protokołu HTTPS i możliwości wycieku danych. Na dole jest opcja. Bałam się tam wchodzić, bo do niczego mi to niepotrzebne.
Aha - zapomniałam dodać, że to było na przeglądarce Chrome. Nietypowej w moim przypadku.
----------------Edycja_1----------------------
Sprawdziłam na innym urządzeniu. Faktycznie - nie można już wejść. Wczoraj było tylko ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.
Dzięki jeszcze raz. Może jutro uda mi się sprawdzić na tym Samsungu.
  • Strona 7 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8