DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #733985  autor: WitekT
 21 lip 2014, 15:41
Wielkimi krokami nadchodzą zmiany na forum. Będą one podzielona na 3 etapy. Trzeci jest stricte techniczny, jego zaanonsujemy w odpowiednim czasie. Pierwsze dwa dotyczą treści, z czego na razie napiszę tylko o pierwszym, żeby nie było zamieszania. :-)

Pierwszy etap, który zaczynamy teraz, to dyskusja nad nowym podziałem treści, nowymi działami. Jak one powinny wyglądać? Które dodać, które gdzieś "schować" (np. telefony Siemensa)? Jak zrobić to tak, żeby było intuicyjnie, a podział nie pozostawiał wątpliwości co do tego, gdzie jaki post powinien się znaleźć? :-)

Na dyskusję na ten temat chcemy poświęcić najbliższe 7-10 dni, potem przyjdzie czas na etap II.

 #733992  autor: ukefake
 21 lip 2014, 16:22
generalnie działy mogą zostać jak były, kwestie starszych sprzętów można przerzucić do jakiegoś działu Retro, natomiast może warto wydzielić lub w jakiś inny sposób zaznaczyć (ikonka? kolor?) system z jakim działają telefony danego producenta - mam na myśli samsunga, htc, lg, nokie i ewentualnie innych wielosystemowych (android i wp)

 #733995  autor: bazooka
 21 lip 2014, 16:37
Ogólnie DZIAŁY są OK - tylko ten "SPRZĘT": podzieliłbym to w hierarchii systemów operacyjnych.
Fora można by było wyznaczyć producentami, ale tak naprawdę jak duże ma znaczenie w przypadku np Androida czy rozmawiamy o Andku w telefonie z Chin czy nawet jakimś Samssngu jeśli dyskutuje się o jednej wersji czystego np KitKata... :?:
No właśnie...można by wydzielić ewentualnie fora z producentami, którzy używają nakładek na system.
To tylko taka moja sugestia.

 #733996  autor: WitekT
 21 lip 2014, 16:40
sebusy, no ja właśnie o czymś takim myślę... Ale zobaczymy propozycje innych, ewentualnie potem jakieś głosowanie się zrobi. :-)

 #733999  autor: babeo
 21 lip 2014, 16:58
Mnie np. odpowiada polityka jaka stosuja na forum.abdroid.pl, czyli np. dzial sprzet dzielimy na: Android i Windows Phone.

Dalej, androida na producentow i w kazdym z producentow robimy podfora z najpokularniejszymi modelami, czyli, np. dla Samsunga S5, S4, S3, S2, Ace, Note itp.

Reszta modeli, ktore nie maja swojego podforum laduje w jednym osobnym worku i w momencie, gdy jakis nowy model zeskuje popularnosc i duzo tematow, wtedy moderator/administrator tworzy im podforum i przerzuca tam tematy.

Co Wy na to?

 #734000  autor: user_delete34
 21 lip 2014, 17:03
Z mojej strony uwaga, by dział JTW wrzucić gdzieś wysoko, by każdy odwiedzający z miejsca widział, gdzie ma pisać. Wiele postów ląduje w dziale producenta zamiast w JTW (i często mowa tam o smartfonach, dla których są już działy).
Może i podobnie zrobić folder na wątki dotyczące wyboru usługi? W nim podfolder do usług prepaid, abo, internet czy dodanych (granie na czekanie itp?)? To taka luźna myśl.
Do obu tych działów dołączyłbym konieczność przeczytania i zaakceptowania regulaminu przed każdym jednym postem. Rzadko kiedy wątek tytułowany jest sensownie, nieraz ta sama osoba pyta 5 razy o to samo, tworząc oddzielne tematy. Może to być np wyskakujący element na stronie (nie znam się na tym, nawet na nazewnictwie), który zasłoni cały panel tworzenia wątku do czasu przejechania listy (regulaminu) do końca i zaznaczenia ptaszkiem, że się przeczytało.

Przydałaby się też weryfikacja pierwszego postu nowych użytkowników (spam), ale to oddzielna sprawa.

[ Dodano: 2014-07-21, 17:03 ]
babeo pisze:podfora z najpokularniejszymi modelami
Otóż to, na innym takim forum jest osobny dział dla każdego jednego urządzenia. Zanim dotrzesz, zrezygnujesz.

 #734001  autor: Xavi
 21 lip 2014, 17:14
babeo pisze:Mnie np. odpowiada polityka jaka stosuja na forum.abdroid.pl, czyli np. dzial sprzet dzielimy na: Android i Windows Phone.
Tylko czy nie zrobi się z tego zbyt kobylasty twór. Androidowe forum jest duże a dodać do tego w ten sam sposób jeszcze WP to mało komu będzie się chciało przekopywać przez ten katalog działów.
Dodałbym dział tablety i np jaki tablet wybrać?
Poza tym dział akcesoria typu pytania o słuchawy, banki nergi,, uchwyty, zestawy bt, nawigacje itp?
Może jeszcze coś w rodzaju tutoriali, poradników o funkcjach sprzętów, aplikacjach, ciekawostkach!
Ogólne "drzewo" działów jest ok.

 #734004  autor: Blank
 21 lip 2014, 17:27
Jeżeli chodzi o dział telekomunikacja.
Proponuje podział na:

- Sieci komórkowe
-- Oferta Prepaid
-- Oferta abonamentowa
-- Internet
-- Technikalia

- Sieci Stacjonarne i Kablowe
-- Internet (innymi mowiąc rozdzielenie internetu mobilnego od "domowego", w tym momencie tematy o mobilnym internecie błąkają się między tymi dwoma działami)
-- Rozmowy o ofertach
-- Sprawy techniczne

- Awarie
- Inne

W dziale Sprzęt:
- usunąć dział Sagem
- usunąć dział Siemens i BenQ
- usuniete działy mogłyby być utworzone jako poddziały dzialu "Inni producenci"
- zamiast Jaki telefon wybrać, "Wybor sprzętu" i poddziały "Telefony i Smartfony", "Tablety", "Inne urządzenia mobilne"

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #734009  autor: babeo
 21 lip 2014, 18:01
Co do JTW, to czy jest możliwość że powstanie coś w stylu, telepolis.pl poleca lub coś takiego?
Mam na myśli jeden przyklejony temat w którym byłyby podawane typy w określonym budżecie, np. 500-700, 800-1000 itp.

Wtedy należałoby zaznaczyć, że przed założeniem nowego tematu w JTW należy zapoznać się z propozycjami. Jeżeli tam nie będzie odpowiedzi, dopiero wtedy zakładać nowy temat.

 #734012  autor: user_delete34
 21 lip 2014, 18:06
W stylu elecktra? Byłoby bardzo fajne, tylko ktoś musiałby to ogarniać i aktualizować, a myślę, że póki co bardziej potrzeba nam moderatorów do porządkowania. Choć z drugiej strony, to trochę zmniejszyłoby powstawanie bałaganu.

 #734049  autor: orson_dzi
 21 lip 2014, 20:38
Markadiusz pisze:Z mojej strony uwaga, by dział JTW wrzucić gdzieś wysoko, by każdy odwiedzający z miejsca widział, gdzie ma pisać. Wiele postów ląduje w dziale producenta zamiast w JTW (i często mowa tam o smartfonach, dla których są już działy).
I na czerwono go :!: Zawsze uważałem, że ten dział ma przyszłość przed sobą i jego poziom zawsze był wysoki. Zrobiłbym z niego swego rodzaju wyróżnik forum w dziale Sprzęt.
babeo pisze:Co do JTW, to czy jest możliwość że powstanie coś w stylu, telepolis.pl poleca lub coś takiego?
Mam na myśli jeden przyklejony temat w którym byłyby podawane typy w określonym budżecie, np. 500-700, 800-1000 itp.
Wiesz, że zawsze coś takiego chciałem zrobić. Ale na dzisiaj myślę, że jestem w najbardziej komfortowej sytuacji żeby coś takiego mogło powstać ;) .

Odnośnie reszty, widziałbym Producent: system A; system B; system C; bez systemu. Łopatologicznie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734081  autor: 0kti
 21 lip 2014, 21:45
Będzie wsparcie Tapatalk?

 #734082  autor: mi80
 21 lip 2014, 21:47
Ja czytam tylko dwa działy:
- Sieci komórkowe - Oferta abonamentowa
- Sieci komórkowe - Oferta prepaid i mix.

Wydaje mi się, że warto je podzielić na głos i data oraz oprócz ww. podziału dodać pośredni, dotyczący porad i poszukiwań najlepszej oferty (dużo jest takich pytań, czasem ktoś pyta w prepaidzie, a okazuje się, że abo wyjdzie korzystniej i na odwrót). Czyli mniej więcej tak:
- Usługi głosowe - Oferta abonamentowa
- Usługi głosowe - Oferta prepaid i mix
- Usługi głosowe - Porady/Co wybrać?
- Internet mobilny - Oferta abonamentowa
- Internet mobilny - Oferta prepaid i mix
- Internet mobilny - Porady/Co wybrać?

Czy będzie Tapatalk????

 #734083  autor: orson_dzi
 21 lip 2014, 21:49
Markadiusz napisał/a:
Z mojej strony uwaga, by dział JTW wrzucić gdzieś wysoko, by każdy odwiedzający z miejsca widział, gdzie ma pisać. Wiele postów ląduje w dziale producenta zamiast w JTW (i często mowa tam o smartfonach, dla których są już działy).

I na czerwono go :!: Zawsze uważałem, że ten dział ma przyszłość przed sobą i jego poziom zawsze był wysoki. Zrobiłbym z niego swego rodzaju wyróżnik forum w dziale Sprzęt.
Żeby nie było, to nie była ironia :!: ;)

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734087  autor: WitekT
 21 lip 2014, 22:00
0kti pisze:Będzie wsparcie Tapatalk?
Tak, będzie, ale to kwestia techniczna, o której teraz nie mówimy - żeby nie zaciemniać dyskusji. Teraz rozmawiamy tylko o podziale treści.

 #734103  autor: takietam1
 21 lip 2014, 23:25
Witam,

Wypowiem się tylko na temat działu, w którym się udzielam.

Patrząc przez pryzmat faktu, że Tapatalk wejdzie to proponowałbym podział działu "sieci komórkowe" na następujące:

1. Sieci komórkowe:
→ Oferta prepaid
→ Oferta mix
→ Oferta abonamentowa
→ Technikalia

W każdym z działów bylyby główne tematy dotyczące "którą ofertę wybrać" oraz pod-działy na sieci (Play, Orange, T-Mobile, Plus, MVNO).

Pozdrawiam

 #734107  autor: ?T
 22 lip 2014, 00:43
Wskazane byłoby popełnić poradnik jak wybrać telefon/smarkfon do .... zł (może być w zależności od systemu). Coś jak na purepc zestawy komputerowe. Wiadomo, kto się zna bardzo dobrze ten sobie dobierze sam, ale może by zniknęły co trzy tematy pytania - jaki tel. do 600, a jaki do 550, mam 524 zł jaki wybrać telefon, a do 499? mogę dołożyć 15 zł jeśli warto etc. No chyba, że ktoś ma jakieś mniej typowe potrzeby, to niech pyta osobno, ale jest b.dużo praktycznie identycznych tematów, a jeszcze nieraz się pytający złoszczą, że w kółko są polecane te same telefony:)

 #734131  autor: Golarz Filip
 22 lip 2014, 08:48
Miliony pomysłów człowiek ma jak sugerują zmiany,ale jak wywołany jest do tablicy i proszony o szczegóły to mam nagle taką pustkę w głowie; ale do rzeczy.
Nie wszystkie działy- niestety dla Telepolis- śledzę uważnie z jednej prostej przyczyny: są miejsca w sieci,gdzie można znaleźć bardziej interesujące wiadomości i mam obawy,że nie jestem w tym odosobniony.
Tak jak nie ma konkurencji w zapytaniu o oferty telekomunikacyjne, gdzie właśnie tutaj można dostać odpowiedź na każde trapiące Nas pytanie i to w dość szybkim czasie,tak niektóre działy,wydaje mi się są bardziej dla "poprawności politycznej" niż w jakimś konkretnym celu.
Podobnie jak "demokracja" jest okrzyknięta najlepszym z obecnie istniejących ustrojów,tak licznik ilości postów ( nie odwiedzin ) w każdym z działów powinien Wam zasugerować,które wystawić na czoło a które po prostu odstrzelić.Jestem również zwolennikiem ostrych i konkretnych cięć.Wiadomo,że każda zmiana niesie za sobą głosy krytyki.Komuś będzie brakować działu z marką X, inny będzie Was straszył,że zamknie swoje dwa konta premium jak na nowym forum nie znajdzie się dział "Cycki" w kategorii Hyde Park.Teraz moje konkrety w dyskusji:

- do całkowitego usunięcia ( bo to ma być forum a nie przewijana lista słabych tematów ): kosz ( nigdy nie rozumiałem po co administrator tworzy taki dział;coś co nic nie wnosi do dyskusji ma zniknąć a nie prezentować się jeszcze dodatkowo 2 tygodnie )zdjęcia z telefonów komórkowych ( minęło kilka lat,mamy twarzoksiążki,mamy instagramy itp.,takie rzeczy można umieszczać w dziale testy użytkowników )
- do modyfikacji: dział Inne w kategorii Telekomunikacja wrzucić do działu Sieci komórkowe, dział Sieci stacjonarne i Internet rozszerzyć o tv kablową/cyfrową,zrobić nowy podział w kategorii sprzęt, tzn. podzielić go ze względu na system operacyjny, a dopiero potem podzielić na konkretne marki.Widziałbym też sugestię,że można w każdym z działów sprzętowych pisać również o tabletach i laptopach.

Resztę szczegółów i modyfikacji dokonają zapewne sami userzy już po wejściu zmian.
Nie da się po prostu rozplanować wszystkiego "przed". Ważne dla mnie,bym po kliknięciu na zakładkę "forum" nie miał dwu kilometrowego drzewa i chcąc rzucić okiem na "zastygły" zapewne przez to trochę ShoutBox,nie musiał rolować jak świstak sreberka :)
Wpierw konkretne działy a potem im dalej w las,tym więcej kategorii ale też bez przesady.
Zbyt duże rozproszenie powoduje,że dużo działów stoi i się kurzy.
Można by np. świetny dział ( a mało moim zdaniem promowany,bo wciśnięty gdzieś tam w bałaganie ) Jaki telefon wybrać? postarać się rozruszać na tyle,by co raz większa liczba osób kupująca sprzęt na popularnym chińskim bazarku Ali,zechciała odwiedzać tę stronę a nie konkurencję.
To tak z grubsza ode mnie.

 #734149  autor: orson_dzi
 22 lip 2014, 09:42
takietam1 pisze:"którą ofertę wybrać"
Kiedyś był pomysł o analogiczny dział do Jaki telefon wybrać? odnośnie ofert. Myślę, że jest dobry.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734157  autor: Golarz Filip
 22 lip 2014, 09:59
Boję się,że taki dział zaleje potok spamu,który będzie wyglądał analogicznie jak teraz "Kupię,sprzedam,zamienię".
Będzie milion postów bez odpowiedzi.
Lepiej,gdyby sama strona miała taką ala wyszukiwarkę ofert,podobną do wyszukiwarki telefonów.
Człowiek wybiera wpierw podstawowe rzeczy ( minuty,ilość sms,korzystanie z internetu,abonament,karta ) a potem wyskakuje informacja,że najkorzystniej byłoby wybrać ofertę X czy Y i szczegółów już szukać w konkretnym dziale.
Np. posty Karlosa często charakteryzują się tym,że kumulują w sobie szereg informacji nt.danego operatora- jak to ma miejsce np.w przypadku Play i jego ofert kartowych.Na ten wzór można by wpierw utworzyć działy dla każdego z W4 i pozostałych wirtualnych operatorów,gdzie znalazł by się taki ogólny temat już z aktualnymi odpowiedziami użytkowników.
Bo moim zdaniem poziom trochę siada jak co dwa dni mamy temat "Co ja mam wybrać".
Podsumowując: wskazujemy nowemu lub zastanawiającemu się nad ofertą użytkownikowi wyszukiwarkę ofert ( na bieżąco aktualizowaną ),następnie wyszukiwarka proponuje ofertę sieci X po czym odsyła to działu danego operatora na forum,by już zadać konkretne pytanie.