DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #696870  autor: darek638
 09 lut 2014, 08:55
Jaki związek ma Telepolis z tą firmą? Zakładka do tego sklepu pojawia się przy każdym modelu telefonu. Wyróżnia się bardzo ponieważ jest na czerwono. Ta firma sprowadza azjatyckie wersje znanych telefonów. Wiele z modeli jest już nie produkowanych od dawna, a oni oferują nowe.

Nigdy więcej Play.

 #696876  autor: user_delete27
 09 lut 2014, 09:27
A no sklep to typowe cudo zarejestrowane w Hong Kongu na niejakiego Krzysztofa K.

To kolejny sklep jegomoscia : http://droptrend.com/
Nazwa dzialalnosci : Advanced International
Trading Limited

No i bonus ;) :
"W toku prowadzonego postępowania Prezes UOKIK stwierdził, e dotychczasowa
stronawww.danti.pl zaczęła działać pod adresemwww.droptrend.com oraz http://danti.iaishop.
com, na co wskazywała treść oraz grafika strony identyczna ze stronąwww.danti.pl. Z
kolei w zakładce „Kontakt na tych stronach podany został przedsiębiorca z siedzibą w Hong
Kongu o nazwie Advanced International Trading Limited. W związku z powyszymi ustaleniami przedsiębiorca Krzysztof Kusz został wezwany do przedłoenia wyjaśnień
dotyczących związku z w/w stronami internetowymi oraz podmiotem Advanced International
Trading Limited.

Przedsiębiorca nie odnosząc się do przedstawionych mu zarzutów zaprzestał sprzeday
towarów ze stronywww.danti.pl. Strona została przesłana na domenęwww.droptrend.com
zachowano w niej wszelkie informacje ze stronywww.danti.pl (Regulamin zakupów sklepu
droptrend.com zachował w swej treści nazwę „DANTI, na stronie internetowej pod hasłem
„O Firmie znajduje się zakładka „Historia danti.pl, występuje ten sam nr telefonu w
zakładce „Kontakt 790 386 053) i zmieniono nazwę firmy na Advanced International
Trading Limited z siedzibą w Hong Kongu. Z informacji otrzymanej od firmy NetART
Registrar Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie Prezes UOKIK otrzymał informację, e przedsiębiorca F.H.U. „DANTI Krzysztof Kusz zarejestrował za ich pośrednictwem domenę
droptrend.com."


Nic tylko kupowac ;)

 #696877  autor: darek638
 09 lut 2014, 09:42
Dzięki za obszerne naświetlenie ale moje pytanie dotyczyło związku z Telepolis :) Czy T nie sprawdza takich rzeczy?

Nigdy więcej Play.

 #696882  autor: user_delete27
 09 lut 2014, 10:09
Zwiazku z T nie znam, ale takie prowadzenie sklepu jest w pelni legalne (oczywiscie o ile ktos nie wykreci nam jakiegos walka z przesylka itp.). Podobnie jak zalozenie spolki LLC w USA i wystawienie srodkowego palca ZUS-owi i Skarbowce ;)

 #696887  autor: Sig
 09 lut 2014, 10:18
dziadek186 pisze:Zwiazku z T nie znam, ale takie prowadzenie sklepu jest w pelni legalne (oczywiscie o ile ktos nie wykreci nam jakiegos walka z przesylka itp.). Podobnie jak zalozenie spolki LLC w USA i wystawienie srodkowego palca ZUS-owi i Skarbowce ;)
Z tym środkowym palcem wystawianym przez firmy-krzaki z Delaware się nie rozpędzaj, bo już nie jednego "kozaka" z Allegro US sprowadził do parteru (VAT).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #696891  autor: user_delete27
 09 lut 2014, 10:27
Sig, a czy ja mowie tutaj o handlu na allegro ? LLC jest w pelni legalne i jezeli prowadzi sie odpowiednia dzialalnosc ( nie sprzedaz skarpetek na allegro ) to Skarbowka moze jedynie pomarzyc o dopadnieciu takiego "kozaka". Skoro kraj nie stwarza obywatelom mozliwosci dzialania tutaj, to dlaczego obywatele maja tutaj placic podatki? Zreszta nie mowie tutaj tylko o USA ale nawet w UK prowadzenie dzialalnosci jest tansze niz z PL.

 #696892  autor: darek638
 09 lut 2014, 10:28
Ale nie da się zaprzeczyć, że oferują coś co nie jest już produkowane. Więc to rzczej składaki. Z taką firmą T nie powinien mieć styczności. Ktoś dla kogo Telepolis jest miarodajny może zasugerować się tym sklepem.

Nigdy więcej Play.

 #696894  autor: user_delete27
 09 lut 2014, 10:48
Odnosnik do tego sklepu jest pewnie wykupiona reklama.
Zrodlo strony :
<li class="reklamy"><a href="../skrypty/out.php?r=3&id=2470" target="_blank">Sklep</a></li>

 #696896  autor: darek638
 09 lut 2014, 10:51
Nie jestem zwolennikiem "zysku ponad wszystko"

Nigdy więcej Play.

 #696899  autor: user_delete27
 09 lut 2014, 11:05
Ja osobiscie kilka miesiecy temu kupilem od podobnej firmy motorole e398 (mam sentyment do tego modelu i chcialem go miec w szafce :P ), telefon dotarl do mnie po 3 tygodniach ( wysylka s Singapuru - najpierw Singpost a pozniej nasza Poczta ), wygladal idealnie, ale zaraz po wyjeciu z pudelka odpadla naklejka z nazwa modelu (obudowa zamiennik), adapter na gniazdko PL nie pasowal ( mial ksztalt trojkata wiec nie dalo sie go wlozyc do gniazda), brak sluchawek i kabla usb (mialy znajdowac sie w zestawie), pudelko zamiennik, na deklaracji celnej telefon oznaczony jako prezent, zanizona wartosc. Po interwencji firma stanela na wysokosci zadania i zwrocila mi pieniadze, a telefon otrzymalem jako zadoscuczynienie ;) ogolnie nie polecam takich firm, telefony to skladaki w chinskich obudowach ktore rozpadaja sie lapach. Lepiej juz kupic cos na allegro, dolozyc obudowe z demontazu i miec prawdziwego klasyka niz chinczyka po przeszczepach.

 #696902  autor: darek638
 09 lut 2014, 11:15
Też tak uważam. Myślę, że Telepolis jest też tego zdania i nie doprowadzi do skojarzeń typu Telepolis=reklama składaków.

Nigdy więcej Play.

 #697571  autor: Phoenix90
 11 lut 2014, 19:19
dzięki za ostrzeżenie bo też mnie kusiło by za fajną cenę kupić pewnego klasyka na pamiątkę od Azjatów

Filmy Religijne
 #810722  autor: Moja _OPINIA
 08 lip 2015, 12:58
OPINIA O http://WWW.STANDARD.GSM

Telefon NOKIA N86 jest NIE ZGODNY z opisem strony internetowej http://WWW.STANDARDGSM.COM na której został zakupiony w dniu 2015-05-05 10:07:26 za kwotę 281,70 zł.

Opis niezgodności:

Nokia N68 - czarny slider IMEI:358270031492868


1) Telefon ogólnie brudny, wtyki MiniUSB jak i Jack 3,5 mm porysowane i zaśniedziałe nie wskazujące na to by zakupiony telefon był nowy
2) Obudowa została zastąpiona tanią podróbką i jest nie zgodna z wyglądem na stronie producenta: NOKIA jak i stronie sprzedającego "www.standardgsm.com"
3 )Szybka telefonu - krawędź nie starannie obrobiona - postrzępione krawędzie, widać ślady przyklejenia taniego zamiennika.
4) Szybka telefonu - porysowana na wysokości 1/3 z lewej skrajnej strony, rysa znajduje się pod orchonną folią.
5) Klawiatura telefonu posiada chińskie znaki mimo, że na opakowaniu telefonu widnieje "MADE IN FINLAND" c wskazywałby na wersję europejską telefonu.
6) Klawiatura górna wraz z panelem przednim jak i od spodu - oba noszą ślady użytkowania rys powstałych na skutek wielokrotnego rozsuwania.
7) Porysowana klawiatura dolna panel przedni jak i od spodu
8 )Po wysunięciu dolnej klawiatury z tyłu telefonu na panelu widać rysy przez środek oraz zdrapanie czarnego lakieru zamazane czarnym flamastrem znajdujące się w prawym górnym rogu.
9) Migawka aparatu fotograficznego uszkodzona, przesłona soczewki nie zamyka się jest otwarta w 1/3 - nie zgodne z wyglądem na stronie producenta: NOKIA.
10) Lampa błyskowa nie działa podczas robienia zdjęć mimo prawidłowych ustawień.
11) Panel lampy błyskowej i aparatu jest różny od oryginalnej i jest nie zgodne z wyglądem na stronie producenta: NOKIA.
12) Kabel MiniUSB - plastikowe wtyczki, obudowa wtyku kabla USB są nie starannie zaprasowane i nie wyglądają jak te ze strony producenta.


Wysyłka z CHIN opłata za cło 65zł (23% na elektronikę z poza krajów z Układu Schengen)

Sprzedawca ignorant gra na czas - przesyłka 8 tygodni (prawdopodobnie obraca cudzym kapitałem bo towar wysłany z Chin w momencie na kilka dni upływania terminu dostawy umieszczonego na stronie - DO 8 TYGODNI, przy zakupach z Alliexpres.com towary potrafią przychodzić po tygodniu)

Telefon nie nadaje się do niczego,jest to prymitywna, chałupnicza próba naprawy a użyte tanie podrobione komponenty uczyniły go tanim wrakiem.

Nie warto kupować u tego pośredniaka, spółka posiada jeszcze kilka innych sklepów internetowych wszystkie na tym samym szablonie sklepu (http://droptrend.com/).

Polecam poszukać towaru na Ebay.de . Niemiec tak nie oszuka jak Polak Polaka

OSZUSTWO

" Zgodnie z obowiązującym prawem, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmuje działania w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. "
https://uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php

Jestem za zgłoszeniem sprawy, potrzeba kilku poszkodowanych, zgłaszajcie się.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2015, 13:53 przez Moja _OPINIA, łącznie zmieniany 3 razy.
 #810724  autor: Moja _OPINIA
 08 lip 2015, 13:08
hdfunpack pisze:To w takim razie chyba opłacili komentarze na opineo.pl :)

[ Dodano: 2014-02-22, 21:19 ]
http://www.opineo.pl/opinie/standardgsm-com
Wystarczy popatrzeć na daty pojawiania się pozytywnych opinii, generowane regularnie po 2-3 w tym samym dniu co jakiś czas, co wyklucza prawdopodobieństwo prawdziwości by zadowoleni ludzie z zakupów życia na STANDARDGSM.COM wystawiali opinie falami w tych samych dniach.
Kiepska i nieieudaczna akcja promocyjna tak samo jak ich sprzedawane telefony.

OSZUSTWO

" Zgodnie z obowiązującym prawem, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmuje działania w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. "
https://uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php

Jestem za zgłoszeniem sprawy, potrzeba kilku poszkodowanych, zgłaszajcie się.
 #839191  autor: elka_k
 09 gru 2015, 08:35
Witam.
Nie wiem czy nie jest za późno bo ostatnia wypowiedź była dawno.
Szukałam informacji w necie o standardgsm i trafiłam tutaj
2 miesiące z nimi walczę o odzyskanie pieniędzy a oni ciągle zwodzili i przedłużali zakończenie sprawy
Aż w końcu otrzymałam nr nadania z 28-11-2015
A miałam mieć zwrócone pieniądze
Strona nie działa, e-mail także.
Paczki nie odebrałam
Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
Kwota może dla niektórych nie duża ale dla mnie tam.

Pozdrawiam

PS. mam cała korespondencje mailową, zgłaszałam do urzędu ochrony konsumenta ale nie odpowiedzieli
 #839267  autor: pakierhakierxd
 09 gru 2015, 15:04
Temu lepiej kupić telefon w normalnym sklepie internetowym/Allegro/komisie ,jakoś nie mam zaufania do kupowania sprzętu z Chin itp ;)

Pozdrawiam :)
 #839469  autor: elka_k
 10 gru 2015, 14:13
Kupiłam w normalnym i napisałam do nich o odstąpieniu od umowy kupna w terminie do 14-tu dni jak to jest w regulaminie. A oni 2 miesiące kręcili a teraz w ogóle cisza
Ktoś ma adres właściciela tej firmy w PL?
Chcę zgłosić sprawę na prokuraturę potrzebny mi adres
 #839472  autor: Ilona0801
 10 gru 2015, 14:19
Witam, właśnie znalazłam niedawno opinie na temat sklepu standard gsm i jestem w szoku. W razie czego podaję do siebie kontakt meilowy, ponieważ też dokonałam zakupu telefonu starej daty i do tej pory nie otrzymałam przesyłki.

[email protected]