DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

ca2

 #694811  autor: babeo
 30 sty 2014, 21:11
Hmm ciekawe, przy laczeniu ze strona telepolis.pl/forum wyskakuje do sciagniecia plik ca2. Na operze mini po wybraniu opcji anuluj nie mozna wejsc na strone. W operze mobile udaje sie anulowac pobieranie i da rade wejsc na stronke.

Lacze sie przez LG L5 II. To cos pojawilo sie chyba dzis. Coto za plik ten ca2. Wiadomo cos o tym?

[ Dodano: 2014-01-31, 06:53 ]
Teraz rano poszlo ok. Bsz tego pliku.

 #694863  autor: NokiaUser
 31 sty 2014, 07:38
A u mnie na Operze Mini nadal się to pojawia, zarówno w głównym serwisie, jak i na forum. Dopiero włączenie funkcji "Widok jednokolumnowy" rozwiązuje problem.

 #694929  autor: Sirmark
 31 sty 2014, 13:36
Możecie na mój adres jakis screen podesłać, oczywiście z info jakiego telefonu dotyczy i przeglądarki.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #694939  autor: Micho
 31 sty 2014, 14:02
Mi to czasami wyskakuje podczas przeglądania forum na lapku. Co to za plik chce się zapisać? Virus jakiś? :)

 #694942  autor: user_delete34
 31 sty 2014, 14:06
Potwiedzam, na symbianowej Operze Mini też wyskakuje takie coś, niestety nie mam jak zrobić zrzutu ekranu. Wklepię adres, a przeglądarka daje nad paskiem adresu informację o pobieraniu pliku operette:/download (choć nic nie pobiera, ale strony też nie wczytuje). Nokia E72.

 #694943  autor: Zenon Mocarny
 31 sty 2014, 14:10
Również potwierdzam. Problem występuje na Operze mini. Korzystam z SGS 3. Na domyślnej przeglądarce jest ok..

 #694948  autor: AD
 31 sty 2014, 14:30
U mnie ten sam problem od wczoraj. Przełączyłem na tryb jednokolumnowy i to g..... już nie wyskakuje. Aha, jeszcze to ca2 pokazywało się na serwisie pogodowym pogodynka.pl gdy chciałem wejś w zakładke radary.

 #694951  autor: NokiaUser
 31 sty 2014, 14:48
Nie ma co robić zrzutu ekranu, bo to jest po prostu standardowy dla Opery Mini napis „Client-side download dialog” na białym tle. Nazwa karty to, również standardowe dla Opery Mini, „operette:/download”. Po adresie tego pliku - http://bbnaut.ibillboard.com/g/ca2 - wnioskuję, że ten problem związany jest z reklamami w serwisie.

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia

 #694952  autor: user_delete27
 31 sty 2014, 14:54
Potwierdzam slowa przedmowcow, na e72 mam to samo co Markadiusz, natomiast na BB9000 od razu inicjuje pobieranie ca2.

To juz sa jakies jaja. Zachecacie do wylaczenia adblocka na stronie, z jakim efektem ?
Z takim ! http://www.sendspace.pl/file/pic/e15c8d ... 25a80/view
Opera na laptopie i takie cuda? Jednak postoje z adblockiem.

 #694969  autor: user_delete34
 31 sty 2014, 15:30
dziadek186, ładnie, "trochę" tych reklam tam masz. Ciekawe jest to, że ja część ich mam nawet pomimo premium (coś nie bangla), więc AdBlocka nie wyłączam.

 #695002  autor: Sirmark
 31 sty 2014, 17:35
No więc tak, problem się pojawił i jak widać w necie nie dotyczy tylko telepolis.pl
Dotyczy Opery. Opera mini przetwarza stronę i my nad tym nie mamy kontroli.
Inna sprawa, że mi nie udało się wymusić tego błędu, ale w tej chwili też nie mam symbiana pod ręką.
Tak za bardzo to nie wiem, czy to jest serwowane przez googla, czy przez sieć reklamową. W googlu spróbowałem zablokować. A do sieci reklamowej posłałem maila, aby przyjrzeli się tej sprawie, bo ona jest poza mną i nawet nie mam opcji zablokowania tam takiego jednego adresu.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #695017  autor: maniek89
 31 sty 2014, 18:12
Też miałem. Myślałem że jakiegoś wirusa złapałem :evil:

 #695574  autor: znawca
 03 lut 2014, 00:39
A ja się dziwię, co ludzie widzą w tej Operze Mini:) Zminimalizowane strony nie mają tego uroku :P

// Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #695580  autor: darek638
 03 lut 2014, 04:56
Może i są zminimalizowane ale jak się jedzie na lejku lub ma się końcówkę pakietu to się takie coś docenia.

Nigdy więcej Play.

 #695660  autor: user_delete34
 03 lut 2014, 15:29
znawca pisze:A ja się dziwię, co ludzie widzą w tej Operze Mini:) Zminimalizowane strony nie mają tego uroku :P
Daj pieniądze na nowy telefon i po sprawie, głupie pytanie. Ta zminimalizowana wcale nie wygląda źle. Chcesz pokazać komuś, jaki to Twój telefon szybki i jak sprawnie wczytuje stronę, czy jak? ;)

 #695677  autor: znawca
 03 lut 2014, 17:04
Nie:) po prostu nigdy nie lubiłem Opery Mini (nawet na starych Symbianowych Nokiach), bo zawsze źle wyświetlała te elementy strony, na których mi zależało (shoutboxy, potem chat Facebooka etc). No i swoją drogą, że dobrze czuję się tylko na pełnym widoku strony (nawet jeśli ładowanie ma trwać dłużej), który po prostu dla mnie jest ładniejszy (pomijając już większą funkcjonalność).

PS
Super telefonu tu nie trzeba. Starczy tania Lumia - mobilny IE to moim zdaniem świetna przeglądarka.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #695682  autor: user_delete34
 03 lut 2014, 17:17
znawca, w przypadku tego forum jedyne, co nie działa poprawnie (bez odświeżania) to BBCode, chyba cała reszta - jak trzeba. Spróbuj przewijać shoutboxa bez palca na suwaku i wtedy oceń, która opcja jest lepsza. Ta w Operze, z pokazaniem całego SB na jednej stronie jest dużo wygodniejsza. Plus - OM nie ma flasha, a więc i o reklamy trudniej.
Co uznajesz za pełny widok strony? Bo to forum zawsze wyświetla się w normalnej postaci.

Po drugie - jak niby używać standardowej symbianowej przeglądarki? O gorszą trudno. Powolna, tysiąc komunikatów o zabezpieczeniach, nie kompresuje, ciągle odświeża, bardzo niewygodnie przewija...

Po trzecie - podeślij i taką Lumię. Jak nie znoszę WP, to będzie przystawka z Internet Exploderem do E72. ;) Choć wolę nawet stare Safari niż to.

 #695697  autor: znawca
 03 lut 2014, 18:04
Forum telepolis może i wyświetla się dobrze, ale przecież to nie jedyna strona na jaką zaglądam:)

I fakt, że Symbianowa przeglądarka to muł... na N8 używałem Opery... ale normalniej, nie mini:)
a w dawniejszych czasach nie wchodziłem tyle do internetu, co teraz

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #696007  autor: Sirmark
 05 lut 2014, 00:48
darek638 pisze:Może i są zminimalizowane ale jak się jedzie na lejku lub ma się końcówkę pakietu to się takie coś docenia.
Ile wy zużywacie GB danych w miesiącu?
Ja w telefonie nie wykorzystuje 2 GB, no ale też w wielu miejscach gdzie jestem mam dostęp do WiFi.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #696225  autor: orson_dzi
 05 lut 2014, 21:14
Z mojego leci radio internetowe i w styczniu nie dobiłem do 1GB.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)