DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #688190  autor: lukaszg
 06 sty 2014, 07:38
Czy dałoby się żeby wiadomości w RSSach pojawiały się jak już będą dostępne dla użytkowników nie premium?

 #688197  autor: user_delete34
 06 sty 2014, 09:02
Nie. Pytanie (i odpowiedź) o to dopiero co było tutaj.

 #688224  autor: WitekT
 06 sty 2014, 10:55
Niestety, nasz system tego nie umożliwia.

 #688229  autor: lukaszg
 06 sty 2014, 11:00
Ale jak dodajecie newsy (np. o nowych abonamentach) i potem są aktualizacje to one się pojawiają w RSSach (jak news ma zmieniony tutył). Nie dałoby się tak samo?

 #688265  autor: WitekT
 06 sty 2014, 13:06
Pojawiają się dlatego, że newsy są sortowane po czasie ostatniej aktualizacji, a nie po czasie pierwszego odsłonięcia. W przypadku artykułów nie mamy pola "ostatnia aktualizacja".

Druga sprawa to, nie ma co ukrywać, zachęcanie ludzi do zakupu Kont Premium. Zdajemy sobie sprawę, że "pamiętanie" o przeczytaniu artykułu po wyjściu zza paywalla może być trochę upierdliwe, ale przez to może być stymulujące do zakupu. :-)

 #688269  autor: user_delete34
 06 sty 2014, 13:21
Popieram obecny system ukazywania się artykułów, bo i tak po czasie dostępne są za darmo dla wszystkich, więc nie ma co narzekać na to, że trzeba sobie trzymać jedną otwartą kartę więcej i zaczekać.

Akurat chcę kupić konto premium, bo coś mi zdaje, że ostatnio jakby więcej piszecie. Planujecie utrzymać ten trend, czy ostatnie artykuły to takie noworoczne prezenty? Albo wcześniej coś przeoczyłem? ;)

Aha i jeszcze jedno pytanie tak na boku: z tym forum coś tam jeszcze będziecie zmieniać, czy taka jest wersja finalna?

 #688270  autor: lukaszg
 06 sty 2014, 13:23
Witku dzięki za odpowiedź - nie jestem na tyle częstym użytkownikiem, żeby opłacało mi sę kupić premium, raczej zacznie mnie to wkurzać ale oczywiście rozumiem waszą politykę :).

Markadiusz: co znaczy jedną otwartą kartę? Używam różnych urządzeń i dlatego używam rssów, żeby sobie móc zarządzac przeczytanymi artykułami. Nic mi nie da trzymanie otwartej karty na którymś z komputerów.

 #688274  autor: WitekT
 06 sty 2014, 13:26
Markadiusz pisze:Akurat chcę kupić konto premium, bo coś mi zdaje, że ostatnio jakby więcej piszecie. Planujecie utrzymać ten trend, czy ostatnie artykuły to takie noworoczne prezenty? Albo wcześniej coś przeoczyłem? ;)
Plan jest taki, żeby tekstów było więcej - to właśnie na dodatkowe treści mają pójść przychody z Kont Premium.
Markadiusz pisze:Aha i jeszcze jedno pytanie tak na boku: z tym forum coś tam jeszcze będziecie zmieniać, czy taka jest wersja finalna?
Pracujemy nad nowym systemem komentarzy i forum (tu m.in. będzie TapaTalk).

 #688276  autor: user_delete34
 06 sty 2014, 13:32
lukaszg, też używam kilku ale czytanie takich artykułów na telefonie moim zdaniem męczy, więc dotąd zawsze otwierałem je sobie na komputerze w przeglądarce i odstawiałem, aż będą "gotowe".

WitekT, cieszę się, dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

 #688382  autor: Golarz Filip
 06 sty 2014, 19:25
WitekT pisze:
Pracujemy nad nowym systemem komentarzy i forum (tu m.in. będzie TapaTalk).
W końcu!!! ;-)

 #688391  autor: babeo
 06 sty 2014, 20:02
WitekT pisze: Markadiusz napisał/a:
Aha i jeszcze jedno pytanie tak na boku: z tym forum coś tam jeszcze będziecie zmieniać, czy taka jest wersja finalna?

Pracujemy nad nowym systemem komentarzy i forum (tu m.in. będzie TapaTalk).
Forum chyba trzeba zbudować "od nowa" minimum 5, a powinno być pewnie z 8 realnie pracujących moderatorów.

 #688738  autor: Blank
 08 sty 2014, 09:21
babeo,
do TelePolis?
Myślę, że po zmianie silnika i 3-4 aktywnych moderatorów bez problemu by sobie poradziła (oczywiście przy rozsądnym podziale obowiązków). Poszczególne skrypty mają wiele udogodnień dla moderatorów - co prawda, owe udogodnienia są wprowadzane do płatnych skryptów, jak vBulletin i Invision Power Board, ale po jakimś czasie są kopiowane do bezpłatnych, czasami jako standard, czasami jako dodatki.
Po za tym, nie ma co ukrywać, że Przemo, pomimo multum dodatków, jest na dzisiejsze czasy kompletnie "nieczasowy". Nowy silnik ułatwiając im pracę, sprawi, że ich liczba nie będzie musiała się zwiększać.

Jednakże pomysł z 8 moderatorami nie jest zły. Nawet jeśli nie jako normalnych moderatorów, to na nowych silnikach, możliwe jest dawanie ograniczonych uprawnień moderatorskich. Wtedy można by utworzyć 1 moderatora globalnego, 2 głównych i 5-ciu pomocniczych. W taki sposób, byłby i wilk syty i owca cała, bo pomocniczy by pomagali, a nie mogliby zbytnio napaskudzić.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #688956  autor: user_delete19
 08 sty 2014, 23:21
WitekT pisze:Niestety, nasz system tego nie umożliwia.
To jak już pojawił się osobny temat, to ja się powtórzę i zapytam, czy artykuły premium w RSS można jakoś oznaczać? chociażby mała gwiazdka albo dopisek by wystarczyło... trochę irytujące jest jak człowiek otwiera stronę i widzi tylko ten sam lead który przed chwilą przeczytał ;p

 #689000  autor: WitekT
 09 sty 2014, 09:29
wojciech pisze:To jak już pojawił się osobny temat, to ja się powtórzę i zapytam, czy artykuły premium w RSS można jakoś oznaczać? chociażby mała gwiazdka albo dopisek by wystarczyło... trochę irytujące jest jak człowiek otwiera stronę i widzi tylko ten sam lead który przed chwilą przeczytał ;p
A to jest akurat "element marketingowy" zachęcający do zakupu Kont Premium. W RSS-ach lecą i newsy, i artykuły. Artykuły powinny się pojawiać z częstością około jednego na półtora/dwa dni, z czego trochę ponad połowa będzie zamykana czasowo. Przy średnio 10 newsach dziennie, daje to jeden zamknięty materiał na 20-30. Nie uważam, żeby to była upierdliwość. ;-) A jeżeli Ty odbierasz to jako upierdliwość, to musisz bardzo często czytać TELEPOLIS.PL, więc może pora zastanowić się nad Kontem Premium? ;-)