DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 1 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 #684456  autor: darek638
 21 gru 2013, 14:58
Dlaczego artykuł "Skipietrow: po modernizacji czas na optymalizację" jest dostępny tylko dla użytkowników konta premium? Kto podjął taką decyzję i jaki był jej cel?

Nigdy więcej Play.

 #684537  autor: user_delete34
 21 gru 2013, 20:04
Wykup konto premium albo poczekaj do 23 grudnia 2013 do 17:00, aby przeczytać materiał.
a więc:
darek638 pisze:artykuł "Skipietrow: po modernizacji czas na optymalizację" jest dostępny tylko dla użytkowników konta premium
tylko w tym okresie. Pewna motywacja do kupna premium. Moim zdaniem ciekawe rozwiązanie. Nie chcesz płacić? Poczekaj. Ale właśnie: poczekaj, a nie: zapomnij. Z korzyścią dla obu stron. Bez premium nie musisz płacić, z premium nie musisz czekać.

 #684585  autor: pakierhakierxd
 21 gru 2013, 23:39
Ja tam mogę poczekać ;),ludzie zawsze chcą wszystko za darmo :P,kto chce szybko niech płaci,mi nie zależy :D,przeczytam później :P

[ Dodano: 2013-12-21, 23:39 ]
Kasy na wszystko od tak nie mam :P

Pozdrawiam :)

 #684594  autor: maniek89
 22 gru 2013, 00:00
Z poczekaniem nie jest głupi pomysł. Niektóre serwisy blokują całkowicie artykuły dla osób bez kont premium a internet jest jednak szeroki i rozległy i kto chce informacje znajdzie gdzie indziej. Tu motywacja do kupna premium jest a dostęp blokowany tylko tymczasowo więc rozegrane zdecydowanie łagodniej. Serwis też musi zarabiać. Cieszy mnie to, że nie robi tego jednak za wszelką cenę okrajając przykładowo maksymalnie funkcjonalność. Osoby bez premium mają na telepolis dostęp do wszystkiego. Osoby z kontem premium oprócz tego dostana jeszce więcej. To zdecydowanie lepsza strategia. Pokazac korzyść a nioe zmuszac zabieraniem czegoś. Dobra robota.

 #688387  autor: babeo
 06 sty 2014, 19:43
maniek89 pisze:Z poczekaniem nie jest głupi pomysł.
Czy uważacie, że blokowanie kont polegające na "straszeniu pas kiełbasą" działa na ludzi (a zwłaszcza nas Polaków) mobilizująco? Według mnie nie i przynosi tylko negatywny skutek.
Jeżeli serwis chce blokować swe treści (do czego ma 100% prawo) powinien to robić całkowicie, tzn. masz konto premium, to widzisz pewnie artykuły, a jak nie masz premium to nie wiesz nawet, że takie się pojawiły.
maniek89 pisze:Niektóre serwisy blokują całkowicie artykuły dla osób bez kont premium a internet jest jednak szeroki i rozległy i kto chce informacje znajdzie gdzie indziej.
Oczywiście, że tak. Tym bardziej felietony są naprawdę dla zapaleńców i na wolny czas. Pojawił się dziś, ale zablokowany na 2 dni? Spoko. Przeczytam go za 3-4 dni lub w ogóle (bo zapomnę). Dlatego sądzę, że w obecnej sytuacji obecna polityka przynosi raczej negatywne skutki.

Często padają słowa (głównie ze strony Witka), że używając adblocka, nie klikając na reklamy działamy na swoją niekorzyść. Ja wiem, że ma On rację, ale z drugiej strony sądzę, że takie słowa nie powinny oficjalnie padać, gdyż działają na niekorzyść PR-ową serwisu. Niestety dziennikarstwo internetowe jest takim a nie innym zawodem, ulokowanym w takim medium jakim jest internet, z założenia raczej bezpłatny i ciężko będzie samemu to przewalczyć, biorąc pod uwagę istnienie stosunkowo jeszcze małej, ale zawsze, konkurencji.
maniek89 pisze:Serwis też musi zarabiać. Cieszy mnie to, że nie robi tego jednak za wszelką cenę okrajając przykładowo maksymalnie funkcjonalność.
Dla mnie z serwisów, które śledzę telepolis.pl jest jedynym, który wprowadził takie praktyki. Jednakże, jak się tak zastanowicie, to z ręką na sercu poza informacjami oznaczonymi jako "telko.in" oraz felietonami, które są jak wspomniałem wcześniej w moim odczuciu są dla zapaleńców, dostępne treści nie różnią się znacznie od innych serwisów.

Nie bójmy się powiedzieć tego prosto i dosadnie. Aktualnie telepolis.pl to tylko serwis główny. Forum powoli nie da się czytać. Bałagan i jeszcze raz bałagan. Może będę niesprawiedliwy w stosunku do pracy kogoś, której ja nie widzę, ale ostatnio na forum z moderacji udziela się tylko chyba orson i Karlos. A co z resztą sztabu? Około 300 postów dziennie wymaga jednak dyscypliny i porządku.

Zapraszam do dyskusji.

 #688392  autor: ja.michal
 06 sty 2014, 20:04
babeo, odnoszę wrażenie, odnośnie for internetowych, że wiele serwisów zarzuca ten sposób działania i przerzuca się na FB, G+ itp. Nie wiem czy to dobre.

Pytanie na marginesie.
Login i hasło forumowe na telepolis powinno działać na telepolis czy trzeba się oddzielnie rejestrować?

 #688393  autor: WitekT
 06 sty 2014, 20:15
babeo pisze:Czy uważacie, że blokowanie kont polegające na "straszeniu pas kiełbasą" działa na ludzi (a zwłaszcza nas Polaków) mobilizująco? Według mnie nie i przynosi tylko negatywny skutek.

Jeżeli serwis chce blokować swe treści (do czego ma 100% prawo) powinien to robić całkowicie, tzn. masz konto premium, to widzisz pewnie artykuły, a jak nie masz premium to nie wiesz nawet, że takie się pojawiły.
Prawda jest taka, że ani Ty, ani ja tego nie wiem. Jednak my - w przeciwieństwie do Ciebie - do tematu chcemy podejść bardzo ostrożnie. Można powiedzieć, że jesteśmy w pewnym sensie pionierami. Staramy się robić delikatne kroki, raczej dawać coś dodatkowo niż ograniczać. Coś pójdzie nie tak - robimy krok wstecz, pójdziemy w innym kierunku. A jeżeli ograniczać, to delikatnie. Nie wiem co się wydarzy w ciągu nadchodzącego roku, nie wiem jak i co Konto Premium będzie dawało w 2015 roku. To będzie stopniowy czas edukacji czytelników, że - niestety - nie ma darmowych obiadów, a wytwarzanie treści kosztuje. Wolimy takie uczciwe podejście niż stosowane przez niektóre serwisy ukryte formy artykułów sponsorowanych czy custom publishing. Czytając materiały u nas ma się pewność, że to NASZE przemyślenia, nasze opinie, a nie narzucone przez kogokolwiek. Uwierzcie, że gdybyśmy od kogokolwiek wzięli pieniądze za takie lewe rzeczy, to naprawdę nie wprowadzali byśmy kont premium, wręcz przeciwnie - chcąc jak najmocniej rozpropagować opinie klienta prezentowane pod naszą marką. Spokojnie kasowalibyśmy kasę i żyli na wysokim poziomie. Lubimy jednak to, co robimy, a dodatkowo ważne jest dla nas to, żeby spokojnie patrzeć sobie w oczy podczas golenia. Uważamy, że to uczciwe podejście.

Co do widoczności artykułów dla wszystkich - ukrywanie byłoby bez sensu chociażby z powodu takiego, że użytkownik nie wiedziałby co jest za paywallem dopóki nie kupiłby dostępu. To także element marketingowy pokazujący prosto za co się płaci.
babeo pisze:Oczywiście, że tak. Tym bardziej felietony są naprawdę dla zapaleńców i na wolny czas. Pojawił się dziś, ale zablokowany na 2 dni? Spoko. Przeczytam go za 3-4 dni lub w ogóle (bo zapomnę). Dlatego sądzę, że w obecnej sytuacji obecna polityka przynosi raczej negatywne skutki.
Patrząc na dotychczasowe, choć krótkie, doświadczenia - nie masz racji. :-) Uprzedzając wszelkie pytania - nie zanosi się na to, żebyśmy kiedykolwiek podali jakieś wynik. Nie zamierzam też tłumaczyć dlaczego przyjęliśmy taką, a nie inną politykę informacyjną. :-)

Często padają słowa (głównie ze strony Witka), że używając adblocka, nie klikając na reklamy działamy na swoją niekorzyść. Ja wiem, że ma On rację, ale z drugiej strony sądzę, że takie słowa nie powinny oficjalnie padać, gdyż działają na niekorzyść PR-ową serwisu. Niestety dziennikarstwo internetowe jest takim a nie innym zawodem, ulokowanym w takim medium jakim jest internet, z założenia raczej bezpłatny i ciężko będzie samemu to przewalczyć, biorąc pod uwagę istnienie stosunkowo jeszcze małej, ale zawsze, konkurencji.
Ja to traktowałem jako pewnego rodzaju ostrzeżenie. Najpierw bardziej natarczywe reklamy, potem paywall. Co do stwierdzenia, że "internet jest z założenia bezpłatny", to stwierdzenie to jest prawdziwe tylko po dodaniu przedrostka "polski". Na Zachodzie już od dawna są paywalle, niektóre serwisy zamykają się w całości, a ludzie to rozumieją. U nas rynek popsuły duże portale, które żyły tylko z reklam. Biorąc pod uwagę liczbę odsłon, które generują, taki model im się jeszcze sprawdza. Nam już nie, ceny w ciągu 10 lat spadły kilkukrotnie, a my zawsze będziemy serwisem zajmującym się niszową tematyką, bardziej specjalistyczną. Nigdy nie będziemy mieli takiej ilości odsłon, która by sprawiała, że to będzie opłacalny biznes. Nie w momencie, kiedy chcemy się rozwijać.
babeo pisze:Dla mnie z serwisów, które śledzę telepolis.pl jest jedynym, który wprowadził takie praktyki. Jednakże, jak się tak zastanowicie, to z ręką na sercu poza informacjami oznaczonymi jako "telko.in" oraz felietonami, które są jak wspomniałem wcześniej w moim odczuciu są dla zapaleńców, dostępne treści nie różnią się znacznie od innych serwisów.
Z miłą chęcią poznam serwisy, gdzie poczytasz wywiady takie, jak u nas, albo publikują tak szybko informacje z rynku (zwracam uwagę na sporą ilość newsów podpisanych jako "wł" albo "piszemy o tym pierwsi"). Podasz? :-) Inna sprawa, że przychody z Kont Premium w pierwszej kolejności pójdą na dodatkowe treści - pewien przedsmak nowych autorów już jest.
babeo pisze:Nie bójmy się powiedzieć tego prosto i dosadnie. Aktualnie telepolis.pl to tylko serwis główny. Forum powoli nie da się czytać. Bałagan i jeszcze raz bałagan. Może będę niesprawiedliwy w stosunku do pracy kogoś, której ja nie widzę, ale ostatnio na forum z moderacji udziela się tylko chyba orson i Karlos. A co z resztą sztabu? Około 300 postów dziennie wymaga jednak dyscypliny i porządku.
Forum wymaga przemyślenia od nowa i zaprowadzenia porządku. I to się stanie w nadchodzących miesiącach, prace nad nowym silnikiem już trwają. Tu także niektóre rzeczy DODATKOWE będą dostępne tylko dla userów premium.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014, 20:28 przez WitekT, łącznie zmieniany 1 raz.

 #688395  autor: WitekT
 06 sty 2014, 20:15
ja.michal pisze:Login i hasło forumowe na telepolis powinno działać na telepolis czy trzeba się oddzielnie rejestrować?
Na razie oddzielnie. W nowym forum, nad którym trwają prace, będzie jeden login i pass.

 #688398  autor: babeo
 06 sty 2014, 20:37
WitekT, mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że z tym paywallem to postawiliście dużo na szalę? Mówię to raczej z obawą i ... hmm troską. W końcu jestem z Wami ponad 7 lat nie bez powodu i zależy mi na Waszym serwisie.
WitekT pisze:Wolimy takie uczciwe podejście niż stosowane przez niektóre serwisy ukryte formy artykułów sponsorowanych czy custom publishing.
Nie ma u Was szans na takie artykuły? Powiem Ci, że z doświadczenia z mojego innego hobby (fotografii) i śledzenia kilku stron, czasem lubie takie artykuły sponsorowane. Jednakże lubię je tylko wtedy, gdy wprost jest taka informacja na początku lub na końcu, kto z tym artykułem stoi.
Zapytasz pewnie dlaczego je lubię? Lubie jego, bo czasem jak jest dobrze napisany to traktuję go jak wizytę na targach. Oczywiście nie można się to równać z wzięciem czegoś do ręki i osobistym obcowaniem, ale w takim artykule producent może w przystępnej formie przekazać nam zalety (bo o wadach, to raczej żaden nie powie) swoich produktów. Taki artykuł różni się od krótkich informacji prasowych, które z założenia mają inna formę.
WitekT pisze:Co do stwierdzenia, że "internet jest z założenia bezpłatny", to stwierdzenie to jest prawdziwe tylko po dodaniu przedrostka "polski".
Ten sam komentarz, który napisałem powyżej. Wasze ryzyko = Wasz (ewentualny) zysk. Zobaczymy :-)
WitekT pisze:Z miłą chęcią poznam serwisy, gdzie poczytasz wywiady takie, jak u nas, albo publikują tak szybko informacje z rynku (zwracam uwagę na sporą ilość newsów podpisanych jako "wł" albo "piszemy o tym pierwsi"). Podasz?
Nie podam, bo ich nie ma. Jednak: wywiady - punkt dla Was. Szybkość informacji - punkt dla Was. Szybkość testów telefonów - punkt dla konkurencji.
WitekT pisze:Forum wymaga przemyślenia od nowa i zaprowadzenia porządku. I to się stanie w nadchodzących miesiącach, prace nad nowym silnikiem już trwają. Tu także niektóre rzeczy DODATKOWE będą dostępne tylko dla userów premium.
Rozumiem, że to będzie jeden abonament?
PS to będzie chyba coś więcej niż ranga VIP? :P

 #688402  autor: WitekT
 06 sty 2014, 20:49
babeo pisze:WitekT, mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że z tym paywallem to postawiliście dużo na szalę? Mówię to raczej z obawą i ... hmm troską. W końcu jestem z Wami ponad 7 lat nie bez powodu i zależy mi na Waszym serwisie.
Myślę, że przesadzasz, bo podchodzimy do całej sprawy bardzo delikatnie.
babeo pisze:Nie ma u Was szans na takie artykuły? Powiem Ci, że z doświadczenia z mojego innego hobby (fotografii) i śledzenia kilku stron, czasem lubie takie artykuły sponsorowane. Jednakże lubię je tylko wtedy, gdy wprost jest taka informacja na początku lub na końcu, kto z tym artykułem stoi.
Ba, jest miejsce. Powiem więcej - wkrótce zawiśnie dość fajny artykuł sponsorowany Ericssona. Ale - tak jak mówisz - będzie jasno oznaczony. Takie artykuły, jeżeli nie są korpomową albo zbyt "wycukierkowane", to z miłą chęcią witamy. Ja mówię o czymś zupełnie innym - o artykułach sponsorowanych, ale niepodpisanych. Ty możesz tego nie widzieć, ja widzę i wiem... Nie odważę się pokazać wprost przykładów, bo nie mam FV w ręku. Siedzę w tym jednak od 13 lat i po prostu wiem jak wiele rzeczy się rozgrywa. Nas nikt nigdy nie kupi, nie zapłaci za napisanie artykułu pod jego dyktando, nie narzuci swojej woli. To, że tak się dzieje w branży, nie wynika tylko z chęci zarobku przez dziennikarzy, bo to się też rozgrywa na poziomie tradycyjnych mediów ogólnopolskich. Jak się spotykamy w gronie dziennikarskim, to sobie opowiadamy różne rzeczy, np. jak dział PR mówi wprost do dziennikarza, że "nie życzy sobie więcej tego typu artykułów", bo właściciele mają duże możliwości wpływu... Ja jestem samodzielny, sam oram poletko, jestem niezależny i choć nie zawsze jest różowo, nie mam stałej pensji, a czasem są miesiące na minusie, to jednak NIKT mi czegoś takiego nie powie, bo wie, że od razu zostałby wyśmiany. Ba, nawet nie ma żadnego przełożenia, żeby to powiedzieć. Już rozumiesz o co mi chodzi i dlaczego DLA CIEBIE jest ważne, żeby istniało prawdziwie niezależne dziennikarstwo?
babeo pisze:Nie podam, bo ich nie ma. Jednak: wywiady - punkt dla Was. Szybkość informacji - punkt dla Was. Szybkość testów telefonów - punkt dla konkurencji.


Tak, szczególnie ostatnio z testami baaaaardzoooo zalegamy. To też się poprawi, chociaż to także nas kosztuje i nie jest takie proste...
babeo pisze:Rozumiem, że to będzie jeden abonament?
Wszystko w ramach Konta Premium, bez żadnych podwyżek. 5 zł miesięcznie czy 20 zł na pół roku to - naszym zdaniem - naprawdę niewiele...

 #688412  autor: ja.michal
 06 sty 2014, 21:20
WitekT pisze: Na razie oddzielnie. W nowym forum, nad którym trwają prace, będzie jeden login i pass.
OK. Żyłem w przekonaniu, że kiedyś się logowałem na stronie serwisu loginem z forum.
Na nowym forum login i hasło będą wzięte ze starego forum, z serwisu czy będzie trzeba rejestrować się od nowa?
WitekT pisze:Powiem więcej - wkrótce zawiśnie dość fajny artykuł sponsorowany Ericssona. Ale - tak jak mówisz - będzie jasno oznaczony.
Też będzie "z kluczykiem"? ;)

 #688417  autor: WitekT
 06 sty 2014, 21:28
ja.michal pisze:Też będzie "z kluczykiem"?
Za to, żeby kluczyka nie było, płaci Ericsson. ;-)
ja.michal pisze:Na nowym forum login i hasło będą wzięte ze starego forum, z serwisu czy będzie trzeba rejestrować się od nowa?
Głównym hasłem będzie to z serwisu.

 #688418  autor: ja.michal
 06 sty 2014, 21:29
Wolałem zapytać. ;)

Dzięki za informacje i powodzenia w modernizacji. :)

 #688449  autor: reboot
 06 sty 2014, 22:54
WitekT pisze:Głównym hasłem będzie to z serwisu.
Przeczytaj pytanie kolegi jeszcze raz :) Mam konto na forum, nie mam w serwisie, co ze mną? Stracę konto czy muszę zdążyć przed zmianą założyć konto w serwisie i jakoś się je scali z forum?

WKS

 #688462  autor: WitekT
 06 sty 2014, 23:15
reboot pisze:Mam konto na forum, nie mam w serwisie, co ze mną? Stracę konto czy muszę zdążyć przed zmianą założyć konto w serwisie i jakoś się je scali z forum?
Jak masz konto na forum, to masz i w serwisie... Co najwyżej "uśpione", ale masz. ;-)

 #688473  autor: reboot
 07 sty 2014, 00:18
Aaa :D mogę zatem spokojnie iść spać :D

WKS

 #688478  autor: knopers
 07 sty 2014, 01:23
Witku, kiedyś rozmawiałem z kimś z "władz" telepolis.pl w sprawie gadżetów (rozmawialiśmy o kubkach z logo). Planujecie coś takiego wprowadzić? :) oczywiście każdy by musiał zapłacić za gadżet, ale to jest wasz jakiś przychód, ale też jakaś mniejsza albo większa reklama :) gadżety typu kubek, jakaś fajna smycz, naklejki (raczej gratisowe ;) ), breloczki do kluczy, etui na dokumenty, zapalniczki itp :)
Wpadłem jeszcze na pomysł reklamy telepolis w formie naklejki magnetycznej na samochód. Dałoby coś takiego zrobić? Niewielki magnes, tak, żeby przyklejony np na klapie bagażnika był widoczny dla kierowcy z tyłu. Ja mógłbym sobie przyczepić taki magnes nic od was nie chcąc - bo gdyby nie wy to ja nie posiadałbym takiej wiedzy o telefonach i telekomunikacji jaką posiadam.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #688488  autor: babeo
 07 sty 2014, 07:39
knopers pisze:gadżety typu kubek, jakaś fajna smycz
Smycze powstały. Jakość bardzo fajna, służy do dziś. Kubki i koszulki - chyba były jakies ruchy w tym celu, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Jest to częsta przypadłość na różnych portalach/forach. jak jest hasło, to chętnych jest wielu, często takich z paroma postami, a jak przychodzi do płacenia, to już nie jest tak wesoło.

 #688494  autor: Golarz Filip
 07 sty 2014, 08:09
A ja myślę,że gdyby powstały jakieś fajne ciekawe koszulki na lato,z jakimś pozytywnie "zakręconym" logo, związanym of course z telepolis i telekomunikacją w ogóle, to pomysł by chwycił.
Raz,że darmowa reklama na zadowolonych użytkownikach portalu ( a trochę Nas ), jakaś zniżka dla tych co mają konto już jakiś czas ( albo dla tych z k.premium ), koszt wyrobienia nie jest wysoki ( oczywiście jak to teraz w przypadku firm robiących koszulki- wpierw zapisy żeby wiedzieć,czy pomysł chwycił, wcześniej jeszcze propozycje na logotyp, podawane przez samych użytkowników ) a zawsze to będzie jakaś obustronna korzyść.
  • Strona 1 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11