DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #673005  autor: code
 06 lis 2013, 21:04
dziękuję za przyznanie dostępu do testów.

Uwagi:

1. brak linii oddzielającej artykuły. Wiadomości są rozdzielonie linią,
Obrazek

Artykuły tylko odstępem.

Obrazek

2. brak stałej ilości znaków w zajawce Artykułu powoduje, że w jednym tekst jest grzecznie obok zdjęcia (jak "Rynek zdemolował UKE wizję Aukcji"),

Obrazek

a raz wylewa się dookoła (jak np Pomorski: WiFi to świetlana przyszłość)

Obrazek

UX moje propozycje:

a. obecnie "klikalne" są tylko headline'y. wygodniej będzie, jeśli "klikalne" będzie również zdjęcie, jak i zajawka treści - a najlepiej cały button; na iPhone nie trzeba klikać w tekst by przejść głębiej - dlatego prośba o zachowanie spójności. co ciekawe, w "Telefonach" można tapnąć na zdjęcie.
b. zajawka Artykułu jest bardzo długa, przez to nieczytelna.

 #673259  autor: Sirmark
 08 lis 2013, 02:25
faktycznie powinno to się lepiej klikać. Przekazałem do oceny.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #674544  autor: Sirmark
 14 lis 2013, 11:57
code pisze:a. obecnie "klikalne" są tylko headline'y. wygodniej będzie, jeśli "klikalne" będzie również zdjęcie, jak i zajawka treści - a najlepiej cały button;
Sprawdz teraz.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #675019  autor: code
 16 lis 2013, 09:21
jest o wiele lepiej!

jeśli w Artykułach zdecydowane zostało, że tekst wylewa się poza zdjęcie i jest go więcej, proponuję zwiększyć ilość wyświetlonych artykułów z 5 (obecnie) na 10. Spowoduje to, że osoba przeglądająca stronę z iPhone 5 będzie miała więcej treści zaprezentowanych na raz, co zwiększa szanse na wejście w któryś artykuł (bo jeśli te wyświetlone się nie spodobają, nie będzie chęci by kliknąć we "Wczytaj więcej").

długi czas odpowiedzi był związany z Wiadomościami, prezentujący się od razu po wejściu na stronę (bez klikania we Wiadomości, tam wszystko jest ładnie i ok).
widzę i rozumiem logikę automatycznego przesuwania Wiadomości i Artykułów. zamiast strzałek pod wyświetlaną treścią, proponuję możliwość przesuwania palcem Wiadomości i Artykułów w lewo / prawo - jest bardziej intuicyjne. Jak wchodzę na stronę, chciałbym mieć kontrolę nad tym co się wyświetla, zamiast patrzeć w telefon i czekać, czy wyświetli się coś mnie interesującego.
poniżej scrollujących się Wiadomości i Artykułów sa telefony, które mają najwięcej miejsca; może użytkownik mobilny będzie bardziej zainteresowany wiadomościami i artykułami na landing page, niż telefonami? pewnie masz statystyki mówiące, że większość wejść jest własnie na Telefony, nie Wiadomości - ale user mobilny może chcieć czego innego, niż user PC. Takie moje przemyślenie.

pozdr