DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #663056  autor: maniek89
 20 wrz 2013, 16:48
Jakimś konkretnym rozwiązaniem byłoby utworzenie grupy. Są osoby na Telepolis rzeczowo pomagające użytkownikom i fachowo udzielające rad czy testujące sprzęt często kupiony za własne pieniądze na potrzeby artykułu. Możnaby w jakiś sposób wyróżnić takie grono co automatycznie pokazywałoby że mamy do czynienia z osobami kompetentnymi. Nie wiem rozwiązanie nie jest może idealne ale to jakaś taka myśl. Z drugiej strony szkoda osób które nie mają kompletnie pojęcia o temacie i szukają pomocy - wtedy rzeczywiście jak to mówisz "naganiacze" mogą być przez te osoby nieodróżniane w związku z czym dochodzi do nietrafnej porady. Większosc osob na forum jednak ma jako takie pojęcie o telefonach czy ofertach i zasięgają porady by utwierdzić się bądź ostatecznie odwieść od danej decyzji więc szybko wyłapują osoby udzielające się dla samego faktu pisania. Uważam, że sytuacja na forum nie jest jakaś zła. Z tego co obserwuje to użytkownicy starają się wzajemnie kontrolować i robią to w kulturalny sposób. Sam kiedyś zostałem delikatnie upomniany na PW przez osobę która moderatorem nie jest że moja sygnaturka jest trochę za duża. I chwała takim osobom za to.

 #663072  autor: znawca
 20 wrz 2013, 17:36
maniek89 pisze:Z tego co obserwuje to użytkownicy starają się wzajemnie kontrolować i robią to w kulturalny sposób.
I właśnie o to chodzi! Nigdy nie zdarza się, żeby w temacie pisała tylko jedna osoba, także ewentualna opinia "naganiacza" zawsze będzie skonfrontowana z inną, bardziej obiektywną.

.
10 lat iPhone - 10 lat na Telepolis
.

 #663136  autor: Blank
 20 wrz 2013, 21:53
No ten temat to chyba jakiś żart.
Jeśli znacie AppleFan-a to galtom jest nim tylko z ołtarzykiem.... MS.
No ty chyba sobie kpisz. Przeczytaj komentarze AppleFana - on oczywiście jest trollem, który moim zdaniem po prostu nabija się z innych.
Galtom może nie jest do końca obiektywny, ale NIE MOŻNA zarzucić mu trollingu, skrajnej nieobiektywności, czy wprowadzania w błąd.
Niewątpliwie jest "zakochany" w Nokii i na tą miłość nic nie poradzicie. Ma jednak prawo mieć własne zdanie i go bronić. A także przekonywać innych użytkowników.
Jeżeli ktoś uważa, że jego opinia jest nie do końca właściwa, to może sam napisać inną, a jeśli uważa, że wprowadza on w błąd, albo w inny sposób danym postem łamie regulamin, to ma WYKRZYKNIK, czyli opcję RAPORTOWANIA postów.

Mimo wszystko jednak, jego posty są niewątpliwie bardziej obiektywne od postów autora i jeśli kogoś trzeba "utemperować" to właśnie Artura.
Ten temat to naprawdę jakaś kpina. Dziwie się, że sam zainteresowany nie wypowiedział się w tym temacie, ale najwyraźniej uznał, że nie należy ruszać gówna, żeby nie śmierdziało.
I galtom przysparza o mdłości nie tylko mnie, ale i innych.
Jeżeli czytanie postów jednego z użytkowników przyprawia cię o mdłości, to może powinieneś UTEMPEROWAĆ swój organizm. Dziwi mnie jak to możliwe, że o mdłości może przyprawiać TEKST i to w dodatku ani brutalny, ani obrzydliwy. Może owe "problemy" przyprawia ci niewłaściwa dieta?
Nie mam pojęcia co można by z tym zrobić.
Odpowiadam. Jeśli nie uda ci się utemperować organizmu samodzielnie, to pozostaje ci wizyta u lekarza. Na początek polecam sprawdzić, czy nie jest to problem gastryczny, albo wynik niewłaściwej diety. Jeśli okaże się, że nie, to najwyraźniej jest to problem o podłożu psychologicznym lub neurologicznym. Tak czy siak, wizyta u lekarza moze okazać się konieczna.
I czy wogóle są inni, którzy mają odwagę się wypowiedzieć.
Tak w ogóle to nie wiem, czy brak komentarzy negatywnych, lub niewielką ilość można będzie rozpatrywać pod względem "odwagi". Przypuszczam, że spora część użytkowników po przeczytaniu twojego posta, albo wybuchnęła śmiechem (nie od dziś wiadomo, że najbardziej śmeiszy głupota), albo walnęła się kilkukrotnie w głowę, nie mogąc dowierzać, że ktoś takie głupoty mógł napisać.
lub po prostu utemperowanie tego gościa (chociaż czy się da?).
Gość to użytkownik niezarejestrowany. I raczej ciężko utemperować ich posty, bardziej niż już są utemperowane - gdyż nie mogą ich pisać.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #663140  autor: KA
 20 wrz 2013, 22:16
Kolega galtom poleca Nokię i WP8 BARDZO konsekwentnie, można powiedzieć, że do znudzenia i do przesady.
Jednak dużo więcej jest na tym forum postów użytkowników, którzy daliby się "pokroić" w obronie WielkiegoCudownego Androida (czego nie rozumiem, ale każdy ma tu prawo do wypowiedzi).
Tak więc odczepmy się od galtoma, bo naprawdę są tu o wiele gorsze, głupsze i bardziej bezsensowne wypowiedzi, niż jego.
Każdy niech czyta, co chce i - używając rozumu - wyciąga wnioski.

 #663163  autor: znawca
 21 wrz 2013, 01:16
Ja proponuję zamknięcie tematu

.
10 lat iPhone - 10 lat na Telepolis
.

 #663187  autor: Ruben
 21 wrz 2013, 11:05
Zachowanie autora tematu zupełnie niepoważne i nosi znamiona próby zorganizowania nagonki na innego forumowicza.
Można się nie zgadzać z poglądami innych i od tego jest dyskusja i wymiana zdań na forum. Jako forumowicze nie jesteśmy monolitem, który myśli w każdej sprawie jednakowo.
Jeżeli uważasz, że galtom przekracza pewne granice w swoich komentarzach, to jest od tego przycisk zgłaszający do moderacji, co niniejszym czynię z tym tematem.

 #663249  autor: stypulkovski
 21 wrz 2013, 17:18
To teraz może coś od siebie przed zamknięciem tematu.

Przede wszystkim zgadzam się z jednym - robienie specjalnego tematu, by wyróżnić negatywne zachowanie jakiegokolwiek forumowicza jest i moim zdaniem co najmniej nie w porządku.
Poza tym skoro tak się skarżycie na niego i uważacie za trolla - nie karmić. Forum to forum, różne subiektywne opinie, choć nawet i monotematyczne, z którymi nie każdy musi się zgadzać. Forum nie miało by sensu, gdyby wszyscy mieli tą samą opinię. Pomijam już fakt, że szklanka oprócz bycia do połowy pustą ma jeszcze jedną, podobną zresztą, cechę.

Dlatego proponuję proste rozwiązanie - dyskutowanie na argumenty. Jeśli pojawiają się wycieczki osobiste - kończymy dyskusję z klasą i naciskamy specjalny przycisk z wykrzyknikiem, podobnie jeśli ktoś obraża.