Strona 1 z 1

Mobilna wersja Telepolis

Post:10 kwie 2013, 21:27
autor: raz666
Ja się pytam kiedy powstanie jakaś sensowna wersja mobilnego telepolis?!?! To co jest teraz pod m.telepolis.pl to jakaś masakra! Przestarzała strona, niedostosowana do dzisiejszych standardów. Acha... i nie możecie zrobić automatycznego przekierowania z głównej telepolis.pl na m.telepolis.pl gdy wchodzimy z telefonu?

O aplikacji na Androida/iPhone/Tablety nawet nie marze.

Post:10 kwie 2013, 22:13
autor: Sirmark
Przygotowujemy wersję mobilną. Mam nadzieję, że wyjdzie porządnie.
A przekierowaniami zajmiemy się jak będzie ta strona zrobiona. Same przekierowania mają tyle zwolenników co i przeciwników. Ja osobiście nie lubię jak mnie ktoś automatycznie przekierowuje.

Dedykowanych aplikacji na razie nie planujemy, a $$$ wolę przeznaczyć na inną funkcjonalność.

Post:11 kwie 2013, 16:54
autor: Ramirez
Przydałaby sie mobilna wersja forum a nie tylko strony z wiadomościami...

Post:13 kwie 2013, 12:55
autor: SQBI
Tapatalk :roll:

Post:16 kwie 2013, 00:18
autor: Sirmark
SQBI pisze:Tapatalk
Przypominam, ze Tapatalk nie działa z tą wersja forum.

Post:16 kwie 2013, 06:50
autor: pakierhakierxd
Fajnie by było aby forum działało na Tapatalku :),może kiedyś to będzie :D.

Post:17 kwie 2013, 13:01
autor: SQBI
SirmarK pisze:
SQBI pisze:Tapatalk
Przypominam, ze Tapatalk nie działa z tą wersja forum.
Zgadza się, dlatego przypomniałem tę aplikację. Telepolis.pl już odmłodzone, pora na forum :)

Post:20 kwie 2013, 23:17
autor: babeo
SirmarK pisze:Same przekierowania mają tyle zwolenników co i przeciwników. Ja osobiście nie lubię jak mnie ktoś automatycznie przekierow
Ja też nie lubię. Jak chcę stronę mobilną to odpalam Opera Mini, a jak normalną to Opera Mobile.

Post:13 lip 2013, 14:43
autor: Duskhorizon
SQBI pisze:Tapatalk :roll:
Zaarejestrowałem się tylko po to by poprzeć kolegę wyżej, uwielbiam czytać wasze forum. Chciałbym robić to w sposób wygodny także z mojego sprytnofona!

Post:15 lip 2013, 21:56
autor: znawca
Ja za to błagam

proszę nie robić automatycznych przekierowań na wersję mobilną

Większość przeglądarek w smartfonach nie ma poprawnie działającego user agenta i uruchamianie się za każdym razem okrojonej wersji mobilnej to męka

Post:15 lip 2013, 23:44
autor: sq
znawca pisze:Ja za to błagam

proszę nie robić automatycznych przekierowań na wersję mobilną

Większość przeglądarek w smartfonach nie ma poprawnie działającego user agenta i uruchamianie się za każdym razem okrojonej wersji mobilnej to męka
W każdej smartfonowej przeglądarce można ustawić user agent na PC i wtedy jeśli chcesz oglądać wszystkie str jak na PC - to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Myślę, jednak, że większość osób patrzy na to inaczej..popieram przekierowania na wersje mobilne. + na niektórych str przy wersji mobilnej jest odnośnik do wersji standardowej, więc może tutaj jest opcja pogodzenia wszystkich.


/off: 100 post :-D

Post:16 lip 2013, 16:31
autor: adiq1033
sq pisze:Myślę, jednak, że większość osób patrzy na to inaczej..popieram przekierowania na wersje mobilne. + na niektórych str przy wersji mobilnej jest odnośnik do wersji standardowej, więc może tutaj jest opcja pogodzenia wszystkich.
Najlepiej niech będzie umieszczony w widocznym miejscu, np. wyśrodkowany, na samej górze bądź na dole.

Post:17 lip 2013, 00:36
autor: znawca
sq pisze: W każdej smartfonowej przeglądarce można ustawić user agent na PC i wtedy jeśli chcesz oglądać wszystkie str jak na PC - to rozwiązanie jest dla Ciebie.
Nawet na Chrome na Androidzie "wersję komputerową" trzeba zaznaczać za każdym razem, na systemowej przeglądarce w N9 w ogóle nie ma user agenta, podobnie jak w wielu innych przeglądarkach na wielu systemach, więc na całej linii się mylisz

Natomiast każdy może ustawić sobie skrót do "m.telepolis.pl" w zakładkach czy coś, a jeśli woli desktopową to ustawi sobie "telepolis.pl" - dzięki temu niezależnie od user agenta, będzie można wybrać, którą wersję strony chcemy oglądać ;)

To upierdliwe, że wpisuje adres wersji desktop, a i tak przekierowuje mnie na mobilną i znów muszę przełączać się ręcznie. Klikam jakiś artykuł na głównej... i znów ląduje na wersji mobilnej, która jest okrojona, brzydsza i której nie chcę - tak to z reguły wygląda i ja np: nie chcę żeby z Telepolis było tak samo

+ jestem jak najbardziej za odnośnikiem, ale do wersji mobilnej :)

A można zrobić takie coś, żeby strona po wykryciu agenta "mobile" pytała się z jakiej wersji chcę korzystać (mobile czy desktop) oczywiście z opcją zapamiętania mojego wyboru na danym urządzeniu?

Post:28 lip 2013, 23:20
autor: sq
i teraz rozważ sobie te załużmy 70-80% osób, które jednak mają albo małe pakiety, albo wolne połączenie - pomijaąc już tych, którzy docelowo po prostu chcą mieć wersję mobilną
i będą długo czekać (i jeszcze więcej płacić) za otworzenie strony, z której przeniosą się na wersję mobilną - osobną kwestią byłby aplet pytający przy wejsciu na strone jaką wersję chcemy załadować - albo info, ze forum można przeglądać z dedykowanej aplikacji na smartfona (co przy forum telekomunikacyjnym, uważalbym za jak najwłaściwsze rozwiązanie)

Post:29 lip 2013, 00:36
autor: pakierhakierxd
Aplikacja byłaby dobrym pomysłem :D