DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #676467  autor: MaciejM
 21 lis 2013, 12:45
Odnośnie złego działania telepolis z obecnym stylem i reklamami aż się niedobrze robi, rozumiem iż w jakiś sposób musicie to wszystko utrzymać, ale szczerze mówiąc zniechęcacie ludzi do odwiedzania telepolis bez adblocka, czemu ? Wszystko z tymi reklamami wygląda jak na bazarze, okno ze zdjęciem w artykule reklamy, wszędzie pchacie reklamy, niedługo pojawią się również w "PW" i podejrzewam, że już macie reklamy w panelu administracyjnym. Strona główna z reklamami waży 2 MB i aż 230 zapytań w tym 5 elementów flash z adblockiem tylko 100 i niecałe 840 KB.

Styl macie naprawdę fajny, ale reklamy psują go i to bardzo. Z dniem dzisiejszym nie pozostaje mi nic innego jak włączenie adblocka

 #676529  autor: Sirmark
 21 lis 2013, 16:21
MaciejM, przeniosłem twój post, bo wstawiłeś go w watek dotyczący nowej wersji mobilnej i jej nie dotyczył.

W tym wątku możesz sobie poczytać pewne nasze wypowiedzi. Nie my odpowiadamy za jakość reklam, to sieć reklamowa w której jesteśmy decyduje i emituje. Jesteśmy tylko małym serwisem w dużej sieci. To pierwsza sprawa.

Po drugie jak sam zauważasz musimy się z czegoś utrzymać. Umowa jest prosta, czytasz nas za darmo i są reklamy. Nie chcesz reklam to możesz za naprawdę niewielkie wsparcie kupić Konto Premium i wtedy nie masz żadnych reklam.
To jest chyba uczciwe.

Naprawdę irytujące jest to, jak przychodzą użytkownicy i jeszcze wprost nam mówią, że nie akceptują naszych warunków, odpalą adblocka i dalej będą nas czytać.
Jak nie jesteśmy warci wsparcia, to znajdź sobie lepszy serwis.

A tak nie dość, że nie mamy przychodu a adblokowców, ani nie widnieją oni w statach reklamowych, to jeszcze generują obciążenie serwerów i tym samym koszty.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #676548  autor: drcox
 21 lis 2013, 17:14
SirmarK pisze:A tak nie dość, że nie mamy przychodu a adblokowców, ani nie widnieją oni w statach reklamowych, to jeszcze generują obciążenie serwerów i tym samym koszty.
Ryzyko zawodowe. Jakoś inni nie płaczą na każdym kroku.

 #676554  autor: Sig
 21 lis 2013, 17:36
MaciejM pisze:...Z dniem dzisiejszym nie pozostaje mi nic innego jak włączenie adblocka
Ależ pozostaje ci coś innego. Wykupić konto Premium. Ja nie kupuję tego konta, bo w moim odczuci jest za mało autorskich materiałów tutaj, a więcej agregowania i tłumaczenia różnych treści, więc pozostaje oglądanie reklam.

[ Dodano: 2013-11-21, 17:38 ]
drcox pisze:
SirmarK pisze:A tak nie dość, że nie mamy przychodu a adblokowców, ani nie widnieją oni w statach reklamowych, to jeszcze generują obciążenie serwerów i tym samym koszty.
Ryzyko zawodowe. Jakoś inni nie płaczą na każdym kroku.
Nie, no sorry, ja tu nie widzę płaczu. Kto blokuje ten widzi nieinwazyjne przypomnienie, że serwis musi z czegoś żyć i ma wybór czy blokować dalej czy nie. Takie informacje mają sens, bo duża grupa użytkowników tnie wszystko równo z trawą bez zastanowienia...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #676593  autor: Sirmark
 21 lis 2013, 19:26
Ryzyko zawodowe. Jakoś inni nie płaczą na każdym kroku.
Och płaczu.
My podjęliśmy trud uświadamiania i edukowania jak wyglądają realnia.
W większości stali czytelnicy rozumieją nasze stanowisko, choć i tak ciągle dostajemy jakieś maile z bluzgami odnośnie reklam i ze jak śmiemy utrudniać dostęp do serwisu.
Takie poplątanie postawy

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #676683  autor: MaciejM
 21 lis 2013, 23:06
Sig, konto premium nie blokuje reklam na forum...

Zrobiłem w ten sposób, co prawda używam adblock, ale zostawiłem reklamy te najmniej inwazyjne typu adkontext, google ad service itp.

 #676691  autor: wtd
 21 lis 2013, 23:23
MaciejM pisze:Sig, konto premium nie blokuje reklam na forum...
To ja mam chyba jakieś specjalne, bo u mnie blokuje.

 #676699  autor: MaciejM
 21 lis 2013, 23:41
wtd, już widzę w czym problem, trzeba w dwóch miejscach się zalogować. Na forum swoją drogą, a portal też swoją.

Nie można tego zrobić w taki sposób iż logujemy się na forum to automatycznie na portalu też i na odwrót ? Wygląda na to iż to działa jakby na dwóch różnych bazach msql, przecież da się zrobić wspólną tylko trzeba się sporo nagimnastykować :-D

 #676747  autor: Niezgodna7
 22 lis 2013, 07:59
Czy jest /będzie jakiś inny sms, który nie kosztuje 11zł?
PS. Mam rozumieć, że z tych 11zł - 5 idzie dla Telepolis, a 6zł dla operatorów?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 23:32 przez Niezgodna7, łącznie zmieniany 1 raz.

 #676864  autor: wtd
 22 lis 2013, 16:02
MaciejM pisze:Nie można tego zrobić w taki sposób iż logujemy się na forum to automatycznie na portalu też i na odwrót ?
Było wałkowane milion razy, obecne forum na to nie pozwala, jak już nadejdzie to mityczne "nowe forum" to pewnie wtedy coś ruszy w temacie.

 #676966  autor: WitekT
 22 lis 2013, 21:42
Calm7 pisze:Czy jest /będzie jakiś inny sms, który nie kosztuje 11zł?
PS. Mam rozumieć, że z tych 11zł - 5 idzie dla Telepolis, a 6zł dla operatorów?
Innych SMS-ów raczej nie będzie właśnie z wymienionych przez Ciebie powodów - połowa to prowizja operatorów, dodatkowo kilka % obsługującego numer...

 #677002  autor: Niezgodna7
 22 lis 2013, 23:32
Do WitekT.
Szkoda.. Dla mnie to by była najwygodniejsza forma... Ale dawać im za frajer ponad 50%, to mija mi się z celem...