DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 2 z 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

 #608455  autor: Xy
 18 sty 2013, 13:59
Nie narzekałem na stary układ. Była to jedna z bardzo niewielu stron, gdzie było CZYTELNIE :-) Ze starego typu stron pozostał rockmetal.pl (innych tak prostych stron nie znam). Niewielu się ze mną zgodzi ale przedkładam czytelność i przejrzystość strony nad wygląd i bajery graficzne.
A więc moje uwagi:
-forum jest wyśrodkowane
-posty w ramkach także uporczywie na środku
-po bokach forum są dwa białe pasy
-logowanie działa ale ma jeszcze fochy
-na stronie głównej trochę bigos
-po co informacja w kafelku i zaraz w dziale "wiadomości" (dot. oferty Play)?
-lista telefonów była lepsza przed zmianami.

Więcej subiektywnych niedogodności nie zauważyłem. Liczę, że SirmarK, WitekT i inni głównodowodzący poprawią to i owo. Szczególnie drażni wyśrodkowane Forum. Ja wiem, że to początki nowego wyglądu strony i to i owo może nie działać.
Nawiasem mówiąc nie narzekam na nowy wygląd. Jestem tutaj szmat czasu i nie zamierzam rezygnować.
Pozdrawiam Forumowiczów i Ekipę Telepolis.pl
:-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #608457  autor: Publius
 18 sty 2013, 14:07
Nowa wersja jest OK, ale to centrowanie to rzeczywiście makabra.

To może jeszcze zmiany na forum i obsługa Tapatalk? :>

 #608458  autor: Vieslav
 18 sty 2013, 14:14
Wszystko fajnie, tylko jedyna przeglądarka, z której mogę się zalogować to IE! Logując się z FF nic się nie dzieje, wpisuje login, hasło i przerzuca mnie na stronę główną forum niezalogowanego!

 #608459  autor: WitekT
 18 sty 2013, 14:18
Vieslav pisze:Wszystko fajnie, tylko jedyna przeglądarka, z której mogę się zalogować to IE! Logując się z FF nic się nie dzieje, wpisuje login, hasło i przerzuca mnie na stronę główną forum niezalogowanego!
Usuń wszystkie cookies. Powinno pomoc.

 #608460  autor: WitekT
 18 sty 2013, 14:19
Publius pisze:Nowa wersja jest OK, ale to centrowanie to rzeczywiście makabra.

To może jeszcze zmiany na forum i obsługa Tapatalk? :>
Na pewno będzie nowe forum, które chcemy mocno "umobilnić". Dajcie nam jednak chwilę czasu na uporanie się z niedoskonałościami "dużego" serwisu.

Obiecuję, że sprawy będą bardzo sprawnie szły do przodu.

 #608461  autor: WitekT
 18 sty 2013, 14:22
Xy pisze:-forum jest wyśrodkowane
-posty w ramkach także uporczywie na środku
-po bokach forum są dwa białe pasy
-logowanie działa ale ma jeszcze fochy
Forum robi lekkie sceny, ale staramy się doprowadzić je do porządku. Wkrótce nowy silnik, mobilne wersje,. itp.
Xy pisze:-na stronie głównej trochę bigos
-po co informacja w kafelku i zaraz w dziale "wiadomości" (dot. oferty Play)?
Kafelki są w zamierzeniu takimi "newsami dnia". Prawdopodobnie jeszcze trochę je zmniejszymy, już usunęliśmy drugi rząd z głównej. Nie będzie już czegoś takiego jak "news dnia" znany z poprzedniego serwisu. Teraz najważniejsze newsy będą na kafelkach. Teraz Play jest i na kafelku i na newsie, ale zaraz jak się pojawią kolejne newsy, to spadnie niżej.

 #608468  autor: Andrzej311
 18 sty 2013, 14:50
na operze mini wcale strona nie chce chodzić tragedia też tak macie???

 #608469  autor: yul69
 18 sty 2013, 15:01
U mnie na operze mini 5.1 na starym HTC wszystko śmiga tylko ze strony głównej nie mogę przejść na forum.

 #608476  autor: Zakrza
 18 sty 2013, 15:33
Widzę, że macie gdzieś moje pytanie jak przywrócić stary wygląd. Zapewne dlatego, że nie ma i nie będzie takiej opcji, bo w waszym mniemaniu nowa strona jest lepsza. A może dlatego, że mnie nie lubicie i postanowiliście ignorować. Może jak przedstawię argumenty to doczekam się jakiejś odpowiedzi.
Nowa strona jest nieczytelna. Napieprzyliście tych grafik, które po pierwsze zajmują miejsce, po drugie rozpraszają moją uwagę. Żeby te grafiki jeszcze wnosiły cokolwiek do newsa, ale one są najzwyczajniej w świecie bzdurne. "co może być najważniejsze w 2013?" - kostki układające się w liczbę roku (w dwóch miejscach!) - szalenie pomocne, bo oczywiście nikt nie wie jaki mamy teraz rok. "Konto Premium" - obrazek w 90% pusty. Doprawdy pomysłowe. Newsy z playa zawierające logo Play, bo większość użytkowników nie wie jak ono wygląda. "10 najgorętszych telefonów" - i mamy telefony w ogniu. Doprawdy, wcześniej, gdy tych telefonów nie widziałem ten news był dla mnie ubogi. Ten obrazek jest kwintesencją newsa i wiele wnosi!!!
Oprócz nieczytelności nadmiar obrazków sprawia, że strona wczytuje się pół godziny, a mam 10 mb/s, więc chyba nie jakoś tragicznie mało.
Wracając do nieczytelności strony: wyraźnie widać, że daliście więcej reklam. Byliście świadomi, że po takim popsuciu wyglądu stracicie wielu użytkowników? A może tyle wziął ten nieudolny grafik? Reklamy sprawiają, że np. w newsie o nowej ofercie Play jest pół strony białego, który kończy się rozwleczoną tabelą, a do tego sprawia, że nie czuję się dobrze na stronie, która służy do zarabiania, a nie informowania czytelników i na której redaktorzy często popełniają błędy mimo, że zarabiają grubą kasiorę. Na pewno tak jest skoro 50% powierzchni to reklamy.
No i po co niby wywleczono na główną "filmy" czy "pojedynek telefonów", a wszystko inne rozwleczono do absurdalnych rozmiarów?
Mam nadzieję, że użytkowników takich jak ja jest więcej, bo ja sobie odejdę i nawet nie zapłaczecie, ale jak zaczniemy odchodzić masowo to możecie mieć problem.

 #608478  autor: WitekT
 18 sty 2013, 15:45
Tak, Zakrza, zarabiamy grubą kasę miesięcznie... A ta gruba kasa to Twoim zdaniem ile?

Pisałem wielokrotnie i powtórzę to jeszcze raz - przez weekend będziemy rozmawiać z Wami co zmieniliśmy i co chcemy zmienić, a Wy powiecie, co Wy byście zmienili. CHCMY ROZMAWIAĆ! Ale nie możemy od Was słyszeć "jest źle bo źle". Rozmawiajmy merytorycznie, kostruktywnie - to i to zmienić, to przesunąć, to zwiększyć, to zmniejszyć...

Po 9 latach JAKAKOLWIEK zmiana jest rewolucją. W końcu trzeba to było zrobić. Przykro mi tylko Zakrza, że po JEDNYM dniu wydajesz tak wiążące opinie zanim przez kilka dni wyrobić sobie opinię...

 #608479  autor: SomalijskiWluczega
 18 sty 2013, 16:02
WitekT pisze:Tak, Zakrza, zarabiamy grubą kasę miesięcznie... A ta gruba kasa to Twoim zdaniem ile?

Pisałem wielokrotnie i powtórzę to jeszcze raz - przez weekend będziemy rozmawiać z Wami co zmieniliśmy i co chcemy zmienić, a Wy powiecie, co Wy byście zmienili. CHCMY ROZMAWIAĆ! Ale nie możemy od Was słyszeć "jest źle bo źle". Rozmawiajmy merytorycznie, kostruktywnie - to i to zmienić, to przesunąć, to zwiększyć, to zmniejszyć...

Po 9 latach JAKAKOLWIEK zmiana jest rewolucją. W końcu trzeba to było zrobić. Przykro mi tylko Zakrza, że po JEDNYM dniu wydajesz tak wiążące opinie zanim przez kilka dni wyrobić sobie opinię...
Po pierwsze NIE zmieniajcie forum - przynajmniej forum zostało na starych zasadach i to mi się podoba. Nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę.
Na komórce też da się poczytać forum i pisać komentarze - i tak jest dobrze (było - nie sprawdzałem jak jest teraz)
Wiem jedno - nie wiem co zrobiliście ale odkąd jest ta nowa wersja telepolis.pl nie mogę z pozycji telefonu nic napisać - żadnych komentarzy nie mogę pisać :((
To poprawcie - a forum zostawcie bez zmian

 #608480  autor: WitekT
 18 sty 2013, 16:03
SomalijskiWluczega, a co odpowiesz wszystkim tym, którzy chcą zmian? Chcą vBulletinna albo coś takiego? Chcą TapTalka?

 #608481  autor: ChuckyCiechanow
 18 sty 2013, 16:23
Mam problem z wykupieniem konta premium mimo wpisania kodu nic sie nie zmiena poza odświerzeniem strony...............

 #608482  autor: SomalijskiWluczega
 18 sty 2013, 16:25
WitekT pisze:SomalijskiWluczega, a co odpowiesz wszystkim tym, którzy chcą zmian? Chcą vBulletinna albo coś takiego? Chcą TapTalka?
hmm - WitekT no nie wiem. Ja tu bardziej widzę że ludzie są bardziej przezwyczajenii do starej wersji - tak samo do starej wersji forum.
To co ludzi drażni to wyśrodkowanie farum i małe literki.
Forum powinien być na całą stronę i większe wyraźniejsze literki.
Było by to znacznie lepsze niż znowu przerabiać forum - przerobiliście stronę telepolis.pl - i ile jest osób niezadowolonych??
Swoją drogą - jestem niby cierpliwy ale denerwują mnie te ciągłe resetowanie serwera.
Coś jest nie tego z działaniem strony.
To samo zdarza mi się nawet na forum (co nie powinno się zdarzać jak praktycznie zostało (na szczęście póki co) bez zmian.
Co do samej strony - to rozumiem - wprowadzenie opłaty za brak reklam i wprowadzenie opłat za kilka nowych funkcji jest ok posunięciem - ale jak pisałem wcześniej - nie zmieniajcie forum. (jedynie powiększcie litery i dajcie forum na całą stronę).

 #608484  autor: WitekT
 18 sty 2013, 16:37
SomalijskiWluczega, ale zmiana forum nie polega na takich zmianach, jak "duży" serwis! Tu chodzi o właśnie takie rzeczy, jak rozszerzenie, możliwość zapamiętywania większej ilości nieprzeczytanych wpisów, mobilną wersję, itp!

 #608485  autor: WitekT
 18 sty 2013, 16:38
ChuckyCiechanow pisze:Mam problem z wykupieniem konta premium mimo wpisania kodu nic sie nie zmiena poza odświerzeniem strony...............
Wyślij, proszę, maila na [email protected] z opisem problemu i kodem.

 #608486  autor: Zakrza
 18 sty 2013, 16:43
WitekT pisze:Tak, Zakrza, zarabiamy grubą kasę miesięcznie... A ta gruba kasa to Twoim zdaniem ile?

Pisałem wielokrotnie i powtórzę to jeszcze raz - przez weekend będziemy rozmawiać z Wami co zmieniliśmy i co chcemy zmienić, a Wy powiecie, co Wy byście zmienili. CHCMY ROZMAWIAĆ! Ale nie możemy od Was słyszeć "jest źle bo źle". Rozmawiajmy merytorycznie, kostruktywnie - to i to zmienić, to przesunąć, to zwiększyć, to zmniejszyć...

Po 9 latach JAKAKOLWIEK zmiana jest rewolucją. W końcu trzeba to było zrobić. Przykro mi tylko Zakrza, że po JEDNYM dniu wydajesz tak wiążące opinie zanim przez kilka dni wyrobić sobie opinię...
Ale o co Ci chodzi? Przecież wypisałem co mi się nie podoba. Za dużo niepotrzebnej grafiki, reklamy psują cały układ newsa i sprawiają wrażenia, że to strona z reklamami, która tylko przypadkiem ma jakieś informacje, serwis chodzi wyraźnie wolniej, strona jest dużo mniej czytelna - dlaczego też wypisałem. Do tego to białe tło jest kiepskie. A największym minusem jest brak personalizacji - ja bym ustawił wszystko po staremu. To nie jest "źle, bo źle".
Poza tym to już drugi dzień. Wczoraj patrzę - słabo. Dzisiaj się budzę - nadal słabo.
I jakie wiążące opinie? Jeszcze Was nie opuściłem przecież.

 #608488  autor: WitekT
 18 sty 2013, 16:47
Dla mnie konkretne propozycje brzmią na przykład:
- zmienić 5 kafelków na górze na 6, ale za to dać je mniejsze,
- przesunąć konkretny boks w konkretne miejsce,
- zwiększyć czcionkę w tym i tym miejscu, pomniejszyć w tamtym, a tutaj zmienić tło na takie i takie.

To są konkrety, a nie "za dużo jest grafik i jest chaos". I nie mówię tego w żaden sposób złośliwie, tylko trochę mnie zmęczenie dopada... Bo naprawdę ostro zasuwamy z poprawkami, żebyście byli zadowoleni. Ale jedno trzeba sobie powiedzieć - nie ma powrotu do starego telepolis.pl, zmieniamy wszystko w ramach tego, co jest teraz. Uwierz, że jesteśmy bardzo otwarci na rozmowy o zmianach.

 #608490  autor: Andrzej311
 18 sty 2013, 16:55
nie można znaleźć starszych postów i tych nowych też co za bajzel. Po co zmieniać jak było dobrze! Na szczęście zostaje jeszcze telix.pl i mgsm.pl.

 #608491  autor: Zakrza
 18 sty 2013, 16:59
Super, czyli my mamy wam za darmo projektować stronę, a później na nią wchodzić i wam nabijać kasę. Co ja jestem grafik, żeby wszystko wam rozplanować? Napisałem co jest źle, a skoro sami popsuliście to naprawcie. Ewentualnie rzućcie jakąś propozycją finansową.

Zasuwacie ostro, żebyśmy byli zadowoleni, ale reklam zapewne nie usunięcie i "powrotu do starego telepolis nie ma". Jestem bardzo zadowolony, zawsze chciałem mieć milion reklam, na telepolisie, żeby był burdel na głównej i żeby się strona otwierała bardzo wolno.

A powrotu nie ma, "bo nie". To jeszcze głupsze niż "źle, bo źle".

I to pisze redaktor naczelny, czy kim Ty tam jesteś.

Dziękuję, jak komuś się takie traktowanie podoba to niech sobie u was siedzi. Ja odchodzę i mam nadzieję, że jeśli ktoś podziela moje zdanie to zrobi to samo. Życzę wszystkiego najgorszego (w sensie serwisowi, a nie Wam, w życiu osobistym) i pozdrawiam.
  • Strona 2 z 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13