DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #583200  autor: sobota
 18 wrz 2012, 17:06
Tak pomyślałem.. może to głupie.. no ale :D
Fajną opcją byłaby jakaś lista bądź artykuł o smartfonach i niesmartfonach jakie można kupić w danym przedziale cenowym. Takie najlepsze wybory z najlepszych. Przeglądając dział jaki telefon wybrać zauważyłem że polecane modele ciągle się powtarzają, nic nowego, a tak każdy przynajmniej wstępnie mógłby obejrzeć jaki telefon byłby dla niego.
Co myślicie o tym pomyśle?

V2288; C205; MC60; MY V-75; 3510; S5100; W800i; N73 ME; N95; F3; 6300; 6303i; C2-01; E72; Xperia Mini Pro; C3; Defy; Xperia X1; Galaxy Ace 2; Lumia 620; Lumia 920, Lumia 920; Moto G2; Xcover 2; Redmi 6

 #583207  autor: orson_dzi
 18 wrz 2012, 17:17
Co myślicie o tym pomyśle?
Bardzo dobry i ogólnie znany. Wykonanie tego też jest prostą rzeczą, ale wymaga tylko jednej bardzo ciężkiej do uwzględnienia kwestii - wolnego czasu. A to jest już bardzo duży problem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #583321  autor: Maniiiek
 19 wrz 2012, 10:04
A ja widzę jedną wadę: czasem jest tak, że pewne wymagania wychodzą w "praniu" a to całkowicie zmienia wtedy sytuacje. No i we wstępie trzeba by dokładnie opisać każdy system. Trzeba by też ten temat zamknąć od razu, żeby się nie zrobiło JTW tutaj, z drugiej strony możliwość edycji musi być w razie zgłaszania uwag i błędów - nikt nieomylny nie jest i łatwo zapomnieć o jakimś istotnym szczególe. A takie szczegółowe opisy to coś jak mini test by musiało być. Sam kiedyś coś podobnego próbowałem zrobić na Plusblogu i wyszło mi dosyć koślawo. Większy sens miałoby podanie przedziałów cenowych i przy każdym modelu link do testu.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #583329  autor: PalonyLolek
 19 wrz 2012, 10:22
Same zamiary są dobre tylko zobacz co się dzieje w niektórych tematach o wyborze telefonu. Zazwyczaj regularnie wypowiada się tam dosyć wąska (w porównaniu do innych działów) grupa użytkowników forum, fakt często jest to jeden słuszny wybór w danym przedziale cenowym, ale co jeśli te wybory są dwa lub trzy? Przecież pod niejednym tematem są spory o to czy model x jest lepszy od modelu z itd. itp. W takiej sytuacji osoba tworząca listę będzie musiała zdecydować się na ten jeden słuszny, a wcale nie jest pewne, że jej wybór powiedzmy tego "x" będzie prawidłowy. Poza tym co będę robił w pracy, jak nie przeglądanie tego działu? :(

 #583331  autor: Maniiiek
 19 wrz 2012, 10:27
PalonyLolek pisze: Poza tym co będę robił w pracy, jak nie przeglądanie tego działu?
Tu Cię boli... Mógłbyś przynajmniej brać przykład ze mnie i stwarzać pozory :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #583340  autor: babeo
 19 wrz 2012, 11:32
orson_dzi pisze:Cytat:
Co myślicie o tym pomyśle?

Bardzo dobry i ogólnie znany. Wykonanie tego też jest prostą rzeczą, ale wymaga tylko jednej bardzo ciężkiej do uwzględnienia kwestii - wolnego czasu. A to jest już bardzo duży problem.
Dokładnie i pewnie dlatego pomysł upadnie. Z orson_dzi, rozmawiałem już o tym hoho a może i dawniej. Nie oczekujemy jednak cudów, niektórym skończyły się już wspaniałe czasy studenckie i wolny czas, a niektóry nie mieli już go nawet na studiach ;]

Takie zestawienie jest gdzieś na innym dużym forum o systemie operacyjnym z robocikiem w kolorze Shreka.

 #583397  autor: thonka
 19 wrz 2012, 15:04
ja widze problem gdzie indziej - kto mialby sie zajac aktualizowaniem takiego spisu?

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #583410  autor: orson_dzi
 19 wrz 2012, 15:20
thonka pisze:kto mialby sie zajac aktualizowaniem takiego spisu?
To byłby najmniejszy problem, bo jak wszystko jest już gotowe, to aktualizacja jest kwestia kilku minut. Sprowadzałoby się to do sprawdzenia i zweryfikowania cen i ew. dodania jakieś jednej, czy dwóch nowości z ostatniego czasu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #583416  autor: thonka
 19 wrz 2012, 15:28
aktualizowania na jakiej podstawie?

przy ok. 20-30 modelach to dobre 1-2 godziny weryfikacji...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #583418  autor: orson_dzi
 19 wrz 2012, 15:32
Aktualizację widziałbym po przedziałach cenowych. I cena musiałaby być podana z Allegro i sklepów internetowych, z czego raczej tą pierwszą stawiałbym jako główny wyznacznik (za nówkę).

I raz na miesiąc, to można już tą godzinę gdzieś wygospodarować.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #583550  autor: babeo
 20 wrz 2012, 07:58
orson_dzi pisze:I raz na miesiąc, to można już tą godzinę gdzieś wygospodarować.
Za odpowiednią gratyfikację :-)