DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #570499  autor: Kaczy
 27 lip 2012, 01:03
Od biedy i ja mogę zmienić nick :)

...::: Made for loneliness :::...

 #570598  autor: Sirmark
 27 lip 2012, 14:12
Zmianę nicka należy traktować jako możliwą tylko w bardzo konkretnych przypadkach.
Właśnie ze względu na to, że stary nick pozostaje potem w cytowanych postach. A to tylko tworzy zamieszanie na forum.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #608538  autor: ganc2
 18 sty 2013, 21:10
SirmarK pisze:Zmianę nicka należy traktować jako możliwą tylko w bardzo konkretnych przypadkach.
Właśnie ze względu na to, że stary nick pozostaje potem w cytowanych postach. A to tylko tworzy zamieszanie na forum.
ale co co uważasz za konkretny przypadek? nawet jeśli to technicznie możliwe, to powinno być niemożliwe, właśnie, by uniknąć zamieszania.

 #608591  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 01:09
ganc2 pisze:ale co co uważasz za konkretny przypadek? nawet jeśli to technicznie możliwe, to powinno być niemożliwe, właśnie, by uniknąć zamieszania.
Nie byłoby żadnego zamieszania gdyby phpBB nie wstawiało przy cytowaniu kogo cytuje, albo jak na innych forach wstawiało po prostu jako nagłówek cytatu odnośnik do cytowanej wiadomości...

 #608592  autor: orson_dzi
 19 sty 2013, 01:42
wojciech pisze:Nie byłoby żadnego zamieszania gdyby phpBB nie wstawiało przy cytowaniu kogo cytuje
Myślę, że dopiero wtedy byłoby zamieszanie ;) . To akurat bardzo dobra rzecz. Chodziłoby o to, żeby po zmianie loginu zmienił się też w starych, cytowanych wiadomościach.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #608600  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 09:16
hm, jakoś techniczna realizacja takiej zmiany nicku mnie ciut-ciut przeraża, bo to już wtedy nie jest jedno pole w tabeli ;)
niemniej z ciekawości - gdyby nie było pseudonimu w cytowaniach to dlaczego miałoby to powodować zamieszanie?

 #608611  autor: max4max
 19 sty 2013, 10:39
wojciech pisze:niemniej z ciekawości - gdyby nie było pseudonimu w cytowaniach to dlaczego miałoby to powodować zamieszanie?
To skąd by było wiadomo do kogo odpowiadasz?
Mało tego zwykły cytat może być z zupełnie innego forum, czy np. wikipedii, lub innego dowolnego miejsca w sieci.

 #608613  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 10:54
max4max pisze:To skąd by było wiadomo do kogo odpowiadasz?
A to odpowiadasz osobie czy komentujesz pewną treść? jeżeli to KOMU (a nie CO) komentujesz jest takie istotne to właśnie zawsze byłaby możliwośc kliknięcia i zobaczenia oryginalnej wiadomości.
max4max pisze:Mało tego zwykły cytat może być z zupełnie innego forum, czy np. wikipedii, lub innego dowolnego miejsca w sieci.
tak, tak... jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś wrzucał jako atrybut /quote/ cokolwiek innego niż wygenerowane przez forum :P

 #608621  autor: user_delete34
 19 sty 2013, 12:28
wojciech, to mało widziałeś. Cytowanie z nickiem jest przydatne i wygodne.

 #608634  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 13:58
Markadiusz, pokaż a nie twierdź. Po wtóre pokaż gdzie takie cytowanie nastąpiło bo ktoś *z palca* wpisał stosowne dane. Tertio - "jest przydatne i wygodne" ponieważ?

 #608635  autor: max4max
 19 sty 2013, 14:01
wojciech pisze:A to odpowiadasz osobie czy komentujesz pewną treść?
A widzisz oba przypadki są możliwe. To forum dyskusyjne więc dyskutujesz ogólnie na jakiś temat lub konkretnie na dany temat z jedna/wieloma osobami.
Jak odpowiadasz na poprzedzający post to jasne, ze nie musisz cytować, ale jak odpowiadasz na post np. z poprzedniej strony to cytowanie bez nicka jest mało eleganckie.
wojciech pisze:tak, tak... jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś wrzucał jako atrybut /quote/ cokolwiek innego niż wygenerowane przez forum
Wiesz co ja mam mało postów, ale kilka razy sam użyłem cytowania by przywołać treści inne niż z forum.

 #608636  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 14:12
max4max pisze:Jak odpowiadasz na poprzedzający post to jasne, ze nie musisz cytować, ale jak odpowiadasz na post np. z poprzedniej strony to cytowanie bez nicka jest mało eleganckie.
Łojzicku, ja nie mówię że cytowanie jest złe... :roll: twierdzę jedynie, że wstawianie przy cytacie od razu pseudonimu jest niekoniecznie potrzebne bo jak już mówiłem - komentujesz pewną treść. No chyba, że chcesz zrobić wycieczkę ad personam to wtedy faktycznie bez wstawienia pseudonimu może być ciężko ;) Z drugiej strony, od czego całość się zaczęła - wstawianie "na pałę" pseudonimów przy cytowaniu może generować później jakieś nieporozumienia.
Wiesz co ja mam mało postów, ale kilka razy sam użyłem cytowania by przywołać treści inne niż z forum
Łał! Powtórzę jeszcze raz - CYTOWANIE JEST OSOM! Wstawianie ekstra źródła już niekoniecznie. Ba! Jeżeli nie robi tego forum to, ponownie obstaje przy swoim - mało kto to robi z palca. Zadałem sobie nawet trud przejrzenia Twoich postów i faktycznie, zacytowałeś coś innego, ale źródła cytatu już nie chciało Ci się w /quote/ umieścić: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... ht=#606655
Dostrzegasz już subtelną różnicę o której cały czas mówię? :D

 #608660  autor: user_delete34
 19 sty 2013, 17:04
wojciech, np będąc "redaktorem" na nieistniejącym już forum sysbeta często z tego korzystałem przy podawaniu newsów. Jednak na niejednym forum byłem lub jestem (aktywnym użytkownikiem) i z tego korzystałem (-tam). Nie jestem też jedyną osobą, która z tej funkcji skorzystała...
wojciech pisze:"jest przydatne i wygodne" ponieważ?
Wiele powodów, np lepszy wygląd posta, lepsze porozumienie się z innym użytkownikiem tak, żeby nie pisać wiadomości prywatnej, bo jakiś konkret może być dobrą informacją na forum (nie umiem prosto zapisać swoich myśli w tej chwili;)).
Krótko: Ty może tego nie potrzebujesz. Innym może być to bardzo przydatne.