Strona 1 z 3

Kiedy zatrudnicie webmasterów znających się na rzeczy?

Post:20 lip 2012, 11:28
autor: adam3407
Jak patrzę na źródło pierwszej lepszej strony telepolis.pl to mnie w żołądku ściska. Ani to transitional, ani strict. Układ oparty na tabelkach. Tragedia. Tak tworzyło się strony w latach 90-tych!

Post:20 lip 2012, 11:47
autor: butterfly
No i? Chyba najważniejsza jest treść... Poza tym sprawa poruszana już na forum.

Post:20 lip 2012, 11:50
autor: PalonyLolek
adam3407, myślę, że Ty byś się sprawdził w tej kwestii najlepiej :mrgreen:

Post:20 lip 2012, 18:50
autor: WitekT
Prace trwają, ale nie są ani proste, ani tanie...

Re: Kiedy zatrudnicie webmasterów znających się na rzeczy?

Post:21 lip 2012, 08:04
autor: code
adam3407 pisze:Jak patrzę na źródło pierwszej lepszej strony telepolis.pl to mnie w żołądku ściska. Ani to transitional, ani strict. Układ oparty na tabelkach. Tragedia. Tak tworzyło się strony w latach 90-tych!
Fajny oldschool w XXI wieku. Właśnie dlatego, że nikt już tak nie robi, wszyscy jadą na CSS i wyglądają podobnie.

Post:21 lip 2012, 21:02
autor: ManiacGSM
A ja bym wolał w razie co ,abyście za dużo nie zmieniali. Mialem kiedyś konto na innym forum też o tematyce GSM i taryf ogólnie rzecz biorąc jednej sieci i po odświerzeniu forum wszystko się z***o. Tragedia taka ,że nie było się jak połapać.

Post:21 lip 2012, 21:11
autor: drcox
ManiacGSM pisze:A ja bym wolał w razie co ,abyście za dużo nie zmieniali. Mialem kiedyś konto na innym forum też o tematyce GSM i taryf ogólnie rzecz biorąc jednej sieci i po odświerzeniu forum wszystko się z***o. Tragedia taka ,że nie było się jak połapać.
Forum moim zdaniem może zostać takie jakie jest, phpBB jest bardzo popularne i ten interfejs się przez te lata wrył w głowy ludziom, a wcale nie jest zły. Gdyby tylko była możliwość zmiany koloru na jakiś... mniej kiczowaty oraz gdyby to forum było wysrodkowane, bo przecież to wygląda fatalnie na 1024x768, a co dopiero na panoramach... A co do samego serwisu to oczywiście wygląda jakby go zrobiono w 2000 roku i nie spodziewajcie się w tej płaszczyźnie zmiany, przecież wszyscy stosują adblocka więc kasy nie ma a Witku też musi coś zarobić ;-)

Post:21 lip 2012, 21:25
autor: Maniiiek
adam3407, a mi to pasuje. Mam bardzo słaby komputer i wolny internet. Są strony na które nawet nie wchodzę bo się długo ładują, a jak się załadują to animacje we Flashu się przycinają. Notabene dziwny nick jak na dziewczynkę.

Post:25 lip 2012, 21:47
autor: adam3407
@Maniiiek, witryna wykonana zgodnie ze standardami zajmuje mniej miejsca (więc wczytywałaby się szybciej) i jest szybciej obsługiwana przez przeglądarki (więc Twój wolny komputer radziłby sobie z nią szybciej).

@ManiacGSM, wygląd witryny nie musi się zmienić, wystarczy by inaczej wyglądał zapis tego samego. Różnice będą zauważalne, ale na plus, i będą one minimalne - paropikselowe odległości, justowania, ogólnie wszystko przyjemniejsze dla oka.

Post:18 paź 2012, 15:30
autor: user_delete19
adam3407 pisze:@Maniiiek, witryna wykonana zgodnie ze standardami zajmuje mniej miejsca (więc wczytywałaby się szybciej) i jest szybciej obsługiwana przez przeglądarki (więc Twój wolny komputer radziłby sobie z nią szybciej).
+1
dodatkowo nei trzeba by serwować osobno telepolis.pl i m.telepolis.pl tylko odpowiedni arkusz css dla tej samej strony tak, że łatwiej byłoby przeglądać na teleofnie.

To samo z forum - nowe silniki / templatki wspierają różne rozdzielczości wyświetlaczy i zwyczajnie wygladaja dobrze niezależnie od urządzenia (już pomijam sąsiedni wątek tapatalk).

I jeszcze to zajmowanie 1/2 monitora (24") z maciupką czcionką strony głównej... tak, mogę sobie to przerobić usercss i zrobiłem, ale przez to, że layout jest na tabelkach często gęsto robiąc takie zmiany na około ma się ochotę użyć młotka :/

EDIT:
w sumie może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens używania w artykułach "font-size: 10px;" poza denerwowaniem użytkowników?! może na komputerach z 14" monitorem i rozdzielczością 640x480 to może miało jakiś sens, ale to było półtorej dekady temu...

Post:18 paź 2012, 15:56
autor: UndiscloseD
Moim zdaniem również przydałyby się jakieś zmiany kosmetyczne. Ja wszystko rozumiem, że pieniędzy nie ma, bo ludzie blokują reklamy, bo fakt jest taki, że wnerwiają jak cholera, ale myślę, że w niedalekiej przyszłości pomału coś będzie wprowadzane. Zresztą gdzieś już czytałem, że trwają prace nad nowym serwisem, ale właśnie ze względów finansowych przeciąga się to w czasie. Osobiście podoba mi się, np. wasze zdjęcie w tle na FB i gdyby tak wyglądała strona to zapewne cieszyłaby oko. Rozmieszczenie wszystkiego na stronie jest moim zdaniem ok. Brakuje tylko "krągłości" ;)

Post:18 paź 2012, 17:55
autor: Sirmark
Panowie (i panie), jeszcze chwilkę. Nowy serwis jest na ukończeniu. Potem jeszcze tylko szybkie testy trzeba będzie zrobić i będziemy się przełączać.

Post:18 paź 2012, 18:21
autor: Rezo
Zamiast zmieniać design portalu, lepiej doprowadzić do porządku bazę telefonów, bo wielu modeli, także tych sprzedawanych w Polsce po prostu brakuje.

Post:18 paź 2012, 20:40
autor: Sirmark
Rezo pisze:Zamiast zmieniać design portalu, lepiej doprowadzić do porządku bazę telefonów, bo wielu modeli, także tych sprzedawanych w Polsce po prostu brakuje.
Pozwól jednak, że zrobimy to w swojej kolejności. Baza jest cały czas rozbudowywana, ale jak jakiegoś modelu komuś szczególnie brakuje, to zawsze może wysłać info.
Zostanie to w pierwszej kolejności dodane.

Niestety wszystkiego na raz nie jesteśmy wstanie zrobić.

Post:28 paź 2012, 18:31
autor: babeo
WitekT pisze:Prace trwają, ale nie są ani proste, ani tanie...
Za tę wypowiedź, otrzymuje Pan - pierwszy głuchy telefon edycji 2012 :lol:
SirmarK pisze:Panowie (i panie), jeszcze chwilkę. Nowy serwis jest na ukończeniu. Potem jeszcze tylko szybkie testy trzeba będzie zrobić i będziemy się przełączać.
Prace trwają już chyba ze 6 lat :P więc, aż strach się bać co stworzycie. onet i pclab się schowają :)