DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #561810  autor: Maniiiek
 19 cze 2012, 16:36
Maniiiek, myślisz o czymś takim jak punktowa ocena postu w JTW?
Nie do końca punktowa może. Po prostu jeśli moderator zauważyłby kogoś produkującego herezje za herezją aby świat uszczęśliwić swoim ukochanym telefonem nawet wtedy kiedy ma się nijak do wymagań to żeby zgodnie z regulaminem mógł ostudzić jego zapędy.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #564802  autor: kowcio
 02 lip 2012, 20:26
A co Wam się tak spieszy z tymi postami? Kupujecie telefon tego dnia co zakładacie temat?
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Te forum coraz większe się robi, to i problemy są inne/ większe niż kiedyś. Jest dużo spamu i trzeba z tym walczyć. Np. w taki sposób.
Ja jak bedę miał czas to postaram się wejść i zaakceptować coś, ale z czasem różnie, jak sie pracuje dużo to i się nie chce na forum włazić i bawić w moderatora. Zrozumie to ten, kto będzie pracował po 12h dziennie.

 #565613  autor: NokiaUser
 05 lip 2012, 16:14
Dlaczego właściwie w dziale "Jaki telefon wybrać?" posty ukazują się dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora i dlaczego akurat w TYM dziale?

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia

 #565615  autor: Maniiiek
 05 lip 2012, 16:23
NokiaUser pisze:Dlaczego właściwie w dziale "Jaki telefon wybrać?" posty ukazują się dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora i dlaczego akurat w TYM dziale?
Przeczytaj cały temat, bo powody były tu już wałkowane.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #565838  autor: kowcio
 06 lip 2012, 11:08
heh właśnie dlatego, właśnie dlatego..
Ludzie czasami nawet czytać nie chcą.

 #589273  autor: salleh
 18 paź 2012, 16:03
Mam prosbe do moderatorow...
Nie uwazacie Panowie,ze akceptacja postow po 10h jest troche dziwna?
Zrobcie wiecej moderatorow, wyznaczcie jakies dyzury, panujcie nad tym :)

 #589280  autor: jarekb11
 18 paź 2012, 16:20
Zgadzam się z kol.salleh, czas oczekiwaniia na akceptacje jest często zbyt długi.

Zresztą po co akceptacja??
Ktoś napisze post nie zgodny z regulaminem to walnąć osta delikwentowi.
W rażących przypadkach (jakaś reklama czy coś) ban.
I wy bedziecie mieć mniej roboty,tak że wszyscy zyskają.

 #589292  autor: Sirmark
 18 paź 2012, 17:47
salleh pisze:Mam prosbe do moderatorow...
Nie uwazacie Panowie,ze akceptacja postow po 10h jest troche dziwna?
Zrobcie wiecej moderatorow, wyznaczcie jakies dyzury, panujcie nad tym
nie 10h, a było niecałe 7h. Poza tym poszczególne zadania wykonujemy na tyle na ile nam czas pozwala, zaczynając od tych najpilniejszych.
jarekb11 pisze:Zresztą po co akceptacja??
Ktoś napisze post nie zgodny z regulaminem to walnąć osta delikwentowi.
W rażących przypadkach (jakaś reklama czy coś) ban.
I wy bedziecie mieć mniej roboty,tak że wszyscy zyskają.
Akceptacja po to została wprowadzona, bo był po prostu smietnik, a wielu osobom nawet nie chciało się przejrzeć paru postów niżej z takim samym pytaniem.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #589349  autor: salleh
 18 paź 2012, 21:46
SirmarK pisze:
salleh pisze:Mam prosbe do moderatorow...
Nie uwazacie Panowie,ze akceptacja postow po 10h jest troche dziwna?
Zrobcie wiecej moderatorow, wyznaczcie jakies dyzury, panujcie nad tym
nie 10h, a było niecałe 7h. Poza tym poszczególne zadania wykonujemy na tyle na ile nam czas pozwala, zaczynając od tych najpilniejszych.
Nie kazdy ma czas czekac 7h na udzielenie odpowiedzi.
Po to jest forum zeby szybko uzyskac odpowiedz.

Na prawde nie wiem czego sie obawiacie? Gdy ktos chcial napsocic to zrobil by to w dzialach, ktore nie wymagaja akceptacji ;]

Ufajcie bardziej userom, nie kazdy ma tu 13 lat ;)

 #600135  autor: Sirmark
 10 gru 2012, 02:53
No więc po przemyśleniu tematu, wprowadzamy testowo zmiany w JTW. Posty nie muszą być już akceptowane przez moderatora. Mamy nadzieję, że użytkownicy będą się trzymali zasad i nie trzeba będzie zbyt dużo "sprzątać".

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #603248  autor: adiq1033
 25 gru 2012, 00:56
Test wypada częściowo dobrze, częściowo źle. Zdarzają się tematy założone bezmyślnie, niestarannie, niezgodnie z regulaminem działu. Zaglądam z ciekawości i co mi się wyświetla - nowy wątek "trzy telefony", następny "tani telefon", a po nim "dylemat". Akurat cenię to, że Telepolis jest przyjaznym forum (są takie, gdzie od razu leci ostrzeżenie, a błąd nie zostanie wskazany przez moderatora, więc czasami nieświadomy użytkownik nawet nie wie co zrobił źle), ale obawiam się, że zaraz zrobi się tu ładny bajzel. Nie ma możliwości dodania czegoś takiego na forum, co jest obecne chociażby przy instalowaniu programów/gier na PC? Chodzi mi o ten tekst związany z licencją i polityką - wyświetla się dokumenty, w którym aby zaakceptować warunki należy przewinąć kursorem w dół (oczywiście należałoby przeczytać, ale kto o tym myśli - patrz: zdziwienie ludzi, którzy znajdują swój profil na Badoo, chociaż nigdy go tam nie zakładali). Myślę, że gdyby każdemu nowemu wyświetlił się taki tekst przed założeniem nowego tematu, ba! Gdyby nowy temat mógł być założony po odstępie czasowym (np. 1 minuta), w którym to wyświetlały by sie owe zasady - byłaby większa szansa na to, aby dział JTW nie przerobił się w stertę źle zatytułowanych i opisanych wątków.

 #603272  autor: wtd
 25 gru 2012, 10:59
adiq1033 pisze:Zaglądam z ciekawości i co mi się wyświetla - nowy wątek "trzy telefony", następny "tani telefon", a po nim "dylemat".
To może wariant pośredni moderacji (o ile pozwala na to mechanizm forum)? Akceptacji moderatorów by wymagało zakładanie nowego tematu, jak już temat wisi to można postować normalnie.

 #604112  autor: Sirmark
 29 gru 2012, 01:47
wtd pisze:To może wariant pośredni moderacji (o ile pozwala na to mechanizm forum)? Akceptacji moderatorów by wymagało zakładanie nowego tematu, jak już temat wisi to można postować normalnie.
To byłoby dobre, sam tego szukałem, ale niestety mechanizm forum nie ma takiej funkcjonalności.

Niestety są ludzie, że nawet jakby dostali do zaakceptowania warunki działu przed publikacją to i tak nie zauważa i się nie dostosują.
Pozostaje chyba tylko większa dyscyplina w moderacji.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #604363  autor: ganc2
 29 gru 2012, 22:51
Zakladajac temat, chce uzyskac odpowiedz mozliwie jak najszybciej, akceptacja postow temu przeszkadza. Wole uzyskac w temacie 5 odpowiedzi natychmiast z czego 4 spamowe niz 1 rzetelna, ale po dniu lub dwa, kiedy moj temat nie bedzie mnie dawno interesowal. Jestem za calkowitym zniesieniem akceptacji w JTW.

 #604603  autor: znawca
 30 gru 2012, 18:39
ganc2 pisze:Zakladajac temat, chce uzyskac odpowiedz mozliwie jak najszybciej, akceptacja postow temu przeszkadza. Wole uzyskac w temacie 5 odpowiedzi natychmiast z czego 4 spamowe niz 1 rzetelna, ale po dniu lub dwa, kiedy moj temat nie bedzie mnie dawno interesowal. Jestem za calkowitym zniesieniem akceptacji w JTW.
Popieram :D Jesteśmy niecierpliwym narodem.
Do tego w tematach, nawet tych źle zatytułowanych zwykle wszystko opisane jest poprawnie, więc uważam, że przynajmniej na razie eksperyment się powiódł :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #608729  autor: kowcio
 19 sty 2013, 23:36
Ja też uważam, że nie jest źle. Spodziewałem się dużo gorszej sytuacji. A tak nikt nie musi czekać, a najwyżej później ktoś może coś zmienić lub wywalić. I tak jest w miarę porządek, no a co do tytułów, to czasami ciężko jest napisać w jednej linijce. Niektórzy tak nie potrafią.

 #608923  autor: Xy
 21 sty 2013, 11:07
Moderacja w JTW jest całkowicie bezsensowna... Nie ma mowy o szybkiej odpowiedzi (czasem czekaj człowieku dzień aż ktoś raczy zaakceptować post). Odpowiedzi się dublują. Czasem są akceptowane tak bezsensowne, że łeb staje w poprzek. Na innych działach forum nie ma takiej moderacji i nie ma ani dymów ani spamu...
A przez to, co się dzieje na JTW ludzie idą na inne fora. Między innymi ja, chcąc otrzymać szybko odpowiedź piszę gdzie indziej bo nie zawsze mam czas czekać cały dzień aż, primo, temat się pojawi po akceptacji, secundo, ktoś zaakceptuje odpowiedzi. Bezsens...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #608934  autor: max4max
 21 sty 2013, 12:08
Xy pisze:Moderacja w JTW jest całkowicie bezsensowna... Nie ma mowy o szybkiej odpowiedzi (czasem czekaj człowieku dzień aż ktoś raczy zaakceptować post). Odpowiedzi się dublują. Czasem są akceptowane tak bezsensowne, że łeb staje w poprzek. Na innych działach forum nie ma takiej moderacji i nie ma ani dymów ani spamu...
A przez to, co się dzieje na JTW ludzie idą na inne fora. Między innymi ja, chcąc otrzymać szybko odpowiedź piszę gdzie indziej bo nie zawsze mam czas czekać cały dzień aż, primo, temat się pojawi po akceptacji, secundo, ktoś zaakceptuje odpowiedzi. Bezsens...
A Kolega to jak dawno coś tam pisał i w ogóle przeczytał kilka ostatnich postów z tego tematu?
Moderacji już dawno nie ma w JTW :D

 #608954  autor: Xy
 21 sty 2013, 14:35
Nie ma? No i bardzo dobrze. Jak chciałem napisać wątek to było wiecznie "oczekuje na akceptację". To samo z odpowiedziami dlatego pytania o wybór nowego telefonu zadawałem na innych forach. Ale skoro w końcu naJTW jest normalnie to zacznę tam pisać.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #609001  autor: kowcio
 21 sty 2013, 17:55
Nie ma Panie Xy :) można pisać posty i są od razu na forum.