DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za ukaraniem applefana?

Tak
12
92%
Nie
1
8%
 #559098  autor: Maniiiek
 07 cze 2012, 11:23
Witam.
Postanowiłem blokować reklamy do puki sprawa applefana nie zostanie jakoś rozwiązana. Nie ma tematu gdzie nie zacząłby zaśmiecać komentarze wspaniałością iPhone. Robi się wszędzie normalny burdel a administracja nic z tym nie robi. Nie twierdzę, że trzeba go blokować od razu ale nawet słowne upomnienie jakiegoś administratora mogłoby coś zdziałać. Umieszczam też ankietę żebyście wiedzieli, że to nie jest moje widzimisię.

 #559159  autor: Paranoia
 07 cze 2012, 16:54
Popieram.
Problem z Applefan jest może dosyć trywialny, ale tego typu trolling jest bardzo denerwujący zwłaszcza jeśli się go widzi prawie pod każdym newsem. Nawet jeśli News jest związany np. z nowym modelem Lg z niższej półki, to on potrafi napisać w komentarzach, że to "strasznie złe telefony, żadna konkurencja dla Apple i że wyniki finansowe LG są nie na poziomie by konkurować z niesamowitym bezawaryjnym systemem iOS".
Brzmi strasznie głupio i pseudo-mądrze. Nie wiem jak on to robi ale potrafi zaginać prawdę zawsze w swoją stronę. Konstrukcje jego zdań są na tyle długi i zawierają tyle nieścisłości że gdy człowiek już to przeczyta i piszę odpowiedź prostującą jego brednie, on już pisze następny komentarz...
A jego tzw. "linki potwierdzające jego niezłomna prawdę dotyczącą Apple" są zupełną odwrotnością jego słów(zazwyczaj to fragment anglojęzycznego artykułu wyrwane z kontekstu).

Niech on już będzie sobie fanem Appla, ale 90% ludzi ma go już dosyć, jest pewna granica ukazywania swojej zażyłości z firmą...

Wiem, że to nie możliwe by go w jakikolwiek zablokować(prawo internetu, zawsze się może zalogować jako ktoś inny, albo używać opery...) ale jakakolwiek moderacja lub nawet upomnienie administracji mogło by go pohamować w jego komentarzach
 #559193  autor: WitekT
 07 cze 2012, 19:29
Maniiiek pisze:Witam.
Postanowiłem blokować reklamy do puki sprawa applefana nie zostanie jakoś rozwiązana.
Hmmm... Szantażujesz nas? To Ci powiem, że z nami można załatwić wiele spraw, ale podchodząc w ten sposób odnosisz zupełnie odwrotny skutek.

Sorry, ale nie jesteśmy Twoimi chłopcami, żebyś się tak bez szacunku do nas odnosił.

 #559199  autor: thonka
 07 cze 2012, 19:38
ale przeciez na to jest prosty sposob.

ignorowac. znudzi mu sie.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #559208  autor: Paranoia
 07 cze 2012, 19:49
Ja tu nie widzę szantażu, bardziej zdenerwowanie sytuacją i ekstremalne podejście do dosyć denerwującej sprawy, którą jest dosłowny trolling applefan'a.

I przepraszam, że tak się wtrącę, ale nie widzę tu braku szacunku(ani zwracania się per "chłopcy").
Może ten typ strajku na administracji nie robi wrażenia(sądząc po tonie Pana Witka), ale jako zwykli użytkownicy portalu nie mamy innej możliwości zwrócenia uwagi na sprawę applefan'a.

Jestem z telepolis już od dłuższego czasu, mimo że dopiero niedawno się zarejestrowałem(nie widziałem wyraźnej potrzeby posiadania konta) i nie jednego trolla widziałem, ale applefan podniósł poprzeczkę do granic możliwości. Nie będę pisał tego jeszcze raz dlatego odsyłam do mojego pierwszego posta...


EDIT: tak, sam go już zacząłem ignorować ale widząc podejście applefana do komentowania prawie wszystkich newsów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trochę poczekamy na jego "znudzenie się". A tak poza tym, niemały bałagan pozostanie, nie wspominając o dezorientacji użytkowników którzy czytając jego komentarze są wprowadzani w błąd.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 19:53 przez Paranoia, łącznie zmieniany 1 raz.

 #559209  autor: Karlos20
 07 cze 2012, 19:51
Tez miałem problem z trollingiem i podszywanie się pod mój nick na TELEPOLIS.PL, praktycznie pod ważniejszymi niusami, na stronie głównej - ale powiem jedno: NIE ZWRACAM NA TO UWAGI. I jest spokój - skupiam się na forum - bo tylko TUTAJ można się porozumieć na poziomie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #559210  autor: Maniiiek
 07 cze 2012, 19:52
Wielokrotnie Was broniłem pod tematami o blokowaniu reklam. Problem w tym, że gdzie szacunek dla czytelnika? Wiele osób które nie prostują rzeczy które on wypisuje również się uskarża na niego. A co zrobiła administracja? Nic. Może źle się wyraziłem z tym blokowaniem. Kiedy wchodzę na forum albo przeczytać wiadomości zwykle robię to przez www.telepolis.pl które jest odblokowane w ABP. Natomiast podczas prostowania wypowiedzi tego jegomościa robię to poprzez telepolis.pl które jest zablokowane w ABP. Obecnie jadę na łączu mobilnym z maksymalną prędkością sięgającą do 80Kb/s chociaż zwykle jest 40Kb/s i mam limit 500MB miesięcznie. gdyby nie to nie blokowałbym wcale ale tutaj jest to z mojego punktu widzenia przykra konieczność. Z resztą nie tylko o mnie tu chodzi. Nie zakładałem podobnych tematów jeśli chodziło o liczne ataki personalne na moją osobę. Ignorowałem to i było to bardzo mało szkodliwe z punktu widzenia innych użytkowników. Natomiast tutaj cała społeczność cierpi. Odmawiasz mi pomocy, bo blokuje reklamy? W porządku, ale pomyśl o tych co tego nie robią.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #559211  autor: thonka
 07 cze 2012, 19:52
oj znalazlbym wiekszego ;) i to tez typ niereformowalny. podpadnie. dostanie bana na 3 miesiace, zarejestruje sie jako nowy, a potem znow po jakims czasie ban ;)

niestesty w przypadku osobnikow niezarejstrowanych (a moze byc takim kazdy) uzywajacym opery itp. nic nie mozna zrobic po za wycinaniem takich postow, a to walka z wiatrakami.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #559212  autor: Paranoia
 07 cze 2012, 19:56
ale taka walka z wiatrakami jest odrobinę bardziej skuteczna od czekania. Bo taki typowy troll zobaczy że się go blokuje i szybciej da sobie spokój...

 #559222  autor: WitekT
 07 cze 2012, 20:17
Piszecie: nic nie zostało zrobione. A czy ktoś COKOLWIEK wcześniej postulował? Ktoś podrzuci linka, bo chyba PRZEOCZYŁEM. Mogą być linki z wiadomościami na priv. Nie macie? Ojoj...

Piszecie: to nie brak szacunku. A ja się pytam - a co to? W jakiej sytuacji jesteśmy stawiani? "Macie coś zrobić i koniec - blokuję reklamy i WYMAGAM". Sorry - ale jak coś takiego widzę, to momentalnie się jeżę. Wszystko da się załatwić, ale NIE TAKIMI METODAMI. Nie jesteśmy chłopcami do bicia ani Waszymi sługami, operujemy na partnerskich warunkach - albo wcale.

 #559223  autor: WitekT
 07 cze 2012, 20:20
Maniiiek pisze:gdyby nie to nie blokowałbym wcale ale tutaj jest to z mojego punktu widzenia przykra konieczność.
Nie mam co jeść... Przyjdę do Ciebie do domu, otworzę lodówkę i zjem... To jest z mojego punktu widzenia przykra konieczność...
Maniiiek pisze:Odmawiasz mi pomocy, bo blokuje reklamy? W porządku, ale pomyśl o tych co tego nie robią.
NIKOMU nie odmawiamy pomocy. NIGDY. Ale nie damy się szantażować. Inna sprawa, że najpierw piszesz, że zacząłeś blokować reklamy, bo denerwuje Cię applefan. Teraz piszesz, że dlatego, że masz wolne łącze. Zdecydujesz się na jedną opcję?

 #559226  autor: Karlos20
 07 cze 2012, 20:29
Wolne łącze? Heh, TELEPOLIS.PL jest na tyle przyjemnym i lekkim portalem, że nawet słabe łącza dość sprawnie i szybko te stronki otwierają - szczególnie forum.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #559229  autor: Maniiiek
 07 cze 2012, 20:34
"Macie coś zrobić i koniec - blokuję reklamy i WYMAGAM"
Nic takiego nie napisałem. Poinformowałem jedynie o swoich działaniach wynikających z działalności w/w osobnika. Nawet w następnym poście sprostowałem sprawę i opisałem dokładnie jak wygląda ta moje blokada. Nie wtykaj mi więc proszę nie moich słów w usta.
Piszecie: nic nie zostało zrobione. A czy ktoś COKOLWIEK wcześniej postulował? Ktoś podrzuci linka, bo chyba PRZEOCZYŁEM. Mogą być linki z wiadomościami na priv. Nie macie? Ojoj...
Czyli administracja nie prowadzi ŻADNEGO nadzoru komentarzy jak rozumiem? :roll:
Chcesz postulat? Bardzo proszę: ten temat jest postulatem. Bo jak rozumiem liczne komentarze pod wiadomościami typu "zróbcie coś z nim" się nie liczą?
Wszystko da się załatwić, ale NIE TAKIMI METODAMI. Nie jesteśmy chłopcami do bicia ani Waszymi sługami, operujemy na partnerskich warunkach - albo wcale.
No dobra, mi odmawiasz pomocy ze względu na to, że źle się wyraziłem w pierwszym poście i dokonałeś nadinterpretacji mojego stanowiska. Nie dziwię się bo jak teraz przeczytałem to bez emocji towarzyszących przy pisaniu tego również bym to tak odebrał. Co prawda sprostowanie z postu numer 2 olałeś nie wiedzieć czemu. Jakoś to przeżyję. Nie chcesz mi pomóc? Trudno. Ale co z resztą?

[ Dodano: 2012-06-07, 20:38 ]
Wolne łącze? Heh, TELEPOLIS.PL jest na tyle przyjemnym i lekkim portalem, że nawet słabe łącza dość sprawnie i szybko te stronki otwierają - szczególnie forum.
Dlatego przy normalnym przeglądaniu oraz kiedy jestem na forum mam wyłączone ABP.
Dopiero przy prostowaniu półprawd pisanych przez pewną osobę włączam blokadę.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #559230  autor: WitekT
 07 cze 2012, 20:39
Maniiiek, uwierz, że codziennie pojawia się u nas tyle komentarzy, że czasem nie sposób tego ogarnąć. Po prostu skanujemy wzrokiem i staramy się wyłapywać jakieś offtopy albo wojenki. Applefan operuje od bodaj tygodnia, może nastu dni, jeszcze w naszych głowach nie utkwił jako spamer, żeby od razu go wyłapywać.

Wystarczyło napisać, że przeszkadza Tobie, a z dużym prawdopodobieństwem innym. Wszystkie Wasze zalecenia bierzemy pod uwagę. Także te - i Applefan będzie strzyżony teraz razem z trawą. TYLKO TYLE wystarczy - po prostu zwrócić nam uwagę, że coś przeoczyliśmy.

Widzisz, jakie to proste?

 #559235  autor: Maniiiek
 07 cze 2012, 20:51
Wybacz Witku, ale temat zakładałem będąc w dużych emocjach. Naprawdę próba szantażu nie była moim zamiarem i nie chciałem żeby ktoś to tak odebrał. Proponuję więc uznanie powyższej sytuacji za zwykłe nieporozumienie, które przyznaje wynikło z mojej winy. Obiecuję także nie blokować reklam niezależnie od sytuacji kiedy będę miał stałe łącze, a i teraz ograniczyć to tylko do sytuacji kiedy sygnał rwie i mam problemy z załadowaniem strony.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #559236  autor: WitekT
 07 cze 2012, 20:53
Lubię sytuacje, które udaje się rozwiązać. :-)

Na przyszłość - widzicie problem z jakimś spamerem, to nie bójcie się zakładać tematów. Podyskutujemy na temat jegomościa, wspólnie ustalimy czy to spamer czy nie. Wygodnie ma być i Wam, i nam.

Temat zamykam.