DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 7 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 #548622  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 14:07
Mila89 pisze:Osoby ktore korzystaja z Adblocka nie powoduja ze "nie widzicie tych wejsc" bo jesliby wziac pod uwage dane ze blisko polowa uzytkownikow blokuje reklamy potezne serwisy nie mialby np po 5mln wejsc tylko m1-2 mln...
Bardzo ciekawe liczby pokazujące, że nie masz bladego pojęcia o rynku.
Internautów w PL jest około 19 mln. Adblocka w całej masie używa kilka procent. Na strony technologiczne takie, jak TELEPOLIS.PL, wchodzą ludzie bardziej zorientowani pod względem oprogramowania. U nas blokuje reklamy 1/5... Blokuje także skrypty zliczające użytkowników, przez co zaniża nam staty i stajemy się mniej atrakcyjni dla potencjalnych reklamodawców (za mali).

Co teraz powiesz na temat swojej wiedzy?

 #548629  autor: drcox
 18 kwie 2012, 14:26
WitekT pisze:Po drugie - nie zachowujemy się jak pępek świata, tylko za swoją uczciwą pracę chcemy być wynagradzani. Jeżeli tego nie przyjmujesz - nie wchodź tu.
Tak jak pisałem, skoro nie czujecie się dostatecznie wynagradzani (bo blokujący reklamy was okradają) to może zmieńcie branżę na taką, gdzie będziecie dostatecznie i uczciwie wynagradzani? Bo chyba zdajecie sobie sprawę że blokowanie reklam, to problem (bądź wybawienie, jak widać zależy od punktu siedzenia) który nie zniknie a raczej będzie miał coraz większą skalę.

 #548671  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 17:08
drcox pisze: to może zmieńcie branżę na taką, gdzie będziecie dostatecznie i uczciwie wynagradzani?
Czyjaś wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się nasza. My sami możemy podejmować decyzję na temat tego, czy chcemy zmieniać branżę, czy nie. I mamy prawo powiedzieć Ci, żebyś nas nie odwiedział, skoro nie umiesz i nie chcesz docenić naszej pracy.

 #548764  autor: drcox
 18 kwie 2012, 22:27
Dobra, nie płaczcie już. Wyłączyłem wam adblocka na stronie głównej (na którą nie wchodzę zbyt często ale w sumie wolę wygrać iPoda za każdym razem jak tam wchodzę niż widzieć ten gigantyczny kwadrat niczym informujący o nadchodzących uroczystościach pogrzebowych w okolicy) i na forum. Teraz nawet w moich postach są reklamy :lol: Ale niech będzie, może sobie nowe auto kupisz za to.

 #548781  autor: markoz7874
 18 kwie 2012, 23:23
Drcox, WitekT ma racje, to jest ich serwis i maja prawo dyktowac warunki.
To ich biznes i maja prawo prowadzic go efektywnie lub nie.
My mozemy co najwyzej im doradzic lub podzielic sie naszymi odczuciami na temat reklam, ale sugerowanie co powinni robic jest nietaktem
Porownianie serwisu do mieszkania w ktorym gospodasz ustala warunki jest jak najbardziej trafne. Gospodarzowi wolno wszytko o ile nie lamie prawa - tego nie wolno robic ani we wlasnym mieszkaniu ani w serwisie internetowym.
Nie wiem jak Ty, ale jezeli ktos by przyszedl do mnie do domu i zaczal przestawiac mi meble, wylecial by w ciaku kilku sekund.
Kiedys mialem takiego goscia, ktory stwierdzil, ze jest gosciem powinienem pozwolic mu u siebie palic. Zostal grzecznie wyproszony i przy najblizszej wizycie juz mi nie mowil co gosciom wolno a czego nie. ;)
Uszanujmy decyzje wlascicieli telepolis. Co prawda poruszaja sie w przestrzeni dostepnej publicznie, ale serwer jest prywatny, wiec maja prawo robic tu co im sie tylko podoba.
Co nie oznacza, ze moga mi nakazac wylaczenie adblocka.
Moga mnie jedynie o to poprosic lub zablokowac dostep.
Osobiscie uzywam adblocka i bede uzywal nadal, o ile mnie nie zablokuja lub reprtuar reklam nie przekona mnie, ze nie jest uciazliwy - mam takie prawo i z niego korzystam.

 #548785  autor: drcox
 18 kwie 2012, 23:35
markoz7874 pisze:Osobiscie uzywam adblocka i bede uzywal nadal, o ile mnie nie zablokuja lub reprtuar reklam nie przekona mnie, ze nie jest uciazliwy - mam takie prawo i z niego korzystam.
No to teraz oni każą ci wyjść tak jak Ty temu panu co palił bo nie szanujesz ich pracy i jesteś darmozjadem ;)

 #548792  autor: markoz7874
 18 kwie 2012, 23:51
drcox pisze: No to teraz oni każą ci wyjść tak jak Ty temu panu co palił bo nie szanujesz ich pracy i jesteś darmozjadem ;)
Nie podejrzewam.
Nikt nie moze mi niczego kazac. To co instaluje na swoim komputerze i jak go uzywam to moja indywidualna sprawa.
Wlasciciele telepolis doskonale wiedza, ze nie kazdy uzytkownik przynosi im zysk, ale statystycznie wychodza na swoje.

 #548846  autor: WitekT
 19 kwie 2012, 11:09
markoz7874 pisze:Wlasciciele telepolis doskonale wiedza, ze nie kazdy uzytkownik przynosi im zysk, ale statystycznie wychodza na swoje.
Statystycznie to reklamy blokuje 20% użytkowników TELEPOLIS.PL. Każdy myśli tylko przez swój pryzmat - "to przecież tylko jedna osoba"... To m.in. przez takie osoby nie mamy pieniędzy na rozwój serwisu i zmianę szaty graficznej...
markoz7874 pisze:Nikt nie moze mi niczego kazac. To co instaluje na swoim komputerze i jak go uzywam to moja indywidualna sprawa.
Możemy Cię tylko prosić, żebyś zaczął szanować naszą pracę... Jest nam cholernie przykro, że nawet na to nie zasługujemy w Twoim mniemaniu...

 #548852  autor: markoz7874
 19 kwie 2012, 11:20
WitekT pisze: Możemy Cię tylko prosić, żebyś zaczął szanować naszą pracę... Jest nam cholernie przykro, że nawet na to nie zasługujemy w Twoim mniemaniu...
Spokonnie - mysle, ze zaslugujecie. :)
Problem w tym, ze niektore reklamy psuja to na co zapracowaliscie.
Nie wlaczam filtrow ze zlosliwosci. Jezeli adblock dziala, to tylko dlatego, ze ktoras z reklam musiala mi dokuczyc na tyle, ze starcilem cierpliwosc.
Co jakis czas wylaczam blokade i jezeli nic mi nie przeszkadza to tak juz zostaje.
Poza tym stosujecie tez inne sposoby zarabiania, ktorych nie blokuje.

 #548854  autor: Mila89
 19 kwie 2012, 11:25
WitekT pisze:
markoz7874 pisze:Wlasciciele telepolis doskonale wiedza, ze nie kazdy uzytkownik przynosi im zysk, ale statystycznie wychodza na swoje.
Statystycznie to reklamy blokuje 20% użytkowników TELEPOLIS.PL. Każdy myśli tylko przez swój pryzmat - "to przecież tylko jedna osoba"... To m.in. przez takie osoby nie mamy pieniędzy na rozwój serwisu i zmianę szaty graficznej...
markoz7874 pisze:Nikt nie moze mi niczego kazac. To co instaluje na swoim komputerze i jak go uzywam to moja indywidualna sprawa.
Możemy Cię tylko prosić, żebyś zaczął szanować naszą pracę... Jest nam cholernie przykro, że nawet na to nie zasługujemy w Twoim mniemaniu...
Kolejne oproszczenia stosujesz... chcesz powiedziec ze z powodu 20% osob serwis od 5 lat nie moze sie doczekac zmian? a jakby te 20% nie blokowalo to by to juz 5 lat temu bylo???
To poco w takim razie tworzyliscie serwis m.telepolis.pl? nie ma na nim zadnym reklam tylko koszty ponosicie(w waszym mniemaniu tacy uzytkownicy tez was okradaja)
Druga kwestia czemu nie zablokujecie dostepu osoba ktore stosuja Adb +? juz sie z tym spotkalem ze wszedlem na strone i pisalo ze dostep jest zablokowany i aby wejsc odblokuj Adb + Odblokowalem bo mi zalezalo na dostepie

Ja wasza prace szanuje ale reklamy bede dalej blokowal sorry... spora w tym zasługa pana Administratora S... z powodu jego wycieczek osobistych i proby mnie obrazenia nie zrezygnuje z tego. Jak chcecie byc szanowani najpierw sami zacznijcie szanowac, ale zapewne pare osob przekonacie

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #548855  autor: Blank
 19 kwie 2012, 11:35
Mila89, też spotkałem kilka stron wymagających odblokowania m.in (bo nie tylko) Adblocka.
Skończyło się na tym, że taki serwis dostał ode mnie najniższą ocenę w WOT i został dodany do czarnej listy, więc więcej tam nie wejdę.
Na Telepolis staram się odblokować reklamy, podobnie jak w innych serwisach, z których często korzystam. Niestety, czasami mnie szlag trafia i Adblock zostaje włączony ponownie...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #548859  autor: WitekT
 19 kwie 2012, 11:51
Mila89 pisze:Kolejne oproszczenia stosujesz... chcesz powiedziec ze z powodu 20% osob serwis od 5 lat nie moze sie doczekac zmian? a jakby te 20% nie blokowalo to by to juz 5 lat temu bylo???
To poco w takim razie tworzyliscie serwis m.telepolis.pl? nie ma na nim zadnym reklam tylko koszty ponosicie(w waszym mniemaniu tacy uzytkownicy tez was okradaja)
Dokładnie tak - bo te 20% pojawiłoby się nagle ekstra i można by było zapłacić programistom i grafikom za nowy serwis.

Co do serwisu m.TELEPOLIS.PL już pisałem - nie będę się powtarzał, zobacz sobie w poprzednim poście (to rodzaj prezentu dla stałych czytelników, ruch tam to jakieś 5 tys. osób miesięcznie versus jakieś 200 tys. używających Adblocka).
Mila89 pisze:Ja wasza prace szanuje ale reklamy bede dalej blokowal sorry...
Nie szanujesz naszej pracy i nie chcemy, żebyś w takim razie bezpłatnie z niej korzystał.

 #548871  autor: orson_dzi
 19 kwie 2012, 12:57
A o jakie reklamy w ogóle Wam chodzi? Piszecie jakby tutaj cały ekran zawalały Wam mrugające reklamy, które żeby wyłączyć, trzeba przegonić kursorem kilka razy przez długość i szerokość ekranu. Może mamy jakiś inny serwis, bo u mnie jedyne co widzę, to reklamy dookoła forum, czy portalu. Inwazyjne reklamy pojawiają się może z raz na miesiąc. Nie widzę problemu, żeby raz na miesiąc ruszyć kursorem do krzyżyka na reklamie i ją wyłączyć.
To co jest nie wpływa przecież w żaden sposób na czytelność strony, nic nie jest zakryte, więc gdzie jest problem?
Jaca dał dobry przykład, bo równie dobrze można wykosić wszystkie reklamy wzdłuż wszystkich ulic, a te przecież są wszędzie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #548881  autor: Blank
 19 kwie 2012, 14:43
Na stronie głównej inwazyjną reklamą jest chociażby pływająca multimedia. Nie ukrywam, że portal nie jest obładowany reklamami, bo w najgorszym wypadku są to 4 (5?) reklam. Osobiście przeszkadzają mi wszelkiego rodzaju reklamy typu BLINK z informacją "Gratulacje", "Wygrałeś", itp.
W przeciwieństwie do Mila, wiem, że macie ograniczone możliwości wpływania na treść reklam, ale z tego co pamiętam macie prawo wycofać reklamy od określonych partnerów (np. od owych "gratulacji", które ani nie wyglądają ciekawie, ani nie są uczciwe), czy zawierające określone słowa-klucze.
Mnie co prawda najbardziej rusza reklama "Gratulacje. Kliknąłeś pierwszy o HH:MM, więc wygrałeś na fujarce. Wyślij SMSa za 0,61 zł, a z konta zniknie ci 200 zł, frajerze", choć z drugiej strony wiem, że z takimi reklamami ciężko walczyć, bo co jakiś czas pojawiają się z nowymi tagami i od "nowego" partnera.

Powiem zatem szczerze, że nie rozumiem tej całej wrogości względem Witka i redakcji. Jeżeli komuś nie odpowiada, to nie musi korzystać z tego serwisu, a już naprawdę nie mogę zrozumieć tego całego chwalenia się: "korzystam z Adblocka, mam was frajerzy za nic, ale poczytać można. Drażni mnie wszystko, ale jestem tu po to, aby drażnić innych"...

Aha, co do redakcji, pamiętajcie, że czasami reklamy Flash potrafią naprawdę zdenerwować użytkowników, gdyż rzadko kiedy są poddane optymalizacji...
Niemniej jednak i tu problem, bo reklamy graficzne są bardziej atrakcyjne od tekstowych, a (nie wiem jak teraz, ale jeszcze z rok temu tak było) nie można oddzielić reklam graficznych od reklam Flash (w Okularach reklamowych).

Nie zwiększajcie zatem ilości tych reklam, ani ich inwazyjności. Sirmark jednak nie ma najmniejszej racji co do reklam typu "Gratulacje", gdyż to one najbardziej szkodzą waszemu serwisowi (wizerunek).

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #548882  autor: Maniiiek
 19 kwie 2012, 14:48
"Gratulacje. Kliknąłeś pierwszy o HH:MM, więc wygrałeś na fujarce. Wyślij SMSa za 0,61 zł, a z konta zniknie ci 200 zł, frajerze", choć z drugiej strony wiem, że z takimi reklamami ciężko walczyć, bo co jakiś czas pojawiają się z nowymi tagami i od "nowego" partnera.
Też mnie te denerwują, ale uczciwie trzeba przyznać, że jest na nich lub obok sporą czcionką napisane "REKLAMA".

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #548893  autor: markoz7874
 19 kwie 2012, 16:29
Maniiiek pisze: Też mnie te denerwują, ale uczciwie trzeba przyznać, że jest na nich lub obok sporą czcionką napisane "REKLAMA".
To nawet trudno nazwac reklama. Niby jaka usluge lub towar promuje?
I wlasnie takie "reklamy" trzeba tepic.
Reklamy produktow i uslug sa pozyteczne. Niestety nieuczciwi reklamodawcy naciagaja ludzi, wiec trzeba dac im i portalom internetowym sygnal, ze sa niepozadane.
Nie mam mozliwosci wplywania na poziom reklam innaczej jak wlaczajac blokade.
Tym sposobem daje sygnal wlascicielom stron internetowych, ze Ci musza wplywac na rekalmodawcow.
Tak dziala rynek - sprzedawca dobiera odpowiednio towar albo ponosi straty.

 #548901  autor: damianpabianice
 19 kwie 2012, 17:13
Witam.
Zacznę od tego, że stronę główną czytam codziennie od prawie samego początku jak powstał telepolis.
Nie jestem czynnym użytkownikiem forum tejże strony, ale ten temat mnie sprowokował, abym się zalogował i napisał co osoba postronna, nie związana z telepolisem o tym myśli.

Temat mnie zaciekawił, i poszperałem trochę w necie, okazuje się że zaledwie 800 tys osób ma adblocka, w tym i ja.
Bluźniłem na reklamy, zwłaszcza ta świecące, migające, czy też głośne, ale jakoś z lenistwa nie instalowałem adblocka.
A to tylko minuta roboty(góra minuta)
Z adblocka korzystam od początku roku, a prekursorem moich dokonań był własnie telepolis.

Dopóki telepolis nie poda danych o zysku, o kosztach, nier ma co tu w ogóle dyskutować, a wcale nie wymagam aby to zrobione było.
Śmiem twierdzić, że nasila się liczba osób używających adblocka, zwłaszcza tych, którzy korzystają z tego serwisu.

Obecnie serwis nie zarabia na garstce emocjonalnych szowinistów, którzy oglądają reklamy na własną prośbę, ale na takich leniwcach jak ja jeszcze w ubiegłym roku.

Gdyby adblock zainstalować większości internautów, większość z nich chciałaby go zostawić już na stałe.

Czy aby po tych reklamach nie zaczęło przybywać uzykowników strony telepolis.pl wyposażonych w adblock?
Czy w dłuższej perspektywie strona telepolis.pl na ww. reklamach więcej straci jak zarobi?

Nie mam pretensji do właścicieli telepolisu, to jest biznes, z czegoś żyć muszą, ale niech się nie dziwią, że ludzie korzystają, i coraz bardziej bedą korzystać z adblocka.

Korzystałem z internetu bez adblocka ponad 6 lat, i nic nie wygrałem, nie ominęła mnie żadna ważna informacja, jakoś żyłem.

Dziękuje Witkowi za chcąc nie chcąc zachęcenie mnie do adblocka dzieki ilości i jakościr eklam.
W dłuzszej perspektywie kto na tym straci?

 #548903  autor: Mila89
 19 kwie 2012, 17:23
divhashmorex pisze: W przeciwieństwie do Mila, wiem, że macie ograniczone możliwości wpływania na treść reklam,
Co to znaczy "w przeciwienstwie do Mila??? chcesz sie poczuc w czyms lepszy odemnie bo nie rozumiem? zreszta co ty wiesz co ja o tym mysle... Ps moj nik sie odmienia "w przeciwienstwie do MilI
divhashmorex pisze: Powiem zatem szczerze, że nie rozumiem tej całej wrogości względem Witka i redakcji. Jeżeli komuś nie odpowiada, to nie musi korzystać z tego serwisu,
No to z wazelina poleciales strasznie... jeszcze powtorzyles Slowa Witka i Sirmarka brawo napewno zapunktowales :D

Generalnie ja w przeciwienstwie do innych osob nie jestem Sorry DWULICOWY mowicie ze tutaj nie blokujecie reklam bo dajecie zarobic Witkowi a na innych serwisach JE BLOKUJECIE jak chodzby pan @divhashmorex ktory po wykladzie jak mu te reklamy przeszkadzaja nie uwierze ze nie korzysta z Adblocka na innych serwisach... czyli tutaj to jest okradanie a na innych serwisach jest ok... nosz szczyt obłudy ja przynajmniej mialem odwage powiedziec tak blokuje chodz nawet gdybym zaprzeczyl to i tak nikt by tego nie sprawdzil
Maniiiek pisze:
"Gratulacje. Kliknąłeś pierwszy o HH:MM, więc wygrałeś na fujarce. Wyślij SMSa za 0,61 zł, a z konta zniknie ci 200 zł, frajerze", choć z drugiej strony wiem, że z takimi reklamami ciężko walczyć, bo co jakiś czas pojawiają się z nowymi tagami i od "nowego" partnera.
Też mnie te denerwują, ale uczciwie trzeba przyznać, że jest na nich lub obok sporą czcionką napisane "REKLAMA".
no tak by gdyby nie pisali Reklama to byloby to znacznie bardziej denerwujace...

ps
WitekT pisze: Dokładnie tak - bo te 20% pojawiłoby się nagle ekstra i można by było zapłacić programistom i grafikom za nowy serwis.
Co do serwisu m.TELEPOLIS.PL już pisałem - nie będę się powtarzał, zobacz sobie w poprzednim poście (to rodzaj prezentu dla stałych czytelników, ruch tam to jakieś 5 tys. osób miesięcznie versus jakieś 200 tys. używających Adblocka).
Bardzo ciekawa informacja... wynika z niej ze telepolis ma 1mln w takim razie ze 100 tys wejsc was nie docenilem

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #548908  autor: Maniiiek
 19 kwie 2012, 17:49
no tak by gdyby nie pisali Reklama to byloby to znacznie bardziej denerwujace...
Jakby nie było to pewnie namawiałbyś ludzi do pozwu zbiorowego i zwyzywał całą redakcję od bandy złodziei :roll:
No to z wazelina poleciales strasznie... jeszcze powtorzyles Slowa Witka i Sirmarka brawo napewno zapunktowales
Bo jeśli ktoś rozumie na czym ten biznes polega to się z nimi zgadza. No ale każdy kto myśli inaczej niż Ty jest lizusem bo przecież Ty jesteś najmądrzejszy i nikt nie ma prawa inaczej myśleć. Pewnie i mnie zaraz lizusem nazwiesz, ale wiesz co? Poszukaj sobie wiadomości o wirusie we wściekłych ptakach tam masz dowód, że takie mam przekonania a nie, że piszę tak dla włazidupstwa. Ciekawe kim teraz mnie nazwiesz? :twisted:
Co to znaczy "w przeciwienstwie do Mila??? chcesz sie poczuc w czyms lepszy odemnie bo nie rozumiem?
To znaczy, że jemu nikt kilkanaście razy nie powtarzał, że zmiana dostawcy reklam oraz ich wybór nie są rzeczami łatwymi i redakcja ma na to minimalny wpływ.
Generalnie ja w przeciwienstwie do innych osob nie jestem Sorry DWULICOWY
Najpierw zarzucasz komuś, że kreuje się na kogoś lepszego od Ciebie a teraz sam pokazujesz jaki to jesteś lepszy od innych. Hipokryta pełną gębą :roll:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #548911  autor: WitekT
 19 kwie 2012, 18:10
damianpabianice pisze:Dopóki telepolis nie poda danych o zysku, o kosztach, nier ma co tu w ogóle dyskutować, a wcale nie wymagam aby to zrobione było.
A dlaczego mielibyśmy to robić? I kto dałby Tobie prawo do określania czy zarabiamy mało czy dużo?
damianpabianice pisze:Nie mam pretensji do właścicieli telepolisu, to jest biznes, z czegoś żyć muszą, ale niech się nie dziwią, że ludzie korzystają, i coraz bardziej bedą korzystać z adblocka.
Jak tu wchodzisz, zawieramy dorozumianą umowę - my pracujemy, zapewniamy system informatyczny i dostarczamy treści, Ty oglądasz reklamę i w ten sposób wszystko się bilansuje. Jeżeli nie szanujesz tego, to prosimy, żebyś tutaj nie zaglądał.
  • Strona 7 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8