DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 6 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 #548584  autor: drcox
 18 kwie 2012, 12:44
WitekT pisze:Jeżeli ktoś nie rozumie próśb gospodarzy, to sam sobie wystawia marne świadectwo.
Patrz punkt trzeci posta z 12:12.
WitekT pisze:Trudno potem traktować taką osobę poważnie i z szacunkiem.
Tak samo jak trudno poważnie traktować portal który nie reklamuje produktów/usług, lecz zajmuje się głównie reklamą naciągających loteryjek z pokrętnymi regulaminami i to w największym bannerze na stronie. I akurat tutaj mało kogo obchodzą wasze procedury, modele biznesowe, strategie i kto wie co jeszcze, bo zachowujecie się jak pępek świata i nie możecie sobie wyobrazić że typowego czytelnika to po prostu nie obchodzi.
WitekT pisze:Na dodatek z jednej strony mówiąc nam co mamy robić, a z drugiej pisząc, że przecież nigdzie się nie pisało, że się na tym zna. To się nazywa schizofrenia.
Ja wam nie piszę co macie robić. Ja przedstawiam swoje zdanie. Jeżeli chodzi o sugestię blokady osób z adblockiem, to wyraźnie pisałeś: nie wyświetlają reklam, nie ma ich w statystykach, generują straty, pusty ruch. Więc logika nakazuje go zniwelować bo jest jałowy i nie daje kasy. Sami tak z resztą pisaliście.

 #548586  autor: Kryniczanin
 18 kwie 2012, 12:50
WitekT pisze:Przykro nam, że Ci, którzy korzystają z Adblocka, de facto nie szanują naszej pracy i wykorzystują ją za darmo. Taka jest, niestety, smutna prawda.
Ale ja chce zapłacić tylko proszę mi to umożliwić inną metodą niż oglądanie reklam.
WitekT pisze:Zawsze słuchamy głosów czytelników. Ale konstruktywnych, a nie oderwanych od rzeczywistości i traktujących nas z góry.
Także składam propozycję mam zablokowane reklamy ale chcę wspomóc Telepolis proponuję sms premium cegiełki o różnym nominale. Niech Administracja rozważy taki pomysł i umożliwi wspomaganie portalu innymi metodami niż oglądanie reklam.

 #548588  autor: Mila89
 18 kwie 2012, 12:52
WitkuT przedstawiałem kiedys szacunkowo ile zarabiacie wiec przypomne niezorientowanym: reklamodawca ktory chce byc wyswietlany na portalu na ktory wchodzi 100,000 osob placi 70zl z tego ok 30zl ma firma posredniczaca wiec wam zostaje 40zl/1 reklame dziennie reklam macie wiele wiec wystarczy policzyc pomnozyc i wychodzi. Osoby ktore korzystaja z Adblocka nie powoduja ze "nie widzicie tych wejsc" bo jesliby wziac pod uwage dane ze blisko polowa uzytkownikow blokuje reklamy potezne serwisy nie mialby np po 5mln wejsc tylko m1-2 mln... do tego wejscia generuja wam(jak przypuszczam tutaj moge sie mylic) osoby wchodzace z telefonow komorkowych...

No wlasnie a co z tymi osobami??? jakos w telefonach nie ma raklam i co oni was nie okradaja a PC'owcy was okradaja??? Jedyna wasza strata wynikajaca z zablokowanych reklam jest to ze nie macie "klikniec" z reklamy(ok 3gr/klikniecie) ale skoro ktos chce blokowac reklamy to i tak nie bedzie w nie klikal...

I na koniec Jaca jak nie masz nic do powiedzenia to zamilcz
Jaca pisze:ale to tez jest sposob na wyzycie sie, poleczenie kompleksow, moze zona nie daje ? :) w pracy jest sie zerem ? :) to gdzie sie wyzyc, w internecie.
Zenujace to twoje porownanie pokazales tylko kim tak naprawde jestes widac kto tu leczy kompleksy brak ci calkowicie argumentow... przyklad z bilbordem tez kompletnie nie trafiony

Ja z czarnym banerem juz sobie dawno poradzilem... jest taki dodatek do FF ktory pozwala zablokowac wybrane elementy strony wiec mnie osobiscie krzywda sie nie stala...

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #548591  autor: drcox
 18 kwie 2012, 13:03
A i jeszcze jedno, nie wiem czy wam władza uderzyła do głowy, czy pieniądze żeby co dwa posty gadać rzeczy w przekładzie typu "to jest nasze podwórko, rób co ci każemy albo spadaj" i porównywanie do gospodarza domu. Ale coś wam się mocno pomieszało. Do domu sobie wpuszczajcie kogo chcecie i ustalajcie zasady nawet chodzenia w workach ochronnych na nogi, jednak serwis internetowy jest w pewnym sensie miejscem publicznym gdzie wchodzą masy i twoje porównania są w tym przypadku śmieszne. Jak chcesz sobie porządzić jednostkami to zrób sobie serwis zamknięty na login i hasło wtedy porównania do zacisza domowego będą wskazane. W dalszym ciągu objawia się tu wasze oderwanie od rzeczywistości i Telepolisu centralnym punktem galaktyki.

 #548592  autor: Jaca
 18 kwie 2012, 13:05
Zenujace to twoje porownanie pokazales tylko kim tak naprawde jestes widac kto tu leczy kompleksy brak ci calkowicie argumentow... przyklad z bilbordem tez kompletnie nie trafiony
hehehe to nie mialy byc argumenty ale sarkazm, i to nie ja sie pruje od poczatku dysksusji :):)
I na koniec Jaca jak nie masz nic do powiedzenia to zamilcz
heheh za ekranem monitora kazdy madry :) chodz czlowieczku i powiedz mi to prosto w twarz, gdzie i kiedy ? i lepiej badz tam, bo inaczej ja cie znajde :):)
Mila89 pisze:jakos w telefonach nie ma raklam i co oni was nie okradaja
Sa od dawna, chyba ze ktos uzywa nokii 6310i :):):)

 #548594  autor: drcox
 18 kwie 2012, 13:06
Sa od dawna, chyba ze ktos uzywa nokii 6310i :):)
Wystarczy że telefon nie ma Flasha (a od niego normalni ludzie już (a może dopiero) na szczeście odchodzą, co reklamodawcom się chyba nie bardzo podoba) i 50-80% reklam odpada na starcie.

 #548595  autor: Jaca
 18 kwie 2012, 13:08
A ci co uzywaja flasha to nie sa normalni :)):):)

[ Dodano: 2012-04-18, 13:09 ]
hehehhe to cofnijmy sie wszyscy do epoki kamienia lupanego, gdzie zycie bylo proste bez reklam hahahaha to sie nazywa ograniczone myslenie :):):):)

 #548598  autor: drcox
 18 kwie 2012, 13:09
Jaca pisze:A ci co uzywaja flasha to nie sa normalni ):):)
Nie mówię w sumie o korzystających, tylko o producentach. Zauważ że na mobilnym rynku uciekają od Flasha jak się tylko da.

 #548600  autor: Mila89
 18 kwie 2012, 13:17
Mila89 pisze:jakos w telefonach nie ma raklam i co oni was nie okradaja
Jaca pisze:Sa od dawna, chyba ze ktos uzywa nokii 6310i :):):)
wystarczy korzystac z serwisu m.telepolis.pl zadnych reklam nie ma niezaleznie od modelu telefonu
Dziwne ze Administracja wprowadzila taki serwis ktory ich okrada...

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #548602  autor: Jaca
 18 kwie 2012, 13:20
Mila89 pisze:wystarczy korzystac z serwisu m.telepolis.pl zadnych reklam nie ma niezaleznie od modelu telefonu
Dziwne ze Administracja wprowadzila taki serwis ktory ich okrada...
Dziwne ze jeszcze nie krzyczycie aby wam adminitracja oddala pieniadze wydane n transfer danych przy laczeniu sie przez tel

[ Dodano: 2012-04-18, 13:28 ]
I powiedzcie mi wszyscy dokad ta przepychanka zmierza ? bo trudno to nazwac dyskusja

 #548616  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 13:54
drcox pisze:Tak samo jak trudno poważnie traktować portal który nie reklamuje produktów/usług, lecz zajmuje się głównie reklamą naciągających loteryjek z pokrętnymi regulaminami i to w największym bannerze na stronie. I akurat tutaj mało kogo obchodzą wasze procedury, modele biznesowe, strategie i kto wie co jeszcze, bo zachowujecie się jak pępek świata i nie możecie sobie wyobrazić że typowego czytelnika to po prostu nie obchodzi.
Po pierwsze - prosiłem o zrzuty ekranów z takimi reklamami i linki, żebyśmy mogli to zablokować. Nie dostarczyłeś, dalej się tylko gardłujesz. Ergo - kłamiesz.

Po drugie - nie zachowujemy się jak pępek świata, tylko za swoją uczciwą pracę chcemy być wynagradzani. Jeżeli tego nie przyjmujesz - nie wchodź tu.

Po trzecie - wymagasz od nas zmiany strategii sam nie prezentując innej. Kto tu kogo traktuje z góry i kto widzi siebie jako pępek świata?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 14:01 przez WitekT, łącznie zmieniany 1 raz.

 #548617  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 13:55
Kryniczanin pisze:Ale ja chce zapłacić tylko proszę mi to umożliwić inną metodą niż oglądanie reklam.
W tej chwili nie jesteśmy w stanie jej zaoferować. Dobrowolne darowizny i zbiórki trzeba rejestrować w MSW, to nie jest takie proste. W nowym serwisie chcielibyśmy wprowadzić możliwość wysłania SMS-a premium, który powodowałby zniknięcie wszystkich reklam na 30 dni. Tyle, że nie mamy pieniędzy na ten nowy serwis - i koło się zamyka...

 #548619  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 13:57
Mila89 pisze:WitkuT przedstawiałem kiedys szacunkowo ile zarabiacie wiec przypomne niezorientowanym
Po pierwsze - wylicz wprost ile miesięcznie zarabiamy na czysto z SirmarKiem.

Po drugie - jak już obliczysz, to powiedz na jakie podstawie twierdzisz, że to dużo albo mało, dlaczego twierdzisz, że Twoje zdanie jest obiektywne i kto dał Ci prawo do takiej oceny.

Czekam na odpowiedź na te oba pytania.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 14:02 przez WitekT, łącznie zmieniany 1 raz.

 #548620  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 13:58
drcox pisze:jednak serwis internetowy jest w pewnym sensie miejscem publicznym gdzie wchodzą masy i twoje porównania są w tym przypadku śmieszne.
Nie są śmieszne - serwis jest nasz, serwer jest nasz, za łącze płacimy, to jest nasze miejsce, gdzie wszyscy są mile widziani poza tymi, którzy robią rozróby i nie chcą się dostosować do kilku zasad, żeby panował porządek.

Czy jeżeli stoi samochód z otwartymi drzwiami i kluczykiem w stacyjce, to jest on ogólnie dostępny i możesz nim sobie pojeździć? No właśnie - niezbyt...

 #548621  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 14:00
Mila89 pisze:wystarczy korzystac z serwisu m.telepolis.pl zadnych reklam nie ma niezaleznie od modelu telefonu
Dziwne ze Administracja wprowadzila taki serwis ktory ich okrada...
Ten serwis nas nie okrada, to jest prezent dla stałych czytelników, którzy odwiedzają "duży" serwis, a chcą być zawsze na bieżąco - dajemy im wygodną możliwość sprawdzenia newsów wszędzie z komórki.

Ale Ty wiesz wszystko lepiej, prawda? Postępujemy fair i jesteśmy za to karani - przykre to...

 #548622  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 14:07
Mila89 pisze:Osoby ktore korzystaja z Adblocka nie powoduja ze "nie widzicie tych wejsc" bo jesliby wziac pod uwage dane ze blisko polowa uzytkownikow blokuje reklamy potezne serwisy nie mialby np po 5mln wejsc tylko m1-2 mln...
Bardzo ciekawe liczby pokazujące, że nie masz bladego pojęcia o rynku.
Internautów w PL jest około 19 mln. Adblocka w całej masie używa kilka procent. Na strony technologiczne takie, jak TELEPOLIS.PL, wchodzą ludzie bardziej zorientowani pod względem oprogramowania. U nas blokuje reklamy 1/5... Blokuje także skrypty zliczające użytkowników, przez co zaniża nam staty i stajemy się mniej atrakcyjni dla potencjalnych reklamodawców (za mali).

Co teraz powiesz na temat swojej wiedzy?

 #548629  autor: drcox
 18 kwie 2012, 14:26
WitekT pisze:Po drugie - nie zachowujemy się jak pępek świata, tylko za swoją uczciwą pracę chcemy być wynagradzani. Jeżeli tego nie przyjmujesz - nie wchodź tu.
Tak jak pisałem, skoro nie czujecie się dostatecznie wynagradzani (bo blokujący reklamy was okradają) to może zmieńcie branżę na taką, gdzie będziecie dostatecznie i uczciwie wynagradzani? Bo chyba zdajecie sobie sprawę że blokowanie reklam, to problem (bądź wybawienie, jak widać zależy od punktu siedzenia) który nie zniknie a raczej będzie miał coraz większą skalę.

 #548671  autor: WitekT
 18 kwie 2012, 17:08
drcox pisze: to może zmieńcie branżę na taką, gdzie będziecie dostatecznie i uczciwie wynagradzani?
Czyjaś wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się nasza. My sami możemy podejmować decyzję na temat tego, czy chcemy zmieniać branżę, czy nie. I mamy prawo powiedzieć Ci, żebyś nas nie odwiedział, skoro nie umiesz i nie chcesz docenić naszej pracy.

 #548764  autor: drcox
 18 kwie 2012, 22:27
Dobra, nie płaczcie już. Wyłączyłem wam adblocka na stronie głównej (na którą nie wchodzę zbyt często ale w sumie wolę wygrać iPoda za każdym razem jak tam wchodzę niż widzieć ten gigantyczny kwadrat niczym informujący o nadchodzących uroczystościach pogrzebowych w okolicy) i na forum. Teraz nawet w moich postach są reklamy :lol: Ale niech będzie, może sobie nowe auto kupisz za to.

 #548781  autor: markoz7874
 18 kwie 2012, 23:23
Drcox, WitekT ma racje, to jest ich serwis i maja prawo dyktowac warunki.
To ich biznes i maja prawo prowadzic go efektywnie lub nie.
My mozemy co najwyzej im doradzic lub podzielic sie naszymi odczuciami na temat reklam, ale sugerowanie co powinni robic jest nietaktem
Porownianie serwisu do mieszkania w ktorym gospodasz ustala warunki jest jak najbardziej trafne. Gospodarzowi wolno wszytko o ile nie lamie prawa - tego nie wolno robic ani we wlasnym mieszkaniu ani w serwisie internetowym.
Nie wiem jak Ty, ale jezeli ktos by przyszedl do mnie do domu i zaczal przestawiac mi meble, wylecial by w ciaku kilku sekund.
Kiedys mialem takiego goscia, ktory stwierdzil, ze jest gosciem powinienem pozwolic mu u siebie palic. Zostal grzecznie wyproszony i przy najblizszej wizycie juz mi nie mowil co gosciom wolno a czego nie. ;)
Uszanujmy decyzje wlascicieli telepolis. Co prawda poruszaja sie w przestrzeni dostepnej publicznie, ale serwer jest prywatny, wiec maja prawo robic tu co im sie tylko podoba.
Co nie oznacza, ze moga mi nakazac wylaczenie adblocka.
Moga mnie jedynie o to poprosic lub zablokowac dostep.
Osobiscie uzywam adblocka i bede uzywal nadal, o ile mnie nie zablokuja lub reprtuar reklam nie przekona mnie, ze nie jest uciazliwy - mam takie prawo i z niego korzystam.
  • Strona 6 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8