DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Czy uważasz, że moderowanie wypowiedzi gości przed publikacją to dobry pomysł?

Tak, w pełni popieram
26
48%
Tak, raczej popieram
4
7%
Tak, popieram, ale jedynie w stosunku do określonych hostów (np. opery, netii, tp, bolta)
3
6%
Nie mam zdania / A mi to wszystko jedno
2
4%
Nie, raczej nie popieram
3
6%
Nie, zdecydowanie nie popieram
16
30%

 #494483  autor: Prestige
 05 sie 2011, 13:23
Ja chciałem zwrócić uwagę na niską jakość moderacji w Waszym serwisie. Chodzi o to że dużo usuwacie, ale imo to usuwanie ma niską jakość. Posty niemerytoryczne i tak wiszą, a często bardziej merytoryczne są usuwane i przerywane są dyskusje. Przy tym moim zdaniem (i chyba nie tylko moim) przy tym widać że chyba sympatyzujecie z Play. Posty w stylu troll napisane negatywnie o W3 mają się dobrze, a takie same posty w stylu troll napisane o Play są usuwane.

Poziom dyskusji pod Waszymi newsami już dawno jest bardzo niski i żenujący. Chcąc coś skomentować sam już zniżam się do tego poziomu który tu już jest (nie podpisywanie postów, jednorazowe konta użytkowników, styl trolli), żeby po prostu Wasi czytelnicy mnie zrozumieli.

Pod newsem o 30 dniowej gwarancji zwrotu pojawiała się masa "trollowych" postów typu "za prestiż loga Orange trzeba płacić". Zdecydowaliście jednak że nie moderujecie tych postów. Spoko, ja bym też nie wymoderował: posty trollowe, ale przedstawiają jakąś opinię, którą mają święte prawo mieć użytkownicy je piszący.

Ja dziś postanowiłem napisać post w podobnym, trollowym stylu chcąc zwrócić uwagę że MOIM ZDANIEM "Play idzie w stronę prestiżu" wynajmując za ciężkie pieniądze showmana J.W. do kampanii reklamowej, zamiast obniżać ceny. Moim zdaniem decyzja operatora jest kontrowersyjna, bo sama postać Pana Wojewódzkiego jest kontrowersyjna. Niektórzy go uwielbiają, a niektórzy go nienawidzą za to że tak odważnie przedstawia swoje poglądy polityczne czy za akcje jak ta nieszczęsna flagą. Nie dziwcie się że klienci będą zwracali w postach na postać w kampanii o której piszecie. Ci którzy go lubią będą się cieszyli że sieć będzie reklamowała taka fajna osoba, a ci którzy nie lubią będą wytykali takie haniebne rzeczy. Jeśli zaczniecie moderować tych drugich to np. taki Play będzie widział opinie tylko tych drugich i pomyśli że Kuba Wojewódzki to postać którą wszyscy lubią i poważają i podpisze z nim kontrakt na kolejną kampanię twierdząc że tego rynek chce. Ja jestem jednym z uczestników rynku i zabrałem głos że Play źle robi płacąc setki tysięcy złotych Panu Wojewódzkiemu na kampanię - mnie tym nie przyciągną tylko zniechęcą, wolał bym obniżkę ceny, ale przez moderacje na Taśmowej nie usłyszą mojego głosu.

Inna dyskusja w której wzięłem udział która zeszła chyba na tor niewygodny dla serwisu i/lub Play. Oto fragmenty:
http://www.telepolis.pl/news.php?id=22344&limit=1000 pisze: 14. Spamer ;) 2011-07-29 18:07:35
Lekkim krokiem do Orange ... popłacisz Abonament 2 - 3 lata i odejdziesz z jeszcze lżejszym krokiem do Play ;)


32. ~ 2011-07-29 22:25:37
host: public-gprs152095.centertel.pl
@14 Jeśli ktoś za 2 lata będzie ktoś lekkim krokiem gdzieś przechodził to z Play. Teraz mają w Play jeszcze konkurencyjną ofertę ale coraz mniej. Za dwa lata Play nie będzie miał asymetrii więc pewnie trend coraz gorszej oferty się utrzyma. Jakość pewnie się niewiele polepszy, albo może pogorszy bo ich infra pewnie nie proporcjonalnie będzie rosła do ilości klientów, a zasięg Plusa na najniższych priorytetach dla klientów Play nic nie da (to co się dzieje jak wszyscy klienci Play rzucą się na sieć Plusa widać teraz w Przemyślu i okolicach gdzie Play wyłączył nadajniki). Tak więc ja wam mówie że za 2 lata to z Play wszyscy będą się wynosić!

40. ~buahah 2011-07-30 07:27:35
host: akf103.neoplus.adsl.tpnet.pl
@32, tak Wam w centertelu na marketigowych szkoleniach mowia ? Widzialem te wasze wenwetrzne porownania ofert. We wszystkich przypadkach orange jest lepsze, czy to abonament, czy internet mobilny od wszystkich jest lepszy nie tylko odplay. Dziwie asymetria spada a play obniza w biznesie koszt rozmow do 20 groszy. Sorry pracownicy orange Misja Klient nie poprawi Waszego ytu, Wasza siec czeka kiedys to co w Szwajcarii z obecna polityka.

43. ~... 2011-07-30 15:18:29
host: 188.146.45.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@39 Pozdrawiam @32 Zamiast skupiać się na innych, radzę zacząć od siebie. Na początku proponuję definitywnie zakończyć pseudo promocje lub wyeliminować "czerwone lampki"

46. ~ 2011-07-31 11:24:43
host: public-gprs103188.centertel.pl
@40, @43. O czym wy do mnie rozmawiacie? Szkolenia? organizowanie promocji? Czerwone lampki? Tak trudno zrozumieć że każda sieć ma też lojalnych klientów zadowolonych z usługi? Ja jestem zwykłym klientem obserwującym rynek. Zdaje sobie sprawę z tego że do wszystkich opinii w necie należy podchodzić z dystansem bo nie wiadomo czy daną opinię piszę zwykły klient czy jakiś naganiacz wynajęty przez operatora. Ale nie można nikogo oceniać, bo przecież każda sieć ma zadowolonych i niezadowolonych klientów. Tak trudno zrozumieć że zwykły klient może po prostu napisać dobrą opinię o swojej sieci. Albo złą opinię - to nie znaczy że jest naganiaczem konkurencji. Oczywiście tacy naganiacze są, a w której sieci najwięcej to łatwo zgadnąć patrząc na to co się dzieje w internecie - IMO nie będzie to Orange.

47. ~... 2011-07-31 11:56:18
host: 178.181.31.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@46 Na mój gust to niezwykłym. I się nie dziw że tak ktoś Ciebie odebrał. Sam jak widać korzystam z T i z Play od początku, ale naprawdę nie rozumiem co może kogoś z innej sieci obchodzić- co będzie w Play za dwa lata skoro mnie jako ich klienta nie obchodzi to wcale. Jak dla mnie Play sobie może nawet zbankrutować, cieszyć się nie będę ale smucić też nie. Poza tym musisz zrozumieć że np. mi w Play znacznie lepiej niż w Orange(5 lat abo). Tak, tak tacy ludzie istnieją i mają się całkiem dobrze. A teraz sobie to zestaw i niby jak mam Cię odbierać?
Na to próbowałem odpowiedzieć @47, ale niestety moja odpowiedź została wymoderowana. Napisałem że jestem klientem, że interesuje się rynkiem telekomunikacyjnym, że zbieram karty sim różnych operatorów dla sportu i że mam taką a nie inną opinię o operatorach i że to chyba powinno być lepiej jeśli będę miał inną opinię niż inni bo dyskusja powinna być ciekawsza. Podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami że trudno jest pochwalić operatora innego niż Play albo negatywnie napisać o Play bo zaraz znajdzie się masa użytkowników którzy będą próbowali cię zlinczować i że jeżeli nie będą mieli argumentów to napiszą że jesteś pracownikiem W3 (że to taka niepisana zasada sympatyków Play if(negatywnie_o_play&&brak_pomysłu_na_rzeczowy_argument) write_post("Pracownik W3!"); ). Zwróciłem też uwagę na to że @40 i @43 odpisali na mój post że muszę być pracownikiem Orange, a nie napisali na post @14 że tamten jest pracownikiem Play, Plusa lub T-Mobile. Brak wulgaryzmów, merytoryczna odpowiedź na oskarżenie @47. Dlaczego wymoderowano? Przypadek, moderator sympatyzuje z Play czy dostał przykaz z Taśmowej?

Co mam o tym wszystkim myśleć? Albo rzeczywiście jesteście podkupieni przez Play, albo macie nieudolnych i/lub stronniczych moderatorów. Każdy ma jakąś swoją opinię, moderator też prywatnie może uwielbiać Play, ale wykonując pracę moderatora nie może przymykać oka na "trollowe" wpisy o konkurencji Play nie przymykając oka na podobne wpisy traktujące negatywnie o Play.
Oczywiście to jest Wasz serwis i macie prawo robić co chcecie, ale nie oburzajcie się jeśli ktoś wam zarzuca wtedy brak obiektywności.

 #494501  autor: DanielR
 05 sie 2011, 13:54
WitekT pisze:Moja cierpliwość jest na wyczerpaniu, wystarczy kropla...
Proszę Witku...

ZRÓB TO WRESZCIE :!: :twisted: :smt005

[ Dodano: 2011-08-05, 14:04 ]
Prestige pisze:Pod newsem o 30 dniowej gwarancji zwrotu pojawiała się masa "trollowych" postów typu "za prestiż loga Orange trzeba płacić". Zdecydowaliście jednak że nie moderujecie tych postów. Spoko, ja bym też nie wymoderował: posty trollowe, ale przedstawiają jakąś opinię, którą mają święte prawo mieć użytkownicy je piszący.
Zaraz, zaraz - chwileczkę.
Jaka "masa"? :shock:
Znalazł się tam jeden mój komentarz, odnoszący się konkretnie do oferty zaprezentowanej przez Orange, a także - tym samym, do wypowiedzi jednego z prezesów Centertela, która to sama stwierdziła, że
Każdy ma grupę klientów, do której przede wszystkim kieruje swoją ofertę. Markę Orange kreujemy, jako prestiżową, z wyższej półki. Na pewno nie pójdziemy na wojnę cenową, żeby walczyć o segment najtańszych usług.
Grażyna Piotrowska-Oliwa

Moja wypowiedź jest po prostu spontaniczną reakcją na kolejne (ten konkretny z wiadomości) ruchy Orange, które jedynie potwierdzają powyższą wypowiedź.

PS Tak wiem, te słowa miały mieć zapewne trochę inny wydźwięk. Ale jak się czasem okazuje - lepiej nie mówić nic, niż powiedzieć "za dużo".

To tak w kwestii wyjaśnienia. :wink:

 #494514  autor: Prestige
 05 sie 2011, 14:41
@DanielR

Nie chciałbym tutaj zmieniać tematu. Chce zwrócić uwagę na problem złej moderacji a nie interpretować słowa pani od muzyki. Ale jeśli już piszesz to odpowiadam. Moim zdaniem pisanie o drogim, prestiżowym Orange to nadinterpretacja. Pani fortepianistka powiedziała że nie idą w wojnę cenową - czyli nie będą licytować się dalej. Może to oznaczać "będzie bardzo drogo", ale również "będzie nieco drożej, nie zejdziemy niżej niż konkurent". Co damy w zamian? Prestiż. I tu kwestia co rozumie pod tym pojęciem. Czy tylko ładne opakowanie, czy może np wyższą jakość usług. Ale to nie ten temat. Kwestia jest tylko taka że masa komentujących dorabia sobie historyjki. I to ja nazywam trollingiem.

Napisałem 'masa "trollowych" postów typu "za prestiż loga Orange trzeba płacić"'. Słowo prestiż pojawiło się 4 razy w komentarzach do wiadomości o 30dniowej gwarancji zwrotu, a komentarzy o podobnym wydźwięku jest jeszcze więcej.

 #494520  autor: DanielR
 05 sie 2011, 15:05
Prestige pisze:Nie chciałbym tutaj zmieniać tematu.
Fajnie, poznałem Twoje zdanie na ten temat, Twoją interpretację, które to nie musi być tożsame z moim zdaniem i z moją interpretacją.
Prestige pisze:Napisałem 'masa "trollowych" postów typu "za prestiż loga Orange trzeba płacić"'. Słowo prestiż pojawiło się 4 razy w komentarzach do wiadomości o 30dniowej gwarancji zwrotu, a komentarzy o podobnym wydźwięku jest jeszcze więcej.
Nawet 4 komentarze odnoszące się bezpośrednio do "prestiżu", to nie masa.
A trudno się innym ludziom dziwić, skoro zapewne dostrzegają, że swoimi działaniami Orange, często sam podsuwa argumenty na właśnie takie, a nie inne postrzeganie tej marki.
Prestige pisze:Chce zwrócić uwagę na problem złej moderacji a nie interpretować słowa pani od muzyki.
Jednak zwracając uwagę na powyższy problem, niechcący niejako zahaczyłeś również także o moją wypowiedź. Więc odpowiadam.
Ja natomiast uważam, że nadużyciem jest nazywanie takich postów jak mój trollowaniem.

PS Nie wiem czy zauważyłeś, w odpowiedzi na mój post, ktoś inny (zapewne nie do końca rozumiejący sens mojej wypowiedzi) zasugerował, że np. ja jestem nienormalny - to Ci już nie przeszkadza...?

 #494548  autor: Karlos20
 05 sie 2011, 16:50
A ja zauważyłem, jak ktoś z blogu Rzecznika Play (moje domniewania), wykorzystuje mój nick - Karlos20, którego używam na forum TELEPOLIS.PL i chce za wszelką cenę prawdopodobnie zaszkodzić mojemu bytowaniu na tym forum (podszywa się pod nim, m. in. wypisuje, że "przeprasza, za SPAM na forum Telepolis").
Niedawno na blogu Rzecznika była moderacja - teraz jej po prostu nie ma - więc każdy tam może pisać, co chce. Tak więc, jeśli tzw. trolle myślą sobie, że ja jestem pracownikiem P4 i wg. nich "spamuje na Telepolis" i niby przyciągam dzięki czemu ludzi do Play, to się grubo mylą - ja staram się pomagać każdemu, kto pyta, nie tylko o Play'a - w swoim zakresie moich możliwości.
Dobrze, że forum na tym najpopularniejszym portalu telekomunikacyjnym w Polsce jest moderowane - ale wolałbym, aby dostęp do forum, również do jego oglądania i wypowiadania się w nim, powinny mieć TYLKO osoby zarejestrowane na portalu (tylko forum osób VIP jest dla większości zarejestrowanych niedostępne).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494551  autor: DanielR
 05 sie 2011, 17:22
Karlos20 pisze:A ja zauważyłem, jak ktoś z blogu Rzecznika Play (moje domniewania), wykorzystuje mój nick - Karlos20, którego używam na forum TELEPOLIS.PL i chce za wszelką cenę prawdopodobnie zaszkodzić mojemu bytowaniu na tym forum (podszywa się pod nim, m. in. wypisuje, że "przeprasza, za SPAM na forum Telepolis").
Szybkie pytanko za 10 punktów:
Jak Ci się wydaje, kto to robi...?
Podpowiem Ci, najprawdopodobniej nasz "przyjaciel" z pewnego hotelu.
I albo jest to jedna osoba, pisząca z różnych adresów (zarówno z Opery, jaki ze "stacjonarnych" adresów), albo jest to grupka kilku osób.
W każdym bądź razie narobili sobie także kont na Telepolis i co jakiś czas się z nich ujawniają - to takie "jednorazówki" (konta założone dość niedawno). A to powstawiają komuś po kilka plusów lub minusów, a to napiszą głupi komentarz, najczęściej odnoszący się personalnie do danego użytkownika.

 #494553  autor: Karlos20
 05 sie 2011, 17:35
DanielR pisze:Jak Ci się wydaje, kto to robi...?
Podpowiem Ci, najprawdopodobniej nasz "przyjaciel" z pewnego hotelu.
Domyślam się, kto to robi - ostatnio podejrzanie mnóstwo nicków z Telepolis.pl było umieszczonych na dosyć niedawnym wpisie Rzecznika, był tam i mój nick, ty - DanielR, Witek, Rogmaniek, thonka, LuiN... Wiedziałem, że to nie Wy, tylko ktoś z przeciwników Play i myślących, że nasz portal wspiera P4 - a to jest nieprawda.
Takie coś powinno się ukrócać. Nikt nie powinien naszych, oryginalnych nazw sobie przywłaszczać i wykorzystywać przeciwko nam.

Poza tym na TELEPOLIS.PL mówimy nie tylko o Play'u, a na forum mamy całe spektrum tematów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494557  autor: DanielR
 05 sie 2011, 17:45
Swoją drogą to podejrzewam też niektóre wcześniej założone konta... Jednak nie chciałbym bezpodstawnie rzucać oskarżeń.
W każdym bądź razie "zaufać" można przede wszystkim tym zarejestrowanym użytkownikom, którzy są tzw. "starymi wyjadaczami" takich portali jak Telepolis (i innych wcześniejszych) i często, merytorycznie się udzielają, oraz nowym zarejestrowanym użytkownikom, także po dłuższej obserwacji "jakości" ich wypowiedzi. :|

 #494558  autor: Karlos20
 05 sie 2011, 17:47
DanielR pisze:Swoją drogą to podejrzewam też niektóre wcześniej założone konta... Jednak nie chciałbym bezpodstawnie rzucać oskarżeń.
W każdym bądź razie "zaufać" można jedynie tym zarejestrowanym użytkownikom, którzy są tzw. "starymi wyjadaczami" takich portali jak Telepolis (i innych wcześniejszych) i często, merytorycznie się udzielają, oraz nowym zarejestrowanym użytkownikom, także po dłuższej obserwacji "jakości" ich wypowiedzi.
Zgadzam się z Tobą, DanielR. A mam komu zaufać :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494561  autor: kowcio
 05 sie 2011, 18:01
Ja się dziwię, że Witek pozwala jeszcze na komentowanie newsów. Ja bym to w cholerę za przeproszeniem wyłączył. Na forum i tak są dyskusje o ważniejszych newsach, a tu armia moderatorów czuwa nad tym.
Ja tam komentarzy nie czytam, bo co mnie jakiś hotel ossa interesuje, a o tym mowa pod każdym newsie jest, nawet więcej - na chacie UKE było mozna poczytać o Ossie, Chryste Panie! Niektórych bym na przymusowe leczenie wysłał, no sorry. Ale to już jest przegięcie.

 #494574  autor: Rezo
 05 sie 2011, 18:37
Piszecie, że wiele komentarzy wymaga moderacji ale jakoś dziwnie nikt nie zauważa że dużo z nich to wypowiedzi bardzo merytoryczne i wartościowe dla dyskusji. Może nie każdy chcę się rejestrować - nie wnikam w intencje, szkoda byłoby jednak ograniczać wypowiedzi tych osób stosując np. obowiązkowe logowanie.
Uważam, że moderowanie wypowiedzi gości przed publikacją to zły pomysł. Przyczyna leży głównie w słabej efektywności moderacji na portalu. Jak wyobrażacie sobie moderowanie wszystkich komentarzy przed publikacją, skoro moderatorzy nie zawsze reagują na zgłoszenia usunięcia komentarzy godzących w uczucia religijne, mniejszości narodowe etc. a nawet uderzających bezpośrednio w osoby publicznie znane lub użytkowników telepolis? Czy wynika to z nawału obowiązków a może z widzi mi się moderatora - tego nie wiem. Może warto uzupełnić Regulamin Telepolis i objąć nim komentarze pisane pod newsami? Napisać w nim czarno na białym jakie komentarze są zabronione?

@ Karlos20, podobno istnieje sposób pisania na blogu Gruszki z zarejestrowanym nickiem - może to pomoże rozwiązać twój problem.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #494577  autor: Karlos20
 05 sie 2011, 18:46
Rezo pisze:@ Karlos20, podobno istnieje sposób pisania na blogu Gruszki z zarejestrowanym nickiem - może to pomoże rozwiązać twój problem.
No właśnie zarejestrowałem się tam na blogu Marcina Gruszki, pod podobnym nickiem "Karlos20Play" - lecz i to nie pomaga - ktoś się zarejestrował pod nickiem: "Karlos20PIay" - i (I) pisane dużymi literami, czcionką złudnie przypominające literkę "L (L)".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #494580  autor: Sig
 05 sie 2011, 19:08
Ekhm, wszelka dyskusja od komentarzy tylko dla zalogowanych powinna zacząć się od tego, że okienko logowania powinno być na głównej telepolis, albo obok pola komentarza.
Dlaczego? Bo ludzie są leniwi, łącznie ze mną. Częściej niż rzadziej komentuję jako niezalogowany, bo to za dużo zachodu, żeby przeklikać się najpierw do forum, potem się zalogować, a potem wyskakuje jeszcze ten bzdurny komunikat o tysiacach nieprzeczytanych postów... Wiem, że można go wyłączyć, ale jakoś nigdy mi sięnie chciało / nie wiem jak / nie chciało mi się sprawdzić jak - proszę wybrać dowolne, efekt jest ten sam. Jestem pewien, że nie jestem w tym odosobniony i mówiąc szczerze ta funkcja może miałaby sens na jakimś małym forum, ale nie takim, po setki wpisów dziennie...
Do czego zmierzam - wyrzucenie niezalogowanych teraz, przy takiej formie logowania było zwyczajnie głupie. Zresztą takie skomentowanie jest zawsze szybsze. Nie każdy siedzi zalogowany na Telepolis cały dzień, zresztą i tak operuje się po numerach komentarzy (czego nie powinno się zmieniać bo tak jest najczytelniej). Nie każdemu zależy też na tym, żeby ktoś wiedział, że to napisał akurat on. Nie chodzi o "chowanie" się, ale o zwyczajne podejście w stylu - przedstawiam opinię i niech ta opnia obroni się sama.
Co do poziomu i zakresu cięcia się nie wypowiadam. Nie ja tu jestem właścicielem, jak mnie zacznie irytować to sobie pójdę i tyle. Byłbym niesprawiedliwy pisząc, że czuć w wycinaniu wyraźne wychylenie na fioletowo, ale co zrobię, że tak właśnie to odbieram? Użytkownicy są winni, Play to drażliwy temat, więc jest sporo plucia dla plucia, ale moderacja powinna zachować dwukrotnie większą ostrożność kasując krytykę Play.
Nie rozumiem też sensu +/-, bo regułą jest, że każda, nawet sensowana opinia o Play od razu jest na dużym minusie :-). To tylko pogarsza wizerunek Telepolis.

 #494583  autor: orson_dzi
 05 sie 2011, 19:17
kowcio pisze:Na forum i tak są dyskusje o ważniejszych newsach, a tu armia moderatorów czuwa nad tym.
A dużo nas... :P .
kowcio pisze:Ja tam komentarzy nie czytam, bo co mnie jakiś hotel ossa interesuje, a o tym mowa pod każdym newsie jest
A ja zwyczajnie czytam tam, gdzie mnie interesuje. Są rzeczy, które nie są mi potrzebne, to nawet nie patrzę. A wyłapać trzeba takich, co pod każdą wiadomością muszą to samo napisać.
Rezo pisze:Przyczyna leży głównie w słabej efektywności moderacji na portalu. Jak wyobrażacie sobie moderowanie wszystkich komentarzy przed publikacją, skoro moderatorzy nie zawsze reagują na zgłoszenia usunięcia komentarzy godzących w uczucia religijne, mniejszości narodowe etc. a nawet uderzających bezpośrednio w osoby publicznie znane lub użytkowników telepolis? Czy wynika to z nawału obowiązków a może z widzi mi się moderatora - tego nie wiem.
Z tego co się orientuję, to moderacją komentarzy zajmują się góra 2-3 osoby, więc tu tez nie jest tak jak na forum, że jest ich więcej i o różnych porach ktoś zagląda, i każdy czym innym się zajmuje.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #494603  autor: user_delete19
 05 sie 2011, 19:55
kowcio pisze:Ja się dziwię, że Witek pozwala jeszcze na komentowanie newsów. Ja bym to w cholerę za przeproszeniem wyłączył. Na forum i tak są dyskusje o ważniejszych newsach, a tu armia moderatorów czuwa nad tym.
IMHO najsensowniej byłoby zrobić działa na forum "komentarze", automatycznie wstawiać nowy wątek i linkować do niego z artykułu -- jest 'armia moderatorów', jest rejestracja, a że...
Rezo pisze:Piszecie, że wiele komentarzy wymaga moderacji ale jakoś dziwnie nikt nie zauważa że dużo z nich to wypowiedzi bardzo merytoryczne i wartościowe dla dyskusji. Może nie każdy chcę się rejestrować - nie wnikam w intencje, szkoda byłoby jednak ograniczać wypowiedzi tych osób stosując np. obowiązkowe logowanie.
serio? wolę, żeby było mniej komentarzy niż, za przeproszeniem - masę pitolenia i spamu z którego dopiero trzeba wyławiać kąski...

I jak wspomniane bylo - problemem jest to, że żeby się zalogować trzeba wejść na forum -- brak formularza wcześniej..

 #494604  autor: Rezo
 05 sie 2011, 20:27
wojciech pisze:Piszecie, że wiele komentarzy wymaga moderacji ale jakoś dziwnie nikt nie zauważa że dużo z nich to wypowiedzi bardzo merytoryczne i wartościowe dla dyskusji. Może nie każdy chcę się rejestrować - nie wnikam w intencje, szkoda byłoby jednak ograniczać wypowiedzi tych osób stosując np. obowiązkowe logowanie.


serio? wolę, żeby było mniej komentarzy niż, za przeproszeniem - masę pitolenia i spamu z którego dopiero trzeba wyławiać kąski...
Nie przesadzasz czasem z tą masą pitolenia? Od czasu wprowadzenia oceny komentarzy skupienie się na najlepszych wypowiedziach nie stanowi już problemu.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #494621  autor: kowcio
 05 sie 2011, 21:45
Na nowym serwisie ma być logowanie globalne, pewnie to po części problem rozwiązuje. A co do osób zalogowanych czy też nie, to już znacie moje zdanie :]

Internet, to śmietnik. Trzeb dbać o poziom, jeśli serwis ma byc ceniony. To po części rozwiązuje problem, bo tutaj niektórzy odpierniczają nie powiem co, bo pod SPAM to już się nie kwalifikuje chyba,

 #494632  autor: UndiscloseD
 05 sie 2011, 22:47
kowcio pisze:Ja tam komentarzy nie czytam, bo co mnie jakiś hotel ossa interesuje, a o tym mowa pod każdym newsie jest, nawet więcej - na chacie UKE było mozna poczytać o Ossie, Chryste Panie! Niektórych bym na przymusowe leczenie wysłał, no sorry. Ale to już jest przegięcie.
Ooooo tak. Z tym @#$%^& trzeba zrobić porządek. Szlag mnie trafia jak widzę hosty :opera mini, a pod spodem coś co kompletnie nie ma wspólnego z newsem. Jakieś cholera dziecko 12 letnie z kompleksami się cieszy bo mama mu daje aż 5 zł miesięcznie na utrzymaie telefonu. A on się musi wszystkim pochwalić, że ma tak za@##$%^&e tanio i nie ma zasięgu :roll: . Pomijam już fakt, że w poście nr 1) pisze, np. "o tak, super, bla bla bla", a w poście 2) "tak, zgadzam się z Tobą". Hahahahahah wtedy już normalnie nie wytrzymuje. :D
Oprócz tych tępych postó z opery pozakłada nie wiadomo ile kont.....ehh, szkoda nerwy tracić.
A UndiscloseD siedzi i klika "zgłoś do moderacji" :mrgreen:(akurat miałem czas :mrgreen:). Zróbcie coś z tym, prooooszę.:D

 #497902  autor: summer
 20 sie 2011, 08:21
a wg. mnie zamiast blokować i dodawać roboty moderatorowi lepiej wymusić logowanie przed dodaniem komentarza... i tyle

 #497980  autor: UndiscloseD
 20 sie 2011, 13:44
Nawet jeżeli wprowadziliby mus logowania to i tak nie da się uniknąć spamerów, bo co to dla niego jest się zalogować? Zajmuje to kilka sekund. Po prostu nic nie zastąpi moderatorów, którzy muszą siedzieć i czytać posty takich idiotów.