DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #58378  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:06
Panowie - wypowiem się krótko, bo od 2 tygodni mam zapieprz, a w przyszłym tygodniu jestem na CeBITcie.

Jakiś regulamin bym musi - ze względu na to, żeby jasna była sytuacja z ostrzeżeniami (za co się dostaje), punktami "pomógł" (za co można i należy dawać). I nie chodzi mi o Was bezpośrednio, bo Wy się zachowujecie jak najbardziej wporządku. Tu chodzi o tych, którzy do nas dochodzą - a jest ich coraz więcej. Przez to tworzą się np. problemy z pirackim oprogramowaniem.

Nie przyjmujcie tego jako jakiś kaganiec. To wytyczne i pewien rodzaj kodeksu - który normuje zachowanie. Z racji tego, że jest nas coraz więcej, to i coraz trudniej o jeden model moralności postępowania. Jak tego nie ma, to trzeba spisać.

Żadne prawo nie jest niezmienialne. Coś się nie podoba, coś jest nie tak, coś za mocno, coś za słabo - wszystko to kwestia dyskusji.

Liczę na lekki opad emocji w dyskusji, bo nie za bardzo wiem czemu niektórzy tak strasznie skaczą sobie do gardeł - czy my tu komuś rodzinę mordujemy? Czy ja coś na siłę wprowadzam? Nie - wszystko jest kwestią dyskusji. Kulturalnej. Czy ja Wam nie przyznawałem racji w momecie, gdy ją mieliście? Czy ja kiedykolwiek coś komuś narzucałem? Ale forum jest już za duże na niepisane zasady...

 #58382  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:13
D@rio pisze:Pozatym, nie podoba mi się to iż pozycja i znajomości biorą górę na forum nad zdrowym rozsądkiem tylko zaczynają się tworzyć jakieś chore układy i walka o przychylność.
Konkretnie. Jakie chore układy i jaka walka o przychylność?
D@rio pisze:Sorry, ale to nie tak powinno być. Tyle jako dodatek z mojej strony...
Swoją drogą naprawdę jestem ciekaw co zrobił szanowny kolega Amadeo aby zyskać przychylność WitkaT....i jak bardzo mocnych argumentów użył. Zwłaszcza że jak pamiętam od zawsze WitekT był właśnie zwolennikiem "10 przykazań". A tu nagle taka zmiana, no no no...ciekawe.
Tak - ma moje nagie zdjęcia i mnie szantażuje. D@rio - zejdź na ziemię!!!
Wszystko jest kwestią dyskusji. Specjalnie kazałem opublikować ten regulamin, żeby zobaczyć Waszą reakcję, bo wcześniejsze posty były niejednoznaczne i nikt się na nic nie mógł zdecydować.

Dalej nie rozumiem co Wam się w tym regulaminie nie podoba. Ale tak konkretnie. Zawsze wszystkich opinii wysłucham.

 #58384  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:16
Jeszcze dodam, że liczę na skonstrowanie przez kogoś 10 przykazań. Zawieszenia tego jako oddzielny wątek i dyskusji.

 #58387  autor: D@rio
 04 mar 2006, 23:23
Niepotrzebnie Nam puszczają Nam troszkę nerwy.
Dobra, nie ma sensu dalej toczyć dyskusji bo i tak nie wygram. Poprostu szkoda iż nikt nikogo nie pytał oprócz "pogadanki" czy zgadzamy się na ten regulamin czy nie. Chodzi mi o odpowiedź albo "tak"/"nie" i jednoznaczną decyzję. Wtedy decyzję możnaby podjąć decyzją ogółu...

Ok. Jest regulamin. Wszystko jest OK.
 #58388  autor: amadeo
 04 mar 2006, 23:23
gdyby ktos nie wiedzial ..to co stworzono jako regulamin mialo na celu chronić telepolis,niestety nie dało się uchronic od ataków innych...

Obrazek

 #58389  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:27
D@rio pisze:Niepotrzebnie Nam puszczają Nam troszkę nerwy.
Dobra, nie ma sensu dalej toczyć dyskusji bo i tak nie wygram. Poprostu szkoda iż nikt nikogo nie pytał oprócz "pogadanki" czy zgadzamy się na ten regulamin czy nie. Chodzi mi o odpowiedź albo "tak"/"nie" i jednoznaczną decyzję. Wtedy decyzję możnaby podjąć decyzją ogółu...

Ok. Jest regulamin. Wszystko jest OK.
Bo takie pogadanki nigdy do niczego konstruktywnego nie prowadzą. Niech ktoś stworzy 10 przykazań - potem popracujemy nad regulaminem i tymi przykazaniami. Po moim powrocie z CeBITu będzie głosowanie - kto za regulaminem, kto za 10 przykazaniami i styka.

Przynamniej uchronimy się przed wyzwiskami na PW ludzi dostających ostrzeżenia.

W ostatnich 2 tygodniach za mało zaglądałem na forum. W przyszłym tygodniu nie zajrzę prawie wogóle. Ale potem to tu znów będę szalał i się za Was wezmę solidnie! :-D

 #58391  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:30
Może jeszcze dodam tak - ja nie jestem zdecydowany ani na regulamin, ani na 10 przykazań. Nie wiem co lepsze. Ten regulamin mi się podoba, bo w nim nie ma prawie wogóle nakazów i zakazów, tylko jest swoistą netykietą postępowania.

Powtarzam - to nie jest nic przeciwko Wam, bo nic nowego nie wprowadzamy. Czy komukolwiek zwracałem uwagę, banowałem? Nie. To tylko spisanie tego, co i tak do tej pory było niepisane. I głównie dla nowych, żeby wiedzieli o co chodzi.

re

 #58393  autor: amadeo
 04 mar 2006, 23:38
każdemu z WAs jesli mile jest forum Telepolis itd jesli działam na szkodę forum niech napisze pw-gwarantuję wysłucham....

Obrazek

 #58394  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:45
Ja dodam, że my tu nic na siłę nie będziemy wprowadzać - bo i po co robić coś wbrew ludziom, dla których jest to forum?

Publikację tego regulaminu potraktujcie jako taką lekką prowokację i mobilizację w dyskusji. Coś ogólnie trzeba zrobić w temacie - sami wiecie, że pojawiają się warezy i nabijacze punktów "pomógł".
 #58396  autor: D@rio
 04 mar 2006, 23:46
amadeo pisze:każdemu z WAs jesli mile jest forum Telepolis itd jesli działam na szkodę forum niech napisze pw-gwarantuję wysłucham....
No i po co piszesz takie rzeczy? :?
...dajmy może już sobię na wstrzymanie na jakiś czas. Przydaloby się :?

 #58399  autor: WitekT
 04 mar 2006, 23:48
Panowie - powiedzcie. Po co te emocje? Czy komuś stała się krzywda jakaś?

 #58402  autor: MarcinK
 05 mar 2006, 00:04
@Dario, to co pokazałeś w ostatnich dniach jest dyskwalifikujące, tak sie po prostu nie robi, ale cóż, nie będę cię pouczał, szkoda czasu
@WitekT- przepraszam bardzo, ale gdzie twoja konsekwencja? :roll: tak sie też nie robi

 #58413  autor: Sirmark
 05 mar 2006, 03:34
ja tak sie dolacze.
czlowiek zajety jest a tu takie rzeczy..
tak przeczytalem na szybko ten watek i inne i dalej nie rozumiem co sie dzieje i o co ten zgielk? komu sie dzieje krzywda. ? kogo mysmy skrzywdzili?
moze osoby dotkniete beda wstanie mi w paru slowach wyjasnic o co im chodzi i mnie oswieca.
poprosze na na priv, bo nie wiem na ile bede mial czas czytac forum.

przy takiej wielkosci forum niepisane zasady musialy w koncu zostac spisane.
forma jest oczywiscie do dyskusji, natomiast musi byc jakas podstawa aby mozna bylo dyskutowac.
Jak pokazuje teoria najlepsze rzeczy tworzy sie na bazie starych juz stworzonych.
i ja sie takiej zasady trzymam

sam regulamin nie ma byc postrachem i nie ma zmieniac panujacej tu atmosfery.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #58427  autor: WitekT
 05 mar 2006, 10:33
Tankian pisze:@Dario, to co pokazałeś w ostatnich dniach jest dyskwalifikujące, tak sie po prostu nie robi, ale cóż, nie będę cię pouczał, szkoda czasu
@WitekT- przepraszam bardzo, ale gdzie twoja konsekwencja? :roll: tak sie też nie robi
Jest konwekwencja, jest. ;) Jest konsekwencja we wprowadzaniu czegoś na kształt regulaminu - czy pełnego, czy tych 10 przykazań, ale jest. :)

re

 #58430  autor: amadeo
 05 mar 2006, 10:40
wprowadzjąc regulamin musze sie liczyc z krytyka....i ja przyjmuje papa

Obrazek

 #58435  autor: Irek
 05 mar 2006, 10:56
Cieszy mnie, że Witek zajął głos, jak pisałem wczesniej dziesięć przykazań będzie dobrym rozwiązaniem. Można by też skrócić regulamin, który napisał amadeo, no i troche go poprawić. Jak dla mnie wymaga on pewnych przerobień.
I Panowie nie skaczcie sobie już do gardeł!

"And one more thing..."

 #58444  autor: WitekT
 05 mar 2006, 11:12
No dokładnie - czy coś się zmieni po wprowadzeniu tych zapisów dla dotychczasowych użytkowników? Odpowiedź brzmi: nie. Czy coś się zmieni dla nowych? Odpowiedź brzmi: tak, będą wiedzieli jak powinni postępować, a nie co mają robić, a czego nie. CO POWINNI ROBIĆ - tak.

re

 #58467  autor: amadeo
 05 mar 2006, 11:57
kazdy mój krok -reakcja bedzie oparta na regulaminie-po publikacji

Obrazek

 #58505  autor: MarcinK
 05 mar 2006, 13:24
WitekT pisze:
Tankian pisze:@Dario, to co pokazałeś w ostatnich dniach jest dyskwalifikujące, tak sie po prostu nie robi, ale cóż, nie będę cię pouczał, szkoda czasu
@WitekT- przepraszam bardzo, ale gdzie twoja konsekwencja? :roll: tak sie też nie robi
Jest konwekwencja, jest. ;) Jest konsekwencja we wprowadzaniu czegoś na kształt regulaminu - czy pełnego, czy tych 10 przykazań, ale jest. :)
Będę z tobą polemizował, ale na poziomie :-) , i na PW :-D

 #58506  autor: WitekT
 05 mar 2006, 13:27
Zapraszam, pogadamy, coś wymyślimy. :)