DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 5 z 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
 #796883  autor: WitekT
 17 kwie 2015, 21:39
Panowie, chciałem się odnieść do kilku rzeczy.

TELEPOLIS.PL jest naszym miejscem pracy. Wykonujemy ją najlepiej, jak potrafimy. Tak, zawsze możemy się poprawić. Uważam, że na TELEPOLIS.PL znajdziecie wiele rzeczy, których nie znajdziecie nigdzie indziej - jak chociażby kompleksowe omawianie sytuacji rynkowej (np. aukcja).

Każdy z Was pracuje i zarabia - albo pracować i zarabiać będzie w przyszłości. Nie da się pracować za darmo. Cała redakcja dostaje pensje, dostają ją programiści w filmie albo graficy, którzy będą montowali kolejne odcinki "Witek nadaje". Chyba rozumiecie, co chcę powiedzieć. Nie da się zarabiać tylko na reklamach, bo:

A) nie mamy zbyt wiele odsłon,
B) wiele osób stosuje adblocka pomimo, że wyłączyliśmy chyba wszystkie denerwujące reklamy.

Nie ma czegoś takiego jak "darmowy obiad". Jeżeli coś jest darmowe to znaczy, że produktem jesteś Ty sam. Oferujemy jakąś wartość za określoną cenę. Osobiście uważam, że 5 zł miesięcznie albo 20 zł to jest bardzo niska cena. Za to są nie tylko artykuły, ale i np. wyłączenie wszystkich reklam.

Ale rozumiem, że ktoś może uważać, że to za dużo i się nie opłaca. Ale chętnie posłucham jak inaczej utrzymać serwis.

PS. Dość zabawna jest taka dwoistość komentarzy, swoista kwadratura koła. Mówicie, że nie ma sensu kupować konta premium, bo po co, bo chyba "nie dla tych artykułów 48 godzin wcześniej". Jak wprowadzamy coś nowego i fajnego do konta premium, to jest krzyk, że to powinno być za darmo. To jak mamy inaczej stymulować bardzo uczciwy produkt, jakim jest konto premium?

PPS. Prosiłbym tylko o zwrócenie uwago na fakt, że nikomu nic nie zabieramy, Po prostu dajemy nowe funkcje osobom, które wspierają finansowo nasz serwis w bezpośredni sposób.

Mam nadzieję, że tę sprawę wyjaśniliśmy sobie raz na zawsze. :-)
 #796886  autor: babeo
 17 kwie 2015, 22:35
Witku, a tak zupełnie z mojej czystej ciekawości socjologicznej. Wiesz może z czego utrzymują się inne konkurencyjne serwisy?
Ja nie wiem i pytam się zupełnie poważnie.
 #796887  autor: WitekT
 17 kwie 2015, 22:42
Pewne serwisy nie traktują użytkowników uczciwie. Publikują płatne teksty bez oznaczenia, że są sponsorowane. Czytelnicy nie dostają obiektywnego tekstu, tylko zakamuflowaną reklamę. Póki ja rządzę na TELEPOLIS.PL, to NIGDY do czegoś takiego nie dopuszczę.

Niektóre serwisy są też po prostu małe (1-3 osobowe) i jakoś wiążą koniec z końcem za pomocą reklam. Ale wtedy naprawdę wychodzą na zero.
 #796926  autor: bazooka
 18 kwie 2015, 10:09
WitekT pisze:Mam nadzieję, że tę sprawę wyjaśniliśmy sobie raz na zawsze.
A ja myślę, że dobrze wiesz, że nic sobie nie wyjaśniamy tylko próbujesz poprzednim postem tłumaczyć dlaczego warto Was "wesprzeć"...
Celowo w cudzysłów dałem słowo "wesprzeć" - bowiem wsparcie raczej jest jednorazowe a nie cykliczne (czyt. miesięczne)...
Z chęcią "wsparłbym" portal ze swojego regionu (bo takich mało) jednak, jeśli inne portale (i nie chodzi mi o wskazywanie portali telekomunikacyjnych, czyli konkurencji) nie przejęte przez wielkie kompanie, tylko traktowane dalej hobbystycznie - jak ten portal na początku - mogą dać dostęp do taptalka dla wszystkich, to jednak akurat ta funkcjonalność nie powinna być kartą przetargową dla Ciebie czy Comperii w sprawie kont premium. Ale to moje, prywatne zdanie.
Poza tym portale czynią to bez względu na to, czy ktoś używa adblocka (czy musi dla swojego komfortu przeglądania), czy nie - nie zarejestrowałem się tu dla Taptalka, ani dla artykułów premium czy czegokolwiek innego - trafiłem tu na forum i tylko na nim się skupiam. Drażni mnie bałagan wśród komentarzy pod artykułami oraz możliwość komentowania przez userów niezarejestrowanych - czytam czasem pobieżnie co wskaże subskrybcja RSS, ale nie żeby zaczynać dzień od TELEPOLIS :)
Jeśli więc wyjaśnilibyśmy sobie, że niektórym z tego forum nie potrzebna jest żadna funkcjonalność premium na TELEPOLIS.PL - tylko dostęp do Tapa to rozdzielił byś te dwie rzeczy :?:
Podejrzewam, że nie - osobiście jednak dla samego Tapa Was nie wesprę, przykro mi.

Z góry przepraszam, jeśli nadużywam tego cytatu z innego tematu, kolego Sig, ale po prostu aż się prosi by to tu wkleić pod postem Admina:
Sig pisze:Masz rację KA, ja się jeszcze łudziłem, że ten zjazd to tylko w komentarzach pod newsami (których nie warto już czytać...). Może Witek stracił serce do serwisu po sprzedaży, nie wiem, ale wszystko na pysk leci.
źródło: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 46#p796882
 #796932  autor: Sirmark
 18 kwie 2015, 10:58
sebusy pisze:A ja myślę, że dobrze wiesz, że nic sobie nie wyjaśniamy tylko próbujesz poprzednim postem tłumaczyć dlaczego warto Was "wesprzeć"...
No to chyba inaczej rozumiemy j. polski. Zostało z naszej strony _wyjaśnione_ dlaczego przyjęliśmy takie, a nie inne podejście. Rozmawiamy z wami, ale wcale nie liczę, że zawsze się będziemy zgadzać.
sebusy pisze:Z góry przepraszam, jeśli nadużywam tego cytatu z innego tematu, kolego Sig, ale po prostu aż się prosi by to tu wkleić pod postem Admina:
A załączonego komentarza i linka nie bardzo rozumiem. Na nas zrzucasz winę za poziom komentarzy i język w postach na forum? Naprawdę sporo czasu poświęcamy na moderowani i kasowanie komentarzy. Ten czas moglibyśmy lepiej spożytkować.
Sam się zastanawiam co musi być nie tak z takim czy innym gościem, że poświęca tyle czasu na spamowanie.
Jeszcze odnośnie komentowanie bez rejestracji. A co dałaby rejestracja poza upierdliwością dla normalnego czytelnika? Założenie konta dla hejterka to nie jest problem, konta można mnożyć.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #796933  autor: bazooka
 18 kwie 2015, 11:01
Uwielbiam gdy ktoś wybiera z wypowiedzi to co można zinterpretować po swojemu. Gratulacje.
Bez odbioru.
 #796960  autor: WitekT
 18 kwie 2015, 13:15
sebusy pisze:Uwielbiam gdy ktoś wybiera z wypowiedzi to co można zinterpretować po swojemu. Gratulacje.
Bez odbioru.
Hmmm... Czy mi się wydaje, czy sam pierwszy tego dokonałeś?
My się na to nie obrażamy, Ty też się nie obrażaj.

Trochę nie rozumiem niektórych forumowiczów i czytelników. Nie dyskutujemy - źle. Dyskutujemy - druga strona szybko pisze "bez odbioru". Kolejna kwadratura koła...
 #796962  autor: bazooka
 18 kwie 2015, 13:25
WitekT pisze:Czy mi się wydaje, czy sam pierwszy tego dokonałeś?
Jakbym czytał w Twoich myślach...ale chyba nie jesteś teraz zbytnio obiektywny. Spójrz na mój post, ile jest zdań dotyczących meritum tematu "Tapatalk".
Postaraj się sam nie "kwadratować koła" i odpisz na to, co napisałem ja, w całości.
Proszę Cię byś się także nie ukrywał za SirmarKiem, który wydał mi się złośliwy - w zasadzie liczyłem bardziej na Twoją wypowiedź.
Domeną "dawcy" zawsze będzie brak odnoszenia się do niewygodnych spraw oraz do "odwracania kota ogonem" - cytat powyższy jest właściwy i jest przykry dla Was: co zatem zamierzacie z tym zrobić :?:
 #796972  autor: Sirmark
 18 kwie 2015, 15:07
Po pierwsze nikt tu się za nikim nie ukrywa. To w ogóle co najmniej dziwna interpretacja.
Ja nie bardzo wiem o co ci teraz, sebusy, chodzi. Pisałeś o tapatalku i dostałeś wyjaśnienie dlaczego robimy tak, a nie inaczej. Jakiej innej odpowiedzi jeszcze oczekujesz? W którym miejscu zostało coś pominięte? W którym ja coś pominąłem, bo mi zarzucasz? Ale wskaż konkretnie, co by nie było, że pominąłem jakiegoś posta.
Jakbyś trochę dłużej nas czytał to bys wiedział, że staramy się odpowiadać w miarę możliwości na różne pytania/zarzuty, nawet takie, które ty uważasz za niewygodne.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #796987  autor: WitekT
 18 kwie 2015, 16:59
sebusy pisze:Proszę Cię byś się także nie ukrywał za SirmarKiem, który wydał mi się złośliwy - w zasadzie liczyłem bardziej na Twoją wypowiedź.
Domeną "dawcy" zawsze będzie brak odnoszenia się do niewygodnych spraw oraz do "odwracania kota ogonem" - cytat powyższy jest właściwy i jest przykry dla Was: co zatem zamierzacie z tym zrobić
Hmmm... SirmarK jest tu równy mnie. Niezbyt rozumiem o co Ci chodzi, naprawdę.
Poproszę w takim razie o konkretne wypunktowanie rzeczy, bez problemu się do nich odniosę.
 #796993  autor: babeo
 18 kwie 2015, 17:33
Ja powiem może po ludzku, ale dosadnie. Cały problem polega na tym, że skoro indziej to samo/podobne treści są za darmo to dlaczego tu mamy płacić, tym bardziej że w chwili obecnej są one gorzej podane.

Nie jest to moje zdanie, ale ja tak rozumiem żale i ten "problem".
 #796994  autor: WitekT
 18 kwie 2015, 17:37
Nie musisz płacić za treści. Artykuły są dostępne dla wszystkich po 48 godzinach - a wcześniej dla tych, którzy nas wspierają. Czy to nie jest uczciwe postawienie sprawy, na dodatek wcale nie dyskryminujące tych, których nie stać nawet na te 5 zł albo nie chcą płacić?

Z miłą chęcią porozmawiam o modelu biznesowym, ale nie na zasadzie krytyki i wykluczania, a proponowania konkretnych rozwiązań, które mogą pomóc.

Gdzie indziej smaczniej? Wiesz, być może, bo to jest kwestia indywidualnej oceny, trudno mi się do tego w tej chwili odnieść. Czy możesz zatem wskazać od którego momentu podajemy rzeczy "mniej smacznie", gdzie się coś zmieniło? Na czym polega ta "mniejsza smakowitość"?
 #797008  autor: babeo
 18 kwie 2015, 18:33
Witku, ja nie mam nic przeciwko płaceniu. Nawet uważam, że szlaban dla niepłacących powinien być dłuższy niż 48h (tak by było to fair w stosunku do tych co płacą). Jednak zamyklanie Tapatalka za paywallem, to tak jak Was kocham, tak nie mogę tego zrozumieć.

Widzę po sobie, odkąd mam S5 (dzięki Wam), 95% mojego przeglądania netu przerzuciłem na smartfona właśnie i zacząlem unikać portali z forami bez Tapatalka.
 #797010  autor: marcinek243
 18 kwie 2015, 18:36
Ten płatny tapatalk śmierdzi mi niczym t-mobile z 4gr za sprawdzanie konta. Również jesteście pierwsi i mam nadzieje że tak samo jak w telekomunikacji ostatni. Szybko nie sprawdze lecz z przeglądarki nadal za darmo.
 #797012  autor: WitekT
 18 kwie 2015, 18:39
babeo pisze:Witku, ja nie mam nic przeciwko płaceniu. Nawet uważam, że szlaban dla niepłacących powinien być dłuższy niż 48h (tak by było to fair w stosunku do tych co płacą). Jednak zamyklanie Tapatalka za paywallem, to tak jak Was kocham, tak nie mogę tego zrozumieć.
"Nie kupię Konta Premium, bo nic mi nie daje, a na artykuł spokojnie poczekam sobie 48 godzin. Nic wartościowego."

"Czemu wprowadzacie taką fajną funkcję do Konta Premium?".

Czy rozumiesz już do czego dążę? Czy nie widzisz tu sprzeczności? NIGDY nie zabraliśmy żadnej funkcji i nie wstawiliśmy do Konta Premium. Natomiast nowe funkcje będą dawane tym, którzy wspierają nasze istnienie. W jaki inny sposób mamy stymulować zakup Konta Premium?
 #797013  autor: WitekT
 18 kwie 2015, 18:40
marcinek243 pisze:Również jesteście pierwsi i mam nadzieje że tak samo jak w telekomunikacji ostatni.
Dlaczego nam źle życzysz? Czy zrobiliśmy Tobie osobiście coś złego? Skrzywdziliśmy Cię?
 #797016  autor: marcinek243
 18 kwie 2015, 19:06
Oj witku tutaj miałem na myśli, że jako pierwsi i ostatni to wprowadziciliście i inne fora za tym nie pójdą.
 #797020  autor: user_delete27
 18 kwie 2015, 19:10
WitekT pisze:Dlaczego nam źle życzysz? Czy zrobiliśmy Tobie osobiście coś złego? Skrzywdziliśmy Cię?
Socjotechnika rodem z 1 roku studiów :)
marcinek243 pisze:Również jesteście pierwsi i mam nadzieje że tak samo jak w telekomunikacji ostatni.
Gdzie tutaj widzisz złe życzenia? Marcinek ma nadzieje że nikt inny nie wprowadzi równie ambitnego planu skomercjalizowania darmowej funkcjonalności jaką jest tapatalk.
 #797025  autor: marcinek243
 18 kwie 2015, 19:28
A wracając do sedna. Czy tylko ja mam błąd połączenia próbując wejść na forum przez tapatalka? Już cały to premium?
 #797031  autor: xander21
 18 kwie 2015, 20:09
Dlaczego tylko dział inne jest dostępny?
  • Strona 5 z 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16