DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

 #603618  autor: SQBI
 26 gru 2012, 23:52
Jeden z najważniejszych polskich serwisów telekomunikacyjnych, a na starym forum siedzi :|
Osobiście również czekam na obsługę Tapatalk'a.

 #604114  autor: Sirmark
 29 gru 2012, 01:52
Zapowiadałem, że właśnie z powodu tego, że forum już jest trochę stare, trzeba będzie podjąć decyzję na co je ew. wymienić.
Oczywiście o ile uda się bezboleśnie przeprowadzić konwersję.
być może wystarczy przenieść się tylko na phpbb3, a być może coś innego np. vbulletin.
No, ale ja nie mam doświadczeń administracyjnych z innymi mechanizmami forum.
Pewnie trzeba będzie parę waszych uwag zebrać.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #604180  autor: SQBI
 29 gru 2012, 13:54
Racja. Nowsza wersja forum (lub nawet zupelnie inne forum, ale z tym byłoby już znacznie więcej pracy) przyniesie nie tylko wiele usprawnień, ułatwień, itp., nie tylko obsługę Tapatalk'a, ale też wersję forum pod urządzenia mobilne, a takich jest przecież zatrzęsienie :) A forum działa w "branży", nieprawdaż? ;)
Myślę, że najprostsze byłoby przejście na nowe phpBB. Innymi popularnymi alternatywami mogłyby być wspomniany vBulletin i Invision Power Board.

 #604187  autor: znawca
 29 gru 2012, 14:26
Nieeeeeeeeeee!
Tylko nie wersja mobilna! Starczy mi już użerania się z mobilnym Gmailem, który przy braku dobrego user agenta w Chrome sprawia wiele problemów :P

Tapatalk tak (choć nie korzystam) ale proszę bez wersji mobilnej. Dotychczas Telepolis było bardzo wygodne do obsługi za pomocą telefonów i fajnie, gdyby tak pozostało ;)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #604245  autor: SQBI
 29 gru 2012, 17:22
Oj tam, oj tam...
Zawsze możesz się przełączyć na widok desktopowy, ale Tapatalk bez porównania lepszy.

 #604250  autor: user_delete34
 29 gru 2012, 17:29
Moim zdaniem przydałaby się mobilna wersja forum, taka uproszczona, bez zbędnej grafiki i tekstu (np u użytkownika pokazana tylko nazwa, sieć i telefon, bez avatara; link zamiast grafiki na stronie). Jak wiele osób ma porządne telefony z systemami, tak wiele ma też te najprostsze i tam przeglądanie sieci nie jest wygodne. Po drugie, nawet w tych lepszych można by zaoszczędzić odrobinę na transmisji danych.

 #604640  autor: Sirmark
 30 gru 2012, 21:18
znawca pisze:Nieeeeeeeeeee!
Tylko nie wersja mobilna! Starczy mi już użerania się z mobilnym Gmailem, który przy braku dobrego user agenta w Chrome sprawia wiele problemów
No nie bardzo rozumiem. Zwykle jak się nie chce wersji mobilnych to się tego nie używa.

SQBI pisze:Racja. Nowsza wersja forum (lub nawet zupelnie inne forum, ale z tym byłoby już znacznie więcej pracy) przyniesie nie tylko wiele usprawnień, ułatwień, itp., nie tylko obsługę Tapatalk'a, ale też wersję forum pod urządzenia mobilne, a takich jest przecież zatrzęsienie :) A forum działa w "branży", nieprawdaż? ;)
Myślę, że najprostsze byłoby przejście na nowe phpBB. Innymi popularnymi alternatywami mogłyby być wspomniany vBulletin i Invision Power Board.

Ja nie chciałbym za bardzo mieszać z forum, bo ale chciałbym aby ono działało sprawnie i było bez problemu dostępne na urządzeniach mobilnych. Z tym co jest teraz czyli "phpbb2 by Przemo" jest pewien problem pod tym względem.

Nawet przy migracji do PHPBB3 będzie trochę zachodu, ale potencjalnie mniej problemów niż przejście na vBulletin, któremu się przyglądałem.

Mógłbyś jeszcze sprecyzować o jakim zatrzęsieniu piszesz w kwestii wersji na urządzenia mobilne?

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #604660  autor: SQBI
 30 gru 2012, 22:30
SirmarK pisze:Mógłbyś jeszcze sprecyzować o jakim zatrzęsieniu piszesz w kwestii wersji na urządzenia mobilne?
Urządzenia mobilne (tutaj mam na myśli raczej boom na smartfony i tablety) są obecnie o wiele bardziej popularne niż jeszcze kilka lat temu, co spowodował w zasadzie rozwój Androida (nawet przyszłościowe stało się programowanie pod urządzenia mobilne). Ludzi korzystających z tego sprzętu do przeglądania internetu itp. jest z każdym rokiem coraz więcej i ich też, jak mi się wydaje, trzeba by było wziąść pod uwagę przy opracowywaniu planu rozwoju (modernizacji) forum.

 #604663  autor: pakierhakierxd
 30 gru 2012, 22:44
Jestem za Tapatalkiem i stroną mobilną :)

Pozdrawiam :)

 #604692  autor: wtd
 31 gru 2012, 00:18
SQBI pisze:Ludzi korzystających z tego sprzętu do przeglądania internetu itp. jest z każdym rokiem coraz więcej i ich też, jak mi się wydaje, trzeba by było wziąść pod uwagę przy opracowywaniu planu rozwoju (modernizacji) forum.
Właśnie z uwagi na to że są to smartfony z androidem a nie nokie z QVGA to ja bym zostawił forum jak jest. Te mobilne tematy na większości forum są jak dla mnie dużo mniej wygodne niż po prostu otwieranie normalnego forum w przeglądarce. Zwłaszcza, że android jeszcze zawija tekst do ekranu, więc nie ma problemu z tym że coś się nie mieści.

 #604696  autor: SQBI
 31 gru 2012, 00:46
Wersja mobilna jest opcjonalna, każdemu według jego własnych upodobań.

 #604697  autor: Sirmark
 31 gru 2012, 00:47
SQBI pisze:Ludzi korzystających z tego sprzętu do przeglądania internetu itp. jest z każdym rokiem coraz więcej i ich też, jak mi się wydaje, trzeba by było wziąść pod uwagę przy opracowywaniu planu rozwoju (modernizacji) forum.
No, ale to jest jasne. Zmiany mają sprawić, że będzie lepiej, a nie gorzej.
Natomiast ponieważ to jest gotowy silnik forum, to w pewnych elementach jesteśmy ograniczeni.

wtd pisze:Te mobilne tematy na większości forum są jak dla mnie dużo mniej wygodne niż po prostu otwieranie normalnego forum w przeglądarce.
Możesz wskazać jakieś przykłady? To rzuciłbym okiem.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #604699  autor: wtd
 31 gru 2012, 00:56
SirmarK pisze: Możesz wskazać jakieś przykłady? To rzuciłbym okiem.
Tak pierwsze z brzegu to mi przychodzi na myśl forum 6speedonline. Funkcjonalność w zasadzie jakoś mocno nie cierpi przy tym mobilnym wyglądzie, ale jak dla mnie wygląda gorzej i jakoś przyjemniej mi się przegląda wersję desktopową.

 #604766  autor: znawca
 31 gru 2012, 12:38
Może to nie fora, ale Gmail, Facebook i Onet w wersji mobile to tragedia, do tego strony w wersji mobile są brzydsze i w końcu po coś kupuje się smartfony z kilkoma rdzeniami i ekranami 4 cale i wzwyż. Na takich urządzeniach przeglądanie desktopowej wersji jest po prostu bardziej komfortowe, a mobilna tylko irytuje, zwłaszcza jeśli uruchamia się, pomimo aktywnego user agenta.

Telepolis w obecnym kształcie jest jednym z wygodniejszych forów, a jedyne, co można by poprawić to limit 1500 nieprzeczytanych postów. Mogłoby w ogóle nie być limitu ;)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #604778  autor: Sirmark
 31 gru 2012, 13:42
wtd pisze:Tak pierwsze z brzegu to mi przychodzi na myśl forum 6speedonline. Funkcjonalność w zasadzie jakoś mocno nie cierpi przy tym mobilnym wyglądzie, ale jak dla mnie wygląda gorzej i jakoś przyjemniej mi się przegląda wersję desktopową.

A widzisz. Funkcjonalność nie cierpi, ale faktycznie jak na to spojrzałem to czytelność nie jest najlepsza. Na mój gust wystarczyłoby poprawić szablon tej wersji mobilnej.
Z drugiej to mobilne forum nie jest obowiązkowe.
znawca pisze:Może to nie fora, ale Gmail, Facebook i Onet w wersji mobile to tragedia, do tego strony w wersji mobile są brzydsze i w końcu po coś kupuje się smartfony z kilkoma rdzeniami i ekranami 4 cale i wzwyż. Na takich urządzeniach przeglądanie desktopowej wersji jest po prostu bardziej komfortowe, a mobilna tylko irytuje, zwłaszcza jeśli uruchamia się, pomimo aktywnego user agenta.
Nie wchodzmy w temat mobilnych strony czy też dedykowanych aplikacji, bo to szeroki temat. Mnie tu interesuje teraz tylko kwestia forum i co ew. zmienić, aby w miarę wszystkim używało się forum dobrze.
Zapewne będą osoby, które mimo wszystko wolą wersje mobilne. A takie głosy dostaję.

znawca pisze:Telepolis w obecnym kształcie jest jednym z wygodniejszych forów, a jedyne, co można by poprawić to limit 1500 nieprzeczytanych postów. Mogłoby w ogóle nie być limitu ;)
To jest kwestia silnika forum. Zwiększając ten limit oraz limit dni nieczytanych postów powoduje się bardzo szybki rozrost bazy i zwalnianie jej działania.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #604779  autor: max4max
 31 gru 2012, 13:42
Tak, tylko nie każdy ma urządzenie mobilne z 2 czy 4 rdzeniami, dużym ekranem i dużym limitem danych.
Po to powinna być alternatywa w postaci wersji mobilnej - czyli okrojonej.
A zawsze to jest Twój wybór, którą zechcesz sobie otworzyć. :)

 #604787  autor: piotros.org
 31 gru 2012, 14:07
A może sklonować obecne środowisko produkcyjne forum telepolis "gdzieś" z boku, żeby zrobić środowisko testowe i spróbować zrobić upgrade do nowszej wersji phpBB. Jakby zadziałało, to można byłoby łatwo podjąć decyzję o upgradzie obecnego środowiska produkcyjnego, a jak nie, to byłaby możliwość dokonfigurować nową wersję i stworzyć procedurę upgrade'u, tak żeby potem bezboleśnie przeprowadzić ją na środowisku produkcyjnym...

Ogólnie rzecz biorąc obecny wygląd forum mi odpowiada, ale do oglądania tylko na komputerze. Jedyne co mnie teraz denerwuje, to to, że muszę raz na jakieś 3 dni wejść na forum i przejrzeć nowe posty, bo potem nieczytane posty same mi się odznaczą z powodu obecnego limitu.
Jak dla mnie forum do przeglądania na urządzeniach mobilnych obecnie się nie nadaje.

Od niedawna korzystam na Androidzie do przeglądania i odpisywania Tapatalk'a i przyznam się, że wygląd i obsługa for jest rewelacyjna nawet w przypadku korzystania z EDGE'a, co dzisiaj przetestowałem stojąc w kolejce w sklepie... :)

piotros
 #662680  autor: MarekAG
 18 wrz 2013, 20:40
Zapraszam do udziału w ankiecie :)

Mi osobiście bardzo brakuje możliwości przeglądania forum za pośrednictwem Tapatalk.

Swoją drogą jest to forum telekomunikacyjne, więc wypadałoby aby dało się je wygodnie przeglądać z telefonu.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Tapatalk:
-krótki opis z android.com.pl http://forum.android.com.pl/f851/tapata ... onie-7820/
-strona www aplikacji http://www.tapatalk.com/
-link do Sklepu Play https://play.google.com/store/apps/deta ... vity&hl=pl

Mam nadzieję, że duża liczba głosów na TAK przekona administratorów, więc głosujcie ;)

 #662815  autor: Duskhorizon
 19 wrz 2013, 14:03
3 x Tak - lubie to forum a ze wlasciwie z internetu ostatnio korzystam (poza pracą) tylko przez smartfona to ułatwiło by mi to znacznie życie ;)

 #662955  autor: znawca
 19 wrz 2013, 22:52
Mi bez różnicy, ale jak by było na pewno nie zaszkodzi :)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
  • Strona 1 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16