DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 16 z 16
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
 #1070955  autor: Remington
 03 maja 2019, 14:49
iphoneski pisze:
03 maja 2019, 12:22
@Remington Ja to wszystko rozumiem i nie mam do nikogo pretensji. Ale nie powiesz mi chyba że wszystkie fora, które są obsługiwane w Tapatalk są niezgodne z Google.
marcin19883 pisze:Inne fora obsługują Tapatalka, tylko telepolis ma zawsze problem z kasą

Pewnie, „problem z kasą” - sformułowanie klucz, które niczego nie tłumaczy. Wg informacji jakie przekazywał LuiN, fora oparte na phpbb niebawem nie będą zgodne z Google (było to kilka miesięcy temu, więc może już nie są), o ile silnik forum nie zostanie podniesiony do najnowszej wersji. Za to najnowszej wersji phpbb nie wspiera Tapatalk i nie wiadomo czy i kiedy udostępni odpowiednią wtyczkę. Na pewno chęć udostępnienia obsługi forum przez Tapatalka jest po stronie redakcji, jednak nie wiem czy oprócz czekania na twórców Tapatalka można zrobić coś więcej. Może LuiN przedstawi tu jakiś status.
 #1071037  autor: marcin19883
 04 maja 2019, 18:49
Remington pisze:
03 maja 2019, 14:49
fora oparte na phpbb niebawem nie będą zgodne z Google (było to kilka miesięcy temu, więc może już nie są), o ile silnik forum nie zostanie podniesiony do najnowszej wersji. Za to najnowszej wersji phpbb nie wspiera Tapatalk
Z tego co czytałem na stronie Tapatalk wspiera phpbb3
https://docs.google.com/document/d/16q1 ... =58620aab#
 #1071434  autor: LuiN
 09 maja 2019, 21:02
Marcinie, a czytałeś o tym jak Tapatalk na php-ie dał przez błąd w zeszłym roku dostęp do wszystkich danych osobowych użytkowników? Phpbb3 nie jest najpopularniejszą platformą forów na świecie. Mocno po macoszemu Tapatalk do niej podchodzi, no a my nie chcemy wypuścić czegoś, co nie spełnia założeń RODO. M.in. z tego powodu szereg forów profesjonalnych wyłączyło tapatalka, Elektroda to chyba nawet nie odpaliła?

Cały czas opiniuję, że IT ma próbować przywrócić Tapatalka i kontaktować się z pomocą techniczną Tapatalka do skutku. Póki co zaproponowali, by całe forum przenieść do Tapatalka i płacić im abonament xD Tak to może jednak nie. Mnie bardzo zależy na tym, by przeglądało się forum wygodnie na telefonie i wiem, że nawet najlepsze RWD nie zastąpi porządnej apki. Co tylko wychodzi nowa wersja pluginu, testujemy.

Aktualnie pilniejszym tematem na tapecie IT jest zmiana serwera na wydajniejszy, by serwis nie zamulał się i przy kilku tysiącach użytkowników online. Tak, dotarliśmy do tego etapu, że momentami serwerownia nie wyrabia na zakrętach - ale już działamy.
 #1094758  autor: Fate
 08 maja 2020, 14:19
W dalszym ciągu nie działa? Szkoda, bo dobrze by było jakby działało to forum via tapatalk.
 #1100527  autor: homarkrab
 02 sie 2020, 11:09
TT tylko timeline mi działa z tym forum. Reszta nie mam uprawnień. Jest to uciążliwe po tygodniu na forum. Rozumiem że to się nie zmieni?
 #1100553  autor: marcin19883
 02 sie 2020, 15:48
Telepolis nigdy nie przywróci Tapatalka, bo są chciwi na kasę. Aplikacja nie wyświetla reklam a strona www tak.
 #1100555  autor: Remington
 02 sie 2020, 16:43
LuiN niejednokrotnie już wyjaśniał na czym polega trudność integracji z Tapatalkiem. Ale jak widać na powyższym przykładzie do tych co pozjadali wszystkie rozumy i wiedzą lepiej, żadna argumentacja nie trafi.
 #1100578  autor: marcin19883
 02 sie 2020, 19:21
Remington pisze:
02 sie 2020, 16:43
LuiN niejednokrotnie już wyjaśniał na czym polega trudność integracji z Tapatalkiem.
Inne fora jakoś z tym problemu nie mają.
 #1100588  autor: homarkrab
 02 sie 2020, 22:23
W żadnym wypadku nie chce sporów wzniecać. Jestem poprostu przyzwyczajony do wygodniejszej obsługi niż w tel po www.
 #1100601  autor: LuiN
 03 sie 2020, 07:22
marcin19883 pisze:
02 sie 2020, 15:48
Telepolis nigdy nie przywróci Tapatalka, bo są chciwi na kasę. Aplikacja nie wyświetla reklam a strona www tak.
Marcinie, kompletnie nie wiesz, o czym piszesz. Forum to zaledwie 4% odsłon całego serwisu. Od wielu lat utrzymywane jest z tego, co zarobią inne działy Telepolis. Mnie zależy na Tapatalku, by forum odżyło i było więcej wpisów. Stąd też m.in. do tego phpBB dodaliśmy wersję mobilną. Brak reklam na Tapatalku jest mi kompletnie obojętny i byłby zupełnie nieodczuwalny dla finansów wydawcy.

Zresztą, przecież na starszym silniku forum plugin funkcjonował i nikt nie darł szat o jakieś banerki. Obecnie jednym newsem potrafimy zrobić większy ruch i wpływy z reklamy niż całe forum przez miesiąc - hejtujesz zupełnie bez sensu.
marcin19883 pisze:
02 sie 2020, 15:48
Inne fora jakoś z tym problemu nie mają.
Te na phpBB mają. A przynajmniej, jeśli jest jednolite logowanie do całego serwisu. Tylko stojący obok portal na phpBB nie robi problemu, w innym przypadku trzeba mieć oddzielne konto na stronie głównej i na forum, by działał Tapatalk. Do tego dochodzą w/w kwestie bezpieczeństwa i dostępu Tapatalka do danych osobowych po wejściu RODO.

Gdyby forum robiło nam blisko 100% ruchu, jak np. u Elektrody, to portal budowalibyśmy wokół forum, na tym samym silniku. Tymczasem mamy sytuację odwrotną. Mogliśmy zrobić własny silnik dla forum, zgodny z portalem, albo zostawić phpBB, zaktualizowane do najnowszej wersji, by Forumowicze nie zaleli nas (bardziej) hejtem i dalej byli u siebie. Mieli dalej swoje ulubione emotki, ciągłość wiadomości prywatnych i nie musieli się uczyć wszystkiego od nowa.

Obecnie prace IT skupione są na przejściu całego serwisu do chmury. Rozmawiałem, czy czasem nie powinniśmy zakopać starego forum i nie postawić od razu zupełnie nowego, nie na phpBB, ale dodatkowo rozciągnęłoby nam to wszystko w czasie. Taki scenariusz jest w każdym razie rozważany, a swoją drogą w dalszym ciągu otwarte jest zadanie, w którym proszę o kolejne próby przywrócenia pełni funkcji Tapatalka.
 #1145697  autor: czeskifilm84
 15 mar 2023, 16:32
Mam ten sam problem,przez stronę normlanie mogę dodawać posty ,a przez tapatalk informacja że niby nie jestem zalogowany lub problem z uprawnieniami. Da się jakoś rozwiązać ten problem?
 #1145729  autor: f0ku5
 15 mar 2023, 21:12
Nie, tapatalk nie jest obsługiwany.
 #1146345  autor: ukefake
 26 mar 2023, 12:56
LuiN pisze:
03 sie 2020, 07:22
Rozmawiałem, czy czasem nie powinniśmy zakopać starego forum i nie postawić od razu zupełnie nowego (...)
A ja myślę, że pomysł wart jest rozważenia - dzięki temu po takim Wielkim Resecie będzie można się przekonać ile osób faktycznie zagląda na forum. Stare wątki można wrzucić/podlinkować w trybie tylko do odczytu
 #1146347  autor: f0ku5
 26 mar 2023, 13:17
Pomysł dawno umarł śmiercią naturalną ;)
  • Strona 16 z 16
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16