DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Ile zapłaciłbyś za dostęp do telepolis /miesiąc

ani grosza
60
74%
do 2PLN
15
19%
do 6PLN
3
4%
więcej niż 6PLN
3
4%

 #403164  autor: baszar
 07 maja 2010, 10:04
Się powtórzę :)
Propozycja zebrania dobrowolnej opłaty:
sprzedaż obrazka/tapety/innego badziewia, dostarczony jako link do pliku w PM.

A co z dotacjami unijnymi? Może tam by dało radę coś wycisnąć?

Przy abonamencie-czyli gdy jakaś część/całość serwisu jest dostępna tylko za opłatą dochodzi ciekawe zachowanie u konsumentów: zaczynają o wiele więcej wymagać (płacę-wymagam), oraz potrafią generować większy ruch; no i w zapomnienie idzie atmosfera bezpłatnego, niezależnego serwisu (jak ja płacę, to może firmy też dają pod stołem za artykuły).
Z drugiej strony - gdybym nie miał innego wyjścia płaciłbym za dostęp - ale niedużo 2 PLN za miesiąc to maksimum. Płace np. za joemonster - tam jest 10,98 za rok.

Więc jestem przeciw abonamentowi, ale dobrowolnie wspierać serwis jestem jak najbardziej skłonny (badziew/tapeta, czy jak @tesla proponuje mail w domenie telepolis).

 #403174  autor: orson_dzi
 07 maja 2010, 11:07
tesla pisze:komentarze pod newsami- zostawić 10 dla wszystkich, kolejne widoczne tylko dla osób wspierających serwis...
To najbardziej denerwująca rzecz w płatnych serwisach. Chcesz więcej? PŁAĆ!!
Nie ma nic gorszego.
tesla pisze:osoby płacące mogło by dostac konto email w domenie telepolis.pl
O tym niech wypowiedzą się osoby najwyżej postawione.
Bo jest to możliwe ale z przyczyn różnych utrudniło by im to dostęp do ich poczty, z której w tej branży korzysta się praktycznie cały czas.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #403176  autor: kowcio
 07 maja 2010, 11:13
orson_dzi pisze:Bo jest to możliwe ale z przyczyn różnych utrudniło by im to dostęp do ich poczty, z której w tej branży korzysta się praktycznie cały czas.
Dlaczego utrudniło?

 #403180  autor: tesla
 07 maja 2010, 11:48
orson_dzi pisze:To najbardziej denerwująca rzecz w płatnych serwisach. Chcesz więcej? PŁAĆ!!
Nie ma nic gorszego.
no o tym właśnie cały czas rozmawiamy, co się tak obruszasz? Dostajesz próbkę szamponu w gazecie, spodobało się to kup butelkę!

Dwa złote miesięcznie za dostęp do mniej awaryjnego, ładniejszego i być może bardziej merytorycznego serwisu to faktycznie tak dużo?
O tym niech wypowiedzą się osoby najwyżej postawione.
nie wydaje mi się żeby administracja telepolis zabrała głos w tym temacie.
orson_dzi pisze:Bo jest to możliwe ale z przyczyn różnych utrudniło by im to dostęp do ich poczty, z której w tej branży korzysta się praktycznie cały czas.
czytałem to zdanie 3 razy i dalej nie rozumiem :?

P.S. na obecną chwilę 40% respondentów jest gotowe zapłacić za dostęp do serwisu.
Takie czasy.

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #403191  autor: sumix
 07 maja 2010, 12:39
darmowa konkurencja nie śpi ;)

 #403194  autor: znawca
 07 maja 2010, 12:51
Ja nie zapłaciłbym, dopóki rzeczywiście niebyłbym "uzależniony" od tego serwisu... Na razie są inne, jak choćby GSMArena :-D
Fakt, że udzielam się, jak wielu innych na forum Telepolis, ale... hmmmm... częściej sam udzielam porad niż pytam, a za to nie chciałbym płacić :P

Wygląd serwisu akurat mi się podoba i nie chciałbym jego zmiany. Teraz brak różnych głupich udziwnień i (co najważniejsze!) podobieństwa do portali społecznościowych, których nienawidzę.
Jeśli zaś strona miałaby być płatna, to jak ktoś słusznie wspomniał... żadnych reklam! i jeszcze przydałoby się na stałe wywalić komunikat o przekroczeniu 1000 nieprzeczytanych postów. Nie wiem, po co to komu.

A testy, to fakt, są bardzo dobre, jeśli nie nalepsze w pl, ale czy jak coś jest dobre, to od razu musi być płatne? Poza tym ja już w szkole nauczyłem się traktować "dorobek intelektualny" jako dobro ogółu :wink: I tak jak w szkole "pożyczanie zeszytu" było czymś normalnym, tak teraz za poradę nieśmiałbym brać pieniędzy.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #403204  autor: Rafix
 07 maja 2010, 13:56
Nie więcej niż 2zł/miesiąc, ale tylko w wypadku, gdy nie miałbym kompletnie żadnego dostępu do niczego innego na poziomie, a newsy, forum itd byłyby mocno przydatne, tak jak teraz. Natomiast jak już ktoś mówił, za płacenie powinno się mieć coś dodatkowego, a nie udostępnione "standardowe" opcje, które byłyby zabierane użytkownikom niepomagającym. Sam pomysł delikatnego wsparcia portalu zły nie jest, ale musiałby być dobrze przemyślany i pociągnąć za sobą widoczne zmiany na stronie.

Nokia 5130 -> Siemens MC60 -> SE K700i -> SE W580i -> Samsung S7350 -> SE Xperia Neo V -> Xperia L ->

Siemano! Jest luźno! :smt006
Kocie dziecka

 #403205  autor: kowcio
 07 maja 2010, 14:05
znawca pisze:A testy, to fakt, są bardzo dobre, jeśli nie nalepsze w pl, ale czy jak coś jest dobre, to od razu musi być płatne? Poza tym ja już w szkole nauczyłem się traktować "dorobek intelektualny" jako dobro ogółu :wink: I tak jak w szkole "pożyczanie zeszytu" było czymś normalnym, tak teraz za poradę nieśmiałbym brać pieniędzy.
Forum tak czy owak będzie darmowe, więc nie widze problemu.

Równiez nie chciałbym, żeby coś się zmieniło w wyglądzie telepolis. Po prostu dla mnie nie liczy sie wygląd serwisu czy jakieś zbędne bajery (stron z flashem nienawidzę!!), tylko to co sie na nich znajduje. Mam być szczery? Telepolis.pl na dzień dzisiejszy nie ma polskiej konkurencji. Znam kilka dużych portali telekomunikacyjnych i wiem co mówię. Jeżeli ktoś uważa, że gdyby niektóre treści były płatne (w żadnym wypadku nie wszystkie!!), to niech idzie do konkurencji. Zapewne wróci po pewnym czasie.

Tak samo nie chciałbym, aby coś z forum robiono. Podoba mi sie tak jak jest. Na innych forach cieżko mi jest się połapać z obsługą do dnia dzisiejszego. Wadą telepolis jest to, że czasami po prostu nie działa (głównie kiedyś, teraz jest ok). Bardzo podoba mi się zarządzanie nieprzeczytanymi postami (poza tym limitem, którego ja już nie mam odkąd jestem moderatorem). Na innych forach po wylogowaniu już znika "zobacz nieprzeczytane posty", trzeba wchodzi do działów, czytać, ja wolę miec wszystko w jednym miejscu. Ale jakies zmiany zapewne są nieuniknione.
znawca pisze:Ja nie zapłaciłbym, dopóki rzeczywiście niebyłbym "uzależniony" od tego serwisu... Na razie są inne, jak choćby GSMArena :-D
Jak znasz angielski to ok, bo to jest bardzo dobry portal, ale on jest nastawiony głównie pod nowinki w kwestii telefonów. Tutaj też sa newsy odnośnie np. sieci komórkowych. Niektóre serwisy nie mają takich newsów jak telepolis. Większość pewnie kopiuje wiadomości z maila, które rozsyłane są przez agencje i sru. Na telepolis mamy mase innych ciekawostek.

Tez punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Na pewno portal będzie przebudowany, tylko boje sie żeby nie wyglądał jak kiedyś strona Play, która na moim komputerze działała jak żółw, albo w ogole nie działała. Można zrobić kilka zmian, ale nie zmieniac wszystko na takie "nowoczesne". Szczerze, to im portal będzie bardziej cukierkowaty, miał więcej bajerków, tym będzie gorzej. Może będzie fajnie wyglądał, ale nie wszystko co się świeci to złoto. Dlatego raczej byłbym daleki od jakiejś rewolucji, bo jak wejdę kiedyś na telepolis.pl to się będę zastanawiał, czy to nie jest jakas fotka czy nasza klasa (to samo).

Ja mam takie zdanie, kazdy może miec inne. Ale dla mnie liczy się treść i wolę, jak strona jest czytelna i prosta, a nie jakieś pierdołki, które tylko mi utrudnią pracę.

 #403210  autor: knopers
 07 maja 2010, 14:22
Czytając temat tak pomyślałem, że może dobrowolne datki by się spełniły? Tak jak ktoś wyżej pisał. Właściciele Telepolis.pl założyliby konta w kilku bankach (najlepiej bez kosztów prowadzenia rachunku) i każdy wpłacałby ile by chciał na jakie konto by chciał. Jeśli ktoś by uważał, że 2 zł chce wpłacić to proszę bardzo, robi przelew na 2 zł. Jeśli ktoś chciałby 15 zł to wpłaciłby 15.

Piszę to dlatego, że od kilku lat cenię sobie cały serwis. A pracownicy czy właściciele Telepolis.pl też muszą wykonywać pracę, np. testowanie telefonów, pisanie newsów, wyjazdy np do Barcelony w lutym. Ja sam bym wpłacał, nie wiem jaką kwotę ale wiem, że bym na pewno wpłacał.

W zamian za to mógłby być gdzieś jakiś link do miejsca, w którym byłyby wypisane osoby pomagające finansowo serwisowi. Oczywiście kto by nie chciał tam być to by gdzieś to zaznaczył czy napisał.
Albo skrzynka z domeną *@telepolis.pl. Fajnie nawet by było, ale musiałaby być raczej jakaś przyzwoita pojemność skrzynki, a za miejsce na serwerach też się płaci...

Bo SMS Premium się nie opłaca za bardzo. Coś o tym wiem bo powiedzmy, że w tym pośrednio "siedzę".

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #403212  autor: babeo
 07 maja 2010, 14:36
Ciekawe jestem co na to Admini.

 #403319  autor: kowcio
 07 maja 2010, 22:58
babeo pisze:Ciekawe jestem co na to Admini.
Było wspomniane w komentarzach kilkakrotnie o opłatach, Witek mówił że w przyszłej wersji serwisu będzie to możliwe do wprowadzenia. Kiedy będzie następna wersja serwisu tego pewnie jeszcze nie waidomo, ale jak widąc plany jakieś sa

 #403489  autor: vinc
 08 maja 2010, 18:46
knopers0 pisze:Albo skrzynka z domeną *@telepolis.pl. Fajnie nawet by było,
Odnośnie emaila [email protected] chyba nie myślicie, że ktoś udostępni wam taki adres? Przecież wykorzystywany jest w różnych celach związanych z działalnością firmy. To tak jakby wymagać od banku w którym ma się konto adresu email, np. [email protected]. Według mnie nie ma takiej opcji.

Obrazek

 #403494  autor: absolon
 08 maja 2010, 18:57
vinc pisze:
knopers0 pisze:Albo skrzynka z domeną *@telepolis.pl. Fajnie nawet by było,
Odnośnie emaila [email protected] chyba nie myślicie, że ktoś udostępni wam taki adres? Przecież wykorzystywany jest w różnych celach związanych z działalnością firmy. To tak jakby wymagać od banku w którym ma się konto adresu email, np. [email protected]. Według mnie nie ma takiej opcji.
Słaby argument - z drugiej strony jest np. @orange.pl :roll:

 #403500  autor: knopers
 08 maja 2010, 19:21
vinc pisze:To tak jakby wymagać od banku w którym ma się konto adresu email, np. [email protected].
Zauważ kolego, że bankowi płacisz za prowadzenie konta, jeśli nie podoba Ci się - przenosisz się do innego banku, w którym za prowadzenie nie zapłacisz. Tutaj chodzi o to, że osoby wpłacające DOBROWOLNE datki na rzecz Telepolis.pl MOGŁYBY dostać coś w zamian. Porównując np taki adres *@telepolis.pl do powiedzmy tapety jakieś tam to chyba bardziej opłaca się właścicielom taki adres niż kupowanie praw autorskich do tapet.
Ja osobiście nie muszę nic dostać za to, że coś tam bym wpłacił miesięcznie, wg mnie całej Redakcji serwisu należy się za ich pracę. Ale są osoby, które chcą coś dostać w zamian. A dla takich użytkowników jak ja, nie chcących niczego, jeśli jednak by coś dostali to myślę, że byłaby to miła niespodzianka.

Na koniec mały OT. vinc, czytałem w innych tematach, że użytkownicy zwracali Ci uwagę, żebyś trochę obniżył ton swoich wypowiedzi. Widać - nie poskutkowało. Więc dobra rada - jeśli jesteś moderatorem to nie oznacza, że masz prawo do wylewania swoich złości i negatywnych opinii w taki sposób jak to kilka razy Ci się zdarzyło.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #403503  autor: vinc
 08 maja 2010, 19:37
knopers0 bank to był przykład. Niestety [email protected] jest wykorzystywany przez właścicieli firmy TELEPOLIS.PL w prowadzeniu firmy i to mi chodziło. Pewnie, że chciałbym mieć maila - nawet nie bardzo pojemnego - w domenie telepolis.pl :)
knopers0 pisze:Na koniec mały OT. vinc, czytałem w innych tematach, że użytkownicy zwracali Ci uwagę, żebyś trochę obniżył ton swoich wypowiedzi. Widać - nie poskutkowało. Więc dobra rada - jeśli jesteś moderatorem to nie oznacza, że masz prawo do wylewania swoich złości i negatywnych opinii w taki sposób jak to kilka razy Ci się zdarzyło.
Powiedz, czy wcześniejsza wypowiedź w jakimś stopniu jest złośliwa? Godzi w Twoje uczucia? Obraziłem Ciebie?

Jeśli podajesz coś, to też podaj konkrety, ponieważ bardzo łatwo jest kogoś oczernić. Ja mogę napisać, że jesteś taki i taki, ponieważ ktoś gdzieś tam pisał. Jeśli nie masz argumentów, to daruj sobie taki osobiste wycieczki...

Obrazek

 #403544  autor: kowcio
 08 maja 2010, 21:22
Ja na PW dyskutowałem odnośnie maila z @telepolis.pl i mam takie same wnioski jak vinc. Sam wiem, ile można złego wyczynić mając takiego maila. Naprawdę- cuda na kiju. Sam przerabiałem to na własnej skórze. Można zrobić np. domenę @forum.telepolis.pl skrzynki oparte na Gmail, ale nie @telepolis.pl, wtedy znajdzie się taka osoba, która narobi bigosu Adminom.

 #403547  autor: absolon
 08 maja 2010, 21:27
kowcio pisze:Ja na PW dyskutowałem odnośnie maila z @telepolis.pl i mam takie same wnioski jak vinc. Sam wiem, ile można złego wyczynić mając takiego maila. Naprawdę- cuda na kiju. Sam przerabiałem to na własnej skórze. Można zrobić np. domenę @forum.telepolis.pl skrzynki oparte na Gmail, ale nie @telepolis.pl, wtedy znajdzie się taka osoba, która narobi bigosu Adminom.
Można ale z drugiej strony nie tragizujmy. Orange daje w domenie @orange.pl i jakoś żyje ;)

P.S. Dla jasności - nie chce, nie potrzebuje skrzynki w domenie @telepolis.pl.

 #403617  autor: tesla
 09 maja 2010, 00:06
Gdybym mógł, to bym zamknął ten temat, bo tak czy siak wszystko sprowadza się do pyskówki i mędrkowania.

Zresztą WitekT napisał pod newsem że nie będzie płatności, więc dalszą rozmowę uważam za bezcelową.

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #403781  autor: Forest
 09 maja 2010, 22:40
Ani złotówki! Płacę za internet i takie strony jak Telepolis muszą być darmowe inaczej nie będą mieć prawa do życia ;) Zbyt duża konkurencja.

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #408366  autor: comander009
 03 cze 2010, 10:15
Zamiast płacić za serwis lepiej wyprodukować czasopismo telepolis.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER