DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Ile zapłaciłbyś za dostęp do telepolis /miesiąc

ani grosza
60
74%
do 2PLN
15
19%
do 6PLN
3
4%
więcej niż 6PLN
3
4%
 #403050  autor: tesla
 06 maja 2010, 21:31
Tytuł posta to oczywiście mała podpucha a zarazem zaproszenie do rozmowy na temat...
Bo jak głosi stare powiedzenie, jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.

To że każdy biznes poczynając od handlu ropą a kończąc na serwisie telekomunikacyjnym, jest kalkulowany na jakiś konkretny zysk - nie ulega niczyjej wątpliwości. Tak też jest z telepolis.pl

Ostatnimi czasy sporo o tym w serwisie, szczególnie przy okazji newslettera - dwóch punktów jego regulaminu które wg niektórych użytkowników stanowią furtkę do rozsyłania spamu, oraz ostatniej awarii serwera.

Wypowiedzcie się, czy bylibyście skłonni płacić za dostęp do niektórych treści telepolis.pl?
Ewentualnie jakie macie inne pomysły na wsparcie finansowe tej witryny. Zaznaczam że nie mam w tym żadnego interesu a cała sprawa interesuje mnie bardzie w kontekście socjologicznym 8)

Ja osobiście na SMSy premium wydaję miesięcznie około 50PLN, z tego większość to płatne treści w internecie. Penie bym jeszcze kilka złotych wygospodarował.

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #403057  autor: orson_dzi
 06 maja 2010, 21:54
tesla pisze:osobiście na SMSy premium wydaję miesięcznie około 50PLN
No bez przesady. I myślisz, że każdy tak ma?
Czasem rzeczywiście trzeba coś wydać ale 50zł wydaje mi się sporą kwotą, bo np. tyle wynosi mój (delikatnie przekroczony) abonament za sam telefon.

A pomysł kiedyś padł ale był strasznie głupi. Chodziło o coś w rodzaju konta premium. Tylko eurogąbek tam brakowało ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #403061  autor: kowcio
 06 maja 2010, 21:56
Jestem w stanie zapacić do 10 zł za korzystanie z serwisu, ale najlepiej 5. I przelewem, a nie SMSem. Nie chcę płacić podatku za SMS.

 #403065  autor: Szalony
 06 maja 2010, 22:01
Hmm ja nie wiem dokad to wszystko zmierza :?: - kiedys net byl bezplatny a teraz zaczyna byc platny ... za 10lat pewnie w necie bezplatnych tresci to bedzie 10% a za reszte trzeba bedzie placic :?: Ja bym byl sklonny te 6pln czy cos takiego placic ale pod wieloma warunkami ... Nie sadze ze bedzie wiele osob sklonnych placic nawet te kilka zlotych - serwis musialby byc naprawde rewelacyjny zeby znalazlo sie duzo osob co za dostep-tresc zaplaca . Dzis powoli net staje sie platny ale troche jescze czasu uplynie az ludzie to zaakceptuja i "masowo" beda placic za tresci . Nie oszukujmy sie tu 5zl tu 2zl tu 9zl itp i co ? Za neta mamy miesiecznie kilkadziesiat zlotych a idea chyba byla taka ze mial byc bezplatny :?:

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #403073  autor: znawca
 06 maja 2010, 22:08
Ani grosza ;)

W ogóle pomysł na wszelkie konta premium nie zgadza się z moim światopoglądem :-D
Dlatego, to zawsze było TPB, a nie torrenty.org... jeśli wiecie o czym mówię :wink:

Co do telepolis... Nie zrozumcie mnie źle, ale jakież to treści oferowane przez ten serwis są tak pożądane, że warto za nie zapłacić?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #403076  autor: kowcio
 06 maja 2010, 22:17
znawca, ja jestem w stanie zapłacić, bo cenię sobie testy telefonów na telepolis i profesjonalizm, który wg mnie na portalach telco jest niespotykany nigdzie indziej, dlatego jestem uzalezniony tylko od tego portalu, a że telekomunikacja jest moją pasją, jestem w stanie za to zaplacić. Pod warunkiem, że jakościowo jeszcze by się poprawiło, wtedy np. telepolis może zatrudnić kolejnego pracownika (którego teraz nie mogą sobie pozwolić ze wzgl. na problemy finansowe), a takie coś na pewno spowodowałoby rozwiązanie tych problemów...

 #403078  autor: Pawrzes
 06 maja 2010, 22:18
Zawsze będą bezpłatne alternatywy więc nie zapłacił bym ani grosza... Klikam w reklamy i to wystarczy...

Pozdrawiam

 #403099  autor: tesla
 06 maja 2010, 22:58
orson_dzi pisze: No bez przesady. I myślisz, że każdy tak ma?
nie znam każdego więc nie wiem, piszę o sobie
orson_dzi pisze:A pomysł kiedyś padł ale był strasznie głupi.
no właśnie kiedyś, na FB telepolis pojawił się link do artykułu http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wy ... -do-tresci

Tak na prawdę autorskie i ciekawe artykuły, są coraz częściej w cenie. Dlaczego ludzie płacą na Newsweeka kilka złotych, skoro te same informacje mogli by wygooglać?
kowcio pisze:I przelewem, a nie SMSem. Nie chcę płacić podatku za SMS.
to już kwestia bardziej techniczna. Ja pewne płatności wolę robić SMSem a to że odbiorca mneij na nich zarabiam to już jego starta. Liczy się wielorakość możliwości :)
Szalony pisze:kiedys net byl bezplatny
bezpłatny net to raczej utopia. Zastanawiałeś się kiedyś kto płaci za te łacza, serwery, nowe strony... to straszna kasa. Znajdź mi stronę która ma charakter całkowicie nonprofit... Jak nie reklamy to wyciąganie danych, preferencji, inne dziadostwo.
znawca pisze:ale jakież to treści oferowane przez ten serwis są tak pożądane, że warto za nie zapłacić?
no pewnie nie dla wszystkich, ale czytając komentarze tu i na FB, okazuje się że jakaś część ludzi jest mocno przywiązana do tego serwisu. Ty zresztą też w jakimś stopniu, choćby z racji tego że zabierasz głos w dyskusji.
kowcio pisze:Pod warunkiem, że jakościowo jeszcze by się poprawiło, wtedy np. telepolis może zatrudnić kolejnego pracownika
o i tu się zgodzę! Dla mnie sama otoczka telepolis trąci latami 90 ubiegłego wieku. Forum przemo połączone a autorskim portalem. Ja bym chciał zobaczyć więcej. Ale tez zdaję sobie sprawę że profesjonalnie zaprojektowany serwis, tak od zera, z dobrym (płatnym) forum, to dobre kilkanaście tysięcy PLN. Więc nie w kij dmuchał.

PS dzięki za opinie w temacie :)

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #403103  autor: roni_
 06 maja 2010, 23:06
Na tę chwilę ani grosza. Telekomunikacją się interesuję ponieważ jestem pośrednio związany z tą branżą i zaglądam tu praktycznie tylko dla newsów, no i przy okazji również dla forum. Tak więc nie widzę tutaj na tą chwilę żadnych treści za które warto by było zapłacić (warto dla mnie).

 #403111  autor: davvid
 06 maja 2010, 23:28
Też bym nie dał ani grosza, ale cenię ten serwis za porządne informacje, testy itd.
Nie udzielam się zbytnio na forum, ale telepolis odwiedzam dla newsów chyba trzeci rok i mam nadzieję, że tak zostanie jak jest, czyli profesjonalnie i za darmo :P

 #403119  autor: absolon
 06 maja 2010, 23:53
Sam płacę w wielu miejscach (w internecie) z własnej nieprzymuszonej woli. Podam przykład: abonamentu za radio/tv nie płace bo nie słucham/nie oglądam (wiem że płacić powinno się za odbiornik) Owe media w takiej postaci jak w jakiej są na polskim rynku są mi po prostu zbędne. Z drugiej strony co miesiąc płace z własnej woli na radio internetowe które nadaje... gdzieś z "garażu" w San Francisco. Są to drobne kwoty ale oni (nadawcy z SF) szanują mnie jako odbiorcę bo nie serwują mi papki tylko muzykę profilowaną, po drugie ich model bazuje tylko na dotacjach słuchaczy i nie ma tam żadnych reklam!
Wracając do Telepolis uważam że tylko z chwilą kiedy płacący otrzyma jakąś wartość dodaną, płacenie ma szanse powodzenia. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to osoby płacące absolutnie nie powinny już widzieć żadnych reklam (płace abonament na amerykanskim serwisie o grafice komputerowej/fotografii i tam własnie tak jest). Ekipa Telepolis musiałby się zastanowić jak jeszcze zachęcić do płacenia. Jakieś treści premium? Nie wiem może testy mogyłby pojawiać się najpierw tylko na kontach premium a po kliku(kilkunastu dniach?) dla wszystkich?

Osobną kwestią jest, że serwis potrzebuje gruntownej przebudowy (odnowy) wizualnej. Może wielu osobom to nie przeszkadza, ja akurat jestem wyczulony na estetykę i dobre wzornictwo. Niestety z przykrością stwierdzam, że Telepolis "trąci myszką". Treść świetna ale brakuje odpowiedniej oprawy (swoja drogą lepiej tak niż odwrotnie - więc głowa do góry ;) Uważam że w tej płaszczyźnie Telepolis powinno się zmienić jak najszybciej.

Na koniec dodam że opłaty muszą być adekwatne do polskiego rynku. Wspomniane w ankiecie kilkuzłotowe kwoty wydają się być odpowiednie. Tym bardziej że dookoła wiele "darmowej" konkurencji.

 #403127  autor: kowcio
 07 maja 2010, 00:09
absolon, zgadzam się, to jest dla mnie oczywiste, że jak zapłacę to nie będę miał reklam, płacenie i męczenie się z reklamami (mimo, że na telepolis już nie ma męczących reklam) mija się z celem ;-)

 #403129  autor: orson_dzi
 07 maja 2010, 00:25
absolon pisze:abonamentu za radio/tv nie płace bo nie słucham/nie oglądam (wiem że płacić powinno się za odbiornik)
Trochę poza tematem ale to jest właśnie potężny błąd abonamentu i jest to powód, dlaczego nikt u mnie nie płaci.
Nie jest to opłata za oglądanie, a za posiadanie odbiornika, czyli "podatek od luksusu".


Znam przypadki zrzutek na cele działania strony. Znam jedną, które adresu może nie przytoczę, gdzie powstała akcja oficjalnej zrzutki na opłacenie serwera i został on opłacony za kilka miesięcy z góry ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #403144  autor: jojoro
 07 maja 2010, 08:30
Ja zapłaciłbym do 5 zł miesięcznie ale pod warunkiem, że wpłaty byłyby miesięczne, a nie 60zł/rok jednorazowo. Uważam, że telepolis jest na tyle wyrózniającym się na plus serwisem, że mógłbym dofinansować jego rozwój. Warunkiem byłby brak reklam dla osób płacących.

 #403156  autor: tesla
 07 maja 2010, 09:25
absolon pisze:Pierwsze co mi przychodzi do głowy to osoby płacące absolutnie nie powinny już widzieć żadnych reklam
osoby płacące mogło by dostac konto email w domenie telepolis.pl, można też po prostu świadczyć usługę kont email za kilka PLN/mc. Można ją oprzeć na usłudze gmail, świetna sprawa. Wasza domena serwery gmaila.

Można pisać newsy reklamowe, takie wzorowane na artykułach sponsorowanych w tygodnikach. Taka treść (odpowiednio oznaczona oczywiście) wg mnie jest 50x lepsza dla reklamodawcy niż gówniany banerek flash pływający po stronie.

Idąc dalej, komentarze pod newsami- zostawić 10 dla wszystkich, kolejne widoczne tylko dla osób wspierających serwis...
orson_dzi pisze:Znam jedną, które adresu może nie przytoczę, gdzie powstała akcja oficjalnej zrzutki na opłacenie serwera i został on opłacony za kilka miesięcy z góry ;) .
no ba, to całkiem częsta praktyka ale raczej na mniejszych, bardziej "koleżeńskich" forach. Wybacz ale gdybym miał zapłacić kilka PLN i czytać te jednozdaniówki pod każdym newsem "a ja mam w PLAYu i jest zajeb...", to dziękuję za taką solidarność.

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #403164  autor: baszar
 07 maja 2010, 10:04
Się powtórzę :)
Propozycja zebrania dobrowolnej opłaty:
sprzedaż obrazka/tapety/innego badziewia, dostarczony jako link do pliku w PM.

A co z dotacjami unijnymi? Może tam by dało radę coś wycisnąć?

Przy abonamencie-czyli gdy jakaś część/całość serwisu jest dostępna tylko za opłatą dochodzi ciekawe zachowanie u konsumentów: zaczynają o wiele więcej wymagać (płacę-wymagam), oraz potrafią generować większy ruch; no i w zapomnienie idzie atmosfera bezpłatnego, niezależnego serwisu (jak ja płacę, to może firmy też dają pod stołem za artykuły).
Z drugiej strony - gdybym nie miał innego wyjścia płaciłbym za dostęp - ale niedużo 2 PLN za miesiąc to maksimum. Płace np. za joemonster - tam jest 10,98 za rok.

Więc jestem przeciw abonamentowi, ale dobrowolnie wspierać serwis jestem jak najbardziej skłonny (badziew/tapeta, czy jak @tesla proponuje mail w domenie telepolis).

 #403174  autor: orson_dzi
 07 maja 2010, 11:07
tesla pisze:komentarze pod newsami- zostawić 10 dla wszystkich, kolejne widoczne tylko dla osób wspierających serwis...
To najbardziej denerwująca rzecz w płatnych serwisach. Chcesz więcej? PŁAĆ!!
Nie ma nic gorszego.
tesla pisze:osoby płacące mogło by dostac konto email w domenie telepolis.pl
O tym niech wypowiedzą się osoby najwyżej postawione.
Bo jest to możliwe ale z przyczyn różnych utrudniło by im to dostęp do ich poczty, z której w tej branży korzysta się praktycznie cały czas.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #403176  autor: kowcio
 07 maja 2010, 11:13
orson_dzi pisze:Bo jest to możliwe ale z przyczyn różnych utrudniło by im to dostęp do ich poczty, z której w tej branży korzysta się praktycznie cały czas.
Dlaczego utrudniło?

 #403180  autor: tesla
 07 maja 2010, 11:48
orson_dzi pisze:To najbardziej denerwująca rzecz w płatnych serwisach. Chcesz więcej? PŁAĆ!!
Nie ma nic gorszego.
no o tym właśnie cały czas rozmawiamy, co się tak obruszasz? Dostajesz próbkę szamponu w gazecie, spodobało się to kup butelkę!

Dwa złote miesięcznie za dostęp do mniej awaryjnego, ładniejszego i być może bardziej merytorycznego serwisu to faktycznie tak dużo?
O tym niech wypowiedzą się osoby najwyżej postawione.
nie wydaje mi się żeby administracja telepolis zabrała głos w tym temacie.
orson_dzi pisze:Bo jest to możliwe ale z przyczyn różnych utrudniło by im to dostęp do ich poczty, z której w tej branży korzysta się praktycznie cały czas.
czytałem to zdanie 3 razy i dalej nie rozumiem :?

P.S. na obecną chwilę 40% respondentów jest gotowe zapłacić za dostęp do serwisu.
Takie czasy.

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #403191  autor: sumix
 07 maja 2010, 12:39
darmowa konkurencja nie śpi ;)