DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

 #387245  autor: kowcio
 12 lut 2010, 22:27
ROSOMAK pisze:Pożądanym byłoby, gdyby szanowna redakcja od czasu do czasu robiła plebiscyty : przedstawiała kilku pretendentów do testu, a wynik głosowania wskazywałby, który z telefonów będzie testowany. Pozdrawiam.
To nie ma sensu. Testerzy nie są urwani z choinki i wiedzą co warto testować najlepiej ;)
orson_dzi pisze:ROSOMAK napisał/a:
Pożądanym byłoby, gdyby szanowna redakcja od czasu do czasu robiła plebiscyty : przedstawiała kilku pretendentów do testu, a wynik głosowania wskazywałby, który z telefonów będzie testowany.

Nie testuje się to, co się chce ale to, co można dostać od danego producenta.
Po części tak jest...

Poza tym zwróćcie uwagę na to, że np. zostanie zapowiedziany test telefonu xyz, a pojawi się dopiero po kilku dobrych miesiącach. Zawróćcie uwagę na test Nokii 6700 cls, robiony chyba był jakoś w październiku, a dopiero dzisiaj pojawił się na portalu. To nie jest takie proste, jak się komuś wydaje- dostajesz telefon, bawisz się nim 2 tyg, odsyłasz go i już- test jest na portalu ;) Roboty z tym jest od diabła i jeszcze troszkę więcej.

Więc od razu mówię, że gdy zostanie zapowiedziany test jakiegos modelu nie pisać postów po 2-3 tyg na gwałt z pytaniami kiedy będzie ;) Chociaż nie wiem czemu ja to piszę, chyba ktoś inny powinien to napisać ;)

Ale też jestem za takim tematem, w którym będzie jedna osoba- np. SirmarK wpisywał tylko i wyłącznie modele telefonów, które będą testowane... Albo w ogóle zrobić taki zamknięty temat żeby nikt w nim nie postował i tam byłyby informacje wpisywane przez jedną osobę, co przybyło do rąk testera. Jak temat bedzie wolny to na 1000% znajdą się tacy, co będą ciągnąć za język co do terminu i będą marudzić w stylu co tak długo itd...

 #387247  autor: vinc
 12 lut 2010, 22:35
Jestem przeciwny zamkniętym tematom, ponieważ to zaprzecza ideii forum i tyle... Jak coś ma powstać, to otwarte tematy, które są pomocne potencjalnym kupującym jak i dla testera :-) Mimo wszystko to zawsze jest kopalnia wiedzy i wskazówek.

Obrazek

 #387249  autor: kowcio
 12 lut 2010, 22:39
W takim razie ja nie widzę innej opcji niż ta co była "testowana" kilka razy, czyli w odpowiednim dziale temat z taką, a nie inną informacją i dyskusja jest otwarta. Jak będzie jeden temat i będzie w jednej chwili testowanych kilka modeli, to powstanie jeden wielki chaos...

 #387257  autor: vinc
 12 lut 2010, 22:55
kowcio pisze:Jak będzie jeden temat i będzie w jednej chwili testowanych kilka modeli, to powstanie jeden wielki chaos...
Natomiast zamknięty nic nie wnosi, ponieważ powstaną tematy: kiedy? Wtedy SB będzie bombardowane pytaniami. Jedyne wyjście to temacik i odnośnik na główną. Tyle według mnie...

Obrazek

 #387656  autor: yagi
 15 lut 2010, 10:54
Ja jestem za pomysłem. Osobny dział na forum: Testy Telepolis i Testy Czytelników. Będą śmieci tam pisane to się zrobi porządek a może to być cenne źródło komentarzy (nie to co w bazie telefonów) i ubędzie postów w JTW ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #387798  autor: babeo
 15 lut 2010, 20:16
kowcio pisze:Zawróćcie uwagę na test Nokii 6700 cls, robiony chyba był jakoś w październiku, a dopiero dzisiaj pojawił się na portalu.
Nie znam szczegółów dlaczego tak a nie inaczej, ale bez odpowiedniego komentarza można pomyśleć, że .... no jajca normalnie :wink:

 #387934  autor: stypulkovski
 16 lut 2010, 12:12
I kolejne info - tym razem z komentarza LuiN'a pod testem 6303 classic:
w najbliższym czasie pojawi się mój test Samsunga Ommia II, potem będzie test tańszego, ale myślę, że znacznie ciekawszego Samsunga I5700 Galaxy i na deser coś nietypowego - Nokia Booklet (to jednak nie będzie jakiś wielki artykuł).

 #389372  autor: Groch
 23 lut 2010, 14:23
Kiedy test Bookleta?

 #389468  autor: babeo
 23 lut 2010, 20:37
Groch pisze:Kiedy test Bookleta?
Nie o to chodzi w tym temacie, a z resztą z jego założeń i tak nic nie wyszło, więc w sumie wszystko jedno...

 #389474  autor: Kaczy
 23 lut 2010, 21:03
babeo pisze:Nie o to chodzi w tym temacie
No właśnie, nie o to chodzi, ale na tym by się skończyło, że te zapowiedzi byłyby miejscem gdzie każdy by marudził i dopytywał się o kolejne testy.

...::: Made for loneliness :::...

 #389495  autor: babeo
 23 lut 2010, 22:18
Kaczy pisze:No właśnie, nie o to chodzi, ale na tym by się skończyło, że te zapowiedzi byłyby miejscem gdzie każdy by marudził i dopytywał się o kolejne testy.
Jest to chowanie głowy w piasek i odsuwanie od siebie problemu, lub na bzdety zwalanie, że się czegoś nie da zrobić. Wystarczyłoby na początku tematu (przez osobę uprawnioną) napisać wprost jaki jest jego sens oraz zaznaczyć, że osoby nie stosujące się będą karana ostrzeżeniami.

 #389518  autor: Sirmark
 23 lut 2010, 23:24
kROSOMAK pisze:Pożądanym byłoby, gdyby szanowna redakcja od czasu do czasu robiła plebiscyty : przedstawiała kilku pretendentów do testu, a wynik głosowania wskazywałby, który z telefonów będzie testowany. Pozdrawiam.
Nie ma na takie zabawy szans. Po pierwsze nie ma tak, ze wszystko co sie chce jest w danej chwili dostepne do testow. Po drugie ja wybieram z dostepnych modeli, to co jest ciekawe, kierujac sie swoja ocena.
babeo pisze:kowcio napisał/a:
Zawróćcie uwagę na test Nokii 6700 cls, robiony chyba był jakoś w październiku, a dopiero dzisiaj pojawił się na portalu.

Nie znam szczegółów dlaczego tak a nie inaczej, ale bez odpowiedniego komentarza można pomyśleć, że .... no jajca normalnie :wink:
Czasami sie zdarza tak, ze jakis telefon zostaje uwalony przez nas i czekamy na nowy egzemplarz. Czasami jest tak, ze przed publikacja okaze sie, ze cos nie tak zrobilismy z testem i znow czekamy na ponowne podeslanie, a czasami jest tak, ze dostajemy telefon, ale w miedzyczasie jakies rozne okolicznosci sprawiaja, ze dany test nie zostal skonczony przez odeslaniem telefonu - wtedy musimy telefon ponownie sciagnac. Ten ostatni przypadek spotkal 6700.

Z to, ze zdjecia sa zrobione wczesniej nie oznacza, ze test zostal skonczony.

Nie jest na pewno tak ze test przelezal niewstawiony pare miesiecy.

Faktem jest, ze przygotowanie testu, zrobienie foto/wideo, obrobka, a potem wstawienie na strone to strasznie duzo czasu zabiera. Czesto zabiera to wiecej czasu niz bym chcial, ale jest nas malo, a szczegolnie daje sie we znaki to ze jestesmy w roznych miastach.
Gdybysmy byli w jednym miejscu byloby z logistyka przygotowania testu o wiele prosciej.

Groch pisze:Kiedy test Bookleta?
jak LuiN wroci z Cebitu, to pewnie cos napisze, potem ja wezme bookleta i jakos wspolnie porownamy do samsunga NC10. Sadze, ze gdzies polowa marca jest realnym terminem.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 11:17 przez Sirmark, łącznie zmieniany 1 raz.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #389540  autor: Groch
 24 lut 2010, 08:28
Dzięki za info.

 #396293  autor: user_delete5
 30 mar 2010, 09:54
Nie chce zakładać nowego tematu więc tutaj napisze... chodzi mi dokładnie o test Iphona 3GS...

Pod testem Samsunga i8910HD znalazłem taką wypowiedz LuiN'a z 2009-11-20 00:49:09

- test 3GS będzie bardzo dopieszczonym artykułem; pierwsze 15 tys. znaków już Q! napisał, czekamy jeszcze drugie i do tego będzie komentarz mój (a być może też Witka i Sirmarka) jako użytkowników iPhone'ów 3G i 3GS. Także będzie kilka punktów widzenia i spora porcja multimediów. Zaznaczę tylko, że nie będzie to praca zbiorowa i tekst Q! nie będzie moderowany w żaden sposób (jak zawsze z resztą). Prace zmierzają już ku końcowi,

Mineło juz pol roku od dnia kiedy "prace zmierzają ku końcowi"... czy tak trudno przez pol roku zakonczyc te prace? a moze redakacja z jakiegoś powodu nam tego tekstu nie pokazuje??? Osobiście nie jestem fanem Iphona stać mnie na niego ale uwazam ze w podobnej cenie sa LEPSZE telefony chodzby Omnia lub HTC czekam na pożadny test ktory merytorycznie porowna te telefony... ostatnio natknąlem sie na Skandaliczny moim zdaniem test tego telefonu na portalu GOL(zainteresowani tematyka wiedza o jaki poral chodzi) i autor napisal w nim ze Iphon to "najlepszy telefon ktory spelni wymagania 99% osob" chcialbym poznać co o tym sądzi redakacja Telepolis.pl :)

Ps oczywiście nie chce żebyście sie poczuli ze ja(zwykly uzytkownik) żadam czegoś od redakcji to są luzne stwierdzenia wyrazające tylko chęci :)

Pozdrawiam

 #396318  autor: babeo
 30 mar 2010, 14:09
gorliwy17 pisze:Ps oczywiście nie chce żebyście sie poczuli ze ja(zwykly uzytkownik) żadam czegoś od redakcji to są luzne stwierdzenia wyrazające tylko chęci
Z założenia temat miał innych charakter. Wykluczający odpowiedzi na takei posty jak Twój. Telepolis.pl nie jest demonem szybkości. Oczekujsz testu - poszukaj na innych serwerach, a tu spokojnie czekaj :-)

 #396328  autor: Sirmark
 30 mar 2010, 14:34
gorliwy17 pisze:Mineło juz pol roku od dnia kiedy "prace zmierzają ku końcowi"... czy tak trudno przez pol roku zakonczyc te prace? a moze redakacja z jakiegoś powodu nam tego tekstu nie pokazuje???
no niestety to nie zawsze takie proste. Pare pastow wczesniej pisalem, ze czesto mamy jakies roznowne problemy.
Przypadek 3GS to przypadek szczegolny. Najpierw Witek mial o nim cos napisac, podem Q! zaczal i z roznych wzglegow w pewnym momencie myslalem, ze chyba nie powstanie.
Ale potem z pomoca LuiNa test zostal skonczyny. Bedzie dzis lub za dwa dni.
W zaleznosci co pierwsze.
Chcialem szczegolnie, aby Q! test napisal, bo on jako jedyny z nas nie byl za bardzo zadowolony z tego urzadzenia. I wydaje mi sie ze to co powstalo bedzie bardzo obiektywne.
gorliwy17 pisze:ostatnio natknąlem sie na Skandaliczny moim zdaniem test tego telefonu na portalu GOL(zainteresowani tematyka wiedza o jaki poral chodzi) i autor napisal w nim ze Iphon to "najlepszy telefon ktory spelni wymagania 99% osob" chcialbym poznać co o tym sądzi redakacja Telepolis.pl :)
no moze nie 99%, ale spelnia oczekiwania sporej wiekszosci uzytkownikow.
Tu nie chodzi o jakas ideologie, ale jesli komus ulomnosci nie przeszkadzaja, to ten sprzet spelni oczekiwania, a nawet sprawi, ze bedzie uzywac wiekszej ilosci funkcji..
Mam przyklad z moja lepsza polowa. Dostala iPoo na 3 dni na potestowanie i juz mi go nie oddala. Do tego zaczela kosztac intensywnie z poczty, z internetu i z dostepnych tam aplikacji, czego nie robila na innych telefonach, bo nie miala do tego cierpliwosci.
Zreszta mialem problem, ze znalezieniem dla niej nowego telefonu. Wczesniej miala SE K800 i nic nowego ze sprzetu jakos nie moglo jej zadowolic.

Ale od strony zaawansowanych uslug. Czy w twoim jakims HTC na windowsie (6.1) da sie zsynchronizowac wiecej niz jeden kalendarz z MS Exchange ? a na iPoo sie da i ladnie to obsluguje.
gorliwy17 pisze:Ps oczywiście nie chce żebyście sie poczuli ze ja(zwykly uzytkownik) żadam czegoś od redakcji to są luzne stwierdzenia wyrazające tylko chęci
jak krytyka jest merytoryczna a do tego sluszna to ja tylko z pokora moge pochylic glowe. Ja mam swiadomosc, ze pewne rzeczy mozna lepiej i szybciej robic, walcze z tym, ale nie zawsze sie wszystko udaje. W przypadku testow, testerzy pisza przy okazji dla nas, maja swoja prace i tez ciezko czasami ich zmusic do jakichs szczegolnych terminow. Choc ze mna lekko nie maja.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #396438  autor: vinc
 30 mar 2010, 23:01
babeo pisze:Oczekujsz testu - poszukaj na innych serwerach, a tu spokojnie czekaj :-)
Uważasz, że nie warto?

Obrazek

 #396474  autor: babeo
 31 mar 2010, 08:10
vinc pisze:babeo napisał/a:
Oczekujsz testu - poszukaj na innych serwerach, a tu spokojnie czekaj :-)

Uważasz, że nie warto?
A czy ja coś takiego powiedziałem? Powiedziałem tylko, że test wspomnianego 3GS już jest na innych portalach (nie wnikam w ich treść), a jeżeli bardzo zależy mu na teście firmowanym przez telepolis.pl to musi zwyczajnie poczekać, gdyż ponaglania nic tu nie da.

 #396502  autor: user_delete5
 31 mar 2010, 11:39
babeo jakbyś przeczytał uważnie moja poprzednią wypowiedz to byś zauwazył ze ja ZNALAZŁEM test Iphona 3GS na portalu GOL(ktory uwazam za skandaliczny i całkowicie nie obiektywny) chcę poprostu poznać opinie Telepolis.pl na temat tego telefonu dlaczego czekam TUTAJ na test

Wogule bym o tym teście nie napisal gdyby nie to ze LuiN napisal ze prace sa na ukończeniu i ze było to prawie pół roku temu :)
Nie chciałem nikogo popędzać bo lepiej poczekać dłużej i mieć coś dobrego do poczytania niż krocej i sie zawieść :)

PS szanowna redakcjo czy jest szansa na test telefonu LG GW620 to jest jedyny telefon z dotykowym ekranem, Androidem wideorozmowami i Radiem(czyli idealnie spełniający moje wymagania i myśle ze wielu osob również :P)

 #396505  autor: Sirmark
 31 mar 2010, 12:08
gorliwy17 pisze:PS szanowna redakcjo czy jest szansa na test telefonu LG GW620 to jest jedyny telefon z dotykowym ekranem, Androidem wideorozmowami i Radiem(czyli idealnie spełniający moje wymagania i myśle ze wielu osob również
GW620 mam go zapisanego, ale nie pamietam czy go nie mieli jeszcze dostepnego na testy, czy po prostu w danej chwili nie mieli.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew