DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #31297  autor: dr_dv
 21 lis 2005, 15:04
Reklamy wyskakujące we flashu każdy zna i w sumie jeżeli są w małym okienku gdzieś z boku lub u góry i nie migają zbytnio da się z nimi żyć. Zauważyłem jednak (nie tylko tu, ale na Telepolis mnie to bardziej dotknęło), że reklamy rozrastają się coraz bardziej. Jest to o tyle denerwujące, że gdy otworzę kilka okien z kolejnymi tematami (Opera), zużycie procesora wynosi 100% i czasami zdarza się zwis. Dopiero po ostrożnym pozamykaniu wszystkich reklam można znowu używać komputera. W IE, z którego korzystam rzadko, również zużycie procesora sięga 100% i spowalnia całość do tego stopnia że się nie da nic zrobić.

Ostatecznym impulsem do napisania tego posta, była reklama, która pojawiła się dziś (chyba Nowego Dnia), zakrywająca cały ekran i powodująca że każde przesunięcie kursora "mazało" pieniędzmi po ekranie.

Czy firmy zajmujące się reklamą nie korzystają z wyników ankiet i opinii ludzi? Nie czytają publikacji na temat reklamowania towaru? Wpychanie reklam do gardła siłą tylko odrzuca i powoduje złe skojarzenia, tak tutaj jak i w przypadku skrzynki pocztowej - nie email, zwykłej - zapchanej makulaturą każdego dnia.

Nie chcę "mazać pieniędzmi po ekranie", nie chcę zagrać w gierkę na szybko podczas ładowania strony, nie chcę dodatkowego ułatwiającego pracę paska zadań itp, itd... Do cholery, ludzie, czy myślicie, że jak się będzie kogoś irytować i drażnić durnymi animacjami wyskakującymi wszędzie i zawsze to w końcu pójdzie kupić? Wręcz przeciwnie...

Moje wkurzenie nie jest oczywiście adresowane do serwisu Telepolis, bo wiem że to nie Wy jesteście autorami reklam. Reklama w internecie przechodzi już powoli z kategorii "denerwująca" do "absurdalna" i skoro teraz już jest tak agresywna, strach pomyśleć, co będzie dalej.

 #31298  autor: WitekT
 21 lis 2005, 15:07
Ano - to jest niestety denerwujące. Najbardziej denerwują mnie takie reklamy wyskakujące, w ktorych cieżko wypatrzeć krzyżyk zamykający ją... Brrr, fatalne.

 #31300  autor: Vin
 21 lis 2005, 15:17
Zgadzam sie z wami całkowicie :!: Też miałem tą reklame "Nowego dnia"I zacił mi sie komp :evil: :!:

 #31302  autor: Irek
 21 lis 2005, 15:20
Każdego denerwują reklamy, a Telepolis musi przecież mieć pieniądze na funkcjonowanie. Admini też muszą z czegoś żyć. :wink:

"And one more thing..."

 #31307  autor: piotrz
 21 lis 2005, 15:49
taak..straszne są też te co wyskakują na gg...
jedną nawet musiałem wyłączyć menedzerem, bo mi kompa zacieła!!! :shock:

reklamy są do przyjęcia, jeżeli nie wyskakują i nie latają za myszką :?

 #31323  autor: Irek
 21 lis 2005, 16:22
piotrz pisze:reklamy są do przyjęcia, jeżeli nie wyskakują i nie latają za myszką :?
Najbardziej denerwuje mnie coś takiego czego nie mogę zamknąć. :evil:

"And one more thing..."

 #31372  autor: mol
 21 lis 2005, 19:27
Mnie wkurza ta reklama z tymi pieniędzmi co wyskakują i podążają za kursorem, ale rozumiem że stronka musi z czegoś czerpać kase :D

 #31374  autor: dr_dv
 21 lis 2005, 19:36
Mnie jak na złość wyskakuje za każdym razem jak wchodzę tu na forum, oczywiście kilka razy na nią kliknąłem przypadkowo. Wcześniej miałem ochotę kupić ten Nowy Dzień, zobaczyć co to. Ale przez tę reklamę nie kupię i stronę która mi się otwiera zamykam zanim się zdąży coś załadować.

 #31376  autor: mol
 21 lis 2005, 19:42
dr_dv pisze:Mnie jak na złość wyskakuje za każdym razem jak wchodzę tu na forum, oczywiście kilka razy na nią kliknąłem przypadkowo. Wcześniej miałem ochotę kupić ten Nowy Dzień, zobaczyć co to. Ale przez tę reklamę nie kupię i stronę która mi się otwiera zamykam zanim się zdąży coś załadować.
Ja także wyłaczam zanim sie załaduje ale czasem kilkne przez przypadek :/

 #31379  autor: WitekT
 21 lis 2005, 19:53
Dziś Nowy Dzień zdecydowanie poszedł po bandzie... Uwierzcie lub nie - po raz pierwszy w życiu skorzystałem z blokera reklam (standardowa funkcja w Maxthonie). Heh, na szczęście ta akcja reklamowa jest przewidziana tylko do północy, bo bym chyba zrezygnował normalnie z tej reklamy...

Dym jest na wszystkich stronach, które obsługuje Adnet. Ludzie na GoL też się męczą. ;)

 #31381  autor: Bobb
 21 lis 2005, 20:20
A juz myslalem ze bede musial odpoczac od forum. Irytuje mnie ta reklama...

Allways look at the bright side of life :D

Najlepsze TAPETY w sieci www.tapetki.bo.pl

 #31388  autor: WitekT
 21 lis 2005, 20:39
Jakby miała być choćby jeden dzień dłużej, to byśmy za nią serdecznie podziękowali - pieniądze by się pewnie przydały, ale na pewno nie takim kosztem...

 #31389  autor: piotrz
 21 lis 2005, 20:40
chyba już nikt nie kupi nowego dnia :-D :wink:

 #31391  autor: WitekT
 21 lis 2005, 20:41
A żebyś wiedział - ta akcja odniesie zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego...

 #31396  autor: Bobb
 21 lis 2005, 20:47
Marka na pewno bedzie bardziej rozpoznawalna, ale nie jestem pewien czy dobrze kojarzona. Ja ich nie kupie. Wole co dziennie rano po drodze na uczelnie wziac darmowe gazety...

Allways look at the bright side of life :D

Najlepsze TAPETY w sieci www.tapetki.bo.pl