DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

Jesteś za czy przeciw powstaniu takiego działu - zapoznaj się wcześniej z moim postem

Za
19
100%
Przeciw
Brak głosów
0%
Nie mam zdania
Brak głosów
0%
 #31223  autor: kubako
 20 lis 2005, 21:27
Witam,
zamieściłem wczoraj mały test mojego telefonu (można go znaleźć TU). Zrobiłem to ponieważ każdy (lub niemal każdy) kto ma w planach zakup nowego aparatu szuka różnych opinii na temat poszczególnych modeli. Portal Telepolis zapewnia solidną bazę testów, jednak możliwości autorów są ograniczone i nie każdy telefon rzecz jasna można przetestować.
Stąd moja propozycja utworzenia działu "Testy użytkowników" gdzie umieszczano by "artykuły" na ten temat.

Zaraz się odezwą głosy, że po co coś takiego robić, skoro można szukać na forum w poszczególnych grupach (np. w Nokii lub Siemensie). Ale z własnego doświadczenia wiem, że aby odnaleźć rzeczową opinię na temat telefonu należy poświęcić mnóstwo czasu, który zlatuje na przeglądaniu wiadomości w stylu "mój Siemens c70 jest lepszy niż twoja Nokia 6020" itd. Gdyby solidne i rzeczowe opinie znalazły się w jednym dziale można było by szybko i bardzo łatwo odnaleźć to co nas interesuje.

Forma takiego testu powinna być ustalona według jakiegoś standardu. Powinny istnieć jakieś ramy na jakich należy się opierać - swego rodzaju plan pracy (jak w podstawówce).

Taki test każdy mógłby zamieścić w dziale odpowiednim dla marki a jeśli spełniałby on wymagania, moderator mógłby go przesunąć do działu "Opinie użytkowników".

Co sądzicie o takim pomyśle? Być może trochę zagmatwałem, więc jeśli są jakieś wątpliwości to postaram się wyjaśnić. :-)

 #31225  autor: WitekT
 20 lis 2005, 21:29
Hmmm... Pomysł ciekawy. :)
Powiem więcej - jeżeli test będzie na prawdę ciekawy, nie będzie go u nas w bazie, to jesteśmy skłonni rozważyć jego umieszczenie w dziale ARTYKUŁY w głównym portalu i nawet dać na pół litra (jak się jest pełnoletnim). ;)

 #31226  autor: pawelek32
 20 lis 2005, 21:33
czemu tylko na pół litra???
normalnie kpiny!!!!!!!

z poważaniem

 #31227  autor: kubako
 20 lis 2005, 21:33
Ale kiedyś czytałem, że na przeszkodzie w publikowaniu takich testów na stronie stoją jakieś problemy natury prawnej - chodzi o prawa autorskie... Ale nie wiem, czy dobrze mówię, bo przyznam szczerze, że jestem lekko zmęczony :-)

 #31231  autor: piotrz
 20 lis 2005, 21:39
przydało by się taki cuś, ale najpopularniejsze telefony już zostały przetestowane przez adminów... :)

 #31235  autor: Dragon
 20 lis 2005, 21:42
tylko ze najpopularniejsze telefony to nie wszystko, ja bym sobie chetnie przeczytal o Motoroli Mpx200, NECu Xelibri itp a do tych telefonwo redakcja ma ograniczony dostep

 #31239  autor: WitekT
 20 lis 2005, 21:47
kubako pisze:Ale kiedyś czytałem, że na przeszkodzie w publikowaniu takich testów na stronie stoją jakieś problemy natury prawnej - chodzi o prawa autorskie... Ale nie wiem, czy dobrze mówię, bo przyznam szczerze, że jestem lekko zmęczony :-)
Zgadza się - ale jak zapłacimy i podpiszemy umowę to wtedy problemów nie ma. :)
Jak ktoś niepełnoletni, to podpisuje opiekun prawny. :)

 #31299  autor: Irek
 21 lis 2005, 15:13
Panowie, też jestem za, ale tylko w przypadku jesli testy będą robione przez odpowiednie osoby. Przed opublikowaniem takiego testu, będzie go musiał oczywiście zaakceptować Admin.

"And one more thing..."

 #31308  autor: piotrz
 21 lis 2005, 15:53
ważne też, żeby to były testy telefonów, które ktoś miał CO NAJMNIEJ przez 2 tygodnie-żeby nie było testów telefonów "koleżanki z klasy" :)

 #31310  autor: dr_dv
 21 lis 2005, 16:02
Świetny pomysł!!! Najcenniejsze są opinie użytkowników, którzy zdążyli się już oswoić z danym modelem i są w stanie napisać jak sprawuje się podczas codziennego użytkowania. Znacznie więcej można się z nich dowiedzieć, niż z testów, gdzie testujący miał telefon 2 dni i zdążył go poznać jedynie pobieżnie.

 #31373  autor: mol
 21 lis 2005, 19:30
Narazie wszyscy są za. Ja także popieram ten pomysł :-)

 #31384  autor: Frasio
 21 lis 2005, 20:30
Ja też jestem za ale może nie uznawajmy tego za testy bo za testy to Witek wg prawa by musiał nam coś dawać, a powiedzmy, że to się może nazywać "opinia" ;)

Obrazek

 #31386  autor: WitekT
 21 lis 2005, 20:38
Na forum można pisać wszystko. ;) Tu problem nie ma. ;)

 #31390  autor: Bobb
 21 lis 2005, 20:40
Najwyzej Witek za Artykul w ramach zaplaty bedzie wysylal polifoniczny dzwonek :D

Allways look at the bright side of life :D

Najlepsze TAPETY w sieci www.tapetki.bo.pl

 #31397  autor: piotrz
 21 lis 2005, 20:52
lub do wyboru:
gra java
gra symbian
aplikacja
tapeta
logo
dzwonek mono
dzwonek poli
dzwonek real
logo
sms graficzny
:-D :wink:

 #31399  autor: Skarpyta
 21 lis 2005, 20:55
WitekT pisze:Hmmm... Pomysł ciekawy. :)
Powiem więcej - jeżeli test będzie na prawdę ciekawy, nie będzie go u nas w bazie, to jesteśmy skłonni rozważyć jego umieszczenie w dziale ARTYKUŁY w głównym portalu i nawet dać na pół litra (jak się jest pełnoletnim). ;)
nawet jednego kieliszeczka nie da cie to przynajmniej lizaczek :-D

Obrazek
Obrazek

 #31414  autor: kubako
 21 lis 2005, 22:12
jesito pisze:Panowie, też jestem za, ale tylko w przypadku jesli testy będą robione przez odpowiednie osoby. Przed opublikowaniem takiego testu, będzie go musiał oczywiście zaakceptować Admin.
No właśnie też tak uważam, dlatego myślę, że można robić tak - ktoś publikuje swój test w dziale np. Nokia i daje tytuł "Nokia 6020 - opinia (test) użytkownika" no i pod tym postem będzie dyskusja czy przerzucić do działu "Testy użytkowników". Ostateczną decyzję podejmie admin po zapoznaniu się z opinią walnego zgromadzenia forumowiczów :-)
Co do tego, żeby robiły to odpowiednie osoby, to chyba nie będzie tych testów tak wiele żebyśmy mieli kłopoty z zauważeniem i odrzuceniem "plew".

 #31454  autor: Sirmark
 22 lis 2005, 01:20
WitekT pisze:Hmmm... Pomysł ciekawy. :)
Powiem więcej - jeżeli test będzie na prawdę ciekawy, nie będzie go u nas w bazie, to jesteśmy skłonni rozważyć jego umieszczenie w dziale ARTYKUŁY w głównym portalu i nawet dać na pół litra (jak się jest pełnoletnim). ;)
taa, jestem za..
juz dawno kiedys myslalem o czyms takim, jeszcze za czasow tworzenia tylko dla WP.pl
ale tak pomysl umarl z powodu przeszkod prawno-technicznych.
nie bylo tam tez forum.

tutaj jest i forum a i inne mozliwosci sie moga znalezc :)
Ciesze sie ze z tym pomyslem sie przypomniales. bo ja go odlozylem na polke i inne sprwy go przysypaly ;)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #31579  autor: kubako
 22 lis 2005, 21:06
Aha - mam jeszcze jedną myśl. Strasznie mnie irytuje kiedy przeglądam posty i zamiast odpowiedzi na temat widze różne bzdury w stylu
czemu tylko na pół litra???
normalnie kpiny!!!!!!!
(pawelek32 - nie miej do mnie pretensji - chciałem tylko podać przykład postu offtopic).
No i moim zdaniem moderatorzy powinni w nowoutworzonym dziale takie posty po prostu wycinać, żeby pod testem znajdowały się tylko opinie na temat danego modelu, co zapobiegnie bałaganowi...

 #31583  autor: kalin
 22 lis 2005, 21:15
Offtopikowo dodam od siebie ze z calego forum takie posty powinny byc usuwane.Wylaczajac oczywiscie HP.

Co do tematu to mysle ze prosciej byloby poprostu wysylac je adminowi na meila.Gdy ten by go zaakceptowal link do testu pojawialby sie w nowo utworzonym temacie i dopiero wtedy zaczela by sie dyskusja.Na dobra sprawe jest to odwrocony pomysl kubako :wink: