DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1125621  autor: frasag
 16 gru 2021, 19:29
Czy tradycyjnym zwyczajem będzie nagroda? Jakieś propozycje od Redakcji i od czytelników? Ja miałem faworyta: Huawei. ale wiem, że to problem złożony i nie chcę nikogo obrażać. Wpisujcie swoje propozycje.
 #1125622  autor: Remington
 16 gru 2021, 19:38
Mój główny kandydat to prawodawcy za całokształt legislacji. Wszystkie pomysły, z których się później wycofywali rakiem lub zamiatali pod dywan - nie jeden konkretny, ale całokształt. Nie dostrzegłem żadnego jaki dałby korzyści klientom czy rynkowi. Szło to w parze z faktem, że tego co robić powinni i za co biorą niemałe pieniądze, nie zrobili - mam na myśli uchwalenia nowego Prawa telekomunikacyjnego na czas. Tym sposobem postanowienia takie jak zwrot resztówek z prepaidów nadal zależą od dobrej woli operatorów, bo decyzje prezesa UOKiK nie są źródłem prawa. Jednocześnie przepisy o rejestracji prepaidów są tak samo dziurawe jak były i rząd nie kwapi się ani do ich zniesienia, ani do uszczelnienia.

Na drugim miejscu Plus za wprowadzenie opłaty za nieaktywność kont prepaid. Czyli czyszczenie w majestacie prawa kont kart leżących w szufladach. Coś podobnego miał dotąd tylko Play w bezterminowej taryfie Odnowa, tymczasem Plus wprowadził to w każdej.

@frasag
A co powiesz na dzisiejsze doniesienia Washington Post o Huawei? Pytam w kontekście Twojej nominacji. Jak dla mnie wiadomo, że żadna znacząca firma działająca w kraju totalitarnym nie oprze się reżimowi i grzecznie wykona wszystko co jej każą, w przeciwnym razie podzieli los Jukosu.
 #1125644  autor: mariusz9a
 17 gru 2021, 09:20
Remington pisze:Na drugim miejscu Plus za wprowadzenie opłaty za nieaktywność kont prepaid. Czyli czyszczenie w majestacie prawa kont kart leżących w szufladach. Coś podobnego miał dotąd tylko Play w bezterminowej taryfie Odnowa, tymczasem Plus wprowadził to w każdej.
I do tego genialna niedawna promocja "Mikołajkowa", którą najpierw dali dla abo a potem pięknie pokazali tym klientom środkowy palec :-D
Zresztą Plus w ostatnich miesiącach zszedł na psy - tyle awarii co było od września, to nie było przez ostatnie 20 lat :-P
 #1125677  autor: Remington
 17 gru 2021, 17:55
Remington pisze:
16 gru 2021, 19:38
Wszystkie pomysły, z których się później wycofywali rakiem lub zamiatali pod dywan - nie jeden konkretny, ale całokształt.

O, nawet dziś mamy przykład - uchwalony tzw. Lex TVN. Nie wnikam w sens tych regulacji czy intencje. Tylko w jakość tego przepisu, bo to kolejny przykład bubla: z wielkim szumem przyjęto prawo, do obejścia którego wystarczy jedynie sprzedać 51% udziałów Niemcom 😂.
 #1125681  autor: Remington
 17 gru 2021, 19:02
Tak, to jeden z pomysłów, które miałem na myśli mówiąc o całokształcie prawodawstwa.