DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1124076  autor: jarekb11
 06 lis 2021, 12:22
Witam . Dwa lata temu powstała ankieta (której autorem jest admin LuiN) viewtopic.php?f=6&t=129536
74% użytkowników opowiedziało się za blokowaniem gości więc dla czego cały czas "goście" mogą komentować??
Proszę o wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2021, 15:07 przez jarekb11, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1124079  autor: iphoneski
 06 lis 2021, 13:04
Przez długi czas nie mogli. Mogą znowu od jakichś trzech miesięcy. Też się nad tym zastanawiam – większość z nich spamuje, piszę bzdury albo obraża innych bez powodu. Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że redakcja chciała sobie zwiększyć liczbę odsłon.
 #1124080  autor: Remington
 06 lis 2021, 13:29
Litości… popraw tytuł, bo wygląda jak niektóre z tych komentarzy. Co do meritum jednak pełna zgoda.

Edit: Sam poprawiłem, bo na to nie dało się patrzeć.
 #1124090  autor: frasag
 06 lis 2021, 21:33
To akurat wyjaśniał już Szef Telepolisa. To nie adresy gości, tylko adres serwera tego portalu. Ale fakt jest faktem, że znowu robi się śmietnik i trudno nad tym zapanować.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2021, 21:55 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Nie powielaj posta, pod którym piszesz
 #1124091  autor: iphoneski
 06 lis 2021, 22:19
Wiecie, choćby wirtualne media piszą 3 razy w tygodniu o Trójce. Temat głośny, komentowanie bez logowania, ludzie się tam wyzywają i pieniążki się zgadzają. Tak mi się nasunęło...
 #1124129  autor: LuiN
 08 lis 2021, 09:49
Zależy nam na dyskusji Czytelników. Sama liczba komentarzy nie przekłada się na liczbę odsłon, także nie jest to tak jak pisze iphoneski. Rozważaliśmy kolejny raz już przejście na Disqusa i zamiast tego testowo przywróciliśmy w wakacje możliwość komentowania. Póki co, komentarze niezarejestrowanych użytkowników zostają.
 #1124130  autor: Remington
 08 lis 2021, 10:25
iphoneski pisze:
06 lis 2021, 22:19
Wiecie, choćby wirtualne media piszą 3 razy w tygodniu o Trójce. Temat głośny, komentowanie bez logowania, ludzie się tam wyzywają i pieniążki się zgadzają. Tak mi się nasunęło...

Moim zdaniem, tam dyskutują tylko trolle. A to dlatego, że pod artykułem widać tylko pierwsze 3 czy 4 komentarze (ścigają się wiec kto pierwszy), aby ujrzeć pozostałe trzeba przełączać podstrony, czego nikomu na/za darmo się nie chce.
 #1124134  autor: jarekb11
 08 lis 2021, 11:23
LuiN pisze:
08 lis 2021, 09:49
Zależy nam na dyskusji Czytelników. Sama liczba komentarzy nie przekłada się na liczbę odsłon, także nie jest to tak jak pisze iphoneski. Rozważaliśmy kolejny raz już przejście na Disqusa i zamiast tego testowo przywróciliśmy w wakacje możliwość komentowania. Póki co, komentarze niezarejestrowanych użytkowników zostają.
No cóż Skoro bardziej zależy wam na kliknięciach to sorry ale ja nie zamierzam się wk***wiać i czytać bzdur wymyślanych przez gości którzy nie mają na tyle cywilnej odwagi by się podpisać .

Poza tym po co robicie ankiety na forum , aby potem sie wypiąć na nie???
 #1124141  autor: LuiN
 08 lis 2021, 13:15
jarekb11 pisze:
08 lis 2021, 11:23
No cóż Skoro bardziej zależy wam na kliknięciach to sorry ale ja nie zamierzam się wk***wiać i czytać bzdur wymyślanych przez gości którzy nie mają na tyle cywilnej odwagi by się podpisać .

Poza tym po co robicie ankiety na forum , aby potem sie wypiąć na nie???
Najwięcej krzyku robią ci, których sprawa nie dotyczy. W ciągu blisko 10 lat napisałeś pod newsami całe 5 komentarzy.

Komentarze są domyślnie zwinięte i odindeksowane, kompletnie nie mają wpływu na liczbę odsłon tekstów. 100 komentarzy to 100 odsłon, tak mocno komentowanych tekstów praktycznie nie ma. Przy kilkunastu milionach odsłon całego serwisu, udział komentarzy jest żaden.
 #1124144  autor: jarekb11
 08 lis 2021, 13:33
LuiN pisze:
08 lis 2021, 13:15
jarekb11 pisze:
08 lis 2021, 11:23
No cóż Skoro bardziej zależy wam na kliknięciach to sorry ale ja nie zamierzam się wk***wiać i czytać bzdur wymyślanych przez gości którzy nie mają na tyle cywilnej odwagi by się podpisać .

Poza tym po co robicie ankiety na forum , aby potem sie wypiąć na nie???
Najwięcej krzyku robią ci, których sprawa nie dotyczy. W ciągu blisko 10 lat napisałeś pod newsami całe 5 komentarzy.
Ponieważ dobrze ponad rok byłem nieobecny na Telepolis bo utraciłem dane logowania, dopiero niedawno znalazłem hasło.
Zresztą.... co ma piernik do wiatraka???
Nie wszyscy muszą komentować a czytają artykuły.
W tej sytuacji nie wiem czy warto.
Jak widać nie tylko ja tak uważam.
 #1124146  autor: mariusz9a
 08 lis 2021, 13:42
A ja Wam powiem, że nie ma przymusu czytania komentarzy - sam robię to rzadko i jestem zdrowszy (czasami nawet cos skomentuję) :-) Po co się denerwujecie takimi pierdołami? Zawsze można na forum założyć temat, skoro jest on aż tak istotny, i tu popisać z "normalnymi" użytkownikami :-)
 #1124152  autor: frasag
 08 lis 2021, 14:41
No ja nie uważam, że jest aż tak źle. Chętnie bym widział rozwijane NAJNOWSZE, bo 5 komentarzy bez możliwości rozwinięcia to troszkę mało, żeby być na bieżąco. Często komentarz napisze ktoś lepiej zorientowany w temacie i mogę się czegoś nauczyć. Nawet na błędy w pisowni nie zwracam uwagi- zdarzają się każdemu. Ale niezbyt grzeczne- żeby nie napisać chamskie niektóre komentarze- to mnie trochę boli.
 #1124155  autor: Remington
 08 lis 2021, 16:06
To się tyczy całego internetu: błędy w pisowni mają duże znaczenie destrukcyjne niestety, które nie jest doceniane. One się „opatrują” i oczy przestają je wyłapywać jako coś nienaturalnego, oprócz zwykłej ortografii pełno jest błędów typu „tym osobą” itp. Kiedyś ludzie czytali gazety, one były po korekcie zawodowych korektorów. Teraz czytają to co produkuje każdy kto chce w komentarzach, na Fb itd. To taka kropla drążąca skałę, przez mnogość usypiająca czujność i ostatecznie powodująca powielanie błędów.

Z drugiej strony nie jest rolą moderatorów poprawiać błędy kogoś kto nie umie pisać - na forum tego nie robimy.
 #1124169  autor: mp107
 08 lis 2021, 21:09
Jako kompromis między możliwością komentowania w postaci anonimowej, a ryzykiem "zakrzyczenia" dyskusji można by dodać domyślną, ale opcjonalną możliwość sortowania komentarzy po ocenie posta malejąco. Wtedy najbardziej pozytywnie ocenione komentarze byłyby widoczne "na wierzchu", a te o gorszej reputacji - dalej. To powinno wyeliminować "wyścig o pierwszy komentarz" oraz zredukować widoczność tych najgorzej ocenianych komentarzy. Pozostawałaby jednak kwestia wątkowania komentarzy - przy zastosowaniu powyższej zmiany pozostawienie tego mechanizmu spowodowałoby, że pod dobrze ocenionym postem rozpoczynającym wątek mogłyby pozostać dobrze widoczne negatywne komentarze z tego samego wątku. Z kolei usunięcie tego mechanizmu zaburzyłoby kolejność dyskusji w przypadku, gdy pojawiło się w komentarzach pytanie i tam też oczekiwana (lub szukana) byłaby odpowiedź na nie.

Ale czy taka idea (lub jej modyfikacja) ma sens to powinni ocenić osoby bardziej aktywne w komentarzach ode mnie, bo sam piszę je rzadko, czytam też nieczęsto, więc teraz tylko dzielę się pomysłem do przemyślenia.
 #1134104  autor: frasag
 26 lip 2022, 08:02
Zastanawiałem się od kilku dni, czemu tak mało komentarzy. Teraz wiem, że to nie susza jest powodem, ani nie urlopy- tylko przywrócenie logowania. Oczywiście jestem za i obie moje rączki w górę. (Nie widzę takiej ikonki- jest podobna, ale tylko lewa :smt027 . POZDRAWIAM).