DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1124155  autor: Remington
 08 lis 2021, 16:06
To się tyczy całego internetu: błędy w pisowni mają duże znaczenie destrukcyjne niestety, które nie jest doceniane. One się „opatrują” i oczy przestają je wyłapywać jako coś nienaturalnego, oprócz zwykłej ortografii pełno jest błędów typu „tym osobą” itp. Kiedyś ludzie czytali gazety, one były po korekcie zawodowych korektorów. Teraz czytają to co produkuje każdy kto chce w komentarzach, na Fb itd. To taka kropla drążąca skałę, przez mnogość usypiająca czujność i ostatecznie powodująca powielanie błędów.

Z drugiej strony nie jest rolą moderatorów poprawiać błędy kogoś kto nie umie pisać - na forum tego nie robimy.
 #1124169  autor: mp107
 08 lis 2021, 21:09
Jako kompromis między możliwością komentowania w postaci anonimowej, a ryzykiem "zakrzyczenia" dyskusji można by dodać domyślną, ale opcjonalną możliwość sortowania komentarzy po ocenie posta malejąco. Wtedy najbardziej pozytywnie ocenione komentarze byłyby widoczne "na wierzchu", a te o gorszej reputacji - dalej. To powinno wyeliminować "wyścig o pierwszy komentarz" oraz zredukować widoczność tych najgorzej ocenianych komentarzy. Pozostawałaby jednak kwestia wątkowania komentarzy - przy zastosowaniu powyższej zmiany pozostawienie tego mechanizmu spowodowałoby, że pod dobrze ocenionym postem rozpoczynającym wątek mogłyby pozostać dobrze widoczne negatywne komentarze z tego samego wątku. Z kolei usunięcie tego mechanizmu zaburzyłoby kolejność dyskusji w przypadku, gdy pojawiło się w komentarzach pytanie i tam też oczekiwana (lub szukana) byłaby odpowiedź na nie.

Ale czy taka idea (lub jej modyfikacja) ma sens to powinni ocenić osoby bardziej aktywne w komentarzach ode mnie, bo sam piszę je rzadko, czytam też nieczęsto, więc teraz tylko dzielę się pomysłem do przemyślenia.
 #1134104  autor: frasag
 26 lip 2022, 08:02
Zastanawiałem się od kilku dni, czemu tak mało komentarzy. Teraz wiem, że to nie susza jest powodem, ani nie urlopy- tylko przywrócenie logowania. Oczywiście jestem za i obie moje rączki w górę. (Nie widzę takiej ikonki- jest podobna, ale tylko lewa :smt027 . POZDRAWIAM).
 #1134119  autor: iphoneski
 26 lip 2022, 16:32
Ja zaprzestałem pisania komentarzy po dopuszczeniu gości i teraz... już nie mam zamiaru wracać. Zbyt dużo czasu tam marnowałem i zbyt dużo bezsensownych dyskusji było. Teraz wolę porobić coś innego ;)
 #1134124  autor: frasag
 26 lip 2022, 17:29
No cóż: większość "gości" brała odpowiedzialność za swoje słowa i nie nadużywali tej wolności. Ale bywało, że niektórzy wchodzili tu, żeby emocje rozładować, albo wklejać jakieś darmowe ogłoszenia. Teraz pewnie Administracja będzie mieć mniej pracy przy moderacji i będzie więcej ciekawych treści.
 #1134146  autor: iphoneski
 27 lip 2022, 13:13
Czyli strategia dalej bez zmian - byle kliki i wyświetlenia robić. Trole w komentarzach z pewnością pomagają, a do tego pewnie clickbaity w tytułach też swoje robią. Szkoda, że z wartościowego portalu robi się "tylko forsa, forsa, forsa". Ale może ja jestem zbyt wymagający, skoro większość internetu dziś tak wygląda - przepisywane na kolanie notki prasowe, w komentarzach jedni i ci sami frustraci, a wartościowego tekstu trzeba szukać pół dnia.