DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1094975  autor: mirekK
 11 maja 2020, 13:14
Przy użyciu wyszukiwarki zaawansowanej wpisywałem i próbowałem:

Xperia + XA2 oraz +Xperia + XA2

zgodnie z sugestią
"Umieść + przed słowem, które musi wystąpić oraz - przed słowem, które nie może wystąpić. Jeśli umieścisz listę słów oddzielonych | wewnątrz nawiasów, tylko jedno ze słów będzie musiało wystąpić. Możesz użyć gwiazdki (*) jako zamiennika dowolnego ciągu znaków."
jeśli życzę sobie wyniki dla oby słów. Ale zwracane wyniki bez przerwy są jako
ignorowany: XA2

Jak zatem wyszukać kompetne wyrażenie ? Przecież większość urządzeń posiada właśnie takie krókie nazwy i wystarczyło dodać odpowiednie podtematy, żeby nie było problemów. A obecnie jest bałagan, jeden temat Sony i wszystkie modele w jednym worku. Ktoś niby postulował:
viewtopic.php?f=11&t=5083
ale jest jak jest.
Dlaczego wyszukiwarka uniemożliwia wyszukiwanie hasła z trzema znakami w konretnym podforum ??? Np
viewforum.php?f=11
zawiera okienko w wyszukiwaniem opisanym jako "przesukaj forum" a nie przeszukaj "to forum " co zaweziłoby wyniki i odciążyło sam serwer.

Nie rozumiem, dlaczego forum pozostaje w tym mega uciążliwym schemacie i dziwnych algorytmach. Urzęduje na różnych innych forach, gdzie znaczna większość przeniosła się do dużych sprawdzonych rozwiązań np https://forum.satkurier.pl czy zwykła elektroda. Tam wszystko jest jakby przemyślane i zwyczajnie działa. Sorki, ale po prostu chwilami odechciewa się cokolwiek pisać i zaglądać tutaj , bo zawsze coś... choćby od stycznia nie rozwiązany problem z powiadomieniami. Ktoś próbował pomoc, ale nie miał czasu, dział IT zarobiony... w tej sytuacji dziwię się, że cała infrastruktura jakoś w ogóle działa. Na innych forach ludzie, też robią za darmo i działa.

Żeby jakoś wybrnąć kombinuję z google:
site:telepolis.pl/forum "xperia+XA2"
ale tym sposobem nie da się przeszukac po samych tematach
 #1094988  autor: LuiN
 11 maja 2020, 14:21
Forumowicze chcieli by forum było jak najbardziej po staremu, stąd zostało phpBB z jego silnikiem wyszukiwania. Zobaczę czy nie da się tego limitu znaków zmienić.

EDIT:
I lipa, MySQL Fulltext ma limit na 4 znaki. Pogadam z IT.
 #1094993  autor: mirekK
 11 maja 2020, 14:57
Ok dzięki !

A co do zmiany silnika...
pierwsze co mi do głowy przyszło to starsi rocznikowo pracownicy urzędów i współpracownicy. Ile to lamentu było, że komputery, że cyfryzacja i że się nie nauczy. Tymczasem nie znam dobrze prosperujacej instytucji, firmy bez sprawnego dobrze zarządzanego systemu i komputera. Podobnie forum, wydaje mi się, że powinno być zaktualizowane, bo przecież doszło mnósto pożytecznych funkcjonalności z pożytkiem dla wszystkich i mających być może przełożenie na konkretne $ potrzebne na utrzymanie infrastruktury . Nie będę się przypierał bo jestem tu zwykłym gościem, ale czy była ogólnodostępna ankieta ?
Co do unowocześnień.. choćby nazwy kiedyś była Omnia (5 literek) teraz jest S10 (trzy literki).
 #1094996  autor: LuiN
 11 maja 2020, 15:06
Zmieniłem silnik wyszukiwania - już się zaindeksowała baza i problem jest rozwiązany.

O zmianach na forum dyskutowaliśmy najwięcej z moderacją. Zaś z IT analizowaliśmy proces transferu forum na inną platformę vs. kompatybilność z dotychczasowymi modułami. I byłoby całkiem ok z tym phpBB, gdyby nie fakt, że jego ofiarą padł Tapatalk :( Będzie niebawem kolejna próba przywrócenia jego pełnego działania.
 #1095082  autor: mirekK
 12 maja 2020, 11:01
To jakiś turbo diesel ;) ? Działa świetnie... mam nadzieję, że wyszukiwania zgodne z rzeczywistością i nie pomija niczego. Chyba, że Xperia XA2 jest mało popularny.
Po diabła tapatalk... kolejna apka w systemie. Nie prościej zalogować się w trybie "pamiętaj mnie" w dowolnej przeglądarce mobilnej ? Nawet powiadomienia na ekran przychodzą jak dobrze pamiętam.
 #1095264  autor: Eragon
 14 maja 2020, 13:22
mirekK pisze:
12 maja 2020, 11:01
To jakiś turbo diesel ;) ? Działa świetnie... mam nadzieję, że wyszukiwania zgodne z rzeczywistością i nie pomija niczego. Chyba, że Xperia XA2 jest mało popularny.
Po diabła tapatalk... kolejna apka w systemie. Nie prościej zalogować się w trybie "pamiętaj mnie" w dowolnej przeglądarce mobilnej ? Nawet powiadomienia na ekran przychodzą jak dobrze pamiętam.
Widzisz - Ja tego nie używam, Ty tego nie używasz, wielu tego nie używa.
Ale jest grupa osób, która chyba tylko poprzez tą appkę przegląda fora - i swego czasu (możesz poszukać na forum), podnieśli oni lament niekompatybilności forum z tapatalk.
Nie pamiętam już czy była jakaś ankieta, czy nie... Ale siłą rzeczy, jeśli się da zrobić, to warto zrobić. Chyba że w zamian dostanie się coś lepszego. Ale tu znów - głosy są podzielone.
Priorytet ma mobilna strona główna portalu. I to nie ulega wątpliwości.
Forum w przypadku Telepolis jest dodatkiem. Ale powoli powoli, wraz z resztą moderacji, naciskamy Luina, aby naciskał IT, w celu wprowadzania poprawek do forum - przeróżnego rodzaju.
Bo tak jak Ty - my czasem również zauważamy błędy, które są gdzieś głębiej ukryte, mniej ludzi z nich korzysta, ale jednak przekładają się na "user experience".

:smt006