DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1087178  autor: mirekK
 05 sty 2020, 11:25
Po kliknięciu hiperłącza z samego dołu wiadomości powiadomienia o nowej odpowiedzi w temacie typu:
viewtopic.php?uid=xxxxxxxxxxxx&unwatch=topic
przekierowaniu na stronę i wybraniu twierdzącej odpowiedzi na pytanie:
" Czy na pewno chcesz zaprzestać obserwacji tematu „xxxxxxxxxxxxxxx”?"
strona zgłasza komunikat:
"Nie obserwujesz już tego tematu."
lub
"Podczas rezygnowania z obserwacji wystąpił błąd."
Nie wiem od czego to zależy, ale procedura jest nie skuteczna.

Dodatkowa uwaga, nawet jeśli obserwuję stronę świadomie lub nie, przychodzą powiadomienia to oczko nad pierwszym wpisem tematu nie jest przekreślone czyli status obserwacji jakby nieaktywny. Jeśli usunę przekreślenie z oczka wybierając brak powiadomień... nadal je otrzymuje.

Dział IT już został poinformowany, ale od ponad tygodnia nic nie zrobił w temacie, a ja otrzymuje niechciane wiadomości. Portal oczywiście nie posiada opcji zmiany częstotliwości powiadomień. Jedno i drugie mając na uwagę wielkość portalu i popularność jest nieporozumieniem.

Co ciekawe jeśli ponownie przez kliknięcie oczka zacznę obserwację, a później próbuję ją anulować przez hiperłącze z @ otrzymuję jakby pełniejszy bo uzupełniony o nazwę tematu komunikat:
"Nie obserwujesz już tematu xxxxxxxxxx "

Jeszcze jeden bezdyskusyjny błąd dotyczący dymków opisujących przyciski na witrynie: za każm razem bez względu czy oczko jest przekreślone czy nie strona wyświetla komunikat "obserwuj temat", a przecież bz sensu jest aktywować obserwację czegoś co się obserwuje.

Bardzo brakuje zakładki gdzie można przejrzeć obserwowane tematy...
Portal jest SUPER pod względem infoamcji/merytoryki, ale mając na uwadze funkcjonalność MIERNY i jest co najmniej kilka lat w tył jeśli chodzi o standardy i zasady. Choćby tutaj:
https://invisioncommunity.com/features/content/#forums
na tym bardzo funkcjonalnym schemacie bazuje kilka for w życiu, których uczestniczę.
 #1087882  autor: mirekK
 12 sty 2020, 19:57
na dodatek nie wiadomo dlaczego wygasł temat /konwersacja dostępna pod specjalnie wygenerowanym adresem..

Obsługa IT na tym portalu to nieporozumienie i lekceważenie potrzeb forumowiczów. Przez 2 tygodnie spam na @ teraz, od 1,5 tygodnia kontynuacja po zalogowaniu do profilu... ręce opadają.

Pierwszy raz spotykam się z takim podejściem. Być może z powodu tak elementarnych błędów w tworzeniu strony , IT jest zajęte zgłoszeniami... bo przecież posty obrabiają moderatorzy.
 #1087886  autor: Remington
 12 sty 2020, 20:04
Mimo najszczerszych chęci... nic nie rozumiem z Twoich skrótów myślowych.
mirekK pisze:
12 sty 2020, 19:57
na dodatek nie wiadomo dlaczego wygasł temat /konwersacja dostępna pod specjalnie wygenerowanym adresem..

Jaki temat/konwersacja? O czym?
mirekK pisze:
12 sty 2020, 19:57
Przez 2 tygodnie spam na @ teraz, od 1,5 tygodnia kontynuacja po zalogowaniu do profilu... ręce opadają.

Maile nadal otrzymujesz? Może pomoże workaround w postaci ustawienia reguły? Próbowałeś wyłączyć powiadomienia i e-maile na ucp.php?i=ucp_notifications&mode=notification_options ?

mirekK pisze:
12 sty 2020, 19:57
IT jest zajęte zgłoszeniami... bo przecież posty obrabiają moderatorzy.

Tego też nie rozumiem. To oczywiste, że moderatorzy moderują posty, a IT zajmuje się technikaliami.
 #1087887  autor: mirekK
 12 sty 2020, 20:14
Po zgłoszeniu przez formularz usterek, otrzymałem w mailu od kontakt@telepolis.com.pl link https://www.telepolis.pl/kontakt/temat/c40b7fff...............
do korespondencji (jednego miejsca) gdzie prowadzona jest dyskusja na temat zgłoszenia... nie wiem jak to się nazywa. Ten link przestal działać, a nie otrzymałem żadnej informacji na temat zamknięcia zgłoszenia.

Określiem co aktualnie otrzymuję. Pozostaje mi wyłaczyć również powiadomienia, które pokazują się koło "dzwoneczka" widocznego po zalgoowaniu do konta.

Workaround ? Reguła ? co masz na myśli ? Pisz proszę po polsku :)

IT zawalone zgłoszniami, mimo, żę część pracy przejmują moderatorzy. Ich nie zaliczam do personelu, bo nie są zatrudnieni i pełnią wolontariat.. chyba.
 #1087888  autor: Remington
 12 sty 2020, 20:28
mirekK pisze:
12 sty 2020, 20:14
Workaround ? Reguła ? co masz na myśli ? Pisz proszę po polsku :)

IT zawalone zgłoszniami, mimo, żę część pracy przejmują moderatorzy. Ich nie zaliczam do personelu, bo nie są zatrudnieni i pełnią wolontariat.. chyba.

Moderatorzy robią tylko to na co wskazuje ich nazwa i nic więcej. Systemowo nie pomogą.

Workaround w sumie nie wiem jak tłumaczyć. Obejście problemu - może jakoś tak. Reguły wiadomości to funkcja poczty, z której korzystasz, np. usuwanie lub wrzucanie do odpowiedniego folderu wiadomości spełniających określone kryteria.
 #1087894  autor: mirekK
 12 sty 2020, 21:04
Nie mam nic do moderatorów, tylko do ekipy IT utrzymującej portal.

Co Ty nie będę zaśmiecał outlook-a takimi regułami... ale faktycznie jest to jakieś rozwiązanie.
Wyłączyłem wszystkie powiadomienia, dodałem do ulubionych stronę z moimi postami... z jakąś taką nie inna szkodą dla portalu będę rzadziej zaglądał i pisał, a przecież na tym powinno witrynie zależeć. Dzięki jak by nie było. Temat do zamknięcia bo pewnie nie poradzą sobie, a ja czasu i chęci na dalsze pisanie o usterkach nie mam.
 #1087923  autor: LuiN
 13 sty 2020, 14:36
Główny spec od forum dziś dopiero wrócił z urlopu i już przygląda się problemowi. Mam nadzieję, że do jutra sprawa będzie zamknięta. IT testuje powiadomienia i próbuje odtworzyć usterkę na koncie testowym. Przepraszam za to opóźnienie - kontaktowałem się i bezpośrednio w czasie jego urlopu, ale trudno wymagać natychmiastowych działań, gdy ktoś wreszcie doczekał się swojego wolnego.
 #1088194  autor: Firendor
 17 sty 2020, 13:44
@mirekk Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Prośba o sprecyzowanie o co konkretnie chodzi? Chętnie pomogę rozwiązać problem, kwestia tylko taka, że przetestowałem zarówno obserwowanie tematu jak i obserwowanie poszczególnych for i nie występują takie sytuacje jak opisałeś. Zarówno wyłączanie obserwacji poprzez "oko" jak i linkiem z maila z powiadomieniem.

Odezwij się do mnie jak się pojawisz.
 #1094375  autor: mirekK
 04 maja 2020, 10:49
Hej powróciłem na forum, obserwowałem od jakiegoś czasu jak przychodzą powiadomienia. Co prawda spływają na @ powiadomienia o nowych wpisach w tematach, które obserwuję, ale również powiadomienia co do tematów, których nie obserwuję ! Odnosząc się do statusu oczka ponad takowym tematem.
Podobnie jest z powiadomieniami o nowych wpisach tuż koło ikony dzwoneczka po zalogowaniu się:
https://www.telepolis.pl/forum/

Kolejny błąd, w powiadomieniach otrzymywanych @ jest linijka:
"Jeśli nie chcesz już obserwować tego tematu, kliknij odnośnik „Zaprzestań obserwacji tematu” znajdujący się na dole tematu na forum lub użyj odnośnika zamieszczonego poniżej:"

ale takowe trzy wyrazy w ogóle nie pojawiają się na witrynie.

Mimo wszystko kliknąłem łącze do wypisania z danej obserwacji, przeglądarka zgłasza komunikat:
"Podczas rezygnowania z obserwacji wystąpił błąd."

Ręce opadają. Masakra. Nikt nic nie raczył zrobić odnośnie moich zgłoszeń.

Dasz radę ? Ekipa IT i LuiN nie poradzili sobie.
 #1094998  autor: LuiN
 11 maja 2020, 15:08
mirekK pisze:
11 maja 2020, 08:47
No i cisza. Tradycyjnie.
Firendor to właśnie nasz szef IT ;-) Testowaliśmy moduł powiadomień i kurka nam się to wyłącza i włącza poprawnie. Kwestia treści maila to inna historia, tam muszą być jeszcze poprawki.

Niemniej, czy mógłbyś mi podesłać na PW linki do for, których nie chcesz już obserwować i masz problem z wyłączeniem powiadomień? Załatwimy to od ręki.
 #1095078  autor: mirekK
 12 maja 2020, 10:38
Szkoda, że wcześniej nie napisałeś, że jednak z powiadomieniem @ jest coś nie tak.
Pokombinowałem i od kilku dni nie przychodzą powiadomienia z nieinteresujących mnie tematów. Dam znać jeśli zaczną się pojawiać.
Dzięki za pomoc.
 #1095692  autor: mirekK
 21 maja 2020, 09:11
Niestety powiadomienia wróciły, z poniższych marnych :) tematów:

[ABO][KARTA] Happy Fridays z aplikacją Mój T-Mobile
[ABO][KARTA] PLAY - #ZostańWDomu i odbierz nawet 10 GB za darmo
[ABO][KARTA] Plus/Plush: 10GB dla wszystkich za darmo + 20GB za 10 zł
[KARTA] FAKT Mobile - kody promocyjne (tylko kody i zero dyskusji)
[KARTA] Plus/Plush - RWK i inne promocje
[PLAY] Internet za darmo po doładowaniu.

LuiN podziałasz ?
 #1095704  autor: mirekK
 21 maja 2020, 11:00
O widzę, że jest więcej poszkodowanych spamem :)

Kolejna porcja spam wieści, tym razem 7 szt w okienku po zalogowaniu na konto:
https://imgur.com/a/Tbcfcvz
Również proszę o anulowanie powiadomień, oprócz oczywiście pierwszego tematu, w którym teraz piszę.
 #1095721  autor: LuiN
 21 maja 2020, 13:37
mirekK pisze:
21 maja 2020, 11:00
O widzę, że jest więcej poszkodowanych spamem :)
No właśnie żyliśmy w przeświadczeniu, że po ostatnich poprawkach tylko u Ciebie coś utknęło. Stąd była ta prośba o listę.
mirekK pisze:
21 maja 2020, 11:00
Kolejna porcja spam wieści, tym razem 7 szt w okienku po zalogowaniu na konto:
https://imgur.com/a/Tbcfcvz
Również proszę o anulowanie powiadomień, oprócz oczywiście pierwszego tematu, w którym teraz piszę.
I te też zgłosiłem w zadaniu dla IT. Wydaje mi się, że to Twoje odkrycie, że one po wyłączeniu wracają po jakimś czasie jest tutaj kluczowe.
 #1095802  autor: LuiN
 22 maja 2020, 13:13
mirekK pisze:
21 maja 2020, 11:00
O widzę, że jest więcej poszkodowanych spamem :)

Kolejna porcja spam wieści, tym razem 7 szt w okienku po zalogowaniu na konto:
https://imgur.com/a/Tbcfcvz
Również proszę o anulowanie powiadomień, oprócz oczywiście pierwszego tematu, w którym teraz piszę.
I problem rozwiązany. Obserwujesz Mirku całe forum, stanowiące zbiór wszystkich tematów. Jeśli przestajesz obserwować pojedyncze wątki, to siłą rzeczy powiadomienia nadal są... bo obserwujesz odgórnie wszystkie.

Gdy przestaniesz obserwować całe forum, Twoje problemy znikną i odzyskasz kontrolę :)
 #1097202  autor: mirekK
 12 cze 2020, 11:22
Przed chwilą z ciekawości otworzyłem zakładkę INNE:
viewforum.php?f=8
do której należał temat
„[INNE] Koronawirus - 10GB od Orange w tej sytuacji”
z którego otrzymałem powiadomienie.
Odznaczyłem na dole, pod tematami oczko. Ciekawe czy nadal będą przychodzić.

Jak wyłączyć zatem obserwowanie całego forum ?
Takiej opcji nie znalazłem. Ponadto w obserwowanych jest wyraźna informacja:
"Nie obserwujesz żadnego forum. "

Z kolei temat:
viewforum.php?f=76
z którego otrzymałem powiadomienie widoczne na samej górze okienka po zalogowaniu nie jest zaptaszkowany do obserwacji na dole.

Pozostaje nadal przy opcji, że coś nie działa na serwerze, albo nie świadomie i wbrew moim preferencjom obserwuję całe forum co byłoby kuriozalne.

Proszę o definitywne usunięcie powiadomień dla mojego konta (LuiN proponowałeś takie rozwiązanie 11 maja), wyłącznie z tematów widocznych na załączonych zrzutach i widocznych tuż po dzisiejszym zalogowaniu:
https://imgur.com/a/C1VM96k
i maile z okienka programu pocztowego:
https://imgur.com/a/2wtnujz
 #1097206  autor: LuiN
 12 cze 2020, 11:43
Spoko, poproszę IT, by Ci wyłączyło wszystkie - zaczniesz przygodę z powiadomieniami od zera jak tak.

EDIT: Masz wyczyszczone. Nadal obserwowałeś zarówno całe fora, jak i pojedyncze wątki w ich obrębie. Krzycz, jakby znów coś się działo.