DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1085377  autor: Remington
 10 gru 2019, 20:26
Głuche Telefony 2019 - nominacje czytelników

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... zytelnikow

Są Ig-Noble, są Złote Maliny - a my piętnasty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Tym razem zmieniamy nieco formułę - zapraszamy do wspólnego nominowania.

Zarówno pod ww. artykułem na portalu, jak i tu na forum, redakcja portalu Telepolis.pl zaprasza do dyskusji i zgłaszania propozycji nominacji do tytułu Głuchy Telefon 2019.

Można zgłaszać dowolną liczbę nominacji, nie trzeba ich dzielić na kategorie, wybrane zgłoszenia zostaną do nich i tak później odpowiednio dopasowane.

Na Wasze nominacje czekamy do 24.12.2019 do końca dnia.


P.S. I jeszcze prośba natury "technicznej": aby żadne zgłoszenie nie umknęło pośród dyskusji, prosimy o pogrubianie nazwy nominowanego produktu/usługi/wydarzenia.
 #1085386  autor: goral2099
 10 gru 2019, 22:13
Powtórzę w skrócie moje typy:
-5G ready w Play
-wieczne testy VoLTE i VoWIFI w Plusie
-przenoszenie numeru do prepaida we wszystkich sieciach
-niemrawe rozszerzanie listy urządzeń kompatybilnych z VoLTE/VoWiFi we wszystkich sieciach
 #1085387  autor: Remington
 10 gru 2019, 22:20
Pożar serwerowni T-Mobile i jego następstwa

Wprowadzenie płatnego przedłużania GB w OFnK, a następnie podwyżki nawet o 230%

WiFi Calling w Plusie (aplikacyjne i tylko dla abonentów)

Afera szpiegowska w polskim Huawei

Protestujący przeciwko 5G - tu można przebierać, od trolli w internecie, przez panią agitującą w urzędzie gdzie pracuje, po skład i kompetencje ich zespołu "ekspertów".

Wydarzenie roku było jedno: PODWYŻKI CEN. Nagroda wspólna dla całej W4, choć każdy operator inaczej je zawoalował.
 #1085396  autor: piotrzet
 11 gru 2019, 08:24
A i jeszcze zapomniałem:
VoLTE i VoWiFi w Plusie. Czyli albo wieczne testy albo po latach testów uruchomienie najgorszego rozwiązania czyli aplikacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085594  autor: Robin560
 14 gru 2019, 11:55
promocyjne 50GB w play na youtube.
pożar serwerowni t-mobile .
przeniesienie numeru do t-mobile na kartę a raczej problemy z tym związane.
5G ready w play .
zmiany w ofercie internetu domowego w T-mobile .
zmiany w ofercie orange na kartę.
lejek 15mbit/s w t-mobile ma kartę.

myślę że tyle :mrgreen:

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1085595  autor: fwitkowski17
 14 gru 2019, 12:37
Robin560 pisze:
14 gru 2019, 11:55
promocyjne 50GB w play na youtube.
Było 100 GB na YouTube jak coś :-)

Ja nominuję Głuchy Telefon dla:
- Orange: Pogorszenie oferty prepaid dla nowych klientów (pogorszenie pakietów w związku z dołożeniem MMS-ów, zabranie kumulacji internetu i horrendalne ceny przedłużenia ważności GB)
- Play: Za kampanię 5G Ready, 100 GB na YouTube na wakacje, za "Shake to Play", brak odświeżenia oferty w obliczu Orange Flex, pozbycie się Gruszki i za mozolne prace nad eSIM
- Plus: Za "wreszcie" wprowadzone VoWiFi w najgorszym wydaniu, pogorszenie prędkości internetu LTE i brak VoLTE
- T-Mobile: Za pożar serwerowni i lelek 15 Mbps w pakietach zintegrowanych

A... i jeszcze Głuchy Telefon dla trolli anty5G, na czele ze stroną Prawo do życia i kanałem Elektromagnetyczny Świat Nowotworów
 #1085708  autor: neotele
 16 gru 2019, 18:37
Nominuję:
1. Orange - za pogorszenie oferty pre-paid (+200% większa opłata za przedłużenie GB),
2. Play - za promocję "Shake to Play" w aplikacji (niedostępnej dla Andoida < 5.0)
3. Telepolis.pl - za zepsucie kiedyś popularnego forum.
 #1085790  autor: Przemix
 18 gru 2019, 14:48
Wprowadzenie płatnego przedłużania GB w OFnK, a następnie podwyżki nawet o 230%

dokłanie to To nie symboliczna opłata jak 5gr za sprawdzenie stanu konta, tylko grube pieniądze za samą ważność internetu
 #1086174  autor: Remington
 23 gru 2019, 11:40
Eragon pisze:
17 gru 2019, 23:39
1. Orange - za pomijanie Nju we wszelkich wprowadzanych nowościach tegorocznych.

Może to zamierzone działanie? Flex teraz jest na topie, a nie nju, które... kto wie czy czeka jakakolwiek przyszłość. Nawet wejście do głównej siedziby Orange w Al. Jerozolimskich jest ozdobione wielkim napisem "Flex".
lakers67 pisze:
20 gru 2019, 18:58

5G Ready PLAY
Reklamy PLAY z Węgiel czy jak jej tam

O ile 5G to marketingowa ściema słusznie zasługująca na krytykę, to wzięcie do reklamy Junior Box'a piosenkarki niezwykle popularnej wśród młodzieży było bardzo rozsądnym posunięciem ich marketingu. Dorośli mają skoczków, a dzieciaki Roksanę Węgiel i Play wygłupiłby się gdyby teraz nie wziął za wszelkie pieniądze do reklam Viki Gabor.

Ode mnie jeszcze kolejne propozycje, wciąż w obszarze psucia prepaida przez Orange (kto wie, może całokształt tych działań zostanie "nagrodzony" Głuchym Telefonem?):

- zmiana kolejności schodzenia pakietów danych w OFnK, przez co osoby mające jednocześnie bonus za doładowania i pakiety miesięczne jednych praktycznie nie mogą zużywać

- podwyżkę ceny minuty z 29 gr na 30 gr i tym samym zerwanie po 10 latach z trendem zapoczątkowanym przez Play.
 #1086176  autor: piotrzet
 23 gru 2019, 11:46
To ja się odniosę do lejka 15 Mb/s na kartę w T-Mobile.
Co jak co ale moim zdaniem to bardzo dobre ograniczenie dla ofert prepaid. Po pierwsze takie ograniczenie w telefonie nic nie ogranicza, po drugie prepaid to tańsza opcja i musi mieć jakieś różnice w stosunku do abonamentu.
Ja rozumiem, że zwolennicy ofert na kartę chcieliby mieć wszystko jak w abo ale bez przesady.

Rozumiem, że tutaj te osoby, które mają "roszczenia" co do tego lejka tak samo piszą np o ubezpieczycielu, który w niższej cenie oferuje mniejszy pakiet niż ten droższy.
W każdej dziedzinie jeśli płacimy za coś mniej to otrzymujemy mniej, a nie to samo. Właśnie z tego powodu cena jest niższa.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png