DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1084328  autor: LuiN
 21 lis 2019, 13:02
Cześć,
Potrzebuję Waszej rady. Chciałbym zatrudnić kolejnych redaktorów TELEPOLIS.PL, bo w grupie jest siła i im większy skład, tym mniej rzeczy nam umknie.

Sęk w tym, że już teraz jeśli mielibyśmy się skupiać tylko na ofertach telekomunikacyjnych i sprzęcie mobilnym, przez pół dnia nie mamy o czym pisać :? . Każda dodatkowa osoba to, wiadomo - więcej testów sprzętu itd. ale potrzeba też dla niej dodatkowego zajęcia, które spełni Wasze oczekiwania.

Stąd pytanie otwarte do Was - o czym jeszcze chętnie czytalibyście na TELEPOLIS.PL? Czego Wam tutaj brakuje?

-----
By nie siać paniki, od razu napiszę:
- od odejścia Witka zwiększyliśmy liczbę miesięcznych publikacji z ok. 200-250 do 400, każda kolejna osoba to dodatkowa przynajmniej setka,
- w żadnym wypadku nie zamierzamy pisać mniej o telekomunikacji, wręcz przeciwnie. Jeśli coś zmieniamy, to z założenia ma być to dokładanie tematów, żadnego odejmowania,
- szukamy rozwiązania, by treści czysto telekomunikacyjne były oddzielone od nowych tematyk i można było sobie w razie potrzeby czytać po staremu.

Aktualnie mamy na TELEPOLIS.PL Wiadomości i Artykuły jako główne kategorie strukturalne treści. Do tego są podkategorie tematyczne. Albo możemy zadziałać z podkategoriami (wtedy oddzielenie telko od nowych tematów będzie trudniejsze, ale wykonalne), albo dodać zupełnie nową kategorię główną. Jakiś TECH, Blog czy co tam będzie lepsze pod tematykę, o której wskazanie Was proszę.

Możemy np. dołożyć tematy fotograficzne, z wciągnięciem rynku lustrzanek i bezlusterkowców, gaming PC, konsolowy czy retro, rozwiązania IT dla biznesu, tematy związane z telewizją i projektorami, więcej o audio, więcej o eBookach, wrócić do opisów aplikacji mobilnych, IT konsumenckie (laptopy, akcesoria, monitory itp.), możemy wejść w rynek motoryzacyjny czy mocniej zająć się biznesem i fintechem. Może też być jakaś strefa taka bardziej na luzie - taka blogowa i lifestyle'owa.

To jest czas na Wasze propozycje. I jeszcze raz - zadbam, by tematy telekomunikacyjne były oddzielone od wszystkich tych dodatków nawet bardziej niż teraz.
 #1084339  autor: LuiN
 21 lis 2019, 14:27
Z komentarzami niezarejestrowanych tutaj najpierw się udałem - myślę, że warto i tym razem.
 #1084342  autor: Remington
 21 lis 2019, 15:31
Fintech - zdecydowanie, to mój ulubiony temat. W dodatku nierozerwalnie związany z internetem i mobile, czyli tym z czym kojarzy mi się Telepolis.

Swoją drogą, czas na dział fintechowy na forum.
 #1084343  autor: frasag
 21 lis 2019, 15:53
Ja to bym chętnie więcej poczytał o TVKablowych i o laptopach. Co nowego, zmiany, promocje, jeśli to możliwe- to i testy. Czasem te tematy są poruszane, ale na pewno mniej. Pewnie tu więcej propozycji będzie- bo każdy z nas ma inne zainteresowania- a Redakcja wybierze to co możliwe do wprowadzenia. Tylko zauważyłem, że niektóre ankiety nie są chyba traktowane poważnie przez Użytkowników. Przykład: "Twój numer t. jest na..."- 1% z tysiąca nie wie czego używa?- dla mnie to dziwne. Nie wydaje mi się żeby tacy tu byli- ale może jednak...
Obrazek
 #1084349  autor: Mila89
 21 lis 2019, 17:47
To moze ja powiem czego bym chcial/chcial wiecej
- wiecej pisania o ofertach tzw "cebula deals" czyli np dzis w RTV kupicie taniej Huawei x co jest najlepsza cena w Polskiej dystrybucji, albo na Chinskiej stronie xxx do wyjecia telefon xxx z kodem promo zzz(na stronnie konkurencji gsmm... Jest cos takiego i duzo o tym pisza
- wiecej pisania o aplikacjach na telwfony
-TESTY aplikacji/gier... Bylo kiedys cos takiego lat temu 10 dokladnie
- poszerzenie tematyki o urzadzenia smart... Xiaomi ma tego pelno np jakas lampka co mozna kolor swiatla zmieniac za pomoca aplikacji, szczoteczka co pokazuje w apce jak myc zsby itd
-Testy sprzetow do smart domow
-Testy sprzetow audio(wiecej)
- Tematyka PS4 i Xbox jakies fajne ciekawostki promki na gry, na season passy itd

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1084351  autor: Remington
 21 lis 2019, 18:19
Testy aplikacji to bardzo dobry pomysł, niby dlaczego tylko sprzęt. Idąc za ciosem, fajnie byłoby też potestować różne nowe usługi, od vod przez cośtam-sharingi, po przejazdy, przelewy itd.
Mila89 pisze:
21 lis 2019, 17:47
- wiecej pisania o ofertach tzw "cebula deals" czyli np dzis w RTV kupicie taniej Huawei x co jest najlepsza cena w Polskiej dystrybucji, albo na Chinskiej stronie xxx do wyjecia telefon xxx z kodem promo zzz(na stronnie konkurencji gsmm... Jest cos takiego i duzo o tym pisza

Też miałem o tym napisać, ale w końcu nawet nie spróbowałem. Mamy o tym dział na forum. Zainteresowanie ze-ro-we.
 #1084352  autor: Mila89
 21 lis 2019, 18:34
Remington pisze:
21 lis 2019, 18:19
Testy aplikacji to bardzo dobry pomysł, niby dlaczego tylko sprzęt. Idąc za ciosem, fajnie byłoby też potestować różne nowe usługi, od vod przez cośtam-sharingi, po przejazdy, przelewy itd.
Mila89 pisze:
21 lis 2019, 17:47
- wiecej pisania o ofertach tzw "cebula deals" czyli np dzis w RTV kupicie taniej Huawei x co jest najlepsza cena w Polskiej dystrybucji, albo na Chinskiej stronie xxx do wyjecia telefon xxx z kodem promo zzz(na stronnie konkurencji gsmm... Jest cos takiego i duzo o tym pisza

Też miałem o tym napisać, ale w końcu nawet nie spróbowałem. Mamy o tym dział na forum. Zainteresowanie ze-ro-we.
Ale portal to co innego... Kiedys Luin o ile dobrze pamietam pisal ze wiadomosci z tymi "apkami o wartosci xxx zl za 0zl" maja bardzo duza "klikalnosc" w przypadku "Cebula Deals" na portalu(nie forum) byloby podobnie

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1084358  autor: marcin19883
 21 lis 2019, 21:45
Przydałoby się więcej testów sprzętu budżetowego a nie tylko promowanie telefonów klasy premium za kilka tysięcy. I tym samym mniej sponsorowanych bredni a więcej realnych doświadczeń.
 #1084368  autor: forum_tg
 22 lis 2019, 10:40
marcin19883 pisze:
21 lis 2019, 21:45
Przydałoby się więcej testów sprzętu budżetowego a nie tylko promowanie telefonów klasy premium za kilka tysięcy.
Miałem o tym właśnie napisać. Takich telefonów jest najwięcej na rynku.
Do tego dołożyłbym info o laptopach (też w rozsądnych cenach), a nie urządzenia za 8-10 tys.
 #1084372  autor: iphoneski
 22 lis 2019, 11:45
forum_tg pisze:
22 lis 2019, 10:40
marcin19883 pisze:
21 lis 2019, 21:45
Przydałoby się więcej testów sprzętu budżetowego a nie tylko promowanie telefonów klasy premium za kilka tysięcy.
Miałem o tym właśnie napisać. Takich telefonów jest najwięcej na rynku.
Do tego dołożyłbym info o laptopach (też w rozsądnych cenach), a nie urządzenia za 8-10 tys.
To akurat kwestia gustu. Równie dobrze ja mogę napisać, że takich testów w ogóle nie powinno być bo po co testować elektro złom, który za pół roku będzie się zacinał przy odbieraniu połączenia. A jeśli ktoś chce wydać kilka tysięcy na sprzęt to raczej chciałby znaleźć możliwie dużo testów z różnej perspektywy żeby upewnić się czy sprzęt wart jest swojej ceny.
 #1084375  autor: marcin19883
 22 lis 2019, 12:58
Dla mnie to chore, wydawać kilka tysięcy na telefon, który i tak będzie złomem za 2 lata. Ja mam już 4 lata dobrą budżetówkę i nadal działa sprawnie.
 #1084376  autor: Remington
 22 lis 2019, 13:01
Zdania są podzielone, a to oznacza, że testy budżetowców są potrzebne. Byle tylko autorzy nie oceniali ich tą samą miarą co flagowców, bo inny jest sposób użytkowania i inne oczekiwania wobec jednych i drugich.
 #1084378  autor: LuiN
 22 lis 2019, 13:43
Z tymi budżetowymi telefonami jest jeden problem - biura prasowe ich często w ogóle nie mają. Stąd pod koniec wakacji cała nowa seria A Samsunga poszła w ramach wypożyczeń z x-kom.pl. W styczniu dojdzie do nas bardzo doświadczony tester telefonów, będziemy standaryzować procedury.

Odnośnie "mniej sponsorowanych bredni a więcej realnych doświadczeń" - nie mamy sponsorowanych testów. Artykuły sponsorowane mają specjalny dział na Telepolis: https://www.telepolis.pl/artykuly/ap
 #1084380  autor: iphoneski
 22 lis 2019, 14:34
marcin19883 pisze:
22 lis 2019, 12:58
Dla mnie to chore, wydawać kilka tysięcy na telefon, który i tak będzie złomem za 2 lata. Ja mam już 4 lata dobrą budżetówkę i nadal działa sprawnie.
Telefon za kilka tysięcy nie będzie złomem za 2 ani nawet za 3 lata. Np s8 dalej jest dobrym sprzętem, podobnie iPhone X. No i pytanie jaki telefon jest telefonem budżetowym? Dla mnie porządne propozycje zaczynają się od ok 750 zł. Wszystkie wynalazki, które kosztują np 300 zł moim zdaniem powinny być wycofane z produkcji bo zaśmiecają środowisko.
@Remington Ale jak je oceniać? Tam nawet nie ma specjalnie na czym się skupić, bo takie sprzęty nie oferują żadnych przełomowych rozwiązań żeby się nad nimi pochylić w tekście. Po prostu działają w określonym zakresie i tyle.
A wracając do tematu wątku mało jest testów sieci mobilnych w praktyce. Ostatni artykuł był chyba 2 lata temu „internet Play nie jest mobilny” o ile dobrze pamiętam i cieszył się sporym zainteresowaniem. Redaktorzy portalu pewnie gdzieś tam jeżdżą, podróżują itp. Osobiste doświadczenia i jakieś zrzuty z aplikacji pokazujących np parametry sygnału albo testy prędkości i macie kilka dodatkowych artykułów w miesiącu. No i tematu praktycznie nie da się wyczerpać, bo operatorzy bez przerwy gdzieś coś budują, więc dziś gdzieś nie ma zasięgu a za rok net z prędkościami światłowodu.
 #1084384  autor: Remington
 22 lis 2019, 14:52
Tylko jak działają. Czy bateria trzyma dobrze, jakie jest UX, jak działają najpopularniejsze aplikacje czyli przeglądarka, komunikatory, facebook, nawigacja, jakie robi zdjęcia itd. Wbrew pozorom różnice między budżetowcami bywają spore. Chyba tylko kalkulator działa we wszystkich jednakowo.

Skoro 70-80% ludzi zarabia poniżej średniej krajowej, to tym bardziej jest popyt na testy telefonów na ich kieszeń.
 #1084387  autor: marcin19883
 22 lis 2019, 18:15
iphoneski pisze:
22 lis 2019, 14:34
Telefon za kilka tysięcy nie będzie złomem za 2 ani nawet za 3 lata.
Masz rację, bo jak upadnie i się zrobi pajączek na ekranie lub obudowie, to po telefonie, dużo szybciej :-)
Ok co do tematu, to zejdzmy na ziemie. U nas w Polsce jest bieda jako taka i nie stać ludzi na tak drogie telefony. Królują średniaki i budzetowce, więc takie testy są ważne na portalu. To będzie przyciągać ludzi.
 #1084388  autor: perxenat
 22 lis 2019, 19:14
marcin19883 pisze:
22 lis 2019, 18:15

Ok co do tematu, to zejdzmy na ziemie. U nas w Polsce jest bieda jako taka i nie stać ludzi na tak drogie telefony. Królują średniaki i budzetowce, więc takie testy są ważne na portalu. To będzie przyciągać ludzi.
Jasne, tylko zauważmy że typowy klient high-end kupi topowy smartfon, kino domowe, telewizję i wycieczkę all-inklusiv w ciepłych krajach - tzn będzie "wartościowym targetem", który generuje zysk. "Może weźmie kredyt na auto z naszego linku polecającego??"
Typowy Janusz (jak np ja) będzie 3 razy oglądał każdą złotówkę zanim kupi jakiś słabiutki telefonik z promocji. Zysk to będzie niewielki, takie telefony i tak się dobrze sprzedają bez reklamy.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1084389  autor: marcin19883
 22 lis 2019, 21:01
perxenat pisze:
22 lis 2019, 19:14
tylko zauważmy że typowy klient high-end kupi topowy smartfon, kino domowe, telewizję i wycieczkę all-inklusiv w ciepłych krajach - tzn będzie "wartościowym targetem", który generuje zysk.
Uwierz mi, "bogacze" nie wchodzą na tego typu portale. Idą do stacjonarnego sklepu i kupują co im sprzedawca podsunie. :) No chyba, że się jest młodziakiem w wieku 20-30lat, to się sprawdza sprzęt w necie. A kupuje się go, żeby "szpanować"przed kolegami. Nie wierze, że osoby mające żonę i dzieci, bawią się w kupno tak drogich rzeczy. Jak się ma rodzinę, to sie myśli o przyszłości a nie zachciankach.