DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1084409  autor: dagonPL
 23 lis 2019, 11:45
Nie wierze, że osoby mające żonę i dzieci, bawią się w kupno tak drogich rzeczy. Jak się ma rodzinę, to sie myśli o przyszłości a nie zachciankach.
Co Ty bredzisz. To zależy od zasobności portfela a nie od tego czy masz rodzinę albo dzieci. Myślisz że wszyscy od pierwszego do pierwszego żyją?

Twitter @FonRuchalFest
 #1084413  autor: unnameduser
 23 lis 2019, 14:22
Nie życie od pierwszego do pierwszego nie musi oznaczać, że wydaje się pieniądze na zabawki.

A wracając do tematu - zgodzę się z marcin19883. Świadomy konsument chętnie przeczyta porównanie budżetowych modeli, by wiedzieć na który się warto zdecydować.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1084635  autor: babcia77
 28 lis 2019, 08:00
Może warto mocniej uderzyć w kierunku inteligentnego domu? Urządzenia, zarządzanie etc.?
Plus mobilne sprzęty komputerowe, tablety czytniki e-booków. Testy i omówienia aplikacji - jak najbardziej.
 #1085856  autor: ukefake
 19 gru 2019, 13:28
Zatrudnijcie kogoś do korekty i poprawiania literówek i końcówek. Wiem, że to detal, ale jak widać dla części z Was stanowi duży problem.
A jeśli chcecie przepisać jakiś fajny news z zagranicy, to go skonsultujcie z kimś kto jest bardziej w temacie (np o bb, apple watchu i nfl). Tu raczej czas Was nie będzie gonił i kilka godzin opóźnienia nie odbije się w klikalności (tak myślę, ale mogę się mylić)
 #1085874  autor: Eragon
 19 gru 2019, 16:06
Myślę że nie ma potrzeby.
Jasne, z perspektywy czytelnika - byłoby to wskazane, bo niektórych razi to w oczy. Mnie również, ale jak dla mnie, procent błędów jest akceptowalny. Trzyma się średniej.
Środki finansowe lepiej przeznaczyć na rozbudowę portalu. Bo chociaż Telepolis jest znanym medium branżowym, tak ciągle musi się rozwijać. A spójrzmy prawdzie w oczy, poprawa literówek w żaden sposób nie przełoży się na zwiększenie odwiedzin przez użytkowników.

Zaś konsulting, wiadomo, dobra rzecz.
Redaktorzy czasem pytają grono moderatorów o różne sprawy, ale nas jest tylko kilku.
Dlatego najlepiej mimo wszystko wypuścić post jak najszybciej i liczyć że uważni czytelnicy w komentarzach podkreślą nieścisłości (a zdarzają się one głównie z powodu niejednoznaczności informacji u źródeł, nie złej woli redaktorów).
Jak dla mnie Telepolis to źródło wiadomości, artykułów, wywiadów... no i konkursów ;)
Gdyby portal ten był ogromnym hubem informacyjnym, wtedy pomniejsze błędy należałoby dopracowywać.

Wiem, nic odkrywczego nie napisałem. Po prostu chciałem Wam podkreślić że strona to nasze wspólne dobro.
Telepolis w porównaniu do konkurencji nie sprzedało się żadnej sieci (tele lub marketów), nie używają tytułów click-bait, nie tworzą nagminnie newsów w formie 1-osobowej...
Jako tako nie ma się za bardzo do czego czepiać ( Poza położeniem elementów na głównej + wielkością elementów na forum... No ale to już moje osobiste uwagi, a wiem też że nie wszystko można zmienić jakbym chciał gdyż to naczynia połączone...).

A wiem że Luin stara się jak może by było lepiej. I w porównaniu do innych szefów, innych portali... ekhm... wydaje się najbardziej normalny/ogarnięty.. jak zwał tak zwał.
Konkurencji nie będę nazywać, ale zapewne domyślacie się o jakich stronach mówię.
Też je odwiedzam, więc doskonale widzę jakie patologie je trapią od środka. Co gorsza, czasem potrafią to nie być jakieś cechy.. a po prostu tzw. "redaktorzy" - którzy w żaden pozytywny sposób nie wpływają na portal poza nabijaniem komentarzy użytkowników oburzonych ich stylem a właściwie jego brakiem...
Tyle.
I have spoken, pozdrawiam ;)

:smt006
 #1087430  autor: Mila89
 07 sty 2020, 13:59
A moze jesli chodzi o kierunek rozwoju to wprowadzilibyscie OBOWIĄZEK przeczytania tekstu przed jego wyslaniem? Obowiazek wklejenia tekstu do MS Word celem sprawdzenia bledow oraz obowiazek dla autora zeby chociaz raz na 15-30 min wszedl i poczytal komentarze bo np ktos ma jakies pytanie odnosnie tekstu czy cos a tu sie czeka i czeka

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... o-protestu

Przyklad z dzis(nic personalnego jc) jest wrzucony tekst z ewidentnym bledem merytorycznym(brak przeczytania przed publikacja) do tego jeden z uzytkownikow od razu po publikacji pokazal blad(podkreslam merytoryczny czyli majace spore znaczenie) 3h miaja i kompletnie nic... Gdyby ktokolwiek wszedl w tego newsa to by zobaczyl komentarz i by go poprawil... 3h i kompletnie nic sie nie dzieje... Tekstow wiecej ale te najbardziej wkurzajace rzeczy dokladnie po staremu a wystarczyliby PRZECZYTAC TEKST PRZED PUBLIKACJA

Edit:Wlasnie sobie mija 7h od kiedy nic sie z tym nie dzieje, dalej nie patrze. To tak w ramach poprawy jakosci tresci

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1088215  autor: fwitkowski17
 17 sty 2020, 17:05
Ja bym zaproponował dodać funkcję edycji komentarzy pod artykułami. Zdarza się jakaś mała literówka/drobny błąd, który może zmienić kontekst wypowiedzi. Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż pisanie kolejnego komentarza z poprawkami, bo to po prostu zaśmieca sekcję komentarzy. Zwłaszcza chyba teraz łatwiej to wdrożyć po tym, jak teraz do komentowania wymagane jest konto.

I przydałoby się poprawić logowanie.
Niestety ale za każdym razem po zamknięciu dowolnej przeglądarki z automatu jesteś wylogowywany. Co prawda jest to bezpieczne, ale dla niektórych uciążliwe (zwłaszcza gdy logujesz się przez FB, gdzie trzeba "przeklikać" parowanie apki Telepolis).
 #1101486  autor: Eragon
 18 sie 2020, 13:30
Może niektórzy z Was zauważyli, ale w ostatnim czasie z głównej wyparowało parę reklam.
Kolejny etap prac, to delikatny lifting strony pod kątem zapełnienia treścią miejsc gdzie dotychczas były reklamy.

A poza tym, jak Wam się podoba strona w chwili obecnej? Tak layout jak i treści.

:smt006
 #1101522  autor: frasag
 18 sie 2020, 20:06
Skoro Pan moderator pyta, to wypada odpowiedzieć:
Nie mogę się doczekać, ani doprosić zmiany górnej belki. Problem w tym, że odsyłacz do Forum przykryty jest Szukajką i odsyłaczem do Facebooka- zaznaczyłem na zrzucie. Win10- Firefox- powiększenie 100% Laptop 15 cali.
Obrazek
 #1101526  autor: Remington
 18 sie 2020, 21:48
U mnie na FF 79.0 coś takiego widać tylko przy zbytnio powiększonej czcionce. Jaką masz? U mnie jest:
Domyślna czcionka: domyślna (Times New Roman)
Rozmiar: 16

Ale to będzie u każdego inaczej w zależności od rozdzielczości ekranu.
 #1101529  autor: frasag
 18 sie 2020, 22:34
Rem: No może masz rację. Próbowałem czcionkę zmniejszyć, ale to nic nie dało. Mam rozdzielczość 1366*768. Jest tam dużo miejsca na belce- może by się dało to jakoś rozsunąć. Na razie zrobiłem dodatkową ikonkę tylko dla Forum, żeby nie przewijać do samego dołu i tak sobie radzę.
 #1101593  autor: LuiN
 20 sie 2020, 00:58
frasag pisze:
18 sie 2020, 22:34
Rem: No może masz rację. Próbowałem czcionkę zmniejszyć, ale to nic nie dało. Mam rozdzielczość 1366*768.
W oknie przeglądarki naciśnij proszę CTRL + 0. Bo to wygląda na powiększenie samej treści w przeglądarce. Systemowe 100% jeśli masz, to może to jest problemem,
 #1101703  autor: frasag
 21 sie 2020, 17:43
Panowie Luin i Remington: Udało mi się rozciągnąć to co na górnej belce, ale kosztem znacznego zmniejszenia minimalnej czcionki. Wróciłem jednak do poprzedniego, bo to wszystko zbyt maleńkie- potrzebna mocna lupa. Ten sam problem mam na innych przeglądarkach: Chrome, Opera i EDGE Chrome. Niech już tak zostanie, skoro nie da się u Was tego rozsunąć. Widzę tam dużo miejsca z prawej strony ikony Telepolis- ale trudno, jakoś dam sobie radę- o oczy też mi trzeba dbać na starość.
Dziękuję Wam za wskazówki i pozdrawiam.
 #1116382  autor: muchakk
 12 maja 2021, 21:27
Swoją droga przykre jest, że telepolis pisze o wszystkim tylko nie o sieciach komórkowych i ich ofertach. Podesłałem info o 14. Od tej pory pojawiło się kilka nowych artykułow (niekoniecznie związanych z GSM), a na ten temat cisza. Dla przykładu GSMonline taką informacje ma już na stronie... co się stało z dawnym dobrym telepolis który nie doradzał w wyborze filmu czy odkurzacza.

Sorry, ze post pod postem.