DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

#1084328  autor: LuiN
 21 lis 2019, 13:02
Cześć,
Potrzebuję Waszej rady. Chciałbym zatrudnić kolejnych redaktorów TELEPOLIS.PL, bo w grupie jest siła i im większy skład, tym mniej rzeczy nam umknie.

Sęk w tym, że już teraz jeśli mielibyśmy się skupiać tylko na ofertach telekomunikacyjnych i sprzęcie mobilnym, przez pół dnia nie mamy o czym pisać :? . Każda dodatkowa osoba to, wiadomo - więcej testów sprzętu itd. ale potrzeba też dla niej dodatkowego zajęcia, które spełni Wasze oczekiwania.

Stąd pytanie otwarte do Was - o czym jeszcze chętnie czytalibyście na TELEPOLIS.PL? Czego Wam tutaj brakuje?

-----
By nie siać paniki, od razu napiszę:
- od odejścia Witka zwiększyliśmy liczbę miesięcznych publikacji z ok. 200-250 do 400, każda kolejna osoba to dodatkowa przynajmniej setka,
- w żadnym wypadku nie zamierzamy pisać mniej o telekomunikacji, wręcz przeciwnie. Jeśli coś zmieniamy, to z założenia ma być to dokładanie tematów, żadnego odejmowania,
- szukamy rozwiązania, by treści czysto telekomunikacyjne były oddzielone od nowych tematyk i można było sobie w razie potrzeby czytać po staremu.

Aktualnie mamy na TELEPOLIS.PL Wiadomości i Artykuły jako główne kategorie strukturalne treści. Do tego są podkategorie tematyczne. Albo możemy zadziałać z podkategoriami (wtedy oddzielenie telko od nowych tematów będzie trudniejsze, ale wykonalne), albo dodać zupełnie nową kategorię główną. Jakiś TECH, Blog czy co tam będzie lepsze pod tematykę, o której wskazanie Was proszę.

Możemy np. dołożyć tematy fotograficzne, z wciągnięciem rynku lustrzanek i bezlusterkowców, gaming PC, konsolowy czy retro, rozwiązania IT dla biznesu, tematy związane z telewizją i projektorami, więcej o audio, więcej o eBookach, wrócić do opisów aplikacji mobilnych, IT konsumenckie (laptopy, akcesoria, monitory itp.), możemy wejść w rynek motoryzacyjny czy mocniej zająć się biznesem i fintechem. Może też być jakaś strefa taka bardziej na luzie - taka blogowa i lifestyle'owa.

To jest czas na Wasze propozycje. I jeszcze raz - zadbam, by tematy telekomunikacyjne były oddzielone od wszystkich tych dodatków nawet bardziej niż teraz.
 #1084339  autor: LuiN
 21 lis 2019, 14:27
Z komentarzami niezarejestrowanych tutaj najpierw się udałem - myślę, że warto i tym razem.
 #1084342  autor: Remington
 21 lis 2019, 15:31
Fintech - zdecydowanie, to mój ulubiony temat. W dodatku nierozerwalnie związany z internetem i mobile, czyli tym z czym kojarzy mi się Telepolis.

Swoją drogą, czas na dział fintechowy na forum.
 #1084343  autor: frasag
 21 lis 2019, 15:53
Ja to bym chętnie więcej poczytał o TVKablowych i o laptopach. Co nowego, zmiany, promocje, jeśli to możliwe- to i testy. Czasem te tematy są poruszane, ale na pewno mniej. Pewnie tu więcej propozycji będzie- bo każdy z nas ma inne zainteresowania- a Redakcja wybierze to co możliwe do wprowadzenia. Tylko zauważyłem, że niektóre ankiety nie są chyba traktowane poważnie przez Użytkowników. Przykład: "Twój numer t. jest na..."- 1% z tysiąca nie wie czego używa?- dla mnie to dziwne. Nie wydaje mi się żeby tacy tu byli- ale może jednak...
Obrazek
 #1084349  autor: Mila89
 21 lis 2019, 17:47
To moze ja powiem czego bym chcial/chcial wiecej
- wiecej pisania o ofertach tzw "cebula deals" czyli np dzis w RTV kupicie taniej Huawei x co jest najlepsza cena w Polskiej dystrybucji, albo na Chinskiej stronie xxx do wyjecia telefon xxx z kodem promo zzz(na stronnie konkurencji gsmm... Jest cos takiego i duzo o tym pisza
- wiecej pisania o aplikacjach na telwfony
-TESTY aplikacji/gier... Bylo kiedys cos takiego lat temu 10 dokladnie
- poszerzenie tematyki o urzadzenia smart... Xiaomi ma tego pelno np jakas lampka co mozna kolor swiatla zmieniac za pomoca aplikacji, szczoteczka co pokazuje w apce jak myc zsby itd
-Testy sprzetow do smart domow
-Testy sprzetow audio(wiecej)
- Tematyka PS4 i Xbox jakies fajne ciekawostki promki na gry, na season passy itd

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-

Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1084351  autor: Remington
 21 lis 2019, 18:19
Testy aplikacji to bardzo dobry pomysł, niby dlaczego tylko sprzęt. Idąc za ciosem, fajnie byłoby też potestować różne nowe usługi, od vod przez cośtam-sharingi, po przejazdy, przelewy itd.
Mila89 pisze:
- wiecej pisania o ofertach tzw "cebula deals" czyli np dzis w RTV kupicie taniej Huawei x co jest najlepsza cena w Polskiej dystrybucji, albo na Chinskiej stronie xxx do wyjecia telefon xxx z kodem promo zzz(na stronnie konkurencji gsmm... Jest cos takiego i duzo o tym pisza

Też miałem o tym napisać, ale w końcu nawet nie spróbowałem. Mamy o tym dział na forum. Zainteresowanie ze-ro-we.
 #1084352  autor: Mila89
 21 lis 2019, 18:34
Remington pisze:
21 lis 2019, 18:19
Testy aplikacji to bardzo dobry pomysł, niby dlaczego tylko sprzęt. Idąc za ciosem, fajnie byłoby też potestować różne nowe usługi, od vod przez cośtam-sharingi, po przejazdy, przelewy itd.
Mila89 pisze:

Też miałem o tym napisać, ale w końcu nawet nie spróbowałem. Mamy o tym dział na forum. Zainteresowanie ze-ro-we.
Ale portal to co innego... Kiedys Luin o ile dobrze pamietam pisal ze wiadomosci z tymi "apkami o wartosci xxx zl za 0zl" maja bardzo duza "klikalnosc" w przypadku "Cebula Deals" na portalu(nie forum) byloby podobnie

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-

Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1084358  autor: marcin19883
 21 lis 2019, 21:45
Przydałoby się więcej testów sprzętu budżetowego a nie tylko promowanie telefonów klasy premium za kilka tysięcy. I tym samym mniej sponsorowanych bredni a więcej realnych doświadczeń.
 #1084368  autor: forum_tg
 22 lis 2019, 10:40
marcin19883 pisze:
Przydałoby się więcej testów sprzętu budżetowego a nie tylko promowanie telefonów klasy premium za kilka tysięcy.
Miałem o tym właśnie napisać. Takich telefonów jest najwięcej na rynku.
Do tego dołożyłbym info o laptopach (też w rozsądnych cenach), a nie urządzenia za 8-10 tys.
 #1084372  autor: iphoneski
 22 lis 2019, 11:45
forum_tg pisze:
22 lis 2019, 10:40
marcin19883 pisze:
Przydałoby się więcej testów sprzętu budżetowego a nie tylko promowanie telefonów klasy premium za kilka tysięcy.
Miałem o tym właśnie napisać. Takich telefonów jest najwięcej na rynku.
Do tego dołożyłbym info o laptopach (też w rozsądnych cenach), a nie urządzenia za 8-10 tys.
To akurat kwestia gustu. Równie dobrze ja mogę napisać, że takich testów w ogóle nie powinno być bo po co testować elektro złom, który za pół roku będzie się zacinał przy odbieraniu połączenia. A jeśli ktoś chce wydać kilka tysięcy na sprzęt to raczej chciałby znaleźć możliwie dużo testów z różnej perspektywy żeby upewnić się czy sprzęt wart jest swojej ceny.
 #1084375  autor: marcin19883
 22 lis 2019, 12:58
Dla mnie to chore, wydawać kilka tysięcy na telefon, który i tak będzie złomem za 2 lata. Ja mam już 4 lata dobrą budżetówkę i nadal działa sprawnie.
 #1084376  autor: Remington
 22 lis 2019, 13:01
Zdania są podzielone, a to oznacza, że testy budżetowców są potrzebne. Byle tylko autorzy nie oceniali ich tą samą miarą co flagowców, bo inny jest sposób użytkowania i inne oczekiwania wobec jednych i drugich.
 #1084378  autor: LuiN
 22 lis 2019, 13:43
Z tymi budżetowymi telefonami jest jeden problem - biura prasowe ich często w ogóle nie mają. Stąd pod koniec wakacji cała nowa seria A Samsunga poszła w ramach wypożyczeń z x-kom.pl. W styczniu dojdzie do nas bardzo doświadczony tester telefonów, będziemy standaryzować procedury.

Odnośnie "mniej sponsorowanych bredni a więcej realnych doświadczeń" - nie mamy sponsorowanych testów. Artykuły sponsorowane mają specjalny dział na Telepolis: https://www.telepolis.pl/artykuly/ap