DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Komentować na TELEPOLIS.PL powinni tylko zarejestrowani użytkownicy?

Jestem na tak - jak najszybciej
34
74%
Jestem na tak - ale to może poczekać
6
13%
Nie powinno być tej blokady, jak najdłużej
Brak głosów
0%
Nie powinno być tej blokady w ogóle
6
13%
Nie mam zdania
Brak głosów
0%
 #1081723  autor: sindikat
 06 paź 2019, 20:39
Jestem zarejestrowany na kilkudziesięciu forach. Na jednych mam 5 wpisów, na innych 12000. I ZDECYDOWANIE uważam, że powinno mieć się login.
To, że konta są nieużywane to normalne, ale ustawiasz 90 dni bez wejścia i out. Znam takie strony.
Są też takie gdzie bez loginu nie przeczytasz treści, a widzisz tylko tytuł. I to funkcjonuje.
 #1081733  autor: piotrzet
 06 paź 2019, 22:42
polskiejablka
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić. Rejestracja wyeliminuje przede wszystkim używanie wulgaryzmów w komentarzach. Zarejestrowany użytkownik nie będzie pisał niecenzuralnych słów jak i obrażał innych, bo doskonale wie jak się to dla niego skończy.
Wchodzę na różne strony i większość jak nie wszystkie ma możliwość komentowania tylko po zalogowaniu. Owszem zdarzają się osoby, które obrażają czy piszą ale są eliminowane szybko i skutecznie. Poziom dyskusji również jest wyższy.
Skoro tak sporo osób broni opcji żeby zostawić tak jak jest obecnie to proponuję wprowadzić także możliwość pisania bez logowania na forum. Bo w końcu czym się to różni?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1081736  autor: polskiejablka
 06 paź 2019, 23:20
piotrzet pisze:
06 paź 2019, 22:42
Zarejestrowany użytkownik nie będzie pisał niecenzuralnych słów jak i obrażał innych, bo doskonale wie jak się to dla niego skończy.
Skończy się tak, że założy kolejne konto, i kolejne, i kolejne... Dopóki nie będzie prawdziwej moderacji, to nie będzie żadnej różnicy, czy ktoś pisze jako nie/zarejestrowany.
piotrzet pisze:
06 paź 2019, 22:42
to proponuję wprowadzić także możliwość pisania bez logowania na forum. Bo w końcu czym się to różni?
Znawcą internetów pewnie nie jestem, ale jak sięgam pamięcią i staram się zrozumieć pewne mechanizmy, to rejestracja na wszelakich forach i grupach dyskusyjnych była potrzebna po to, aby uzyskać pewne korzyści z posiadania takowego (korzyści dla użytkownika, a nie admina strony). Zazwyczaj fora odwiedza ograniczona grupa osób, więc posiadanie też swojego nicka jest na swój sposób pomocne. I było to zanim ktokolwiek wpadł na pomysł, że artykuły w internecie można komentować, a już tym bardziej, że jest to sposób na ograniczenie trollostwa. A w odróżnieniu od for, obojętne jest mi, kto komentuje informacje prasowe, bo zwracam uwagę na treść, a nie osobę, bo dziś jest, a jutro jej nie ma. (Choć zabrzmiało to tak, jakbym zwracał uwagę kto pisze na forach, jednak wiem, że z racji ograniczonej grupy osób, może to być dla niektórych korzystne).
 #1081748  autor: LuiN
 07 paź 2019, 10:47
Testowaliśmy wstępną akceptację komentarzy. By mogła ona zadziałać, musiałaby dotyczyć zarówno osób zarejestrowanych, jak i tych, które się nie logują. Inaczej pojawiałyby się dyskusje, które później byłyby aktualizowane o odpowiedzi niezarejestrowanych.

Komentarzy już po moderacji zostaje około 300 każdego dnia, jak jest jakiś gorący temat to i ponad pół tysiąca - musiałbym zatrudnić kogoś do akceptowania ich w weekendy, ale i w ciągu tygodnia byłoby trudno szybko reagować. Gdy wspominam takie działanie katalogu, to jedno co mi przychodzi do głowy, to ulga po odpięciu akceptów. Było też mnóstwo zdublowanych wpisów, bo użytkownicy próbowali komentować do skutku. Drugi raz do tego wracać bym nie chciał, choć tak - techniczna możliwość istnieje.

Odnośnie zaś migracji do Disqusa - stare komentarze musiałyby mieć jakąś oddzielną zakładkę i nie byłoby możliwości komentowania w niej. To serio wycięcie milionów komentarzy z 15 lat.
 #1081749  autor: frasag
 07 paź 2019, 10:48
Mnie jakoś moderowanie tu omija- do tej pory. Bywało że wdawałem się w nie potrzebne dyskusje z trollami- i żałuję tego. Były usuwane jakieś moje posty- ale jako odpowiedzi- czasem usuwany jest główny wątek i odp. żeby bezsensowne śmieci nie zostawały. Jednak zawsze i wciąż będę uważał że nicki powinny być. Przecież nikt nie musi tu prawdziwych danych osobowych ani adresu podawać- wybiera co mu pasuje. Chodzi też o to że wielu Gości ma tu taki sam identyfikator (to co widać) i tak naprawdę to nie wiemy czy piszemy z tym co chcemy- czy z tym kogo unikamy. Zdarzają się więc pomyłki i przez to ostre riposty.
Natomiast to co wspomniał Kolega wyżej- żeby ujawniać "gościnne" posty dopiero po moderacji to też źle- bardzo źle. Bo w międzyczasie inne posty sprawę wyjaśnią i wracanie do tematu zrobi bałagan.
 #1081789  autor: Remington
 07 paź 2019, 20:52
Nie byłbym takim pesymistą. Wstawienie anonimowego posta trwa moment, a zakładanie wielu kont, potwierdzanie ich na różnych adresach (nawet będących aliasami jakiś fake'owych skrzynek) jest pracochłonne i czasochłonne. Nie wyeliminujemy takich zdesperowanych, ale ograniczymi, bo utrudni im to działanie.

Spam na forum rok temu był niemiłosierny. Teraz też jest, ale mało, a dzięki pracy moderatorów w ogóle go nie widzicie.
 #1081830  autor: Dorotea
 08 paź 2019, 12:45
@Remington
Cześć zrezygnuje, ale te "pracowite" trolle będą zakładać fikcyjne konta, są jakieś dziwne osoby, które podszywają się pod inne nicki, obawiam się, że takim zawsze się będzie chciało, a dodatkowe ograniczenia (pisanie z konta) nie są wielką przeszkodą.
 #1081833  autor: 24bis24
 08 paź 2019, 12:53
Remington pisze:
07 paź 2019, 20:52
zakładanie wielu kont, potwierdzanie ich na różnych adresach (nawet będących aliasami jakiś fake'owych skrzynek) jest pracochłonne i czasochłonne. Nie wyeliminujemy takich zdesperowanych, ale ograniczymi, bo utrudni im to działanie.
takich kont na tym forum jest wiele od dawna. Wystarczy poczytać posty i pogrupować je. Zwiększają one wyświetlenia co dla portalu robią dobrą robotę.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1081842  autor: matek451
 08 paź 2019, 14:31
Tu przykład co wnoszą bezimienni do merytorycznej dyskusji https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... wosci-nowe, celowo napisałem kilka merytorycznych postów w tym temacie aby sprowokować dyskusję. Ocenę niektórych moich interlokutorów i ich poziom wiedzy oraz odpowiedzi dają jasną odpowiedź na pytanie z ankiety.
 #1081856  autor: Dorotea
 09 paź 2019, 07:17
frasag pisze:
08 paź 2019, 16:54
Jak na razie to powodzenie ankiety minimalne- mniej niż 50 głosów- zawiedziony jestem frekwencją.
Trochę szokujące, że przy tej ilości odsłon jest nadal mniej niż 50 głosów... Tylko tylu użytkowników aktywnie angażuje się w sprawy portalu. W pewnym sensie jest to informacja zwrotna dla zarządzających.
 #1082201  autor: LuiN
 14 paź 2019, 18:20
Dziękuję za Wasze głosy w ankiecie i dyskusję. By jednak móc wyciągnąć końcowe wnioski, musimy jeszcze przeprowadzić ankietę na stronie głównej TELEPOLIS.PL... Wiem, że to dublowanie, ale tutaj wypowiedzieli się w końcu tylko zarejestrowani Czytelnicy (co podchodzi z deka pod trollowanie;-)). Podsyłam link do ankiety:

https://www.telepolis.pl/ankiety/koment ... zalogowani

Ma ona tymczasowo ukryte wyniki, dla podkręcenia dyskusji.

Narzędzie do włączania i wyłączania komentarzy niezalogowanych będę miał w najbliższych dniach gotowe - nawet jakby miało ono służyć jedynie do ograniczania większych fal spamu, przyda się.

Odnośnie statystyk odsłon tego wpisu... będziemy to naprawiać. Ogłoszenie globalne robi jakąś pętlę. Tak naprawdę wpis miał około 400 UU.
 #1082268  autor: matek451
 15 paź 2019, 20:03
Pytanie, jaki jest sens robienia zgłoszeń niektórych komentarzy pod Wiadomościami? Można zgłosić i nikt z tym nic nie robi, przykłady z dziś https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... msunga-wwo i zgłoszone komentarze @4 i @2 wiszą sobie w najlepsze, co ciekawe ten gościa @4 dotyczy autora Wiadomości czyli Waszego kolegi. Idealny dowód na to że Moderacja na Telepolis to fikcja, nie radzicie sobie nawet jak Wam się zgłosi takie komentarze to o czym w ogóle mowa? nie chcę Was dobijać i wymieniać kolejnych, które zgłosiłem a widnieją w najlepsze.
 #1082270  autor: LuiN
 15 paź 2019, 20:08
Uu a to coś mi się ekipa ociąga. Nie wszystkie zgłoszone usuwany, bo czasem nie ma ku temu podstaw, ale te zasadne zgłoszenia powinny być na bieżąco moderowane. Poprawimy się.
 #1082618  autor: Mila89
 21 paź 2019, 09:32
Do tej pory bylem za tym zeby komentowac mogli tylko zalogowani uzytkownicy... Ale po namysle: Jaki procent wypowiedzi niezalogowanych uzytkownikow stanowia te ktore powinny byc skasowane? 5%? 10%? mysle nie wiecej. Nawet jak sa dlugie dyskusje na kilkadziesiat odpowiedzi do skasowania sa zwykle 3-5 czasem wiecej
I teraz: Czy zeby te 10% komentarzy sie nie pojawialo jest sens blokowac te 90%? Moim zdaniem po namysle: Nie

Kazdy troll i tak jak bedzie chcial to sobie konto zalozy takze trollingu nir wyeliminuje sie w 100%
Lepiej popracujcie nad moderacja... Czasem jak cos zglaszam to nawet po 24h to sobie wesolo wisi. Macie Adminow macie moderatorow takze skasowanie 1 posta powinno zajmowac max kilkanascie min od zgloszenia
Jak beda usuwani na bierzaco to im sie znudzi

Takze reasumujac: Niech zostanie jak jest ale zwiekszcie moderacje

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1082862  autor: matek451
 26 paź 2019, 16:17
W przypadku bezimiennych trolli ich aktywność rośnie z reguły w przypadku pojawienia się na portalu pewnej grupy tematów, łatwo zaobserwować że dotyczy to wszelkich informacji dotyczących operatora Play w następnej kolejności Plusa. Gorącym tematem aktywizującym z kolei grupę anty PEM są wpisy o 5G. Tu przedmiotem szczególnie chamskich ataków jest autor piszący o tych tematach. Pod tymi tematami wystarczy zamieścić rzeczowy i merytoryczny wpis żeby sprowokować owych bezimiennych hejterów. Niestety ale moderacja śpi w najlepsze bo wulgarnego syfu jaki zalewa https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... e-5g-ready nikt nie czyści mimo wielu zgłoszeń.
 #1082875  autor: LuiN
 27 paź 2019, 08:42
matek451 pisze:
26 paź 2019, 16:17
Niestety ale moderacja śpi w najlepsze bo wulgarnego syfu jaki zalewa https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... e-5g-ready nikt nie czyści mimo wielu zgłoszeń.
Ale to mówisz o wpisach w których Ciebie wyzywają od idiotów czy tych, w których Ty innych od idiotów wyzywasz?