DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Komentować na TELEPOLIS.PL powinni tylko zarejestrowani użytkownicy?

Jestem na tak - jak najszybciej
34
74%
Jestem na tak - ale to może poczekać
6
13%
Nie powinno być tej blokady, jak najdłużej
Brak głosów
0%
Nie powinno być tej blokady w ogóle
6
13%
Nie mam zdania
Brak głosów
0%
 #1081330  autor: LuiN
 01 paź 2019, 23:22
Z racji planowanych prac nad wyglądem newsów i artykułów, pojawiła się możliwość wyłączenia komentowania przez niezalogowanych Czytelników TELEPOLIS.PL.

Niewątpliwie ograniczyłoby to spam i ułatwiło kulturalne dyskusje. Pytanie tylko, czy by ich czasem nie ubiło? Pomimo captcha i braku możliwości odręcznego wpisania nicku, wciąż bardzo dużo osób komentuje bez logowania - w tym osoby wypowiadające się kulturalnie.

Co myślicie o takim scenariuszu? To już czas, czy jednak jeszcze poczekać? Czekamy na Wasze głosy i opinie.

W razie jakbyście podczas dyskusji zmienili zdanie - ankieta pozawala na zmianę wyboru.
 #1081334  autor: Eragon
 01 paź 2019, 23:43
Czekam na zaopiniowanie pomysłu wypromowania ankiety - w końcu ma szerszy wpływ niż tylko użytkownicy forum.

+ Ankieta powinna być dostępna przez 5-7 dni... a nie 24h ;)

+ Wywalenie niezarejestrowanych niby jest plusem samym w sobie, ale jakbyście coś jeszcze dodali dla userów... :) Niech IT pochyli się nad TP tak aby zarejestrowani zyskali na byciu zarejestrowanymi :)

:smt006
 #1081336  autor: Remington
 01 paź 2019, 23:54
To ja coś dopowiem. Zespół tworzący portal (redakcja) oraz rekrutujące się spośród użytkowników osoby go wspierające (moderatorzy) to wcale nie jest zgodne towarzystwo :D, a wręcz często toczące burzliwe dyskusje.

Od początku byłem za wprowadzeniem Discuss'a w komentarzach pod artykułami, skoro został już wprowadzony w Katalogu. Wiem jak on działa na innych portalach - jest uniwersalny na wielu portalach i stronach internetowych, dobrze odsiewa spam, można go sobie samemu fajnie konfigurować. W zamian dajemy zbiór informacji o sobie i swoich poglądach kolejnej amerykańskiej firmie, a portale... mają drastycznie mniejszą aktywność użytkowników i mniej komentarzy. Dziś uważam, że jego wprowadzenie, nie byłoby trafnym rozwiązaniem.

Zdecydowano się na wariant z własnym systemem komentarzy, by nie wylać dziecka z kąpielą. W starej wersji portalu płaciłem za wariant Premium, pozwalający ukryć komentarze niezalogowanych. W nowym, nie miałem takiej możliwości i... po prostu przestałem czytać komentarze :(. Robię to skrajnie rzadko, gdy już bardzo mi się nudzi. I tylko utwierdzam się wtedy w przekonaniu o słuszności swojej decyzji - wartościowych komentarzy jest stała liczba, jednak giną one w masie wpisów trolli - zwykłych frustratów i idiotów, jak i (zapewne płatnych) trolli z agencji, powtarzających te same tezy (głównie polityczne) na różnych portalach.

Dlatego obiema rękami i nogami podpisuję się pod wersją pierwszą. Uważam jednak, że trolli (szczególnie tych płatnych) początkowo niewiele ubędzie, ale dzięki konieczności rejestracji łatwiej ich będzie i blokować.
 #1081338  autor: LuiN
 02 paź 2019, 00:21
Eragon pisze:Czekam na zaopiniowanie pomysłu wypromowania ankiety - w końcu ma szerszy wpływ niż tylko użytkownicy forum.

+ Ankieta powinna być dostępna przez 5-7 dni... a nie 24h ;)
I tak właśnie od samego początku funkcjonuje - 7 dni + promocja w każdym dziale forum (ogłoszenie globalne).
 #1081355  autor: frasag
 02 paź 2019, 08:36
Problem jest- duży!
Jest wielu komentatorów nie zalogowanych- ale piszących mądrze, spokojnie i służących nam dobrą radą. A nie logują się oni czasem z powodu że są jednostki, które im dokuczają gdy są rozpoznawalni. Te jednostki chodzą za nimi jak cień żeby się do czegoś przyczepić- więc brak logowania jest to jakiś sposób na więcej spokoju dla nich. Ale dla Telepolis to gorzej, bo każdy pisze co chce i jak tu wykrzyczał kilkakrotnie jeden z Gości- czasem można odnieść wrażenie że tu rządzi PATOLOGY (pisownia oryginalna). Albo trafiają się jacyś znajomi z innych stron, których nie zalogowani by chcieli uniknąć, dlatego bywają incognito.
Przy tylu użytkownikach trudno utrzymać porządek- gdy spamerów i trolli jest coraz więcej. Zwłaszcza w weekendy- te które nadchodzą (bez grilla i wycieczek) będzie tu ciężko. Redaktorzy też potrzebują odpocząć, pobyć z rodziną i zrobić coś w domu.
Osobiście bym apelował do niektórych gości o duuużo więcej opanowania- a jeśli to nie pomoże to niech się logują- tylko trzeba zrobić opcję żeby nie pożądane komentarze mi się nie wyświetlały, ani privki od tych nicków nie dochodziły.
 #1081358  autor: wlo
 02 paź 2019, 09:31
Stanowisko moje jest zawsze takie samo. Tak, tylko zalogowani powinni mieć możliwość komentowania. Jeśli ktoś decyduje się na komentowanie materiału jakiegoś, czy tym bardziej - włącza się w dyskusję czy polemikę z jakąś jedną nawet tylko wypowiedzią, znaczy, że nie jest jednorazowym gościem w serwisie i rejestracja nic nie zmieni, na nic nie wpłynie. No, chyba, ze jest to - jak wyżej frasag powiedział - goście piszący wyłącznie złośliwie w kierunku członków społeczności Telepolis zarejestrowanych od dawna czy "od zawsze".
Od siebie dodam... Taka zmiana z pewnością wpłynie i na mnie osobiście - bo nie będę musiał odnosić się do tychże właśnie złośliwych komentarzy Nicków piszących podobno "od zawsze". Więc i nie będzie wielu zbędnych komentarzy ;-)
 #1081367  autor: babciagienia1p
 02 paź 2019, 10:44
Uważam, że nie powinno być blokady dla niezalogowanych komentarzy. Byłoby to mocne ograniczenie dostępu i swobody wypowiedzi.
Niektórzy nie mają czasu na logowanie. Szczególnie, że nadal są problemy z e-mailami weryfikacyjnymi. Owszem jest sporo oszołomskich komentarzy, ale można je ignorować. Bez świeżej krwi i nowego spojrzenia zakisimy się w sosie własnym.

Zastanawiam się czy ten wątek nie powstał w związku z dyskusją na innym wątku. Patrz stopka. W wolnej chwili coś tam napiszę.
 #1081369  autor: piotrzet
 02 paź 2019, 10:56
Moim zdaniem wprowadzenie tego typu ograniczenia ma sens. Jest wiele portali, które blokują nie zalogowanych użytkowników i nie ma z tym żadnego problemu. Fakty są takie wiadomo, że nikt nie siedzi 24h/7 dni/365 dni i nie pilnuje tych komentarzy. A nie raz w nich pojawiają się wulgarne słowa czy obrażanie użytkowników zalogowanych. Takie ograniczenie powinno być wprowadzone najszybciej jak to możliwe.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1081371  autor: iphoneski
 02 paź 2019, 11:01
piotrzet pisze:
02 paź 2019, 10:56
Moim zdaniem wprowadzenie tego typu ograniczenia ma sens. Jest wiele portali, które blokują nie zalogowanych użytkowników i nie ma z tym żadnego problemu. Fakty są takie wiadomo, że nikt nie siedzi 24h/7 dni/365 dni i nie pilnuje tych komentarzy. A nie raz w nich pojawiają się wulgarne słowa czy obrażanie użytkowników zalogowanych. Takie ograniczenie powinno być wprowadzone najszybciej jak to możliwe.
Nic dodać, nic ująć ;)
 #1081375  autor: frasag
 02 paź 2019, 11:28
I jeszcze dopiszę "słowko". Sytuacja chyba z wczorajszego wieczora: pewien gość wyrażał się tu niezbyt parlamentarnie o innych użytkownikach- a po usunięciu jego postów przez Administrację napisał:
"co za s*k*u*r*w*y*... usunął moje posty?" To można sprawdzić w koszu. No wybaczcie Panie i Panowie- ale w takiej atmosferze to i Redakcja pewnie nie daje rady normalnie działać- chociaż z tego żyją- a co dopiero my- którzy chcemy się tu czegoś dowiedzieć i kulturalnie coś napisać. (:
 #1081454  autor: Remington
 03 paź 2019, 11:07
Dorotea pisze:
03 paź 2019, 10:05
Nie blokować lecz moderować na bieżąco

To byłby ogrom pracy. Trolle już kilka lat temu zresztą rozpoznały już kiedy redakcja ma mniejszą obsadę i wtedy postują ze zdwojoną siłą.
Dorotea pisze:
03 paź 2019, 10:05
porobić jakieś filtry na trolli itp.

No własnie: jakie?
 #1081460  autor: frasag
 03 paź 2019, 11:48
Dorotea pisze:
03 paź 2019, 10:05
Przecież nie wszystkie wpisy anonimowe są złe. Nie blokować lecz moderować na bieżąco, porobić jakieś filtry na trolli itp.
To nie takie proste- moderować. Jednego skasujesz to za chwilę 2 nowych wejdzie. Trzeba by non stop 24/7 czuwać. Kto to ma robić i za ile? My też możemy mieć wpływ na porządek Portalu. Jeśli widzimy trolla to trzeba by go dosiadać w kilka osób- albo się zmieni, albo odejdzie. A z pojedynczych uwag to trolle się śmieją i dalej robią swoje. Nasza obojętność powoduje że oni czują się tu jak w raju.
 #1081463  autor: piotrzet
 03 paź 2019, 12:15
Naprawdę nie wiem jaki jest problem z tym żeby mogły komentować tylko osoby zalogowane. U konkurencji jest tak od dawna i problemów nie ma, a tutaj wielka dyskusja na temat robić to, a może jednak nie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png