DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

Komentować na TELEPOLIS.PL powinni tylko zarejestrowani użytkownicy?

Jestem na tak - jak najszybciej
34
74%
Jestem na tak - ale to może poczekać
6
13%
Nie powinno być tej blokady, jak najdłużej
Brak głosów
0%
Nie powinno być tej blokady w ogóle
6
13%
Nie mam zdania
Brak głosów
0%
 #1082618  autor: Mila89
 21 paź 2019, 09:32
Do tej pory bylem za tym zeby komentowac mogli tylko zalogowani uzytkownicy... Ale po namysle: Jaki procent wypowiedzi niezalogowanych uzytkownikow stanowia te ktore powinny byc skasowane? 5%? 10%? mysle nie wiecej. Nawet jak sa dlugie dyskusje na kilkadziesiat odpowiedzi do skasowania sa zwykle 3-5 czasem wiecej
I teraz: Czy zeby te 10% komentarzy sie nie pojawialo jest sens blokowac te 90%? Moim zdaniem po namysle: Nie

Kazdy troll i tak jak bedzie chcial to sobie konto zalozy takze trollingu nir wyeliminuje sie w 100%
Lepiej popracujcie nad moderacja... Czasem jak cos zglaszam to nawet po 24h to sobie wesolo wisi. Macie Adminow macie moderatorow takze skasowanie 1 posta powinno zajmowac max kilkanascie min od zgloszenia
Jak beda usuwani na bierzaco to im sie znudzi

Takze reasumujac: Niech zostanie jak jest ale zwiekszcie moderacje

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1082862  autor: matek451
 26 paź 2019, 16:17
W przypadku bezimiennych trolli ich aktywność rośnie z reguły w przypadku pojawienia się na portalu pewnej grupy tematów, łatwo zaobserwować że dotyczy to wszelkich informacji dotyczących operatora Play w następnej kolejności Plusa. Gorącym tematem aktywizującym z kolei grupę anty PEM są wpisy o 5G. Tu przedmiotem szczególnie chamskich ataków jest autor piszący o tych tematach. Pod tymi tematami wystarczy zamieścić rzeczowy i merytoryczny wpis żeby sprowokować owych bezimiennych hejterów. Niestety ale moderacja śpi w najlepsze bo wulgarnego syfu jaki zalewa https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... e-5g-ready nikt nie czyści mimo wielu zgłoszeń.
 #1082875  autor: LuiN
 27 paź 2019, 08:42
matek451 pisze:
26 paź 2019, 16:17
Niestety ale moderacja śpi w najlepsze bo wulgarnego syfu jaki zalewa https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... e-5g-ready nikt nie czyści mimo wielu zgłoszeń.
Ale to mówisz o wpisach w których Ciebie wyzywają od idiotów czy tych, w których Ty innych od idiotów wyzywasz?
 #1082877  autor: matek451
 27 paź 2019, 09:15
A w którym moim wpisie umieszczonym pod tym tematem użyłem słowa "idiota" ? Który z moich adwersarzy tam użył jakiegoś rzeczowego argumentu w dyskusji ze mną, wnoszącego coś do tematu reklam Play?
Kolego administratorze to na Twoim portalu pozwalasz aby godzinami widniały na nim wpisy zawierające obrzydliwe wulgaryzmy, dotyczace anatomii ludzkiej, na używanie knajackiego języka, chamskie personalne odzywki do twojego kolegi i to ze strony ludzi bez wiedzy i którzy w życiu nic mądrego nie napisali ..Regularnie zgłaszam takie wpisy ale widać że wam raczej zależy na szokowaniu czytelników a nie na dbaniu o merytoryczny poziom skoro część z nich widnieje nadal. Nie wspomnę o tym że w niektórych tematach to macie salon polityczny jak w niejednej telewizji. Na fachowych forach w których uczestniczę to nie przechodzi, naczelna zasada , zero polityki.
 #1082879  autor: LuiN
 27 paź 2019, 09:22
Używasz epitetów równoważnych do słowa idiota. Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Obrażanie w trybie kwiecistym językowo to dalej obrażanie. Co zaś chodzi o moderację, za kilka dni odpalamy testowo Telepolis bez anonimów. Zobaczymy czy będzie lepiej.
 #1082927  autor: Mila89
 28 paź 2019, 15:06
matek451 pisze:
26 paź 2019, 16:17
W przypadku bezimiennych trolli ich aktywność rośnie z reguły w przypadku pojawienia się na portalu pewnej grupy tematów, łatwo zaobserwować że dotyczy to wszelkich informacji dotyczących operatora Play w następnej kolejności Plusa. Gorącym tematem aktywizującym z kolei grupę anty PEM są wpisy o 5G. Tu przedmiotem szczególnie chamskich ataków jest autor piszący o tych tematach. Pod tymi tematami wystarczy zamieścić rzeczowy i merytoryczny wpis żeby sprowokować owych bezimiennych hejterów. Niestety ale moderacja śpi w najlepsze bo wulgarnego syfu jaki zalewa https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... e-5g-ready nikt nie czyści mimo wielu zgłoszeń.
Wszedlem w linka ktorego wrzuciles i padłem ze smiechu/z zazenowania
Uzytkownicy sobie normalnie komentowali a ty w kazdym nieprzychylym komentarzu robiles g...o burze, obrazales ich na prawo i lewo piszac m.in "gdyby mieli odrobine inteligencji"(taka aluzja ze sa d...lami)
a na koncu jeszcze pozglaszales ich posty(a nie swoje, czemu?)
I jeszcze pretensje ze "moderacja nke dziala"
Gdyby dzialala to niestety mialbys bana za tzw "s**t posting i robienie awantur i pisanie nie na temat... Naprawde @Luin z zarejestrowanymi uzytkownikami tez musicie cos zrobic bo gdyby nie matek to ten temat wygladalby znacznie lepiej

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1082938  autor: matek451
 28 paź 2019, 21:56
Jeden z postów pod tym artykułem adresowany do mnie"Matek to zapewnie klęcznikowy okaz Playowego ssaka. Taki witek 2. Może są parą?", inny "Skąd się takie cymbały biorą..." i tyle w temacie dyskusji z Tobą na ten temat obrońco niezalogowanych trolli i tych Twoich zachwytów nad ich wpisami. W takich tematach nie chodzi im o żadną grzeczną, merytoryczną dyskusję tylko zwykłe do.... e operatorowi . Widać tobie to się podoba. Odsyłanie prze ze mnie ich do UOKiK to właśnie pisanie na temat bo ta instytucja zajmuje się nielegalnymi praktykami rynkowymi i pod to podlega kampania z 5G ready Play.
 #1082961  autor: Dorotea
 30 paź 2019, 07:41
Może niebawem dowiemy się, że za trolling pełen brutalnego chamstwa odpowiada matek451. Czyżby powtarzał się przypadek jarekt?
Jakkolwiek nie podzielam wielu poglądów matek451 i nie wiem po co w ogóle wchodzi w dyskusje z pewnymi osobami, jednak zadziwiające jest, że "finezyjny" post o play ssaku wisi sobie w najlepsze mimo, że oczy szanownej administracji zostały zwrócone w tamtym kierunku.
 #1083349  autor: Mila89
 07 lis 2019, 14:15
LuiN pisze:
27 paź 2019, 09:22
Co zaś chodzi o moderację, za kilka dni odpalamy testowo Telepolis bez anonimów. Zobaczymy czy będzie lepiej.
27.10 napisano klika dni... Hmm kiedy mozemy sie spodziewac? Fakt moj poprzedni komentarz gdzie bronilem niezalogowanych byl zupelnid nie przsmyslany... Jest straszny syf(zapraszam min do watku z e rozancem) takze LUIN CZEKAMY

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #1083485  autor: matek451
 08 lis 2019, 21:48
Brak odwagi kończy się tak jak na https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... -spoleczne ale to było jasne do przewidzenia. Panowie administratorzy, moderatorzy zostaliście już nazwani mordercami więc proponuję czekajcie dalej, bezimienna tłuszcza pluje Wam prosto w twarz a wy udajecie że nic się nie stało. Nawet nie raczycie kasować na bieżąco tego wściekłego ataku mimo zgłoszeń.
a@Mila89 a nie mówiłem, to dopiero początek, nie trzeba ich nawet prowokować. Oni nie ważą słów.
 #1083489  autor: Remington
 08 lis 2019, 22:25
Moim zdaniem, redakcja mogłaby pokusić się o felieton o dezainformatorach siejących te wszystkie wpisy, analiza na podstawie hostów, z których piszą. Widać tylko fragmenty, ale redakcja wie więcej. Z tych fragmentów wydaje się, że piszą nie od siebie z domu czy pracy, lecz z zagranicznych VPN-ów czyli w sposób charakterystyczny dla trolli.
 #1083492  autor: marcin19883
 08 lis 2019, 22:41
Remington pisze:
08 lis 2019, 22:25
Z tych fragmentów wydaje się, że piszą nie od siebie z domu czy pracy, lecz z zagranicznych VPN-ów czyli w sposób charakterystyczny dla trolli.
Nikt tego nie robi za free i od tak sobie. Osoby te zarabiają na tym. Są wynajmowani, do siania dezinformacji. W myśl zasady "Dziel i rządź" , dla wyższych celów.
 #1083559  autor: orson_dzi
 10 lis 2019, 01:04
To w takim razie bez marketingowego bełkotu.
Zgodnie z planem niezalogowane komentarze w zasadzie już powinny być już zablokowane, ale przez "my friendów" z dalekiej Azji mieliśmy trochę problemów z działaniem portalu. Co skutecznie zastopowało wszelkie prace nam jakimikolwiek zmianami.
W pierwszej kolejności na portalu pojawi się fajna, nowa funkcja, która pomyślnie przeszła pierwsze testy. Po jej uruchomieniu pod nóż będzie można wziąć komentarze. Od strony technicznej musiało to być zrobione w takiej kolejności.

A komentarze jakie pojawiają się pod wszystkimi tekstami w ciągu ostatnich tygodni chyba jasno nam pokazują, że to nie może tak dalej wyglądać.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #1083577  autor: Remington
 10 lis 2019, 10:44
Pomyśleć co by się działo gdyby Telepolis pisał o szczepionkach albo o Tusku 😉 Chociaż akurat aktywność jednego z polityków ws. regulacji roamingu w Szwajcarii już się kwalifikuje by o tym tutaj pisać, co oznaczałoby znowu tony pomyj pod artykułem.

Czekam na te zmiany z niecierpliwością.
 #1083759  autor: LuiN
 12 lis 2019, 10:32
Moi drodzy, trzymajcie kciuki za gładkie wdrożenie. Jutro rano na stronie pojawi się automatyczne wczytywanie kolejnych newsów i artykułów... i blokada komentowania dla niezarejestrowanych. Jeśli skutki tej blokady okażą się negatywne - w każdej chwili mogę przywrócić komentowanie przez gości.

Rezygnujemy jednocześnie z pop-upa do logowania, na rzecz oddzielnej strony. Powinno to ułatwić logowanie na urządzeniach mobilnych.

Wśród dalszych prac znalazło się też nowe menu główne - dla Forumowiczów będzie to spora ulga, bo zamiast obecnej, animowanej belki, będzie prosty pasek z kilkoma linkami. Załaduje się on natychmiast.