DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1081294  autor: LuiN
 01 paź 2019, 15:49
marcin19883 pisze:Ja rozumiem wyzywanie, trollowanie na konkretną osobę bez konkretnej przyczyny, ale pisanie prawdy i od razu ban?
"Niestety firma Comperia (i należący do niej dział Telepolis) nie mają informatyka także nieprędko to naprawią (zabierający się najprawdopodobniej za te sprawy od czasu do czasu syn kierownika nie za bardzo daje radę w tematach IT, co widać w ogromnej ilości miejsc w Comperii i Telepolis)."

Serio wszystko Tobie tutaj gra? Może pogadamy o Twojej rodzinie? Masz swoje "trollowanie na konkretną osobę bez konkretnej przyczyny".

Inicjatywa jest po stronie Jarka. Jeśli będzie chciał wrócić, to inteligentny facet, wie co robić.
 #1081297  autor: matek451
 01 paź 2019, 16:28
Ciekawi ta Twoja wybiórczość w podejściu do tej szumnie tu podkreślanej mowy nienawiści , hejtu . Nie przeszkadza Tobie i Twoim przełożonym taki tekst sprzed 15 minut na głównej stronie Waszego podkreślę jeszcze raz Waszego bo sam się tym szczycisz Portalu tu cytuję "To wypierdalaj do USA i kupuj srajfony aby producent apple mógł cię ruchać jak chce i przy tym szpiegować"
Pytam kolejny raz , dlaczego tolerujecie takie wpisy od zawsze, dlaczego nic z tym nie zrobiliście od wielu m-cy? Odpowiedź znają wszyscy normalnie myślący. Wizyty bezimiennych nabijają Wam ilość odsłon , za to płaca reklamodawcy ,kasa ponad wszystko a tego oczekuje od Was Wasz Właściciel.
 #1081300  autor: Eragon
 01 paź 2019, 17:21
Ha, widzę użytkowniku @matek451 że starasz się w pełni opisać swoje przekonania, co szanuję, więc również postaram Ci się odpisać jak najszerzej.
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
Moderatorze szanuj użytkowników i własny język, nie nazywaj ludzi którzy maja odwagę Wam się postawić "śmietanką". Bo za chwile ty i twoi koledzy zostaniecie tutaj sami ze sobą i kupą ludzi bez doświadczenia zadającymi trudne pytania, na które Ty i twoi koledzy nie znacie odpowiedzi
Widzisz, stawiasz mnie w złym świetle poprzez delikatną manipulację moimi słowami. Poprzez "śmietankę" miałem na myśli użytkowników najbardziej aktywnych we wchodzeniu utarczki z innymi użytkownikami, co kończyło się interwencją moderatora. Proste i logiczne.
W żaden sposób przecież nie wyśmiewam tych którzy "nam się stawiają" bo przecież taka jest idea forum, co więcej jeśli mowa o forum i jego dalszym rozwoju lub problemach.. głos ludu jest potrzebny, bo w kilka osób, nie będziemy w stanie wychwycić wszystkiego. Osobiście mam więc tu do Ciebie prośbę, opisz mi te "stawianie się". Najzwyczajniej w świecie, nie rozumiem kontekstu sytuacji. Ja na innych forach, jako zwykły użytkownik, nie stawiam się moderatorom, a szukam rozwiązania swych problemów lub nowości z tematu mnie interesującego... ale może tu jest inaczej?
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
Wystarczy że te kilkanaście osób aktywnie udzielających się na Forum wypnie się na Was na jakiś czas i wasza obecność tutaj po prostu będzie zbędna, założysz się?
Jasne że nie, bo to proste i logiczne do zrozumienia. Forum jest dla ludzi. WSZYSTKICH a nie tylko wybranej grupki.
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
[...] Skoro tak łatwo pozbywacie się użytkownika z taka wiedzą[...]
Sprawdziłem sobie z ciekawości. Użytkownik @jarekt dostał łącznie 3 ostrzeżenia oraz 1 ban na okres miesiąca, 3 lata temu. Jedno z tych ostrzeżeń nastąpiło na początku roku. Nie śledziłem oczywiście wszystkich jego wypowiedzi, ale zakładam że zarówno na forum jak i portalu ktoś ostrzegał go nt. utemperowania tonu jego wypowiedzi...
Dlaczego o tym piszę? Ponieważ ciężko stwierdzić aby to było łatwe pozbycie. Szczególnie z uwagi na wiedzę. Ale gdzieś ta linia graniczna musi być wytyczona...
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
gdy na głównej stronie niezarejestrowani trolle wypisują taki bluzgi że włos się jeży, bez reakcji z Waszej strony.
Też tego nie lubię, ale mają prawo wypowiedzi jak każdy inny... (Uwaga) również tak jak Ty :) Zgłaszaj ich, to posty znikną.
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
Do tego ten brak profesjonalizmu jaki od dawna prezentujecie i wchodzenie w zażarte, emocjonalne dyskusje z uczestnikami Forum. Administrator, Moderator powinien wiedzieć jaką pełni rolę , emocjonalnie być jak skała a jedną z podstawowych zasad jest zachowanie dystansu do użytkowników, nie wchodzenie w interakcje z nimi. Jeśli ktoś tego nie potrafi to na moderatora się nie nadaje.
A myślisz że tak nie robiliśmy? Według Twoich powyższych słów, fakt że ja tłumaczę sytuację, sprawia że się nie nadaję na moderatora... Ale, gdy byliśmy ścianą to w Was z kolei, narodził się ruch partyzancki tj. opór względem ciemiężycieli...
Ani tak nie jest dobrze, ani tak. To jak?
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
Oczekiwanie że @jarekt ukorzy się ,posypie głowę popiołem jest śmieszne.
To mod/admin jest tylko od banowania czy życia z nadzieją że ktoś się zmieni? Nie mów że nie dostrzegasz sprzeczności w swym podejściu...
matek451 pisze:
01 paź 2019, 15:34
PS. Mam nadzieję że awansujesz za tą laurkę typu cytuję "to nic górze zarzucić nie można.
Od 2010 roku, bycie modem było szczytem mych ambicji. Bo wcześniej, moderatorstwo tu nie istniało... Zakładasz z góry jakbym był jakimś pracusiem korpo, a ja tu jestem takim samym użytkownikiem jak Ty. Zależy mi na rozwoju forum przy trzymaniu względnego porządku. Zresztą, chyba każdemu modowi :)

Napisałem co miałem napisać. Więcej chyba już nie ma sensu. Albo te słowa dotrą, albo je wyśmiejesz i uznasz że wiesz lepiej...
Mimo całej sytuacji cieszę się że cała Wasza grupa zebrała się (ponad podziałami hejtu) w odzyskaniu innego użytkownika.
Wiem że siłą rzeczy całą Waszą frustrację wylewacie na kolorowych - ale proszę, w racjonalnych granicach. Jeśli @jarekt to zrozumie, to będę za odbanowaniem Go.

Pozdrawiam :)

PS. @Luin, a może niech się użytkownik @matek451 wykaże na portalu, i zrobić go modem do usuwania mowy nienawiści z portalu? :D Luźny pomysł.

:smt006
 #1081302  autor: LuiN
 01 paź 2019, 17:35
matek451 pisze:Pytam kolejny raz , dlaczego tolerujecie takie wpisy od zawsze, dlaczego nic z tym nie zrobiliście od wielu m-cy? Odpowiedź znają wszyscy normalnie myślący. Wizyty bezimiennych nabijają Wam ilość odsłon , za to płaca reklamodawcy ,kasa ponad wszystko a tego oczekuje od Was Wasz Właściciel.
Wpisu nawet nie zdążyłem zobaczyć. Dawno został skasowany. Rok temu ograniczyliśmy możliwość ręcznego wpisywania nicku i dodaliśmy captcha, właśnie po to by zmniejszyć spam. I to się udało - nie spędzamy już kilku godzin dziennie na kasowaniu, a z 215 tekstów w sierpniu 2016 roku zrobiło nam się 400 w sierpniu 2019 roku. Od pewnego czasu wpisy na portalu mogą też moderować wybrani moderatorzy forum, za których pomoc bardzo dziękujemy!

To chyba oczywiste, że portal ma zarabiać. Inaczej nie mógłby istnieć. Niedawno mieliśmy 15. urodziny. I to chyba jasne, że zależy nam na jak największym zasięgu - jak każdej innej witrynie. Reklamodawców bardziej interesują zainteresowania naszych Czytelników, niż kwestia czy są oni zalogowani, czy nie. Liczyliśmy, że z capcha i brakiem nicku dla niezalogowanych przybędzie osób zarejestrowanych - także błądzisz mocno.

Kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Z bliżej niewyjaśnionych przyczyn traktujesz redakcję serwisu jako jakichś wrogów. My nie pracujemy tutaj z desperacji, tylko dlatego, że bardzo czujemy tematy telko i z przyjemnością o nich piszemy. Naprawdę zdziwiłbyś się ile propozycji przejścia do konkurencji odrzucaliśmy, bo zależy nam na TELEPOLIS.PL. Marian jest tutaj na stałe 3. rok, Arek 6., ja 13. To nie syndrom sztokholmski, tylko pasja.

Ale koniec OT - tak jak napisałem wyżej. Rozwiązanie sytuacji jest w rękach Jarka.
 #1081312  autor: iphoneski
 01 paź 2019, 19:41
Jeszcze tylko jedno. Sorry, ale kasowanie postów z głównej to chyba trochę syzyfowa praca. Wy skasujecie 10, a 15 nowych się pojawia. Nawet nie chce się tam pisać jakiegoś porządnego komentarza bo zaraz 10 trolli wyjeżdża ze swoimi mądrościami. Szczytem jest ancymon, który chyba pod każdym newsem pisze swoje „a komu to potrzebne” i tak to sobie wisi. Komentarzy o r*chaniu w wiadome części ciała nie ma nawet sensu komentować. Liczyliście, że wprowadzenie weryfikacji pomoże ale chyba coś wam nie wyszło Bo syf jak był tak jest. A skoro nie chcecie wprowadzić komentowania tylko dla zarejestrowanych to wniosek jest jeden - nabijanie wyświetleń żeby kasa się zgadzała. Bo w „wolność wypowiedzi” nie uwierzę - 90% wypowiedzi niezalogowanych z miejsca bym do kosza wyrzucił.
 #1081313  autor: matek451
 01 paź 2019, 20:00
Nie ważne co piszą ci bezimienni trolle, ważne że nabijają kasę a reklamodawcy poznają ich "zainteresowania". Reszta całej teorii to pic na wodę i fotomontaż. Kasa się zgadza, właściciel zadowolony . Co innego gdy ktoś kto się nie kryje i ma swoje poglądy, czasami niewygodne dla właścicieli. Dorobek na Forum bez znaczenia, tu liczy się jak w TV oglądalność. Stawiam na to że dla spółki Comperia to całe Forum na Telepolis to kula u nogi, dorobek na nim bez znaczenia, podobnie jak utrzymanie poziomu. Moderatorzy nawet nie zauważyli jak obsuwa im się dział pre-paid z wiadomej przyczyny.
 #1081317  autor: LuiN
 01 paź 2019, 21:53
iphoneski pisze:A skoro nie chcecie wprowadzić komentowania tylko dla zarejestrowanych to wniosek jest jeden - nabijanie wyświetleń żeby kasa się zgadzała. Bo w „wolność wypowiedzi” nie uwierzę - 90% wypowiedzi niezalogowanych z miejsca bym do kosza wyrzucił.
Nic z tych rzeczy. Wolność wypowiedzi nie miała nic wspólnego z wprowadzeniem mechanizmu captcha. Nie chcieliśmy terapii szokowej dla użytkowników przyzwyczajonych do komentowania bez logowania się. Docelowo komentować będą mogli wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.
matek451 pisze:Nie ważne co piszą ci bezimienni trolle, ważne że nabijają kasę a reklamodawcy poznają ich "zainteresowania". Reszta całej teorii to pic na wodę i fotomontaż.
Widzę, że nie dopuszczasz do siebie argumentów innych. Nawet tego, że dla reklamodawcy lepiej jak nie ma negatywnego komentarza anonim. Trudno - nie będę dalej dyskutować, bo to bez sensu.
 #1081321  autor: iphoneski
 01 paź 2019, 22:13
LuiN pisze:
01 paź 2019, 21:53
iphoneski pisze:A skoro nie chcecie wprowadzić komentowania tylko dla zarejestrowanych to wniosek jest jeden - nabijanie wyświetleń żeby kasa się zgadzała. Bo w „wolność wypowiedzi” nie uwierzę - 90% wypowiedzi niezalogowanych z miejsca bym do kosza wyrzucił.
Nic z tych rzeczy. Wolność wypowiedzi nie miała nic wspólnego z wprowadzeniem mechanizmu captcha. Nie chcieliśmy terapii szokowej dla użytkowników przyzwyczajonych do komentowania bez logowania się. Docelowo komentować będą mogli wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.
Jeśli to prawda to się nie kłócę, oby to przyzwyczajanie nie trwało tysiąc lat. Czasem fajnie pogadać z kimś pod newsami, ale przesuwanie odpowiedzi trolli żeby znaleźć komentarz, na który warto odpowiadać skutecznie zniechęca do dyskusji.
 #1081327  autor: LuiN
 01 paź 2019, 23:06
iphoneski pisze: Jeśli to prawda to się nie kłócę, oby to przyzwyczajanie nie trwało tysiąc lat.
W najbliższych tygodniach dodajemy mechanizm autoload do treści na stronie - będzie on wymagał modyfikacji w układzie strony. W sumie to wyłączenie komentarzy niezarejestrowanych użytkowników byłoby bardziej ułatwieniem niż utrudnieniem w tym procesie.

Tylko chciałbym mieć pewność, że Czytelnikom rzeczywiście na tym zależy już w tym momencie.
 #1081328  autor: iphoneski
 01 paź 2019, 23:17
LuiN pisze:
01 paź 2019, 23:06

Tylko chciałbym mieć pewność, że Czytelnikom rzeczywiście na tym zależy już w tym momencie.
Wydaje mi się, że ogarniętym użytkownikom zależy nawet nie dziś, ale od dłuższego czasu. Zwróć uwagę, że w komentarzach ludzi, którzy mają coś do powiedzenia jest jak na lekarstwo, po prostu ludzie nie mają ochoty taplać się w tym bagnie nie umniejszając ogromu pracy, którą robicie przy czyszczeniu tego.
 #1081331  autor: LuiN
 01 paź 2019, 23:32
iphoneski pisze:Wydaje mi się, że ogarniętym użytkownikom zależy nawet nie dziś, ale od dłuższego czasu. Zwróć uwagę, że w komentarzach ludzi, którzy mają coś do powiedzenia jest jak na lekarstwo, po prostu ludzie nie mają ochoty taplać się w tym bagnie nie umniejszając ogromu pracy, którą robicie przy czyszczeniu tego.
Zapraszam więc do udziału w ankiecie:
viewtopic.php?f=6&t=129536
Jutro pewnie zespół IT ucieszy się na opcję wyłączenia modułu captcha, który tylko niepotrzebnie obciąża stronę.
 #1081396  autor: Remington
 02 paź 2019, 13:45
marcin19883 pisze: krytyka to tylko mówienie prawdy.

W tym rzecz, że owa krytyka (aka prawda) to w zdecydowanej większości subiektywne opinie, a nie fakty.
 #1081413  autor: babciagienia1p
 02 paź 2019, 18:31
Mój komentarz w głównym temacie wątku @jarekt

Nie zauważyłam, aby @jarekt stosował "hejt, mowę nienawiści i trollowanie". Zawsze pisał pod swoim nickiem. Ma niepowtarzalny styl, więc bardzo łatwo rozpoznaje się jego komentarze. Również jestem właścicielką Comperia.pl S.A. i nie zauważyłam agresji Jarka pod moim lub innych właścicieli adresem. Zasłanianie się enigmatycznymi "właścicielami", w przypadku spółki publicznej, jest niezbyt wiarygodne. Pomijam "większościowych", bo struktura akcjonariatu, wprost, ich nie pokazuje. W skrajnym wypadku - urażony właściciel - mógłby złożyć jakiś wniosek na WZA lub NWZA. Procedura walnych zgromadzeń pozwala na takie wnioski. "Mowa nienawiści" - ciekawe czy ktoś jest w stanie to precyzyjnie zdefiniować, albo podać jakiś przykład z komentarzy @jarekt?

Dziwię się tak emocjonalnej reakcji LuiN-a na dowcip (tak go zrozumiałam) o "synu kierownika". Podobnie traktowałam dowcip o "światowym celebrycie". Na Twoim miejscu nie miałabym z tym problemu. Swoją drogą, mnie również nasunęło się uderzające podobieństwo zdjęcia pod artykułem do Twojego (LuiN) zdjęcia profilowego. Więcej luzu. Dowcipy Jarka nie były chamskie i prostackie, tylko inteligentne i z drugim dnem jak na standardy innych "dowcipnych" komentarzy. Z inteligencją często wiąże się złośliwość. Zresztą, co tu daleko szukać ostrzejszych wypowiedzi. Wystarczy poczytać np. wątek "Która sieć lepsza i dlaczego". Tam dopiero sypią się iskry. Jestem przekonana, że koledzy, którzy grają tam pierwsze skrzypce, mimo ostrych epitetów wobec siebie, stanęliby wzajemnie w swojej obronie, gdyby któregoś spotkał ban, a byłoby do niego więcej powodów niż w przypadku @jarekt.

Pełne emocji komentarze Jarka często powodowały reakcję operatorów, pozytywną dla użytkowników, np. akcja złośliwości pod adresem Virgin Mobile, które bez żadnej informacji zawiesiło promocję. Akcja odniosła skutek.

O ile dobrze rozumiem słowo "stygmatyzacja", to nikt ze stających w jego obronie nie stygmatyzuje go. To raczej wykluczenie Jarka ze społeczności Telepolis jest stygmatyzacją lub ostracyzmem. Ciekawe jaki byłby wynik ankiety, na wzór, nomen omen, sądów skorupkowych w starożytnych Atenach "Czy zdjąć bana z @jarekt?" Oczywiście ankieta tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Mogłaby też być, w jakiś sposób, zakamuflowana, żeby nie robić sensacji, np. w formie linku do ankiety wysłanego na PW.

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi
 #1081419  autor: SACZI
 02 paź 2019, 20:51
Jeszcze nie tak dawno temu narzekaliście, że moderatorzy nie "sprzątają" intensywnie forum.
Teraz, gdy "posprzątali", znowu o nadgorliwość nas oskarżacie.
Chyba lubicie sobie ponarzekać, a brak powodu do narzekania jest straszny ...

Co do bana dla Jarka, to jak pisał LuiN, nazbierało mu się od dłuższego czasu.
Sam widząc zgłoszenia w "gorących wątkach" ciągle od tych samych osób, zastanawiam się, czy takie bany nie powinny iść szerszym kręgiem.
Ja się powstrzymuję od takich decyzji.
 #1081423  autor: Dorotea
 02 paź 2019, 21:56
Ban dla Jarka to kompletna kompromitacja tutejszych moderatorów (tego, który dał bana oraz "popieraczy"). Zbanowany za pisanie prawdy, taka prawda :) Pretekst - jakiś żart, jakby tutejszej moderacji całkiem zamroziło poczucie humoru.

Oczywiście jestem za przywróceniem jarekt.
 #1081425  autor: Eragon
 02 paź 2019, 22:37
Dorotea pisze:
02 paź 2019, 21:56
Ban dla Jarka to kompletna kompromitacja tutejszych moderatorów (tego, który dał bana oraz "popieraczy"). Zbanowany za pisanie prawdy, taka prawda :) Pretekst - jakiś żart, jakby tutejszej moderacji całkiem zamroziło poczucie humoru.

Oczywiście jestem za przywróceniem jarekt.
To w końcu prawda czy żart? :D
Obrona jarka ma 2, przeciwne sobie strony... albo podkreślacie że inteligentny i mądry z niego jest facet, którzy rzucił kąśliwym żartem (co najmniej raz)... albo przedstawiacie go jako bojownika o wolność (prawdę) który walczy przeciwko najeźdźcy (moderatorzy, administracja, comperia).

"Zbanowany za pisanie prawdy, taka prawda :)"
TAKĄ prawdę, to każdy ma swoją....

PS. W ogóle wyobraźcie sobie, że jakimś cudem @jarekt zostałby odbanowany. I co, gdy znów podpadnie? Myślę że bez okazania skruchy, czułby się całkowicie nietykalny (bo w końcu użytkownicy za nim stoją). A co wtedy moderatorzy na to? Nie można go tknąć bo święta krowa? :lol: Doprowadzacie tą sytuację do granic absurdu.

Jasne i klarowne zasady zostały przedstawione przez @Luina. Nic nadzwyczajnego. Nawet rodzice swym dzieciom wybaczają o ile okażą skruchę. Ha, nawet Bóg (mowa o tym od chrześcijaństwa - bo wiem że każdy z Was może wierzyć w co zechce). Zgaduję że wszyscy tu jesteśmy już dorośli... No to może pora brać życie, takim jakim jest.

:smt006
 #1081426  autor: Dorotea
 02 paź 2019, 22:53
Nic tu nie jest jasne i klarowne tylko przeciwnie, mętne. Pogrążacie się coraz bardziej w prześciganiu uzasadniania swojej haniebnej decyzji. Jestem pewna, że ankieta pt. "Czy odblokować jarekt?" obnażyłaby jak bardzo niepopularna jest Wasza decyzja o banie. Myślę, że doskonale o tym wiecie i dlatego nie ma szans na taką ankietę, powstała zastępcza, dla zajęcia uwagi :)

Żart to żart. Posłużył jako pretekst, bo Jarek odważył się żartować z "nietykalnych". Jak żart przeszkadzał wystarczyło skasować. Woleliście jednak skasować osobę zamiast wpisu. Dziwne, że wulgarne treści jakich jest masa pod artykułami jakoś specjalnie nie przeszkadzają tylko straszą nieusuwane...

A pisanie prawdy przez Jarka o różnych sprawkach telekomów to zupełnie inna kwestia, a także o Waszej nieudolności w prowadzeniu forum i chyba to Wam uwierało najbardziej.

Utrąciliście jeden z filarów (wiedza, zaangażowanie, pomoc innym) tego miejsca, róbcie tak dalej, a nikt nie będzie chciał aktywnie i merytorycznie tutaj się udzielać.
 #1081427  autor: matek451
 02 paź 2019, 23:09
@Eragon po co zamieszczasz te głupawe uśmieszki- emotikony, ich nadużywanie przez osoby funkcyjne jest charakterystyczne dla Was i Telepolis? Na szanowanych forach Moderacja stara się ich nie używać, to nie służy budowaniu zdrowych relacji z użytkownikami. Przez wielu bywa odbierane jako brak szacunku, oczywiście dotyczy to obydwu stron. Czemu mają one służyć w tym temacie? Okazuje się ze nie wszyscy są tutaj dorośli.