DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1081470  autor: Dorotea
 03 paź 2019, 13:34
LuiN pisze:
01 paź 2019, 10:44
Napiszę to samo, co w dyskusji na portalu:
Jarek od dłuższego czasu zamieszczał agresywne w wydźwięku komentarze na portalu i forum skierowane w stronę właścicieli portalu i redaktorów. Przymykałem początkowo oko (tak gdzieś od roku), bo wiem, że serwis wymaga jeszcze dużo pracy, by móc być w pełni z niego zadowolonym. W końcu jednak miarka się przebrała.
To nie złośliwość z mojej strony, często czytałem bardzo wartościowe komentarze Jarka, ale nie mogę w nieskończoność traktować Go inaczej niż pozostałych Czytelników. Od każdego tutaj wymagana jest kultura - hejt, mowa nienawiści czy trollowanie nie są mile widziane.
----------
Tylko tyle albo aż tyle. Brak reakcji z mojej strony potraktowany zostałby jako niedopełnienie obowiązków. Działy dotyczące rozwoju serwisu są stale monitorowane przez nasze IT czy zarząd. Padały pytania o Jarka. To prywatny serwis, ze szczegółowym regulaminem zasad współżycia Czytelników. Krytyka jest bardzo potrzebna i zawsze za nią dziękujemy, ale niech to będzie krytyka, a nie zwyczajne chamstwo.

Jarek nie kontaktował się z nami w sprawie możliwości zdjęcia blokady. Stygmatyzowanie Go nijak ma się do rzeczywistości. Bardzo cenię Jego specjalistyczną wiedzę, ale kurczę... Albo się bawisz w piaskownicy, albo za przeproszeniem do niej srasz. Jak się Jarek zdecyduje co woli, jesteśmy otwarci na dialog.
Pogrubiłam co najważniejsze. Czyli klamka zapadła, Jarek podpadł, bo krytykował nie tych co trzeba. Pamiętam mniej więcej jego uwagi w Waszą stronę, przykład pierwszy z brzegu: viewtopic.php?f=6&t=127636&start=300#p1073912

Podzielam wiele opinii Jarka na temat Waszej pracy i funkcjonowania forum. Czy w związku z tym również zasługuję na bana, o mnie też upomni się zarząd?

PS. Nie róbcie z niego na siłę jakiegoś czarnego charakteru, to już przesada, a nikt poza Wami tego nie kupuje, zwłaszcza ludzie, którzy czytali Jarka od lat.
 #1081497  autor: matek451
 03 paź 2019, 16:32
@Remington skoro masz dostęp do dziennika moderacji to może zamiast manipulować napisz prawdę czego dotyczyły te Wasze interwencje wobec postów @jarekt, ile razy i na jaki czas zawieszaliście jego konto i z jakich powodów. Zbanowaliście gościa to mozecie mu przypisywać wszystko , sam się nie obroni bo głos mu odebraliście.
Powiedziałeś A to dokończ a nie baw się w Urbana i w niedopowiedzenia. Brzydko się bawisz kolego, @jarekt jako gość 3.2.3 w temacie https://www.telepolis.pl/wiadomosci/apl ... #forum-tab zamieścił pytanie do Ciebie i sprostowanie do tego co o nim napisałeś. Więc wypadałoby odnieść się do tego co napisał tak nakazuje grzeczność.
Tak jak pisałem zwieracie szeregi, pytanie tylko po co i przeciwko komu i co chcecie osiągnąć ?
Kobieta powyżej podała prawdziwe powody tego bana które zresztą przedstawił Administrator więc zachowuj się jak mężczyzna, nie dorabiaj na siłę argumentów, nie histeryzuj z tymi przewinami kolegi bo staje się to żałosne.
 #1081498  autor: babciagienia1p
 03 paź 2019, 16:44
@Eragon dlaczego kompilujesz wypowiedzi w postach i je ujednolicasz?

Jedni użytkownicy piszą o żartach, powołując się na konkretne przypadki, drudzy o pisaniu prawdy. To nie jest akcja zorganizowana i jednolita (nie kontaktujemy się ze sobą i często mamy skrajnie różne poglądy). Każdy pisze, i ma do tego prawo, jak widzi niepotrzebnego bana z powodu "urażonego majestatu".
 #1081499  autor: Remington
 03 paź 2019, 17:00
matek451 pisze: zamiast manipulować napisz prawdę
nie baw się w Urbana
Brzydko się bawisz
tak nakazuje grzeczność.
zachowuj się jak mężczyzna
nie histeryzuj
żałosne

Powyższa wiązka sprawia, że sorry, ale nie będę prowadzić z Tobą dalszej dyskusji. Mogłeś prowadzić dialog, wybrałeś inaczej. Szanuję Twoją decyzję, choć jej nie rozumiem.

Odpowiem pozostałym, by nie pozostawali w niewiedzy. Niestety, w dzienniku moderacji widać tylko kto, kiedy i w czyim poście działał, ale nie wiadomo co konkretnie w nim zmieniał. Podałem więc jedyne dane jakie można było stamtąd wyciągnąć - liczbę interwencji moderatorów w postach użytkownika @jarekt.

Proszę zwrócić uwagę, że nigdzie w tej dyskusji nie wypowiedziałem się ani za ani przeciw podjętej decyzji o banie, ponieważ nie znam szczegółów sprawy i w podjęciu decyzji w ogóle nie brałem udziału.
 #1081501  autor: Dorotea
 03 paź 2019, 17:09
Wklejam na prośbę Jarka:
jarekt pisze:@Remington, napisałeś na forum:
"Poniżej fakt. Zajrzałem do dziennika moderacji forum (bez portalu), oto liczba interwencji wobec postów @jarekt: 2019 - 13, 2018 - 63."

Czyli była dyskusja mocno nie na temat w jakimś wątku, nadająca się do innego tematu. Ja piszę post typu "Nie róbcie off-topu. O tym dyskutujemy w tym temacie: (i tu dawałem linka)". Po czym raportowałem te posty nadające się do przeniesienia i SAMEGO SIEBIE, z adnotacją w raporcie aby po przeniesieniu postów do odpowiedniego tematu, tamten mój post skasować.

Albo z powodu niemożności edycji postu po pewnym czasie, proszono mnie wielokrotnie, że gdybym chciał coś zmienić, to żebym zaraportował SAM SIEBIE, a w treści raportu podął nową treść postu i moderator mi go zmieni.

Rozumiem, że teraz te "ilości" interwencji w moich postach na MOJĄ PROŚBĘ są teraz przeciwko mnie wykorzystywane? Spoko, nie mam zastrzeżeń.

Pozdrawiam,
jarekt.


--------------------------


Jeśli @Remington nie wklei mojego komentarza #2.3 na forum w temacie: http://tlp.is/pysqnx
to prosiłbym kogokolwiek o zrobienie tego.

Z góry dziękuję, jarekt.
 #1081502  autor: Remington
 03 paź 2019, 17:22
Dorotea
dziękuję, ponieważ podgląd komentarzy na portalu sam sobie z rok temu zablokowałem (z powodów omawianych pod ankietą) i tylko na jednym komputerze mogę je zobaczyć.

W poprzednim wpisie wyjaśniłem jakie dane składają się na tę statystykę. Niestety, historia interwencji nie jest technicznie powiązana z historią zgłoszeń, więc nie widać z czego wynikała zmiana. Z dostępnych danych nie mogę więc ani potwierdzić ani zaprzeczyć słowom Jarka.

Dorotea pisze: Podzielam wiele opinii Jarka na temat Waszej pracy i funkcjonowania forum.

Nie Ty jedna. Dlaczego więc nie zgłaszacie swoich uwag ani propozycji w wątku poświęconym moderacji forum? Konkretny przykład nietrafionej decyzji i uzasadnienie dlaczego powinna być inna (i jaka). Albo propozycja jakiejś zmiany itp.

Podobnie bywa z postami, gdy coś się komuś nie podoba w jakichś lub czyichś wypowiedziach, krytykuje bezczynność moderatorów (jakby mieli oni fizyczną możliwość czytania wszystkiego co ludzie piszą na forum), ale z opcji zgłoszenia posta nie korzysta.

Bez konkretów trudno się do czegokolwiek odnieść czy też wprowadzić jakieś zmiany.
 #1081505  autor: matek451
 03 paź 2019, 17:50
W dyskusji na https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... -gigabajty padaja nstępujace słowa
3.17 Luin no i przed banem konsultowałeś to z moderatorami? Czy dopiero po fakcie im powiedziałeś, a oni wtedy oczywiście ze strachu przed Tobą nic nie powiedzieli i nie zaprotestowali (ale swoje może wiedzieli)? Czy po protu nic im do tej pory nawet nie powiedziałeś i część z nich nawet o tym nie wie, więc jak mogła się sprzeciwić?
Może się jakiś moderator wypowiedzieć za siebie czy za wszystkich jak było? Czy ze strachu przed Luinem i korporacją dalej nikt się z Was nie odezwie (bo do tej pory chyba nikt z Was nie zabrał głosu w tej sprawie, a jeśli zabrał to dajcie linka)?
Bo bardzo prawdopodobne, że są to chyba tylko ciekawe luinowe bajki.
24. LuiN
0

2019-10-01 09:20:12

Problem z ruchem na forach jest jeden i nazywa się grupy na Facebooku, ale to nie znaczy, że postawiliśmy krzyżyk na naszym forum. Tytuły mamy teraz dłuższe niż przed laty m.in. dlatego, że na stronie głównej nie wyświetlają się leady i musimy tą metodą przekazać więcej informacji w samym tytule. Redakcja i moderatorzy forum mają wspólny czat na Discordzie. Na bieżąco dyskutujemy sprawy forum, namierzamy boty i spamerów z Azji itp. Nikt się mnie tam nie boi, nie tak wyglądają relacje w teamie Telepolis. Info o banie poszło natychmiast, wczoraj też rozmawialiśmy na ten temat - podejście całej ekipy jest bez zmian.

Jak to się ma do słów @Remingtona
Proszę zwrócić uwagę, że nigdzie w tej dyskusji nie wypowiedziałem się ani za ani przeciw podjętej decyzji o banie, ponieważ nie znam szczegółów sprawy i w podjęciu decyzji w ogóle nie brałem udziału.
 #1081506  autor: Remington
 03 paź 2019, 18:03
Żaden z nas nie siedzi non stop on-line na czacie moderatorskim, bo każdy żyje swoim życiem. Akurat ta sprawa zadziała się gdy z pewnych przyczyn byłem przez pewien czas niedostępny. Inne dzieją się gdy kto inny jest niedostępny itd. Ot i cała tajemnica.
 #1081534  autor: Dorotea
 03 paź 2019, 22:48
@Remington
Swoje uwagi przekazywałam choćby w temacie "NOWE FORUM v2019". W tym również przekazuję. Zachęcasz do tego, ale w Waszych oczach cienka jest granica między krytyką z uzasadnieniem, a "mową nienawiści" więc nie dziw się, że pisuję zdawkowo.
 #1081538  autor: Remington
 03 paź 2019, 23:32
@Dorotea,
przejrzałem wątek "NOWE FORUM v2019" myśląc, że może coś mi umknęło. Wypowiadasz się w nim jednak zgodnie z jego przedmiotem, czyli tylko w kwestiach wizualno-technicznych.

Ja natomiast odnoszę się tylko do tego co zależy od nas-moderatorów, czyli moderowaniu. Masz uwagi do naszej pracy, ale w poświęconym temu wątku "Moderacja na forum" nie wypowiedziałaś się ani razu.

Niektórzy inni uczestnicy niniejszej dyskusji, rzucają kalumnie pod adresem moderatorów (którzy nie wzięli się przecież z kosmosu, lecz spośród takich samych jak oni użytkowników forum), wartościują, komentują, choć popartych przykładami konkretnych uwag wobec naszych działań, uzasadnionych wobec nich kontrpropozycji, czy w ogóle pomysłów odnośnie prowadzenia forum nigdy nie zgłaszali, poprzestając wyłącznie na ocenach i opiniach. W ten sposób niczego się nie osiągnie.
 #1081542  autor: Dorotea
 04 paź 2019, 00:19
@Remington
Halo! Wątek nie jest o mnie. Choć w przekazywaniu swojej opinii o moderacji nie miałam problemu: viewtopic.php?f=7&t=92923&sid=42ac4700a ... 60#p998419

Tytuł tematu brzmi "PRZYWRÓCIĆ @jarekt ZDJĄĆ BANA"

Mam uwagi do Waszej pracy, trzymając się tematu - uważam, że zbanowaliście Jarka niesłusznie ("politycznie") i powinniście go odbanować. Oczywiście zrobicie jak zechcecie (albo jak musicie), ale moim zdaniem sprawa nie rozejdzie się po kościach, wielu użytkowników może zastanawiać się nad sensem angażowania się w tym miejscu. Adminów, moderatorów portal może mieć wielu, tylko, czy razem wzięci wypełnicie lukę w działach, w których był aktywny Jarek? Obawiam się, że nie.

Nasuwa mi się jeszce taka myśl. Skoro taki tuz jak Jarek może "zniknąć" z dnia na dzień, to tym bardziej jakaś Dorotea lub inny szary żuczek, który ośmielił się mieć uwagi o "nietykalnych".








.
 #1081550  autor: Remington
 04 paź 2019, 09:21
Dorotea pisze:
04 paź 2019, 00:19
Mam uwagi do Waszej pracy

To je przekazuj(-cie, bo tyczy się to wszystkich) moderatorom na bieżąco w wątku do tego przeznaczonym.

Ten temat dotyczy jednej sprawy i tak niech rzecz jasna zostanie, ale kto ma konkretne uwagi lub propozycje w innych kwestiach niech je zgłasza tam, zamiast poprzestawać tylko na ocenach.
 #1081656  autor: babciagienia1p
 05 paź 2019, 17:44
matek451 pisze:
03 paź 2019, 17:50
W dyskusji na https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... -gigabajty padaja nstępujace słowa
3.17 Luin no i przed banem konsultowałeś to z moderatorami? Czy dopiero po fakcie im powiedziałeś, a oni wtedy oczywiście ze strachu przed Tobą nic nie powiedzieli i nie zaprotestowali (ale swoje może wiedzieli)? Czy po protu nic im do tej pory nawet nie powiedziałeś i część z nich nawet o tym nie wie, więc jak mogła się sprzeciwić?
Może się jakiś moderator wypowiedzieć za siebie czy za wszystkich jak było? Czy ze strachu przed Luinem i korporacją dalej nikt się z Was nie odezwie (bo do tej pory chyba nikt z Was nie zabrał głosu w tej sprawie, a jeśli zabrał to dajcie linka)?
Bo bardzo prawdopodobne, że są to chyba tylko ciekawe luinowe bajki.
24. LuiN
0

2019-10-01 09:20:12

Problem z ruchem na forach jest jeden i nazywa się grupy na Facebooku, ale to nie znaczy, że postawiliśmy krzyżyk na naszym forum. Tytuły mamy teraz dłuższe niż przed laty m.in. dlatego, że na stronie głównej nie wyświetlają się leady i musimy tą metodą przekazać więcej informacji w samym tytule. Redakcja i moderatorzy forum mają wspólny czat na Discordzie. Na bieżąco dyskutujemy sprawy forum, namierzamy boty i spamerów z Azji itp. Nikt się mnie tam nie boi, nie tak wyglądają relacje w teamie Telepolis. Info o banie poszło natychmiast, wczoraj też rozmawialiśmy na ten temat - podejście całej ekipy jest bez zmian.

Jak to się ma do słów @Remingtona
Proszę zwrócić uwagę, że nigdzie w tej dyskusji nie wypowiedziałem się ani za ani przeciw podjętej decyzji o banie, ponieważ nie znam szczegółów sprawy i w podjęciu decyzji w ogóle nie brałem udziału.

Wygląda, że nie nie było żadnych konsultacji. Ban nastąpił w przedziale 1,5 godziny do 20 minut od komentarzy @jarekt. W sobotę po południu.
 #1081662  autor: LuiN
 05 paź 2019, 20:47
Dobrze, wystarczy już. Skoro wszyscy aż tak ręczycie za Jarka, bana warunkowo zdejmuję. Szkoda czasu nas wszystkich - lepiej zapał wykorzystać na sprawy związane z tematyką forum.

Temat zamykam.