DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1081230  autor: babciagienia1p
 30 wrz 2019, 16:52
Uprzejmie proszę administratorów lub nawet samego @LuiN o zdjęcie bana z użytkownika forum i komentatora @jarekt. Jarek służył nam pomocą w sprawach technicznych i podnosił klikalność, zarówno forum, jak i sekcji "wiadomości". Uważam, że wykluczenie Jarka z naszej społeczności było zbyt pochopne.
 #1081267  autor: biala1991
 01 paź 2019, 07:58
Podpisuje się pod apelem chociaż wiem, że mój głos tak jak i innych dla administracji nie ma znaczenia.

Właśnie do mnie dotarło jak łatwo użytkownika wykasować, widziałam że @Jarekt od jakiegoś czasu nie pojawia się na forum ale ostatnia rzecz jaka przyszłaby mi do głowy to, że przyczyną jest blokada. Użytkownik, który niemal z anielską :) cierpliwością tłumaczył mniej zorientowanym zasady działania różnych promocji, w nagrodę za swoje zaangażowanie zostaje "uhonorowany" banem. Wierzyć się nie chce. Gdyby nie ten temat (który pewnie zostanie zamieciony) nawet byśmy nie wiedzieli, że Jarkowi odebrano głos. Przykre to..
 #1081268  autor: Kryniczanin
 01 paź 2019, 08:25
Łatwiej dogadać się z niewidomym i głuchoniemym niż z obecną administracją i jej moderatorami.

Teraz czekam na bana.

Tylko miejcie odrobinę przyzwoitości i nie kasujcie tego posta.
 #1081272  autor: TomLee
 01 paź 2019, 10:03
kolega jarekt czasem dobitnie wypowiadał się na forum w pewnych kwestiach. Ale właśnie od tego jest to miejsce. Niezaprzeczalnie otworzył oczy wielu osobom w kwestiach dotyczących użytkowania ofert na kartę. Sam wielokrotnie czerpałem tą wiedzę, którą mogę obecnie przekazywać rodzinie i znajomym. Wyrzucić taką osobę z tej społeczności to rzecz niezrozumiała. I to w zasadzie za co?
 #1081273  autor: LuiN
 01 paź 2019, 10:44
Napiszę to samo, co w dyskusji na portalu:
Jarek od dłuższego czasu zamieszczał agresywne w wydźwięku komentarze na portalu i forum skierowane w stronę właścicieli portalu i redaktorów. Przymykałem początkowo oko (tak gdzieś od roku), bo wiem, że serwis wymaga jeszcze dużo pracy, by móc być w pełni z niego zadowolonym. W końcu jednak miarka się przebrała.
To nie złośliwość z mojej strony, często czytałem bardzo wartościowe komentarze Jarka, ale nie mogę w nieskończoność traktować Go inaczej niż pozostałych Czytelników. Od każdego tutaj wymagana jest kultura - hejt, mowa nienawiści czy trollowanie nie są mile widziane.
----------
Tylko tyle albo aż tyle. Brak reakcji z mojej strony potraktowany zostałby jako niedopełnienie obowiązków. Działy dotyczące rozwoju serwisu są stale monitorowane przez nasze IT czy zarząd. Padały pytania o Jarka. To prywatny serwis, ze szczegółowym regulaminem zasad współżycia Czytelników. Krytyka jest bardzo potrzebna i zawsze za nią dziękujemy, ale niech to będzie krytyka, a nie zwyczajne chamstwo.

Jarek nie kontaktował się z nami w sprawie możliwości zdjęcia blokady. Stygmatyzowanie Go nijak ma się do rzeczywistości. Bardzo cenię Jego specjalistyczną wiedzę, ale kurczę... Albo się bawisz w piaskownicy, albo za przeproszeniem do niej srasz. Jak się Jarek zdecyduje co woli, jesteśmy otwarci na dialog.
 #1081278  autor: Remington
 01 paź 2019, 11:47
Kryniczanin pisze: Łatwiej dogadać się z niewidomym i głuchoniemym niż z obecną administracją i jej moderatorami.

Masz prawo do swojego zdania.

Każdy kto ma jakieś propozycje lub uważa, że coś mogłoby funkcjonować w moderacji forum lepiej, może je wyrazić i zaproponować jak. Wątek viewtopic.php?f=6&t=89434&p=1079397#p1079397 właśnie do tego powstał i jest tam miejsce na konstruktywną dyskusję.

Problem polega na tym, że Ty nigdy nie próbowałeś się dogadać, nigdy nie podjąłeś się konstruktywnej krytyki, bo zamiast faktów i propozycji odnoszących się do nich, poprzestawałeś na opiniach pozbawionych konkretów (jak powyższa). I to opiniach złośliwych, a niekiedy wręcz obelżywych. Tak się dogadać nie można.
 #1081281  autor: iphoneski
 01 paź 2019, 12:07
LuiN pisze:
01 paź 2019, 10:44
To nie złośliwość z mojej strony, często czytałem bardzo wartościowe komentarze Jarka, ale nie mogę w nieskończoność traktować Go inaczej niż pozostałych Czytelników. Od każdego tutaj wymagana jest kultura - hejt, mowa nienawiści czy trollowanie nie są mile widziane.
----------
Tylko tyle albo aż tyle.
A w zamian konta VIP dostają użytkownicy piszący od rana do wieczora swoje własne wywody nie mające wiele wspólnego z tematem. Czyli można pisać pierdoły byle było ich dużo i nie krytykowały serwisu i redaktorów? Od zmian w serwisie i na forum minęło już sporo czasu a taki Tapatalk nie działa cały czas mimo obiecanek że będzie zrobione.
 #1081283  autor: piechucki
 01 paź 2019, 12:14
iphoneski pisze:
01 paź 2019, 12:07
Od zmian w serwisie i na forum minęło już sporo czasu a taki Tapatalk nie działa cały czas mimo obiecanek że będzie zrobione.
...że o logowaniu nie wspomnę...
W listopadzie minie R O K (od "zmian")
...a wątek co zmienić zaczął się w kwietniu 2018 r.
Lipa ...
 #1081286  autor: marcin19883
 01 paź 2019, 12:36
Czyli nawet tutaj na telepolis weszła cenzura (mowa nienawiści). Nie można już wyrażać swojej opinii? Od kiedy to mówienie prawdy jest zabronione? Ja rozumiem wyzywanie, trollowanie na konkretną osobę bez konkretnej przyczyny, ale pisanie prawdy i od razu ban? Pisz dobrze albo wcale? Hmmm coś mi to przypomina...... Totalitaryzm? Fajnie wiedzieć, że jesteście za totalną cenzurą
 #1081287  autor: piotrzet
 01 paź 2019, 13:02
W sendo. Ale to żadna nowość na tym forum tak jest od kilku ładnych miesięcy.
Ale na szczęście widać, że użytkownicy to również zauważyli. I tak jak kiedyś weszło się na forum niezależnie od pory dnia i godziny to nowych postów było pełno nawet czasem po kilka stron. Oczywiście były posty nie związane z tematem czy spam ale w większości były to posty, które coś wnosiły. Teraz widać, że liczba nowych postów od jakiegoś czasu spadła i to drastycznie. Szczególnie widać to w weekendy gdzie w ciągu całego dnia potrafi się nie pojawić żaden nowy post.
Także niech robią tak dalej, a użytkownicy to na pewno zweryfikują.

Co do samej osoby, o której mowa jest w wątku. Prawda jest taka, że sam nie raz się z nim kłóciłem na forum ale wnosił bardzo dużo informacji. Jeśli nie powróci to zapewne liczba wejść na forum nie będzie rosnąć ale pójdzie w drugą stronę.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1081289  autor: Eragon
 01 paź 2019, 14:27
marcin19883 pisze:
01 paź 2019, 12:36
Czyli nawet tutaj na telepolis weszła cenzura (mowa nienawiści). Nie można już wyrażać swojej opinii? Od kiedy to mówienie prawdy jest zabronione? Ja rozumiem wyzywanie, trollowanie na konkretną osobę bez konkretnej przyczyny, ale pisanie prawdy i od razu ban? Pisz dobrze albo wcale? Hmmm coś mi to przypomina...... Totalitaryzm? Fajnie wiedzieć, że jesteście za totalną cenzurą
O, i widzisz - tu jest pies pogrzebany. Z góry zakładacie że my (modzi i admini) tylko siedzimy i czekamy aż ktokolwiek coś napisze złego na Telepolis i już BAN!
No nie... serio, każdy tutaj ma swe życie. I poza tymi średnio trafionymi zmianami - a właściwie tempem ich ulepszania... to nic górze zarzucić nie można.

I wcale mnie nie dziwi że w tym poście pojawiły się wypowiedzi śmietanki naszego forum, tj. użytkowników którzy łącznie stanowią jakieś 80% zgłoszeń.

@Luin pisał u góry że @jarekt stosował mowę nienawiści...No i sorry, ale to jest prawda. To jest forum technologiczne! Nie sejm, nie ulica, nie sądy... tylko forum.
Nie trzeba tutaj dopisywać jakiejś ideologii... doszukujecie się drugiego dnia w kanałach dla dzieci? No mam nadzieję że nie.

Forum stworzone jest aby wymieniać się wiedzą i opiniami... ale nt. technologiczne.
Zluzujcie trochę Panowie...

Zaś jeśli @jarekt skupi się na swej działalności jako experta a nie działacza opozycji Comperii... na podwórku Comperii... to myślę że mógłby spokojnie toczyć swe życie na forum, a i może będąc wzorem do naśladowania dostałby kiedyś VIP'a.

Ps. A jeśli ciągle ktoś nie widzi prawdy prawdy - porównajcie wypowiedzi moderatorów (jakiekolwiek) i innych userów którzy dostali bany... Mod napisze prawdę, bez tworzenia tzw. "gównoburzy". User? A tu jedna uszczypliwość, a tu zaraz druga... I tak się nakręca spirala nienawiści jednej strony, do drugiej. For what?

Ps2. Ja też kiedyś dostałem bana :lol: I to od @Morviusa! A jednak, udało się (jako tako) wyjść na ludzi ;)

:smt006
 #1081292  autor: matek451
 01 paź 2019, 15:34
Co do luzu to raczej Wam go zabrakło i chyba dalej brakuje. Moderatorze szanuj użytkowników i własny język, nie nazywaj ludzi którzy maja odwagę Wam się postawić "śmietanką". Bo za chwile ty i twoi koledzy zostaniecie tutaj sami ze sobą i kupą ludzi bez doświadczenia zadającymi trudne pytania, na które Ty i twoi koledzy nie znacie odpowiedzi
. Wystarczy że te kilkanaście osób aktywnie udzielających się na Forum wypnie się na Was na jakiś czas i wasza obecność tutaj po prostu będzie zbędna, założysz się?
Nie doceniacie siły internetu i oddolnych inicjatyw społeczności. Skoro tak łatwo pozbywacie się użytkownika z taka wiedzą to oczekuję od Was że to Wy teraz przejmiecie pałeczkę w tych tematach, pora się wreszcie wykazać a nie poklepywać się wiecznie po plecach i powtarzać jacy to jesteście obiektywni, mądrzy,wspaniali i jak trudne macie tutaj role do spełnienia.
To Wasze samouwielbienie staje się już trudne do zniesienia, te sztampowe zwroty o mowie nienawiści gdy na głównej stronie niezarejestrowani trolle wypisują taki bluzgi że włos się jeży, bez reakcji z Waszej strony.
Do tego ten brak profesjonalizmu jaki od dawna prezentujecie i wchodzenie w zażarte, emocjonalne dyskusje z uczestnikami Forum. Administrator, Moderator powinien wiedzieć jaką pełni rolę , emocjonalnie być jak skała a jedną z podstawowych zasad jest zachowanie dystansu do użytkowników, nie wchodzenie w interakcje z nimi. Jeśli ktoś tego nie potrafi to na moderatora się nie nadaje.
No i te wpisy o kolegialnych decyzji zamiast napisać że to gdzie indziej ona zapadła a wy się pod nimi tylko podpisaliście bez dyskusji, podwijając ogony. Poważny moderator działu, dbający o jego poziom powinien mieć cywilna odwagę stanąć w obronie swojej "lokomotywy". Nawet wtedy gdy coś zaiskrzy a wspomniana osoba nie ma łatwego charakteru. Dobro forum a przede wszystkim jego użytkowników to podstawa . Oczekiwanie że @jarekt ukorzy się ,posypie głowę popiołem jest śmieszne. Nie dotarło do Was że ludzie odwiedzali pewne działy bo to on ich wspierał?
Czasami należy spojrzeć innym okiem spoza tej waszej korporacyjnej skorupy którą sami się obudowaliście, nic nie dzieje się bez przyczyny, instrumentalne podejście do użytkownika jakie prezentujecie zaczyna się spotykać ze sprzeciwem na razie tej "śmietanki'. Warto się zastanowić przez chwilę dlaczego i czy to nie poskutkuje tym ze kiedyś któryś Was ostatni zgasi światło a Waszemu Panu przestaniecie być już potrzebni.
PS. Mam nadzieję że awansujesz za tą laurkę typu cytuję "to nic górze zarzucić nie można."