DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 49 z 53
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 53
 #1144415  autor: forum_tg
 28 lut 2023, 07:27
koszalineo941268 pisze:
27 lut 2023, 14:04
Niniejszym wnoszę, by @neotele przyznać status moderatora lub przez głosowanie poddać te kwestię głosowaniu społeczności forum.
Potrzebę rozszerzania ilości moderatorów wskazuje co najwyżej redakcja Telepolis czy sami moderatorzy.
Z czego miałoby wynikać "głosowanie" userów? jakiś konkurs czy coś w tym rodzaju? Jak będziemy w tym tonie działali, to admini/moderatorzy którzy realizują zadania mniej transparentne, nie wypowiadają się okażą się niepotrzebni i będzie można z nich zrezygnować.
Nie tędy droga....
 #1144416  autor: Remington
 28 lut 2023, 07:52
Spokojnie, to służba dla ochotników, więc gdy będzie „nabór” to każdy będzie mógł się zgłosić. Jedynie stwierdziłem, że w uwagach do moderacji przodują ci, którzy nigdy się do tej służby nie zgłaszali.
 #1144424  autor: babciagienia1p
 28 lut 2023, 10:26
@Remington
A kto ma przodować w uwagach do moderacji? Moderatorzy? Jeśli tak, ogranicz dostęp do wątku - "tylko dla moderatorów" - i nie będzie niepotrzebnych uwag.
 #1144425  autor: Remington
 28 lut 2023, 10:32
Nie napisałem, że moderatorzy, więc Twoja rada jest co najmniej nie ma miejscu.
 #1144427  autor: babciagienia1p
 28 lut 2023, 10:35
@Remington
Wybacz. Faktycznie moja nadinterpretacja. W takim razie, ogranicz - "tylko dla tych, którzy zgłaszali się do służby".
 #1144433  autor: Remington
 28 lut 2023, 11:07
@babciagienia1p
Nie tylko. Osoby, którym zależy na jakości forum jak i dalszym funkcjonowaniu forumowej społeczności, udzielają się na różne sposoby. Zgłaszają pomysły lub propozycje. Gdy była taka potrzeba to zgłaszały się na modów i nie każda z nich ostatecznie została moderatorem. Takie osoby (nie tylko te co się zgłaszały) też współuczestniczą zgłaszając uwagi do poszczególnych postów - Wy ich nie widzicie, ale zgłoszenia stanowią około połowę inputu do naszej pracy.

Tymczasem ten wątek zamienił się w książkę życzeń i zażaleń, bo akurat nie spodobała się komuś decyzja moderacji najczęściej w odniesieniu do jego wpisu.

W dodatku są to często wypowiedzi nacechowane negatywnie co nie ułatwia odbioru takiej wypowiedzi jako rzeczowej i z należnym wzajemnym szacunkiem, np.:
- ostatnie „domagam się” brzmiące jak „płacę to wymagam”, choć informowałem już kilkakrotnie, że treści skasowanych czy zedytowych nie da się odzyskać (tu z własnej woli dodałem sobie pracy i zapisałem treść w drafcie PW by móc ją odtworzyć w Koszu)
- czy choćby sama gdy pytałaś o 24bis’a czy został „uwalony” przez moderatorów - dobrze wiesz, że na forach się „banuje”, można też „blokować” czy „usuwać” i to wyrazy neutralne, a „uwalenie” to już świadoma pejoratywizacja

@koszalineo941268
Chyba ze dwa lata temu. Znalazłem - maj 2020. Obecnie nie stwierdziliśmy takiej potrzeby, we dwóch z @forum_tg dajemy sobie radę, choć niczego nie można wykluczyć. Podczas podejmowania decyzji o rekomendowaniu którejś ze zgłoszonych kandydatur, jako modzi bierzemy zazwyczaj pod uwagę aktywność forumowicza, brak kontrowersji w jego wypowiedziach, brak na koncie ostrzeżeń (uwagi „edytorskie” pomijamy), czy nie stwierdziliśmy naruszania regulaminu. Jednak ostateczna decyzja, wiążąca się z przyznaniem wyróżniającej rangi i jak wiecie dość inwazyjnych uprawnień, należy do redakcji portalu i wiem, że rozważani są wówczas wszyscy zgłoszeni.

Mimo takiego „filtra” zdarza się, że początkowe wątpliwości rozstrzygnięte na korzyść kandydata, w toku jego służby jako moderatora zamiast zniknąć potrafią pączkować i sprawić, że podjęta decyzja była błędną.

Rzadziej stosowaną formą rekrutacji jest zaproponowanie tej roli komuś kogo w naszej zgodnej ocenie predystynuje do tej roli jego aktywność i dbałość o to forum - vide pierwszy akapit tego posta. W ten sposób ja zostałem moderatorem, a potem junior adminem gdy Morvius zrzekł się tej funkcji.
 #1144438  autor: babciagienia1p
 28 lut 2023, 11:27
Remington pisze:
28 lut 2023, 11:07
- czy choćby sama gdy pytałaś o 24bis’a czy został „uwalony” przez moderatorów - dobrze wiesz, że na forach się „banuje”, a „uwalenie” to umyślna pejoratywizacja...

Faktycznie. Zasadnicza różnica. Nie jestem na bieżąco z ewaluowaniem języka i nowomową. Przepraszam.
Remington pisze:
28 lut 2023, 11:07
Podczas podejmowania decyzji o rekomendowaniu którejś ze zgłoszonych kandydatur, jako modzi bierzemy zazwyczaj pod uwagę aktywność forumowicza, brak kontrowersji w jego wypowiedziach...

Hmm... Brak kontrowersji? Czy to znaczy, że powinien wypowiadać się zgodnie z głównym nurtem lub zgodnie z zaleceniami redakcji, zgodnie z kolegami-modami? Powinien "mówić pod pachę", a pisać coś innego? Według mnie, to może być droga w ślepy zaułek.
 #1144459  autor: babciagienia1p
 28 lut 2023, 13:15
babciagienia1p pisze:
28 lut 2023, 11:27
Remington pisze:
28 lut 2023, 11:07
- czy choćby sama gdy pytałaś o 24bis’a czy został „uwalony” przez moderatorów - dobrze wiesz, że na forach się „banuje”, a „uwalenie” to umyślna pejoratywizacja...

Faktycznie. Zasadnicza różnica. Nie jestem na bieżąco z ewoluowaniem języka i nowomową. Przepraszam.

Zaczęłam trochę drążyć źródłosłów słowa "uwalenie". Za moich czasów to było bardzo popularne określenie na niezdany egzamin ("uwalił egzamin" "egzaminator go uwalił") i było to mało pejoratywne (ot, jak to na egzaminie, taka kolej rzeczy), ale pewnie czasy się zmieniły i niewykluczone, że skończyliśmy inne uczelnie.
 #1144463  autor: Remington
 28 lut 2023, 13:28
Twoje pytanie nie dotyczyło wystawienia mu oceny lecz całkowitego wyeliminowania go z forum przez moderatorów - wydźwięk miało jak odpalić, odstrzelić, ubić itp.
 #1144937  autor: f0ku5
 06 mar 2023, 22:24
Masz rację, w tym przypadku zbytnio się pospieszyłem sugerując się zbytnio treścią raportu. Post został przywrócony ;)
 #1145514  autor: ganc2
 13 mar 2023, 09:13
nie było mnie tu z 10 lat i widzę że jakieś nowe twarze w moderacji się pojawiły albo pozmieniane nicki, może tak jakieś przestawienie ich skąd się wzięły? Ja mam kilkaset postów i nigdy do moderacji nie aspirowałem, a tu widzę niektórzy mają mniej i już porządku pilnują. Ja rozumiem że serwis został komuś tam sprzedany, dużo osób odeszło razem ze starą ekipą, ale jakieś takie podsumowanie albo temat-log czy historia telepolis uaktualniana przydałaby się na tym forum.
http://florian.ga/s/matomo.php?idsite=2&rec=1
 #1145524  autor: forum_tg
 13 mar 2023, 09:58
1. przedstawienie moderatorów/adminów - dobry żart. Skoro Cię nie był to nie znasz ludzi.
2. informację podawałem wcześniej: każdy ma inne zadanie w zespole. Ludzie działają, pomagają innym. Celem ogółu jest dobre działanie forum, a nie nabijanie liczników postów.
3. co do zmian kadrowych - jakiś dużych nie kojarzę, na przestrzeni lat. Bardziej pojedyncze co jakiś czas.
 #1145581  autor: Remington
 14 mar 2023, 12:35
Coś w wiadomości @ganc2 jest nie tak.

Po pierwsze. Kolega pisze o 10-letniej nieobecności, a w 2020 i 2021 postował nie raz i nie dwa. Obecni moderatorzy pełnią swoją służbę tymczasem od maja 2020: viewtopic.php?p=1094936#p1094936 Wcześniej byli udzielającymi się użytkownikami forum, zatem ich rzekoma nieznajomość to bujda. Podobnie ze mną - jestem moderatorem od 2017 roku.

Po drugie. Spójrzcie jak wyglądają jego posty po wyłączeniu BBCode!

Obawiam się, że ktoś przejął jego konto lub próbował wstrzyknąć jakiś podejrzany kod.

Włączam wymóg moderacji postów tego użytkownika.
 #1145847  autor: Remington
 16 mar 2023, 22:44
Remington pisze:
01 gru 2019, 11:27
Ograniczenie czasu edycji było konieczną odpowiedzią na działania spamerów na forum. Jeśli minęło 12 godzin lub ktoś Ci odpowiedział, po prostu wstaw nowy post.

Przypominam powyższe zgłaszającym posty jeden pod drugim. Niemniej za wszelkie zgłoszenia dziękujemy - są przejawem dbałości o dobro forum.
 #1148187  autor: Remington
 20 kwie 2023, 19:14
babciagienia1p pisze:
20 kwie 2023, 17:23
PS. @matek457
Może zmień nick, bo nieodparcie kojarzy się ze znanym tutaj użytkownikiem @matek451, a patrząc na Twój wpis, na pewno nim nie jesteś.

Faktycznie, zadziwiające to podobieństwo nicków.
  • Strona 49 z 53
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 53
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 53