DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 19 z 54
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 54
 #1025608  autor: jarekt
 13 paź 2018, 15:12
@Remington, wchodzę tutaj, żeby coś napisać, bo "coś" zauważyłem, i widzę Twój post (a nie dostałem wczoraj powiadomienia mimo, że obserwuję ten temat).

Nie wiem czyj to pomysł i czy to jest wynik błędu czy działanie zamierzone, i czy tymczasowo tak będzie czy na stałe, ale "sklonowanie" niektórych tematów do kilku działów uważam za bardzo dobre posunięcie.

Wątek o DIL i taryfach internetowych PInK i InK już dawno powinien mieć swoją kopię (skrót) w dziale "Net mobilny". To takie oczywiste :).
Takich tematów, które idealnie pasują do 2 działów jest więcej.

Szczerze mówiąc do głowy by mi nie przyszło, że takie coś byście zaaprobowali gdybym Wam zaproponował :) (a myślałem o tym i o wielu innych rzeczach od bardzo dawna).

Tylko no właśnie: czy te tematy znikną docelowo z działu prepaid czy zostaną (bo dziwnie się teraz sortują)?
Bo jeśli tylko zmienią położenie i znikną z prepiad (a to prepaid), to nie będzie to już takie mega fajne.

Pochwalam wyrzucenie tematu "Która sieć jest lepsza..." z działu Technikalia do działu wyżej (Sieci komórkowe).

PS. Okazuje się, że nie dostaję powiadomień z tego tematu od gdzieś 2 tygodni...
 #1025612  autor: Remington
 13 paź 2018, 15:30
Przenosząc wątki między działami, mamy możliwość pozostawienia "cienia" w dotychczasowym miejscu. Do wczoraj nie wiedziałem jak to działa :) ale wygląda po prostu jak kopia wątku.

Postanowiłem zostawić więce w ten sposób te, które wiązały się z poprzednim działem, ale pasowały bardziej do innego. Np. wątek o DIL jest o necie mobilnym, a nie ofertach pre-paid. Ale dostępny tylko w pre-paidzie :), więc powędrował do działu o necie, a ślad pozostał w pre-paid i mix.

Mam nadzieję, że nie wykrzaczy się to w nowym mechanizmie forum.

Jeśli masz więcej wątków, które Twoim zdaniem pasują do różnych działów, napisz.
 #1025613  autor: jarekt
 13 paź 2018, 15:42
Tak na szybko to chyba nie dam rady teraz tytułami rzucić :) (jak wątek jest dosyć stary, to ignoruję fakt, że jest troszkę w nieodpowiednim dziale, albo że lepszy byłby inny dział, zwłaszcza gdy jest popularny w bieżącym dziale).
Ale będę to miał teraz na uwadze i sobie pewnie niedługo wszystko przypomnę i ponotuję :).
Dam tutaj znać albo na PW.
 #1026082  autor: SACZI
 15 paź 2018, 14:26
Spam był...
Moderatorzy jednak było czujni.
 #1026974  autor: Morvius
 18 paź 2018, 11:00
Nic nie poradzę.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1029478  autor: iphoneski
 29 paź 2018, 14:22
Moderacja robi postępy, do tej pory spam był tylko rano, dziś cały dzień :)
 #1029493  autor: piotrzet
 29 paź 2018, 14:55
Zaraz będziecie oskarżeni o hejt. :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1029497  autor: forum_tg
 29 paź 2018, 15:24
Tu nie chodzi o moderację, ale o brak skryptu który na to nie pozwoli
Chłopaki się starają, ale robią to dla Idei! boty zawsze są szybsze i "mają" dużo czasu!

Dział IT w telepolis ma dłuższe wakacje, albo się zwolnił, bo dostał lepszą pracę ;)
 #1029505  autor: Remington
 29 paź 2018, 15:53
...albo pracuje nad nowym forum, albo przywróceniem omyłkowo usuniętego użytkownika, albo ma do utrzymania jeszcze inne serwisy Comperii...
 #1029573  autor: forum_tg
 29 paź 2018, 20:46
Remington - przykro mi, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Kwestią jest tylko zatrudnienie dobrej ekipy, albo gdy pracy jest dużo zatrudnienie kolejnej! jak chce się mieć dobry serwis to trzeba działać, czasami więcej zapłacić.
Twoje wytłumaczenie przekonuje mnie bardziej, że IT nie jest w stanie tego szybko opanować! praca nad nowym forum: oczywiście tak, ale dopóty działa "to", to należy o nie dbać, żeby takich wtop nie było. Nie wspomnę o problemach z logowaniem.
W życiu zawodowym współpracuje równolegle z wieloma firmami informatycznymi i jak widzimy, że "czegoś brakuje" rozmawiamy na zwiększeniem obsady - proste! dobra ma tylko 24h, skoro ludzie się nie wyrabiają, trzeba dodatkowych.
 #1029580  autor: Remington
 29 paź 2018, 21:01
forum_tg pisze:W życiu zawodowym współpracuje równolegle z wieloma firmami informatycznymi i jak widzimy, że "czegoś brakuje" rozmawiamy na zwiększeniem obsady - proste! dobra ma tylko 24h, skoro ludzie się nie wyrabiają, trzeba dodatkowych.
Ja również i to od kilkunastu lat. I wiem, że takie myślenie jest krótkowzroczne (zresztą nie tyczy się to tylko IT, ale i wszelkich innych działów). Zwiększenie obsady to większe koszty bieżące, dochodzi jeszcze koszt wdrożenia nowych osób, a większa obsada niekoniecznie znacząco przyśpieszy finalizację projektu (case 9 matek). A potem projekt się skończy i co zrobić z tymi nowo przyjętymi? Zwolnić i pozwolić zdradzić know how konkurencji, stracić pieniądze wydane na ich rekrutację i wdrożenie, a także stracić wizerunkowo z łatką firmy, która przyjmuje i po skończonym projekcie zwalnia? To ostatnie sprawi, że przy kolejnym projekcie szukając wzmocnienia, jeszcze trudniej będzie pozyskać kogoś wnoszącego wartość.

Częściowo rozwiązaniem jest outsourcing, ale to zabawa dla naprawdę bogatych.

Nie wiem zupełnie jak to wygląda w Comperii, opisałem powyżej swoje własne doświadczenia z różnymi firmami.
 #1029669  autor: iphoneski
 30 paź 2018, 00:56
Kwestia jak to rozwiązać należy raczej do właścicieli forum. Faktem pozostaje to, że tak jak jest być nie powinno, teraz znowu spam się pojawił i pewnie zostanie usunięty dopiero rano. Osobiście przywiązuję wagę do jakości, a to co się tu obecnie dzieje jest nie do przyjęcia. I nie obwiniam nikogo osobiście, ale usuwanie tego jest kompletnie bez sensu a góra ma to (chyba) gdzieś.
 #1031571  autor: LuiN
 30 paź 2018, 06:45
IT stwierdziło, że nie będzie przepalać czasu na starym forum, tylko komplet poprawek da wraz z nowym. PM wie jak działa rynek i tak, do projektu zatrudniono kilka nowych osób, a i outsourcing nie jest nam obcy. Nie zapominajcie, że Comperia ma siedzibę w sercu Mordoru ;-)

Serwis jest już gotowy, wczoraj była testowa migracja. Gdyby nie święto w środku tygodnia, max jutro byłoby wszystko odpalone (IT musi być w pogotowiu). Dodatkowy czas przeznaczamy na testy. W przyszłym tygodniu myślę, że wszyscy będą zadowoleni ze zmian - rewolucje już za nami, teraz po prostu najnowsza wersja silnika, skórka z RWD i np. rejestracja&logowanie za pomocą social media. Tapatalk przestanie też wreszcie "krzyczeć", że forum jest za stare na aktualizację pluginu ;-)

Aha - kolejne smartwatche będą do zgarnięcia w ramach poszukiwań rzeczy do poprawek :) Oby tym razem zadanie było mega trudne.
  • Strona 19 z 54
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 54
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 54