DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1019049  autor: danusiaaa_
 23 wrz 2018, 14:03
Witam serdecznie, piszę tutaj bo już nie wiem co mam robić, dnia 22.09 około godziny 5 rano w Krakowie w okolicach dworca głównego ktoś najprawdopodobniej ukradł mi Iphone 7 plus, rose gold, 32GB... Sprawdzałam find my iphone, jednak telefon jest poza siecią, ktoś po prostu go wyłączył :( Teraz moje pytanie, czy da się go zlokalizować jeśli jest wyłączony? Byłam z tą sprawą na policji, przyjęli zgłosznenie, ale wiecie jak to z tą policją bywa... niby powiedział mi Pan na komendzie, że telefony się często udaj znaleźć, o ile ktoś go nie sprzeda na części albo nie wywiezie za granicę... jestem przekonana, że ktoś go ukradł a nie że go zgubiłam, bo bo sprawdzeniu lokalizacji googla widać, że podczas mojego powrotu do domu nagle się urywa podróż jakby ktoś go po prostu zabrał i wyłączył. Mam nadzieję, że są na tym świecie dobrzy ludzie, którzy mają jakieś znajomości i mi pomogą! :cry: :cry: :cry: Przesyłam też linki co zdjęcia statusu na find my iphone i ostatnią lokalizację.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/191ea03ccbc68a35
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fa5f5ebb0fc22664
 #1019070  autor: Remington
 23 wrz 2018, 16:07
Zlokalizować możesz tylko jeśli jest w sieci.

Czy zablokowałaś go w iCloud (Tryb utracony)? Wtedy nie zadziała wcale, nawet po wywiezieniu za granicę.

Policja go odnajdzie, ale tylko jeśli ktoś go będzie używał w Polsce.
 #1019072  autor: danusiaaa_
 23 wrz 2018, 16:19
Jeśli możesz to wejdź w ten pierwszy link który wysłałam, tam na dole jest napisane, że zostanie włączony tryb utracony jak telefon będzie miał dostęp do internetu... Czyli nie jest zablokowany jeszcze? Dobrze to rozumiem? Pozostaje mi tylko modlić się o to, że ktoś go uruchomi?

Jutro idę do Ispot'u myślisz że coś mi pomogą?
 #1019128  autor: Remington
 23 wrz 2018, 18:07
Czyli go zablokowałaś. Jeśli ktoś go uruchomi z dostępem do internetu, to zobaczy komunikat o blokadzie, a Ty jego aktualną lokalizację (o ile będzie możliwe jej ustalenie).

Policja znajdzie telefon tylko jeśli będzie w nim aktywna karta SIM.

Możesz też zgłosić kradzież w salonie dowolnego operatora, wówczas nr IMEI zostanie zablokowany we wszystkich polskich sieciach. Moim zdaniem nie ma sensu tego robić, bo to by poskutkowało tylko gdyby ktoś chciał korzystać z niego bez dostępu do internetu, co w przypadku iPhone'a wydaje się irracjonalne.

Sprawdzaj w biurze rzeczy znalezionych, sprawdzaj ogłoszenia znalazców i dawaj własne (należy się im 10% znaleźnego, więc jest szansa, że uczciwy sam się zgłosi).

I to wszystko co może się zadziać w tej sprawie. W iSpocie nic Ci nie pomogą, to są tylko sprzedawcy.
 #1019169  autor: danusiaaa_
 24 wrz 2018, 05:42
Tryb utracony włączony, ustawiłam nr i cisza, teraz wygląda jakby był wyłączony, bo był aktywny tylko rak, wygląda jakby ktoś go włączył, sprawdził czy działa i wyłączył. Przez włączenie aktywował się tryb utracony, więc ten telefon dla niego jest do kosza, chyba że sprzedadzą go na części...
 #1019767  autor: danusiaaa_
 26 wrz 2018, 16:46
Uwaga, aktualizacja :D Wczoraj mój tata (to jego numer był ustawiony jako alarmowy) dostaje wiadomość od jakiegoś pana z Ukrainy że znalazł ten telefon :D W piątek widzę się z jego żoną, która będzie w Krakowie i zwróci mi telefon. Normalnie jestem w szoku. Najlepsze jest to, że ja telefon zgubiłam w sobotę a oni twierdzą, że znaleźli go na Ukrainie w poniedziałek, także ciekawa sprawa. Czy ktoś ukradł i wywiózł na Ukrainę i jak zobaczył, że zablokowany to wyrzucił i oni go znaleźli, czy to oni ukradli ale zobaczyli ze zablokowany jest bezwartościowy i chcą oddać? Dziwna spawa, ale prawdy raczej się nie dowiem, ważne że odzyskam telefon! :D

Post można chyba zamknąć, usunąć, sama nie wiem. Albo zostawić dla potomnych - niech nie tracą nadziei, kiedy zgubią Iphone :)
 #1021126  autor: danusiaaa_
 28 wrz 2018, 18:41
Kolejna aktualizacja sprawy... Odkąd do mojego taty zaczął pisać ten facet ja zaczęłam dostawać dziwne maile od "apple", że niby mój telefon się odnalazł, dostawałam PODOBNE tylko od find my iphone kiedy ktoś go uruchomił, widziałam wtedy na icloud że iphone był aktywny, podana w nim była dokładna lokalizacja, tym razem tak nie było... W jednym z nich był w ogóle błąd w ilości pamięci telefonu... Cały spam mam zawalony takimi wiadomościami... Do tego wszystkiego mój tata dostawał też sms z wiadomościami od "apple support". A ten ukrainiec w swoich wiadomościach pisał że (cytat) "był w służbie apple, musieli napisać do Ciebie lub wysłać email żeby sprawdzić czy to Twój telefon. spójrz email". Nic nie klikałam, napisałam że nie mam żadnych wiadmości ale że to mój telefon, skąd inaczej miałby nr do mojego taty... wiedziałam że coś jest nie tak, poszłam dziś do Ispot, pokazałam wszystko facetowi i sms i email okazało się, że po 1 takie adresy email, z których dostawałam maile nie istnieją, po 2 apple nigdy nie kontaktuje się przez sms i nie podpisuje się pod wiadomością - apple suppotr, po 3 linki które były podane w wiadomościach nie były oryginalne, po 4 na ukrainie nie ma nawet żadnych serwisów apple ani nic takiego...

Także, pewnie gdybym była głupia i się zalogowała przez te linki pewnie by mieli już moje hasło i mogliby sprzedać telefon... Także to wielka przestroga dla innych - sprawdzajcie źródła!!!

ALE! Nie poddaje się, mam adres z lokalizacji z find my iphone, mam nr telefonu gościa co ma mój telefon i wyszukałam go przez to na facebooku (idiota :D ) więc mam jego dane o ile nie są fejkowe, a mój tata ma znajomego policjanta, powiedział mu że zgłosi sprawę do cyber-czegoś (nie pamiętam) bo pod to już podchodzą paragrafy, jak np to że się przyznał że ma ten telefon i go nie oddał, jeśli oni zainteresują się sprawą być może mi pomogą :)

Tak, wiem - sytuacja jak z jakiegoś filmu normalnie :D zobaczymy co będzie dalej... trzymajcie kciuki :)
 #1021134  autor: Remington
 28 wrz 2018, 20:59
Znalazca nie ma dostępu do Twojego adresu e-mail, więc to nie on wysyła. Może te maile otrzymałaś na adres, który gdzieś podałaś w ogłoszeniach o zagubionym telefonie?
 #1021502  autor: danusiaaa_
 29 wrz 2018, 08:47
Ale skądś musiał mieć mój adres mailowy, nie wydaje się to podejrzane, że ja pisząc do niego wiadomość od razu dostawałam wiadomość, albo mój tata sms?

Czy jeśli telefon jest w trybie utraconym to da się wejść w kartę medyczną? Może stąd by mieli email? Chociaż teraz nie pamiętam czy podawało się tam email

I czy jeśli ja wymaże iphona to on dalej będzie w trybie utraconym? Chciałabym usunąć z niego dane jakby jakimś cudem dostali się do środka. Nie będzie się go dało lokalizować po tym, prawda?
 #1021697  autor: kemsinenu
 30 wrz 2018, 00:01
Niecodzienna historia! Sporo wysiłku potrzebują złodzieje żeby przejąć ten telefon. Warto pogadać z polskim wsparciem Apple: https://support.apple.com/pl-pl/HT201232#europe . Ja obstawiam, że po wymazaniu trzeba aktywować logując się do twojego konta Apple. Myślę że Find My iPhone nie będzie działał ale tu tylko gdybam.
 #1021699  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 00:19
Maila mógł mieć bo czasem iPhone prosi o wpisanie hasła do konta Apple ID i wtedy widać mail żeby wiedzieć do jakiego konkretnie konta należy, prośba mogła wyskoczyć zanim zablokowałaś telefon. Albo próbowali go odblokować, coś im nie poszło i teraz generują się jakieś dziwne wiadomości. Raczej dziwne żeby ktoś znalazł taki telefon i tak zaraz chciał go oddać, na Ukrainie iPhone to nie jest produkt dla każdego, mogli chcieć go złamać jakoś przez net i w ten sposób numer alarmowy trafił... no właśnie nikt nie wie gdzie.
Nic nie wymazuj bo to bez sensu, dostać się do dysku zablokowanego iPhone jest prawie niemożliwe.
 #1022490  autor: maniek0071
 01 paź 2018, 15:29
Remington pisze:Znalazca nie ma dostępu do Twojego adresu e-mail, więc to nie on wysyła. Może te maile otrzymałaś na adres, który gdzieś podałaś w ogłoszeniach o zagubionym telefonie?
Nie wprowadzaj w błąd i nie pisz głupot bo ktoś przez ciebie może faktycznie zaufać i kliknąć w maila i tym samym odblokować złodziejom telefon. Masakra!!
 #1022491  autor: maniek0071
 01 paź 2018, 15:30
iphoneski pisze:Maila mógł mieć bo czasem iPhone prosi o wpisanie hasła do konta Apple ID i wtedy widać mail żeby wiedzieć do jakiego konkretnie konta należy, prośba mogła wyskoczyć zanim zablokowałaś telefon. Albo próbowali go odblokować, coś im nie poszło i teraz generują się jakieś dziwne wiadomości. Raczej dziwne żeby ktoś znalazł taki telefon i tak zaraz chciał go oddać, na Ukrainie iPhone to nie jest produkt dla każdego, mogli chcieć go złamać jakoś przez net i w ten sposób numer alarmowy trafił... no właśnie nikt nie wie gdzie.
Nic nie wymazuj bo to bez sensu, dostać się do dysku zablokowanego iPhone jest prawie niemożliwe.
Kolejny "dorarca" jak telefon w trybie utraconym może prosić o maila.